Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
4559. gerna
2009. márc. 16. 20:19
Na meg az az 1 nő, akiről kiderült, hogy azért szült otthon (4-szer), mert a férje nem engedi, hogy idegenek turkáljanak a lába között... vele személyesen találkoztam.
4558. gerna (válaszként erre: 4553. - 115c013715)
2009. márc. 16. 20:13
Meg a Zöldek... meg akik sokat jártak Istennőtrénigre.
4557. Brilliantgirl (válaszként erre: 4553. - 115c013715)
2009. márc. 16. 18:06
:D :D + az ú.n. "újgazdagok" akik már nem tudják, hogy rázzák a rongyot...
4556. kaaskopje (válaszként erre: 4555. - 115c013715)
2009. márc. 16. 16:03

Kétségtelenül itt is vannak hippik az otthonszülõk közt, de nem ez a jellemzõ.


Még annyit a hollandiai szülésekkel kapcsolatban, hogy ezt ugyan szinte sehol nem említik, de Hollandiában az utóbbi évtizedekben nagyon megnõtt a külföldiek száma, fõleg törökök, marokkóiak, akik nem szülnek otthon, viszont még mindig elõszeretettel házasodnak családon belül (konkrétan a marokkóiak), ami tudjuk mihez vezet(het). Na meg a holland nõk karrieristák és sokan bizony 40 körül szülik elsõ gyermeküket.

4555. 115c013715 (válaszként erre: 4554. - Kaaskopje)
2009. márc. 16. 15:53
Persze, az nyilvánvaló, hogy Hollandiában más az egésznek a mozgatórugója, írtátok, hogy magas számban(30% ?) váalsztja ezt a formát. Ennyi embert nyilván nem lehet egy típusba sorolni.
4554. kaaskopje (válaszként erre: 4553. - 115c013715)
2009. márc. 16. 15:44
:) Mégis van valami, amit ugyanúgy látunk. Azok alapján, amit a magyar médiában olvastam/olvasok, nekem is nagyjából ez a kép jön le. Megjegyzem, nekem ehez a 'csoporthoz' közöm nincs...
4553. 115c013715 (válaszként erre: 4549. - Kaaskopje)
2009. márc. 16. 15:27
Én úgy gondolom - de is csak tényleg talán, mert lehet, hogy rohadtul mellényúlok -, hogy a szentimentálisabb, kevésbé realista gondolkodású, földtől kicsit elrugaszkodott tarisznyás, "bölcsész" típusú hölgyek, akik esetleg felsőbbrendűnek érzik magukat mert több verset olvasnak az átlagnál és be nem tennék a lábukat egy plázába, hosszú szoknyát hordanak, hosszú hajuk úgy hordják ahogy kinőtt, nyálas szövegeket adnak elő mindennapjaikról és csöpögős szüléstörténeteket írnak amiből a Geréb Ágnes által betanított egyenszöveg sejlik ki. (Tudom, hogy te nem ismered, nem is itt élsz....) Kb.
4552. kaaskopje
2009. márc. 16. 15:25

Lányok, mutassatok már egy darab hsz-t, amiben Hollandiát isteníteném. Mert most már kezd kicsit elegem lenni belõle, hogy mindig itt kötünk ki, bármit is írjak. És már ne is haragudj, de szerintem nem osztom az észt senkinek. A magyarországi otthonszülésekhez meg hozzá sem szólok, pontosan azért, mert fogalmam sincs róluk.


Amúgy tévedsz, hogy az orvos dönti el, ki szülhet otthon, mivel orvossal az egész terhesség alatt egyszer sem találkozol. Kivéve persze, ha valamilyen probléma adódik, amihez nem elég a szülésznõ.

Az tény, hogy szabályok vannak rá, hogy ki szülhet otthon, amivel teljes mértékben egyet is értek.


Azért azt említsük meg, hogy az a 40% nem mind életveszélyes állapotban kerül kórházba. Tudom, nem is ezt írtad, csak nehogy valaki esetleg azt gondolja. Rengetegen vannak, akik szülés közben meggondolják magukat valamilyen okból, vagy nagyon elhúzódik a szülés, mint pl. az én esetemben.

4551. 115c013715 (válaszként erre: 4548. - Kaaskopje)
2009. márc. 16. 15:17
Szerintem félreértetted a kis viccemet. Úgy értettem, hogy ha majd Hollandiát elönti a víz kénytelen lesztek ti ott mind vízben szülni. Szóval ez a téma szempontjából tök lényegtelen, ez tényleg az én arrogáns oldalam.
4550. trapiti
2009. márc. 16. 14:59

Kicsit gondolkozzunk már, mielőtt a Nagy Holland Tesót isteníjük...


Ott az szülhet otthon, akire az orvosok (!) áldásukat adják. Tehát akinek minden egyes lelete, paramétere arra utal, hogy várhatóan sima, eseménytelen szülése lesz. Vagyis aki kicsikét is rizikósnak tűnik, az eleve kórházba vonul, ha tetszik neki a környezet, ha nem.


Ezek után a tervezett otthonszülések 40%-a (!!!) kórházban fejeződik be, tehát marad az előre megszűrtek 60%-a. Náluk azonos a perinatális halálozás és sérülés aránya mint a kórházban (ahol ugye azok szülnek akiknek eleve van valamilyen problémájuk + akiknél otthon a szülés közben lépett fel valami gond).

Ez magyarul annyit tesz, hogy a kórházban a problémás, szövődményes terhességből, szülésből származó gyerekeknek ugyanolyanok az esélyei, mint otthon a makkegészséges anya makkegészséges gyerekének aki simán megszületik.

Még a saját adataik sem bizonyítják, hogy igazuk lenne...


Ráadásul aki nem a "partvonalról" osztja az észt, hanem itt él a magyar valóságban, az tudhatja, hogy 10 perc alatt nemhogy beérni nem lehet egyetlen kórházba sem (max. ha mellette laksz...) hanem sokszor a mentő sem érkezik meg 10 perc alatt... (mert hogy ugye ez ott is kritérium az otthonszüléshez)


Ami talán még nálunk is járható út lenne (már ha mindenképp szeretnénk kielégíteni az ilyen idióta kívánságokat a mostani helyzetben, amikor azokra is kevés pénz jut, akik nem a saját hülyeségükből kerülnek bajba) a kórházak mellé telepített szülőotthon lenne, ahonnan talán egy jó kondiban levő betegszállító valóban átjut 10 perc alatt a kórházba...

4549. kaaskopje (válaszként erre: 4541. - 115c013715)
2009. márc. 16. 14:53

'úgy fogalmaznám, hogy van egy réteg vagy bizonyos mentalitsú, gondolkodású típus aki nyitott erre ha lehetősége van rá.'


Mindenféle cinizmus nélkül, kifejtenéd ezt bõvebben? Kíváncsi lennék te hogy látod a 'tipikus' otthonszülõ nõt.

4548. kaaskopje (válaszként erre: 4541. - 115c013715)
2009. márc. 16. 14:37

'Talán nem gondolom, hogy divat'


Érdekes, a 4537. hsz-ban még úgy gondoltad. Ugyan ott a vízben szülést emlegetted, de gondolom nálad mindkettõ egyre megy.



'Amúgy nagyon irritáló, hogy becsmérled a magyar orvosokat, helyzetet stb. és nyalsz a hollandoknak. Erre mi szükség van?'


Becsmérlem? Ezt mégis mibõl állapítottad meg? Mert azt írtam, hogy sok esetben nem tájékoztatják kellõen a pácienseket? Miért, talán nem így van? Kapásból négy példát tudok rá mondani. Soroljam? Ettõl eltekintve tisztában vagyok vele, hogy jó a szaktudásuk, csak szerintem a betegtájékoztatáson kicsit még kéne dolgozniuk...

És mégis hol becsméreltem a magyar helyzetet? Egyáltalán milyen helyzetet??


Ami viszont tényleg irritáló, az az a stílus amiben te becsmérled az otthonszülõket. Merthogy amit te csinálsz, az valóban becsmérlés.

4547. gerna (válaszként erre: 4546. - Drnéni)
2009. márc. 16. 14:36
Dehogy! csak már annyiszor olvastuk, hogy fejből mondjuk.
4546. drnéni
2009. márc. 16. 14:35
Ejnye-bejnye lányok, de kis gonoszak vagytok!
4545. gerna (válaszként erre: 4542. - Drnéni)
2009. márc. 16. 14:33
Nem megoldás! a kórház közelsége leállítja a szülés természetes folyamatát. Tehát, ha jól számolom: a kórház nem lehet közelebb 10 perc autóútnyinál ;-)
2009. márc. 16. 14:23
És szerintem nem jelent megoldást egy szebb szőnyeg stb. , mert nem tudják levetkőzni aa tudatot, hogy mégiscsak kórházban vannak és összecsinálják magukat attól, hogy a szomszédban egy gonosz orvos leselkedik rájuk.
4543. 115c013715 (válaszként erre: 4542. - Drnéni)
2009. márc. 16. 14:20
Itt már többen kifejtették, hogy miért. Ahogy én kivettem, a lényeg: szilárd meggyőződésük, hogy a kórházi környezet és az esetleges orvosi beavatkozások az okozói a szülési komplikációknak, szerintük otthon, háborítatlan környezetben komplikációk is ritkábban lépnek fel, hiszen a szülő nő és a baba is tudja a dolgát évezredek óta. És valószínűleg túlértékelik a külső króülmények fontosságát, rettegnek, hogy gyermekük lelki sérülést szenved egy esetleges durvaság miatt.
4542. drnéni
2009. márc. 16. 14:12
Akinek véleménye, esetleg tapasztalata van a témáról, engem nagyon érdekelne: vajon mi az oka, hogy valaki az otthonszülést választja a nyilvánvaló rizikó ellenére is? Lehetséges-e, hogy kevesebben választanák vagy támogatnák ezt, ha a kórházakban otthonos, barátságos és intim környezetet alakítanának ki a szülészeteken (a megfelelő hozzáállással együtt)? mit gondoltok?
4541. 115c013715 (válaszként erre: 4539. - Kaaskopje)
2009. márc. 16. 14:08

Talán nem gondolom, hogy divat, inkább úgy fogalmaznám, hogy van egy réteg vagy bizonyos mentalitsú, gondolkodású típus aki nyitott erre ha lehetősége van rá. Szerintem sehol nem jó az otthonszülés, sem itt sem Hollandiában ahol állítólag megvannak ennek a feltételei és sokan választják.


Amúgy nagyon irritáló, hogy becsmérled a magyar orvosokat, helyzetet stb. és nyalsz a hollandoknak. Erre mi szükség van?

4540. drnéni (válaszként erre: 4448. - Talian35)
2009. márc. 16. 14:03

Igazad van, kórházban is történhet ilyesmi, és történik is, csak annak a gyereknek, akivel ott történik, sokkal jobbak az esélyei. Ez nem is kérdés.

Különben nem áll minden baba felett egy nővér: nálunk ketten voltak éjjel nappal egy kb. 8 négyzetméteres őrzőben. Nehéz lett volna nem észrevenniük, ha történik valami.

4539. kaaskopje (válaszként erre: 4537. - 115c013715)
2009. márc. 16. 13:44

Már megint nagyon vicces vagy mint mindig. Ne legyél már buta. Na ne mondd már, hogy a magyar orvosoknak (fõleg az idõsebb korosztálynak) annyira magától értetõdõ, hogy mindent elmagyaráznak a páciensnek...

Egyébként meg nagy ívben teszek rá, hogy mi a divat. Azt csak a hozzád hasonló arrogáns okostojások gondolják, hogy az otthonszülés egy éppen aktuális divathóbort.

4538. 115c013715 (válaszként erre: 4535. - 40163fd81d)
2009. márc. 16. 13:29
Mire vágysz? Mi az a több?
4537. 115c013715 (válaszként erre: 4536. - Kaaskopje)
2009. márc. 16. 13:28
De jó neked, hogy ott elmagyarázzák. Mi itt tudatlanul halunk meg, ez most már biztos. És azt is modták már, hogy ott nemsokára a vízben szülés lesz a divat (ha emelkedik a vízszint)? Lehet, hogy még kopoltyútok is lesz. Az már a felsőbbrendűség ékes bizonyítéka ám.
4536. kaaskopje (válaszként erre: 4532. - Brilliantgirl)
2009. márc. 16. 10:49
Szerintem ne beszélj az összes otthon szült nõ nevében, mivel fogalmad sincs ki hogyan gondolja a dolgokat. Képzeld, ha nekem a várandósságom alatt azt mondták volna, hogy be kell feküdnöm a kórházba, megtettem volna. Mondjuk azt mindenképp elvárnám, hogy elmagyarázzák pontosan mi a baj. Amit itt meg is tesznek szerencsére, nem úgy mint sok magyar orvos...
4535. 40163fd81d (válaszként erre: 4533. - Brilliantgirl)
2009. márc. 16. 10:01

Semmi baj,nem haragszom:))

Számomra ne cél,csak feladat,kötelesség ,ha úgy tetszik,ami számos boldog pillanatot nyújt,de én ennél többre vágyom.

4534. 40163fd81d (válaszként erre: 4532. - Brilliantgirl)
2009. márc. 16. 09:58
Hidd el ,megtenném ,ha úgy adódna.
4533. Brilliantgirl (válaszként erre: 4531. - 40163fd81d)
2009. márc. 16. 09:47
...nekem a gyereknevelés nem egy a sok közül...nekem élet cél. Cél, hogy felneveljem, hogy elindítsam az életben...és mindenek felett...Ők a legfontosabbak, minden más csak az élet része, munka, szórakozás, a bajok a gondok...persze összefüggenek, de mellettük, mind eltörpül...Bocs, hogy ezt írom, de nem szívesen lennék a gyereked...
4532. Brilliantgirl (válaszként erre: 4531. - 40163fd81d)
2009. márc. 16. 09:44
...hááát, elég fura nézeteid vannak, és sztem sokszor nem is tennéd + amit itt leírsz. Az egyik terhességemmel 3 hónapot feküdtem kórházban, mert "nyitott" voltam, a másikkal 2 hónapot, és csak azért mert a terhesgondozó morvos azt mondta nem fejlődik szerinte rendesen a gyerek...persze tovább mentem a kórházba ahol a fogadott orvos +nyugtatott szerinte semmi baj, de ha akarok maradjak itt szülésig és +figyelés alatt tart...ott maradtam, mert fontos volt számomra az, hogy egészséges gyerekem szülessen , és közelbe legyen az orvosi segítség, ha szükség lenne rá...szenvedtem hiszen otthon volt a 3 éves és az apa, de megérte...teljesen egészséges 3500 g gyerekem született...így utólag felesleges volt 2 hónapot ott töltenem, de nem bánom...hiszen ha hazajövök és baj történt volna, akkor abba biztos "belehalok" ...és tudom itt nagyon sokan így vannak ezzel...Te vagyis Ti akik az otthonszülés mellett vagytok máshogy látjátok a dolgokat, sajnos...és nem hiszem, hogy sikerül benneteket +győzni addig amíg saját károtokon nem tapasztaljátok az ellenkezőjét...(bár kívánom, ne így legyen)
4531. 40163fd81d (válaszként erre: 4529. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 16. 09:01

Én meg nevetek ezeken:)))

Szerintem csak élni kell és az adott helyzeteket megoldani.Sok feladata van egy embernek az élete során ,a gyereknevelés is egy a sok közül.Nem életcél,hanem az élet része.

4530. 40163fd81d (válaszként erre: 4528. - Gerna)
2009. márc. 16. 08:58

lehet...sőt biztos.

Az igazság az,hogy a biztonság és a felelősségtudattal annyira befolyásolják a nőket,hogy egy ilyen alapvető dologban is úgy érzik ,egyedül nem menne.Sőt.Tovább megyek,az otthon szülés sem másabb ennél,hisz ott sem a magamban való hitet erősítik,hisz súlyos ezrekért csinálják ugyanazt amit a kórházakban,csak az a másik oldal.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook