Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
4769. gerna (válaszként erre: 4768. - Kaaskopje)
2009. márc. 29. 19:29
Ja? onnan vettem az ötletet, hogy Hollandiában így van. A jó példa ragadós, na meg a rossz is.
4768. kaaskopje (válaszként erre: 4767. - Gerna)
2009. márc. 29. 19:02
Én egy szóval sem mondtam, hogy legyen az otthonszülés az alapeset... Sõt, szerintem eddig csak téged hallottalak emlegetni.
4767. gerna (válaszként erre: 4766. - Kaaskopje)
2009. márc. 29. 18:49
Még mindig nem érted, kikre gondolok :( Mondjuk olyanokra, akik nemhogy 250 eurót, hanem egy fityinget se tudnának fizetni. Ráadásul náluk otthon "nem megfelelőek" a körülmények, sőt talán otthonuk sincs, táplálkozásuk, egészségi állapotuk sem tökéletes... de hát, ne is beszéljünk róluk, legyen alapeset az otthonszülés, fizessen, aki kórházba megy vagy viszik.
4766. kaaskopje (válaszként erre: 4764. - Gerna)
2009. márc. 29. 18:43

Azért néha Kis Jóskánékkal is össze lehet futni fórumokon. De mint írtam személyes ismerõseim is fizettek, pedig jómódúnak nem nevezném õket.


Ha kórházban szülsz, a biztosítódtól függõen kb. 250-350 eurót kell fizetned.

4765. a1baa7edcc (válaszként erre: 4756. - Kaaskopje)
2009. márc. 29. 18:42
Azert is irtam, hogy ez csak egy eset, mert csak toluk hallottam, nekem nincs szemelyes tapasztalatom a holland eu. allapotokrol. Azt is toluk hallottam, hogy Ny-Europaban Hollandiaban a legmagasabb az aranya a gyermekhalalozasnak, de reszletekbe nem mentunk bele, hogy hogyan s miert.
4764. gerna (válaszként erre: 4763. - Kaaskopje)
2009. márc. 29. 18:35

Ne áltasd magad: Kis Jóskáné és társai nem írnak a babás fórumba, mert nincs nekik se gépük, se netük, sőt lehet, hogy írni se tudnak.

Amúgy mennyibe kerül? ezt valahogy kihagytam.

4763. kaaskopje (válaszként erre: 4762. - Gerna)
2009. márc. 29. 18:29

Lehet, hogy nem a nagyobb része, de elég sokan igen. Olvasgass bele egy babás fórumba. Nézd, az én családom egyáltalán nem gazdag, de tudom, hogy az unokahúgaim és a barátnõim is bizony a lehetõségeikhez mérten adtak pénzt az orvosnak vizsgálatok és szülés után is. Sajnos a hálapénz adását sokan a mai napig illõnek tartják.


Egyébként Hollandiában sem kell a kórházi szülés teljes összegét kifizetni. Múlt héten írtam mennyibe kerül.

4762. gerna (válaszként erre: 4760. - Kaaskopje)
2009. márc. 29. 17:55

Csak próbáltam megsaccolni az árat, arra az esetre, ha a kórházi szülés nem TB-finanszirozással menne.

Anyukák nagy része? hidd el, nem a nagy része adogatja oda a pénzt vizsgálatért, 4D UH-ért, szülésért: a KIS része adja oda. Méghozzá egyre kisebb része. Anyagilag a családok a béka fara alatt vannak.

4761. Vanet (válaszként erre: 4752. - Poldy)
2009. márc. 29. 17:24
ez igy van, de ezt Ági is megmondta vona, már mondtam, én sem vagyok a saját gyermekem ellensége, de mivel minden adott volt, (egészéséges baba, mama stb..) igy döntöttünk.
4760. kaaskopje
2009. márc. 29. 17:17
Nyugi. Ki beszél itt magánklinikáról? Sima kórházi szülésrõl volt szó. Valóban ingyen lehetne szülni, csakhogy az anyukák nagy része azért odaadogatja vizsgálatonként a pár ezer forintot, sokan magánrendelésre járnak, meg az extra 4d ultrahang sem ingyen van, és azért legtöbb esetben a szülés után is csurran-cseppen valami az orvosnak...
4759. gerna
2009. márc. 29. 17:14
Bár ha mondjuk az általam említett Kis Jóskáné Borsodnádasdról: ha felajánlanának neki 250 ezer forintot, tuti bevállalná az otthonszülést is :(
4758. gerna (válaszként erre: 4757. - Kaaskopje)
2009. márc. 29. 17:12
Bocs! magánklinikán 700 ezer körül van a szülés - na jó, harmadoljunk és legyen 250 ezer: hát az "átlag" magyar nő ennyit nem fizet. És főleg nem fizet Kis Jóskáné mondjuk... Bagról? Borsodnádasdról? ők mondjuk eddig semmit sem fizettek, mivel a tásadalombiztosítási alapeset a kórházi szülés, esetleges komplikációkkal is: ingyér.
4757. kaaskopje (válaszként erre: 4753. - Gerna)
2009. márc. 29. 17:03

'nálunk sem lenne pénze a maradék 70 %-nak zsebből kifizetni a kórházi szülést.'


Mintha Mo-n ingyen szülnének a nõk. A terhesgondozásra és a szülésre egy átlag magyar nõ is kiad jópár tízezer forintot.

4756. kaaskopje (válaszként erre: 4743. - A1baa7edcc)
2009. márc. 29. 16:59
Én is szültem holland kórházban. Nekem nagyon kellemes csalódás volt.
4755. gerna
2009. márc. 29. 16:59
vagyis: az otthonszülés ügyét.
4754. gerna (válaszként erre: 4750. - Poldy)
2009. márc. 29. 16:58
Pontosan ahogy mondod! G.Á. személye legalább annyira visszaveti az otthoszülést, mint amennyire előrevitte.
4753. gerna (válaszként erre: 4751. - Kaaskopje)
2009. márc. 29. 16:57
Hát abból a szempontból nem nagyon különbözik, hogy nálunk sem lenne pénze a maradék 70 %-nak zsebből kifizetni a kórházi szülést. Írtam már lejjebb, hogy nem kéne nagyon küzdeni az otthonszülés jogáért, mert a végén még megkapjuk kötelezőnek.
4752. poldy (válaszként erre: 4741. - Vanet)
2009. márc. 29. 16:57
Értem, de gondolom, ha az orvos azt mondta volna, hogy ilyen vagy olyan okból kockázatos lenne számodra az otthonszülés, nem mentél volna bele, hanem kórházban szültél volna.
4751. kaaskopje (válaszként erre: 4748. - Gerna)
2009. márc. 29. 16:54
Talán mert Ruandában vagy Mianmarban kicsit másabbak a körülmények, mint Mo-n meg Hollandiában.
4750. poldy
2009. márc. 29. 16:53

"A szülésre egy Geréb Ágnes által szerzett lakásban került sor 2003. december 24-én, amelynek levezetésében a többi vádlott, Király Ágnes szülésznő, Frigyes Júlia pszichiáter és Németh Mónika általános orvos segédkezett" - nem is a saját lakásában történt, ott volt 3 orvos+ a szülésznő. Ennyi erővel a kórházba is bemehett volna, nem?? Laikus szemmel is rá lehet jönni, hogy ikerterhességgel kórházban a helye.

Előrebocsátom, hogy nem ismerem G.Á.-t, de nekem a cikkek, interjúk alapján túl fanatikusnak tűnik, az egész nő olyan fura, mintha nem lenne teljesen normális.

4749. kaaskopje (válaszként erre: 4747. - Gerna)
2009. márc. 29. 16:52
Igen, 'zsebbõl' fizetik.
4748. gerna
2009. márc. 29. 16:40
Amúgy se értem, miért pont Hollandia a példa? Mianmar-ban vagy Ruandában valószínűleg még 30 %-nál is nagyobb az otthonszülési arány.
4747. gerna
2009. márc. 29. 16:22

És még egy idézet:



"Az otthonszülés elterjedtsége napjainkban a fejlett Európa egyetlen országában, Hollandiában jellemző (30% körüli). A holland nők otthoni szülésének sok évtizedes hagyományai vannak, amelyek fennmaradtak az intézményi, kórházi ellátás más indikációkban és más országokban történt széleskörűvé válása ellenére is. Hollandiában a szülés természetes formájának tekinthető, a szülészeti ellátás általános módja az alacsony kockázatú szülő nők esetében. A szülés levezetője a szülésznő, akinek képzettsége is ehhez a gyakorlathoz igazodik. Az otthonszülés Hollandiában a társadalombiztosítás által finanszírozott szülési forma alapesete.


Más nyugat-európai országokban az otthonszülés aránya 1-2% az összes szüléshez viszonyítva. Közfinanszírozásból is támogatott Franciaországban, Belgiumban, az Egyesült Királyságban, Írországban, Németországban. Ezzel együtt az orvostársadalom és az egészségpolitika melléállása nem egyöntetűen pozitív. Hollandiában az egészségügyi miniszter programot indított az otthonszülés országos támogatására (ha jóval kisebb mértékben, de ilyen program Írországban is megtalálható), másutt inkább a betegek önrendelkezési, szabad szakember választási jogáról szóló jogszabályok vagy ajánlások, politikák tartalmazzák az otthonszülés lehetőségét is.


Svédországban, Luxemburgban vagy Kelet- Európában (Csehország, Szlovákia, Lengyelország) az otthonszülés nem támogatott, közfinanszírozásból nem fedezett."


Tehát még a sokat emlegetett Hollandiában is "csak" 30 %? Mit csinál a többi, 70 %, a zsebéből fizet vagy mi? Na ezt megnézném - vagy inkább nem - nálunk :(

4746. a1baa7edcc (válaszként erre: 4743. - A1baa7edcc)
2009. márc. 29. 16:16
es az USA egeszsegugyi ellatasrol meg rosszabbakat hallani, mint a magyarrol...
4745. gerna (válaszként erre: 4742. - Gerna)
2009. márc. 29. 16:15

"Eszerint az orvosok 2003 elején ikerterhességet állapítottak meg B. Andreánál, az egyik sértettnél. Ő a szülésznőhöz fordult, aki azt mondta neki, az ikerterhesség nem akadálya az otthonszülésnek. A nő úgy döntött, otthon szüli meg az ikreit, közben a terhesség 36. hetéig rendszeresen eljárt az előírt terhesgondozásra és a Geréb Ágnes otthonszülés-tanfolyamára. Az orvosok és a védőnők közben le akarták beszélni a tervről, de hiába.


A szülésre egy Geréb Ágnes által szerzett lakásban került sor 2003. december 24-én, amelynek levezetésében a többi vádlott, Király Ágnes szülésznő, Frigyes Júlia pszichiáter és Németh Mónika általános orvos segédkezett. Az első csecsemő komplikáció nélkül világra jött, Geréb Ágnes ekkor figyelt fel arra, hogy a másik magzat szívhangja gyengül. A szülésznő egy szülést gyorsító injekciót adott a nőnek és pár perc múlva megszületett a második, nem lélegző gyermek.


Miközben Geréb Ágnes az édesanyát látta el, a segítők a kisfiút próbálták újraéleszteni, de a spontán légzés nem indult meg.


Ezután kihívták a Cerny újszülöttmentőt. A vádirat szerint Frigyes Júlia nem közölte a mentőkkel, hogy ikerszülés történt. A második kisfiú ekkor még mindig oxigénhiányos állapotban volt és ki is hűlt. A csecsemőt a SOTE klinikájára szállították. A gyerek a szülés során olyan súlyos agykárosodást szenvedett, hogy szellemileg és testileg is súlyosan visszamaradt volna. A kisfiú 2004 júliusában meghalt, de a szakértők nem mutattak ki okozati kapcsolatot a szülés eseményei és a halál bekövetkezte között."


Na EZ UTÁN 2 héttel szült otthon ikreket Geréb Ágnes lánya, természetesen saját anyja segítségével.

4744. a1baa7edcc (válaszként erre: 4743. - A1baa7edcc)
2009. márc. 29. 16:13
persze ez csak egy eset...
4743. a1baa7edcc (válaszként erre: 4731. - Alexa77)
2009. márc. 29. 16:13
A baratunk felesege holland, az elso gyereket ott szulte, korhazban, meg a korhazi elletast is utolsonak tartjak, de ugy sem mentek bele az otthonszulesbe.(adodtak is komplikaciok, de ha otthon szult volna, rament volna a gyerek)
4742. gerna (válaszként erre: 4739. - Vanet)
2009. márc. 29. 16:07

"Ikerterhességnél mindig a kórházat javasolja?"


Hát azért nem mindig: van az az eset, amit említesz, van az az eset, amikor az egyik ikerbaba szülési sérült lett majd meghalt (vagy ez a 2 ugyanaz??) és van a saját lánya szülése is. És ki tudja mennyi még.

4741. Vanet (válaszként erre: 4740. - Poldy)
2009. márc. 29. 16:02
:D hát igen jobb ha más foltoz:D nekem is fantasztikus orvosom volt, és vele mindent egyeztettünk is, sőt vele nagyon szivesen szültem volna, de vannak dolgok amiket ő sem tud biztositani (pl. abban a kórházban csak egy hozzátartozó mehet be, én meg úgy éreztem h a páromon kivül szükségem lesz édesanyámra is) aztán hiába volt alternativ szoba, lutri lett volna, h épp üres vagy sem... ezt az orvosom mondta, h tudja h ott szeretnék szülni, de ez sajnos lutri, mert csak egy ilyen szoba van :( nem akartam a szerencsére bizni... és akkor neki is elmondtam az otthonszülés gondolatát és ő azt mondta, mivel minden eü feltétel adott, ő áldását adja rá, egy feltétellel ha utána elmesélem... másnap hivtam ,elmeséltem, meghallgatott és azt mondta, ugye tudja, h ez ilyen szépen kórházban nem sikerült volna?! Gratulálok. nagyon jól estek a szavai, ő sem gondolt felelőtlennek.
4740. poldy (válaszként erre: 4739. - Vanet)
2009. márc. 29. 15:42

Akkor abban a családban elég nagy problémák lehetnek fejben.

Én sem értek egyet az otthon szüléssel, én jól éreztem magam a kórházban, annyi jó orvos van, ha valaki tényleg utánajár, nem igaz, hogy nem talál olyat, akivel meg tudja beszélni, hogy szeretné. Persze mindenkinek a magánügye, nem akarok senkit megbántani. de annak ellenére, hogy a férjem orvos, én úgyse merném bevállalni. Na meg nem is örülnék, ha adott esetben ő varrná pl. a gátsebem össze.:D

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook