Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megint ivott :'( fórum

Megint ivott :'( (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
32. simple (válaszként erre: 31. - Handymandy)
2023. jan. 31. 09:14
Velem olyan dolgokat művelt, hogy amint tudtam leléptem, még nem voltam 18 éves. Gyerekkorom nem volt. Sajnos engem is megnyomorított egy életre. Egy ideig én is rágtam magam, de eljutottam odáig, hogy beláttam, úgysem lehet rajta segíteni, és nekem a saját életemet kell élnem. Szóval megszakítottam minden kapcsolatot. Egy könnycseppet nem ejtenék, ha megtudnám, hogy meghalt.
31. handymandy (válaszként erre: 30. - Simple)
2023. jan. 31. 08:37

Aki nem kívánja a támogatást,az így jár.


De a te eseted sajnos a kivételek közé tartozik. És szerintem ez a jó hozzáállás, le a kalappal, ügyes vagy!!👏👏


Nagyon sok mérgező szülő, magához láncolja a gyereket. Aki azt hiszi muszáj menni, látogatni, ápolni, etetni, ellátni. Pedig nem lenne muszáj. És az a legnagyobb baj, hogy ezek a szülők könyörületességet kapnak, pedig nemcsak tönkre tesznek egy gyerekkort, hanem legtöbb esetben tönkreteszik a felnőttkort is.

30. simple (válaszként erre: 28. - Handymandy)
2023. jan. 31. 07:53
Szerintem nem jött rá. Vagy meghalt, az is lehet.
29. simple (válaszként erre: 26. - Globus)
2023. jan. 31. 07:53
Na igen. "Anyám" akkor is ivott, mikor terhes volt velem. Ennek köszönhetően az idegrendszerem kuka. Ha a saját gyerekéért nem éri meg letenni, akkor van amiért igen?! Nem hiszem.
28. handymandy (válaszként erre: 24. - Simple)
2023. jan. 31. 07:46
Helyes. Ennyit tudsz tenni. Épp ezt írtam. Vagy rájön,hogy sz@r lesz egyedül vagy próbál segíteni magán.
27. Pomii (válaszként erre: 11. - Főnix3)
2023. jan. 31. 07:32

Lehet, mi vagyunk ez a pár... Két éve, hogy igy élünk. Együtt és külön. De működik.


Megszoktam egyedül. Pontosabban a közös gyermekünkkel kettesben. Mindketten, a lány is, én is, nyugodtabbak vagyunk. Nincs többé szorongás, hogy #jajhogyjönhaza, #mármegintrészeg, #megintbelémfogkötni stb.

A gyerekkel kapcsolatos kiadásokat elfelezzük, vannak közös programjaink, szülinap, karácsony, együtt nyaralunk (szintén felesben).

Pia Nista.


Úgy tűnik, a kiegyensúlyozott, harmonikus élethez külön kellett költöznünk.

26. globus (válaszként erre: 23. - 3272f5ad6f)
2023. jan. 31. 07:24

Apámnak 3 gyereke volt, szerető felesége, testvérei, nem tudta letenni a poharat. Pedig volt elvonón, kapott gyógyszert otthonra. Minden trükköt kitalált, hogy ne kelljen lenyelni.

Legalább 50 éves koráig vedelhetett, megérte neki.

25. simple (válaszként erre: 23. - 3272f5ad6f)
2023. jan. 31. 07:14
Persze, biztos van ilyen is. De ahhoz előbb magának kell beismernie, hogy bizony kőkemény alkesz.
24. simple (válaszként erre: 21. - Handymandy)
2023. jan. 31. 07:13
Dehogy látogattam. Évtizedek óta azt sem tudom él-e még egyáltalán. Pont ezért írtam, hogy nem lehet semmit csinálni, ha olyan, hogy azt sem látja be baj van vele.
23. 3272f5ad6f (válaszként erre: 18. - Simple)
2023. jan. 30. 18:10
Én láttam. Van, amelyik abbahagyja, ha van miért.
22. c914d3c5e9 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 17:57

Itt kezdődik az egész, amíg valaki nem látja be, hogy alkoholista, addig NEM fog tudni lejönni a piáról. Az Anonim Alkoholisták (ami egyébként eléggé eredményes önsegítő csoport) első lépése a következő:


"1. Beismertük, hogy tehetetlenek vagyunk az alkohollal szemben – hogy életünk irányíthatatlanná vált. " - ennyi, aki ezt nem ismeri fel - és most mindegy, hogy milyen módszert fog követni a felépülés során, az reménytelen. Van, aki a sírig tagadja, hogy ő alkoholista lenne.

21. handymandy (válaszként erre: 18. - Simple)
2023. jan. 30. 13:11
Remélem nem így van ahogy írom: de azt gondolom,hogy te a masszív alkoholista anyádat látogatod (vagy látogattad amíg élt) és valószínű itt ment a vonat....
20. handymandy (válaszként erre: 18. - Simple)
2023. jan. 30. 13:07

Ezt csak összefogással lehet. Ha ő nem akar magán segíteni,akkor módszeresen el kell tőle fordulni. Amíg egy birka is van,aki adja alá a lovat,addig benne marad.

És elfordulni nem úgy kell,hogy amikor neki pl a függőségéhez kell pénz, vagy más egyéb akkor ugrunk. Nem. Amíg nem akar leszokni,addig ő nem létezik számunkra.

19. Tímea_ (válaszként erre: 18. - Simple)
2023. jan. 30. 11:37
Egyetértek!
18. simple (válaszként erre: 16. - Handymandy)
2023. jan. 29. 13:14
Láttál te már alkeszt közelről? Mert úgy tűnik nem tudod miről beszélsz. Anyám masszív alkesz volt, én ebben nőttem fel! Nem tudsz vele semmit csinálni, nem fogja abbahagyni.
17. Főnix3 (válaszként erre: 16. - Handymandy)
2023. jan. 29. 11:38

Ez nem ilyen egyszerű! Az apám a szüleit kidobta a házból, bennünket meg sorra vert! 🤷🏻‍♀️

Ha nem akarják abbahagyni, akkor nem fogják!

Anya is tudta, hogy nincs jól, az orvosok is mondták abba kell hagynia, de akkor hagyta abba, mikor már az orvosok mondták, hogy vége! A máj már nem dolgozik! Fél évet élt mámor nélkül még!

Apám még mindig nem hagyja abba, pedig ő sincs már jól!

16. handymandy (válaszként erre: 14. - Simple)
2023. jan. 29. 11:06
Pl elépakolom az üres üvegeket vagy a Barátai (akikkel neadjisten iszik) bizonyítják a pialast, és a többi. Ha valaki fontos nekünk, és nem asszisztálni akarunk a függőségéhez, annak próbálunk segíteni, még akkor is ha nekünk esetleg fáj.
15. ultraibolya (válaszként erre: 3. - 71ddaa07fa)
2023. jan. 29. 10:09
Ez egy civilizált hozzászólás 🤔
14. simple (válaszként erre: 13. - Handymandy)
2023. jan. 29. 07:30
Hogy szembesítesz valakit a függőségével, aki szemrebbenés nélkül mondja, hogy ő nem iszik?!
13. handymandy (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 18:37

Amennyiben fontos neked ez az ember:

Család, barátok üljetek le vele és szembesítsétek együtt a függőségével. Azért fel lehet ajánlani,hogy vagy abbahagyja (akar segítségge) vagy innentől egyedül marad.

Persze ehhez erő kell,hogy az ismerősök se törjenek meg és tartsák magukat a megbeszéltekhez.

2023. jan. 28. 18:32

Ha tényleg segíteni akarsz, akkor tessék: [link]


De nem lesz könnyű neked sem.


Gyerek van?

11. Főnix3 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 18:09

Anyukám is mindig ezt mondta! Mikor kórházba került, már késő volt! Fél évet élt még!

Sajnos, addig, míg nem akarják abbahagyni, nem fogják! 🤷🏻‍♀️

Az egyik ismerősöm elhagyta a férjét! Külön élnek, de mégis együtt! Azóta a férj nem iszik! Szereti a feleségét, nem akarja végleg elveszíteni! 🤷🏻‍♀️

10. Főnix3 (válaszként erre: 3. - 71ddaa07fa)
2023. jan. 28. 18:03
Ez nem vicces!!!
9. tien (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 17:30

Nem tudod.

Ha leér a gödör aljára, esetleg.

Zsarolással nem mész semmire {elhagylak ha iszol}csak még rosszabb lesz.

Neki kell döntenie.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Tien)
2023. jan. 28. 16:56

Amíg nem látja be, hogy gondjai vannak, a fejem tetejére állhatok, nem fog segítséget kérni, hiszen (szerinte) nincs semmi baja. :/

Egyébként sajnos igazad van, de nem tudom, hogy szembesíthetném a valósággal.

2023. jan. 28. 16:17
Párom közel 20 év után magától leszokott.akaraterő kell,de az sok
6. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 16:12
Nagyon nehéz róla lejönni, az unokatesóm is volt már elvonón de időről időre visszaesik :/ Sose voltam alkoholista, de úgy gondolom egy bizonyos szint után nem csak akarat kérdése a leszokás.
5. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 15:23

Amíg nem látja be ,hogy gondjai vannak az alkohollal ,a fejed tetejére állhatsz,inni fog.

Kérjetek orvosi segítséget,elvonó stb.

4. tien (válaszként erre: 3. - 71ddaa07fa)
2023. jan. 28. 15:21
😁
2023. jan. 28. 15:12
Miattad iszom te állat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook