Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
4679. Vanet
2009. márc. 27. 20:57
Nyuszó szerint a párom nem nemzetközileg elismert jogász vagy buta, pedig ezt te is megtudod erősiteni :)mármint nem azt h buta :D
4678. Vanet (válaszként erre: 4677. - 4af30810d1)
2009. márc. 27. 20:55
szia Cash, hát te itt ?? :)
4677. 4af30810d1 (válaszként erre: 4673. - 115c013715)
2009. márc. 27. 20:55
Igazad van, de a hangnemed miatt totál ellenszenvessé teszed magadat.Valahol mélyen ugyanazt érezzük Te és én. De ettől függetlenül nem mindegy, hogy hogyan prezentáljuk a véleményünket. Azzal, hogy gyerekes módon mások küllemét ócsároltad, Te magad lettél kevesebb. Egyáltalán nem tartozott a tárgyhoz.
4676. Vanet
2009. márc. 27. 20:55
ááááááááááá teljesen felesleges ide irni, két malomban őrlünk, sziasztok!!!!
4675. 115c013715 (válaszként erre: 4666. - Vanet)
2009. márc. 27. 20:50
Úgy látszik az otthonszülőknél divat a párjuk diplomájára hivatkozni. Ki nem szarja le a diplomát? Attól okosabb leszel? A tapasztalat szerint nem. Megfigyeltem azok hivatkoznak állandóan a diplomájukra (ha máséra akkor még gázabb) akikinek vagy nincs vagy nagyon nehezen szerezték, mert buták de szorgalmasak.
4674. 115c013715 (válaszként erre: 4670. - Vanet)
2009. márc. 27. 20:47

Vanet elolovastam a szüléstörténeted, az örvénnyel meg hasonlókkal, bármelyik otthonszülő történetében találkozhatsz. Geréb Ágnes adta a szádba a szavakat. Budiban vajúdni a tágabb családi kör és egy vadidegen dúla jelenlétében nem éppen felemelő, de az élményért biztos megérte volna akkor is ha valami baj történik.

Amúgy lássa el otthon Geréb Á. doktornő a vérzést is és ne hívja ki a mentőket (drága).

4673. 115c013715 (válaszként erre: 4662. - 4af30810d1)
2009. márc. 27. 20:41
Te is tévedésben vagy. Nem a hangnemem miatt fognak egyet érteni velem vagy sem. Ez nem az én ügyem vagy vitám, nem velem kell egyetérteni. A "Mások vagyunk, de ez ennyi:)" megjegyzésedhez pedig: it nem pusztán csak ennyiről van szó, akinek pedig igen, annak nem érték az emberi élet, persze nem azért mert gonosz, hanem azért mert agyilag képtelen felfogni, persze csak addig míg saját kárán nem tanul.
4672. Vanet (válaszként erre: 4668. - H.Ancsi)
2009. márc. 27. 20:11
:)
4671. Vanet (válaszként erre: 4669. - Gerna)
2009. márc. 27. 20:10
igen igazad van... és ez teljesen rendben van... nem kell mindenkinek otthon szülni, csak ne bántsanak minket, ha mi igy döntünk, mi sem vagyunk a saját gyerekeink ellenségei!!!! sem felelőtlenek... örülök h te ezt átlátod és igazad van, neked igy volt alegjobb.
4670. Vanet (válaszként erre: 4667. - Melodie)
2009. márc. 27. 20:07
Melodie, köszönöm, valószinüleg Ági is javasolta volna nektek a kórházat... a lényeg, hogy van nektek és örömötöket lelitek benne:)
4669. gerna
2009. márc. 27. 20:06

Hogy meg kell-e érni rá, vagy ki a felelősségteljes... szerintem inkább személyiségfüggő a dolog.

"Elemezve" az én 3 szülésemet (2 szülés, harmadszorra magzati szívhangprobléma miatt császár) és mélyen magamba nézve megállapítottam, hogy nem voltam és most se lennék képes az otthonszülésre - vagy ha mégis, akkor inkább teljesen egyedül. Nem vágytam én akkor senki jelenlétére, számos családtag, esetleg a többi gyerekem asszisztálására, bábára meg főleg nem. Nem voltam hosszadalmasan szülő (első alkalommal "gyanútlanul" mentem be az előre megbeszélt időpontban vizsgálatra: 14 órakor, és rá 4 órára megszületett az első fiam. Másodszorra hajnal 5-kor ébredtem otthon, éreztem, hogy valami készül: a lányom 7 óra 5 perckor született meg. Császármetszés: már előtte voltak negativ jelek, vonattal, villamossal, útközben vásárolt falvédőkkel megrakodva érkeztem a kórházba UH-vizsgálatra, majd igen hamar a szülőszobán találtam magam... magzati szívhangromlás miatt sürgősségi császár lett. Nekem tetszett, hogy kórházban szülök: éppen ez benne az érdekes, hogy az ember "kiszakad" a megszokott környezetéből és valami érdekes, kalandos dologba vág bele. Most utólag sem tudom otthoni viszonyok között elképzelni, nem megy... ez egy más dimenzió, nem menne a hangulatos borozhatás utána otthon, családi körben... sorry, ez vagyok én.

4668. H.Ancsi (válaszként erre: 4657. - 115c013715)
2009. márc. 27. 20:05
Látod, erre való ez a fórum! lehet emberi hangon, eltérő véleménnyel is beszélgetni.
4667. melodie (válaszként erre: 4666. - Vanet)
2009. márc. 27. 19:58
Vanet!Köszönöm,a kisfiam a legdrágább kincsem.Későn született és nem "otthon".Ez utóbbi döntés egyúttal óriási szerencse volt,többszörös komplikáció nehezítette a világra jövetelét.De ez már a múlt-é!A kislányod is nagyon aranyos,bizonyára sok kistestvére lesz.Sok sikert!
4666. Vanet
2009. márc. 27. 19:39
Melodie, elöször is szerintem egy gyermek születése sosem borzasztó!!!! Az egy csoda. Másodszor az otthonszülést tanfolyam és vizsgálat előz meg, ahol sokkal többet tudunk meg mint bármilyen más szülésfelkészitő tanfolyamon, az 54 éves szülésznő édesanyámnak is tudtak újat mondani. Csak az szülhet otthon, aki egészséges és rengeteg kritériumnak megfelel, pl, a téraránytalanságot is megnézik előtte meg egy csomó mindent, amit most nem fogok felsorolni, nem egy esetről tudok, ahol Ágiék nem vállalták a családot és elmondták, hogy miért kell kórházba szülni. A magzatviz elfolyása nem okoz fertőzést, (miért fertőzne az, ami addig a baba életképességét biztositptta???) ha az tiszta, hanem az ha utána megvizsgálnak és innentől számitva van egy limitált idő, amikor meg kell szülnöd!!! érted meg kell, azaz ha nem tágulsz ki addigra akkor császár, és ez jogos mert fenn áll a fertőzés veszélye, ami a vizsgálat miatt kezdődött meg, vagyis ha elfolyt a magzatviz és az tiszta, akkor nem kell tenni semmit, ez csak egy jel, hogy elindult valami. A kóros vérzés a szülés után lehetséges. Vagyis megszülhetem a gyermekem teljes háboritatlanságban és utána ha nagyon vérzel, bizony be kell menni a kórházba... nem egy félrecsúsztatott hir volt ami arról szólt, h mentőt hivtak otthonszüléshez, arról nem beszélnek a hirek, h ez a szülés után fennálló vérzés miatt van, és ilyenkor valóban Ágiék mentőt hivnak, mert orvosra ilyenkor szükség van,(és mert ők is felelősségteljes emberek) de ez amúgy ritka, és ilyenkor nem egy két óra alatt lehet ebbe belehalni, hanem jóval több idő kéne ehhez. másként látjuk a dolgokat, de ez nem baj, a baj, ha emberek úgy alkotnak véleményt, hogy a másik oldalról csak homályos elképzelések -tudásuk nem - van. A párom nemzetközi több diplomás jogász, nála felelősségteljesebb ember kevesebb van, s számára is egyértelmü h legközelebb is otthon. A kisfiadhoz gratulálok.
4665. melodie (válaszként erre: 4663. - Vanet)
2009. márc. 27. 19:18
Vanet!Elolvastam a cikkedet a kislányod születéséről,ne haragudj:borzasztó.Modern gondolkodású nőnek vallod magadat,bizonyára az is vagy az élet egyéb területein.Az ilyen "otthonszülési cirkusz" kiskorú (és nagykorú:az anya)gondatlan veszélyeztetése. Emlékeztet az orosz rulettre:vagy túléled,vagy nem.De az adrenalináramok száguldozhatnad benned.Fertőzés az elfolyt magzatvíz miatt,téraránytalanság (túl nagy gyerek elakad valahol),atoniás vérzés...(ez utóbbi azt jelenti,hogy nem húzódik össze a méhed,csak vérzel és vérzel és a végén elvérzel).Persze,aki úgy fogja fel,hogy majd legközelebb sikerül,annak magánügye.Valóban sosem tudom elfogadni az ilyen felelőtlen élethelyzetet,de már nem is akarok/tudok felnőni hozzá:értsd az újabb szüléshez "túlkoros" vagyok.A kisfiam császáros baba és egy klinikán született.Nekem ez volt a saját felelősségteljes döntésem és természetesen sosem bántam meg.
4664. Vanet
2009. márc. 27. 17:55
bocsi a nyelvtani hibákért, fél kézzel irtam, a másikban Lorka játszik:)
4663. Vanet (válaszként erre: 4661. - Melodie)
2009. márc. 27. 17:55
Geéb Ágnes az első két gyermekét a szegedi klinikán szülte, egyiket még orvostanhallagtóként, másikat már ott dolgozó orvosként, a két kicsit pedig otthon. ennyi, a sok pocskoniázáshoz nem szólok hozzá... köszi Cash, h leirtad, mait irtál, már csak egy valami: bár othhonszültem a gyermekemet, ennek ellenére havonta járok kozmetikushoz, fodrászhoz, sminkelem magam, dolgoztam Californiában (nem takaritóként) és gyedre egy nemzetközi cégtől mentem el, irodavezető voltam.Modern, felelősségteljes, nyitott világszemléletü, sokat utazott és tapasztalt nőnek tartom magam, aki a gyermeke biztonságát és boldogságát tartotta szem előtt, amikor az otthonszülés mellett döntött. és még valami nyugodtan olvassátok el a cikket amit irtam a kislányunk születéséről, ősztintén irtam, igy történt. Azt hiszem erre amúgy meg kell érni... és vannak akiknek ez sosem fog sikerülni.
4662. 4af30810d1 (válaszként erre: 4657. - 115c013715)
2009. márc. 27. 16:59

Sziasztok!

Én nem vagyok otthonszülés párti, nagyon nem, és ezt Alkexa is jól tudja. Volt időszak amikor meg is próbáltam hatni rá.

A kérdéseid és érveid nagy része bennem is megfogalmazódott, és fel is tettem neki anno, de nem így.

Azt gondolom, a gusztustalanság csúcsa a hangnem amibe átmentél.

Az a szomorú, hogy az egészet a pont azzal csaptad agyon, mert itt bizony sokan egyetértettek volna az érveiddel. A legdurvább itt a vége volt, amikor holmi külső jegyekre tettél célzásokat, mert úgy érezted, hogy senki nem ért meg. Nem kellett volna ebbe a dologba menekülni, mert szánalmassá váltál ezzel a hozzáállással.

És még a "hosszú szoknyás" dologban is lehet valami, de itt és most is beigazolódott, hogy ez egyáltalán nem törvényszerű. Általánosítás, és ez nem különben ronda dolog.


Jaa.. attól eltekintve, hogy kórházban szültem és ezzel együtt életem legszebb élményét tudhatom magaménak, így visszagondolva, (akkor és ott ez nem jött le a fáradtságtól és a lila ködtől) irigylem az otthon szülőktől azokat a perceket amik nekem nem adattak meg, vizsgálatok és egyéb okokból kifolyólag.

De a szívem sosem győzne az eszem felett.

Mások vagyunk, de ez ennyi!:)

4661. melodie
2009. márc. 27. 16:51
Egyszerűen érthetetlen számomra,miért ilyen ostobák a nők!?Nem a középkorban élnek,ahol minden második nőnek és gyereknek bele kellett halnia a szülésbe,mivel a kezdetleges,primitív körülmények a természetes szelekció elvén működtek (értsd:a gyengének és sérültnek halnia kellett)Arra is kíváncsi lennék,hogy ez a tisztelt dr.Geréb Ágnes melyik csillogó-villogó magánklinikán szülte meg a gyerekeit,biztosan nem a ház mögött a sufniban.Kb. 20 évvel ezelőtt találkoztam olyan asszonnyal,aki teljesen természetesen közölte,sorolta,hogy 3 élveszülése volt és 4 halvaszülése.A háború idején, az árokparton nyilván ennyire volt esélye.Úgy tűnik,ezek a mai "otthonszülni" akaró nők szintén a fenti statisztikával szeretnének jeleskedni.Az ő dolguk,de előtte beszéljenek a pszichiáterükkel!
4660. a1baa7edcc (válaszként erre: 4654. - Alexa77)
2009. márc. 27. 14:09
Nem tudom, mennyire lenne reprezentativ egy osszehasonlitas Magyarorszagon a korhazi es otthonszulesek kovetkezteben serult gyerekekrol, tudtommal annyira nem nepszeru hazankban az otthonszules.
4659. H.Ancsi (válaszként erre: 4657. - 115c013715)
2009. márc. 27. 14:01

Kedvenc idézetem:

"Ne állj le idiótákkal vitatkozni,

mert lesüllyedsz a szintjükre,

s ott a rutinjukkal legyőznek...."

4658. a1baa7edcc (válaszként erre: 4654. - Alexa77)
2009. márc. 27. 13:57

Persze, ezzel sem ertek egyet, amikor az orvosok surgetik a szules folyamatat, de ugy gondolom, hogy ha csaszarozni kell, azt korhazban gyorsabban es biztonsagosabban meglepik, mint mondjuk otthon.

Sok esetben mindenaron termeszetes modon akarjak a babakat vilagra hozni es segiteni es ha ez nem igy lenne, valamint az orvosnak lenne annyi tapasztalata, hogy az aprobb jelekbol felismerje a kockazatot (kifaradt anya, gyengulo magzati szivhangok), kevesebb ilyen baleset fordulna elo.

4657. 115c013715 (válaszként erre: 4655. - Alexa77)
2009. márc. 27. 13:52
Aranyom, fogadd el magad.
4656. 115c013715 (válaszként erre: 4655. - Alexa77)
2009. márc. 27. 13:51
Nem is beszélünk, mindenki hajtogatja a magáét. Amúgy a köldökzsinór nyúlása is Geréb Ágnes féle agymosás.
4655. Alexa77 (válaszként erre: 4652. - 115c013715)
2009. márc. 27. 13:44
Most már vegyél vissza. A pofátlanságnak is vannak határai, azt pedig már régen áthágtad. És itt fejezem be a témát. Teljesen kultúrálatlan, ostoba és rosszindulatú emberekkel nem vagyok hajlandó beszélni.
4654. Alexa77
2009. márc. 27. 13:42

Mert a rátekeredett köldökzsinórt teljesen más jelekből tudják, nem csak ultrahanggal. Amúgy pedig ha akkor veszik észre, amikor már a kitolás van, amikor a baba már benn van a szülőcsatornában, akkor a kórházban sem császároznak. Mert akkor már nem lehet.

Nem tudom, hallottad-e már (feltehetően nem) hogy amikor az előb említett esetről van szó, sokkal veszélyesebb a kórházi siettetett szülés, mert ha a maga tempójában bújik ki a baba (kicsit oda-vissza csúszkál) akkor a köldökzsinór nem feszül meg hirtelen, tehát nem fojtja meg a babát, hanem szépen lecsúszik a kicsi addig, hogy a bába átemelje a fején a köldökzsinórt.

Ami a kérdésedet illeti: azért válaszoltam, amit válaszoltam, mert fel se merül bennem, hogy ilyesmi fog történni. Ha mégis történne (nem hinném) azt nem tudom előre megmondani, akkor hogyan reagálnék. Viszont: van egy kedves ismerősöm, a kislányuk kórházban született, semmi probléma nem volt vele, nem volt genetikai rendellenessége, csak a szülőcsatornába kerülve beszorult. Pontosan annyit tudtak csinálni ott vele, mint otthon a bába tudott volna. A kislány agykárosult az oxigénhiány miatt. A szülők nem jelentettek fel senkit, nem tettek semmit, elfogadták, mert mást nem is tehettek volna!

Foglalkoztam sérült gyerekekkel még a lányom születése előtt (lovasterápia) de egy sem volt köztük, aki otthonszülés közben sérült volna. Mindannyian kórházban születtek, de csak néhányan genetikailag betegek, a többiek a kórházi szülés során sérültek.

Hadd kérdezzek vissza: Ha a te gyereked agykárosult lenne, mert a kórházban a szülés alatt eltoltak valamit, te mit gondolnál? Vádolnád magad?

Ugye, így mennyivel másabb ez a kérdés? Hogy neked tették fel? Szerintem ez az a kérdés, amire szerencsére egyikünk se tudja a választ. A "mit tennél, ha" kérdésekkel pont ez a gond. Ott a ha. És sose tudhatod, mit gondolnál adott helyzetben, csak ha már benne vagy.

4653. 115c013715 (válaszként erre: 4610. - Alexa77)
2009. márc. 27. 13:29
A házi bio zöldség, gyümölcs nem sokkal biobb mint bármelyik másik. Hacsak nem volt nálatok teljes földcsere, vízkészletcse stb.
4652. 115c013715 (válaszként erre: 4603. - Alexa77)
2009. márc. 27. 13:27
Én fröcsögök? Nekem inkább úgy tűnik, hogy te. Azért nyuszzó a nevem mert így becéz a férjem, mert szeret. Téged biztos így hív:" a lemenő nap csodálatos fényében visszatükröződött a langyos tó szomorú víztükrén lórúgástól torzított csókra hívogató kapafogakkal tarkított álkapcsa."
4651. 115c013715 (válaszként erre: 4600. - Alexa77)
2009. márc. 27. 13:18
Nem veszik észre minden esetben a rátekeredett köldökzsinórt ultrahangon sem.
4650. 115c013715 (válaszként erre: 4601. - Alexa77)
2009. márc. 27. 13:15
Szerinted ezzel válaszoltál a kérdésemre?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook