Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megkérdezhetem mennyi félretett pénzetek van, amihez nyúlni tudtok? fórum

Megkérdezhetem mennyi félretett pénzetek van, amihez nyúlni tudtok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. semleges (válaszként erre: 18. - Bellabi)
2022. okt. 20. 11:52
Szerintem is. Sokan hitelből kölcsönökből élnek.
23. libikóka (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2022. okt. 20. 11:47
Sokszor jobb a békesség kicsit távolabbról:))
22. Bichi (válaszként erre: 16. - Perzsacica)
2022. okt. 20. 11:45

Jesszus. Ez komoly, hogy ebből a kérdésből azt látod, hogy rosszindulatú, irigy és utálja, akinek jobban megy?

Szerintem nem ő az egyetlen elkeseredett ember mostanában, amit személy szerint nem is csodálok. Nem hinném, hogy a kioktatás ebben az esetben sokat segít, meg ez a "mozdulj meg" is tök unalmas már. Nem ismerjük a körülményeit, lehet ez már a megmozdult állapot.

Csak kíváncsi volt, ennyi...

21. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2022. okt. 20. 11:41
összeköltözni,na attól isten ments.inkább nem eszem,de a húgom természetét ki nem bírnám.
2022. okt. 20. 11:32
Ha most leírom, neked jobban fog menni a szekered?
19. Amaunet (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 11:25

Más fórumon azt írtad, hogy 198 ezer elég a megélhetésedre.

"A jelenlegi helyzetben örülök hogy a rezsi, kaja és a megélhetésemre kb elég a nettó 198 ezer Ft amit keresek."


A "megélhetés" címszó alatt mire költesz? Abból még lehet faragni. És a kaja is... több napra lehet főzni, olcsóbb recepteket keresni.

Ha van kerted, lehet felásni és használni.

Ha olyan helyen élsz, akkor lehet baromfit tartani.


Ha egyedül élsz, akkor össze kell fogni a családdal és összeköltözni. Megosztani a terheket.

2022. okt. 20. 11:24
Szerintem a 2 hónappal simán a magyar átlag felett vagy...
17. tumbo2 (válaszként erre: 15. - 785c64a729)
2022. okt. 20. 11:22
számlám az nincs,mióta megszűnt a takarékszövetkezet.annyi van,hogy elhamvasszanak.most visszasírjam a régi időket,a kaját fillérekért kaptuk a gyárban,ott fürödtünk ingyen.
2022. okt. 20. 11:12

A szegénységhez nem feltétlenül kell rosszindulatnak párosulnia . A feltett kérdés szerintem annak minősül. Vagy irigység. Lehet utálni azt , akinek több van és fokozni a benned lévő bánatot, hogy neked kevés.

Ez a lehető legrosszabb megközelítése a dolgoknak .


Úgy tedd fel a kérdést, hogy ti mit tennétek, hogy ki tudjatok törni a szegénységből ? Ez már adhat egy megfelelő irányvonalat a jövőre és benne van, hogy az irigységen túl akarsz tenni is valamit. De az, hogy csak siránkozol és a mások zsebében matatsz nagyon visszatetsző.

Mindamellett, hogy még sajnálkoznék is egyébként de így nem. Még mielőtt kegyetlen, hidegszívű és empátia nélkülinek gondolnál határozottan kijelentem nem vagyok az. Iszonyú szegénységből indultam. /Másokhoz képest/. Ötödikes korom óta mentem nyári munkára és végig ,amíg csak iskolába jártam mindig dolgoztam a szünetekben, mert muszáj volt. Nem éheztünk, mert a háztájiban sok minden megtermett. De nem a szomszéd zöld kertjét irigyeltük, hanem locsoltuk -kútvízzel és esővízzel - a miénket.

Tehát: Kérj tanácsot, hogy mit tegyél, hogy kiléphess a jelenlegi helyzetedből. Legyél kreatív és mozdulj meg.

15. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 08:52

van akinek semennyi sincs a számláján.

számít kivel élsz együtt, van e valakivel megosztani a költségeket, mennyit keresel, milyenek a költési szokásaid... mennyi idős vagy...

14. csemár (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 08:32

Megkérdezheted, ez csak természetes.

Nem túl sok. Talán annyi, hogy - a mostani árak mellett - fél évig ki tudnék vele tartani. Csakhogy a "mostani árak" nem a "holnap árai"...

(Vagyis minden okom megvar rá, hogy azoknak a számát szaporítsam, akik, mint Te is, aggódva tekintenek a jövőbe.)

13. 55Judit (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 08:25

Pontosan annyira vagy nyomorult, amennyire annak érzed magad. Akár 2 havi fizetéssel, akár anélkül. Mások zsebében pedig nem való turkálni. Ha azt írnám 72 milla van a számlámon ami tök felesleges mert mindenreelég havonta a nyugdíjam, ettől

mégnyomorultabbul érzenéd magad.

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 08:10
Hány éves vagy? Mert 35 körül az már jó. Mi már 66-67 évesek vagyunk, ennyi idő alatt szépen gyűlt.
11. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2022. okt. 20. 08:08
Egyik szomszéd nőt én sem értem, özvegyivel együtt 120-ból jön ki. 72 éves, a 70. szülinapját ő állta a családnak, étteremben.
2022. okt. 20. 08:02

Én megértem, hogy kiváncsi vagy, kinek mennyi van, én is az lennék, ha nehezen jönnék ki a pénzemből. Nekem van rendesen spórolt pénzem de nem is vagyok már huszon éves, tehát volt időm össze rakni. E mellett egy spórolós típus vagyok, tehát mindig csak a leg szükségesebb dolgokra költöttem.

Amúgy szerintem sokan vannak úgy ahogy te, hogy nehezen jönnek ki a pénzükből, nem vagy ezzel egyedül. Sőt, szerintem olyan is van, aki az egyik hónapról a másikra él, félretett pénz nélkül. Az albérletet fizetők pl. eleve nehezebb helyzetben vannak, nekik sokkal többet kell költeni, mint az ingatlan tulajdonnosoknak.

Meg persze vannak olyanok is, akik már azt sem tudják hol a pénzük, annyi van.

Gondolom nem nagyon vásárolgatsz úgy általában élelmiszeren és alap dolgokon kívül de ha mégis, akkor az a tippem, hogy nézz körül először mindig a használt piacon. Környezetvédő szemléletemnél fogva nem akarom dotálni az új termékek előállítását ezért először mindig azt nézem, hogy a használt oldalakon megtalálom-e azt, amit keresek. Sokszor vadi új vagy alig használt dolgokat árulnak töredék áron tehát nem érdemes újat venni, ráadásul mindent lehet kapni. Ruhát, cipőt, növényeket, bűtorokat, építőanyagot, stb-stb. Sőt ... ingyen is hozzád vágnak dolgokat sokszor, iratkozz fel pl. "zero waste" csoportokba, ha szükséged van erre-arra.

Szóval lényeg az, hogy ne keseredj el, szerintem sokan vannak úgy, ahogy te sőt még olyanok is, akik rosszabbul állnak, kölcsönökből élnek.

9. globus (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 07:58
Mindenkinek meg kell most húznia magát, de többkeresős családoknak jóval könnyebb.
8. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 07:45

Közöd?

Ahelyett, hogy újabb és újabb fórumokat nyitsz, vállalj plusz munkát, és akkor több pénzed lesz.

2022. okt. 20. 07:38
Kérdezheted, de nem válaszolok. ;)
2022. okt. 20. 07:34
Meg. Megkérdezheted. De mit érsz el vele?
5. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 07:30

Nincs jelentősége számodra, ha megtudod, kinek mennyi van.

Igen, vannak, akiknek nincs és vannak akiknek tízmilliók pihennek mondjuk befektetve.

4. Léna123 (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 07:20
Nem, nem csak Te vagy, aki szűkösebben kell, hogy éljen. Úgy gondolom, hogy nagyon sokan. Persze, tudom, hogy ez nem nyugtat meg, mint ahogy az sem segítene, ha megtudnád, kinek mennyi félretett pénze van.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 07:15

Az átlagos keresőknek szerintem nagyon nehéz most. Örül, ha megél, nem még hogy spóroljon. Hogy kinek mennyi van attól függ, hogy mennyit keres, és hát hogy hány éves. Meg persze, hogy hogy áll hozzá.

Nagyim 93 éves, most kb 140 a nyugdíja, mégis mindig mindenre volt pénze, festés, új bútor, új ablak, stb, pedig egyedül él, tehát nem oszlanak el a költségei mással. Persze támogatjuk, meg megvesszük neki, ha valami kell. De ez az összeg egy alacsony bérhez képest is kevés, és így is mindig van nála paradicsom, gyümölcs, hús. Igazából nem is értem, hogy csinálja :)

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Szomorú Emma)
2022. okt. 20. 07:12

Sajnálom.


Mégis,,, mitől jobb ha tudod másnak mennyi van?

Nem értem.

2022. okt. 20. 07:05
Csak én vagyok olyan szerencsétlen nyomorult hogy 2 havi fizetésem van csak a számlámon? És már nem tudok jobban spórolni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook