Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megérzések, deja vu, álmok fórum

Megérzések, deja vu, álmok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
2008. aug. 4. 16:46

Sziasztok!

Én nem merültem bele még ezeknek a dolgoknak a tanulmányozásában, nem foglalkoztam még behatóbban velük. Tehát csak teljesen laikusként tudok hozzá szólni.

Szóval, nekem nagyon sokszor van olyan érzésem, ami nem csak pillanatokig, hanem percekig is eltart, hogy ez már megtörtént ami épp történik velem. És pontosan azokkal a személyekkel, azokon a helyeken. És minden személy pont ott van, és úgy van ott, ahogy már láttam az adott szituációt valamikor.

Nagyon jó érzéseket kelt bennem, amikor ilyet tapasztalok, és azt vezsem észre, hogy azt gondolom, hogy ne legyen vége ennek az érzésnek!!!

2008. aug. 4. 05:43
De vannak még érdekes sztoriaim...:D akit érdekelnek annak elmesélem:D (akkor aszem nem kell sokat mesélnem :D)
2008. aug. 4. 05:42
másik álom...nagyon rossz volt....repültem láthatatlanul pár ismerőssel aztán bementem egy teremben át a falon és ott volt egy régi barátom akivel kiszámoltuk hogy 22 óra mulva elpusztul a föld és mindenki meghal...de nem hittük el...régi barátnőimmel akiket rég láttam már velük buszoztam haza...majd valahogy a némettanárom házába kerültem és láttam az ablakban hogy felrobban a föld.....de az egész....nagyon szar érzés volt..aztán zokogtam hogy "mi tudtuk mi tudtuk és nem szoltunk...mi tudtuk....akkor nem halt volna meg mindenki...az én hibám..mi tudtuk...."és nagyon rossz volt abban a tudatban lenni hogy a szeretteim elvesztettem...
2008. aug. 4. 05:38
És nemrég olyan furcsát álmodtam...kettőt is....az egyikben maga a halál ember formájában ejtett fogjul és volt egy könyv amiben benne volt a halálom idöpontja...csak tudjátok mi volt az érdekes?az hogy 2001 május 31.-e volt odairva...aztán kinozva lettem és azt mondta hogy le kell vágni a kezem...aztán elsirta magát megláttam a szemeit az arcát meg mindent és nem bántott....érdekes..nem????
2008. aug. 4. 05:35

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok.Pl rengetegszer álmodom ugyanazzal az ismeretlen fiúval.Volt már,hogy kisebb koroban álmodta egy fiúval,aztán 2-3 éve nincs olyan hét hogy ne futnék vele össze,mert valahol errefelé lakik.És érdekes,mert pont azt álmodtam,hogy szomszédban hegeszt valamit és átmegyek hozzá és csak mosolyog :)A mostani barátom is megálmodtam hogy néz ki...és amikor találkoztam vele csak néztem...Én is meg szoktam előre álmodni dolgokat...pl beszélgetéseket...és az a furcsa hogy tudom mi lesz a válasz mit fogok kérdezni....ijesztő:D volt már hogy megálmodtam egy dalt amit életemben nem hallottam és rá fél évre megszólalt a rádióban egy ismerős dallam ismerős szöveg....azért az ilyen szerintem vicces:D

2008. júl. 30. 16:29

Anyukám álma volt: menetrend szerinti busz járat, rajta nagy tábla elöl a helymeghatározás helyett - elhunyt Páger Antal. Anyu reggel mesélte apunak. Apám legyintett, nem is emlékeztek rá, régen hallottak már szegényről, azt hitték már nem is él. Pár napra rá bemondta a tv, hogy életének sokadik évében elhunyt Páger Antal. Anyám majdnem rosszul lett...

Egyébként nekem is nagyon sokszor vannak megérzéseim emberekkel kapcsolatban. És általában be is jön. Egyszer ennek kapcsán - valamire nagyon csúnyán ráfáztunk, pedig mindketten éreztük, hogy gond lesz - megbeszéltük a főnökömmel, hogy ha valakivel szemben érzünk ilyen dolgot, akkor ezután hallgatni fogunk rá. És azóta így van, akár milyen csábítónak tűnik egy-egy munkára jelentkező, ha valami kis pici olyan érzésem van, nem kockáztatok.

2008. júl. 30. 11:15

Sziasztok!

Nekem is szoktak lenni megérzéseim. De sajnos a legtöbbször nem hallgatok rájuk és így a rossz dolgok megtörténnek. Szerintem nem bízok eléggé magamban. Volt egyszer egy nagyon durva megérzésem: A párom nagymamája kórházba került, több krónikus, időskori betegsége is volt, de az orvosok bíztattak hogy rendbe jön. Itthon voltunk, én mosogattam és elgondolkoztam a hét, a hónap eseményein. Majd egyszercsak elkezdett görcsölni a gyomrom és mint egy villám belecsapott a fejembe, hogy a nagyi meghalt (ez kb 16 órakkor volt). Rá fél órával hívták a páromat.... Utólag megtudtam, hogy 4 óra után pár percel állapították meg a halál beálltát.

Hónapokig borzongtam a dologtól és nem mertem senkinek elmondani... Ilyen nem fordult elő velem többször.

24. efa181b264 (válaszként erre: 23. - Mayra21)
2008. júl. 25. 15:37

Szia!

A gyerekek ezt valahogy nagyon megérzik.

Az anyosom rákos és mostanában elég rosszul van.

Apukám nem régen halt meg és állandóan téma a gyerekek között.

2008. júl. 24. 23:57
keresztlányom pedig 2 éves. Fogalma sem volt a halál fogalmáról, de egy két nappal a halál előtt azt mondta, hogy látta hogy a papát viszi a mentő a kórházba és meghal.A hideg még most is ráz...
2008. júl. 24. 23:55
Szijjasztok! Igen érdekes dolgok vannak, voltak és lesznek is. Nem tudom mennyire kapcsolódik a témához, de le kell írnom, ki kell adnom. Egyik este felhívott párom h apósom rosszul van és kórházba viszik, sürgősségire. Figyeljek, mert a ház előtt fog elmenni villogva és szirénázva. Kb éjfél volt amikor jött egy mentő, csak a ház előtt kapcsolta be a villogót és a szirénát, majd ahogy elhaladt levette. Másnap apósom meghalt:(. Olyan érzés fogott el, mintha el akart volna ezáltal köszönni... Szerintetek?
21. Akvamarin (válaszként erre: 20. - Efa181b264)
2008. júl. 24. 22:10

Ez az,pont erről beszéltem!Nemrég is volt egy ugyanilyen élményem,csak én pórul jártam.

Egy beteg rokonomhoz vittem a kórházba forró húslevest,ajándék táskába tettem a csatos üveget(ez volt a baj) és odaúton az autóban egyszer csak bevillant,szinte láttam magam előtt,hogy az üveg leesik a kőre és szétcsattan.Majd azt gondoltam,fordulhatok vissza újabb adagért.Nem foglalkoztam vele,pár perc múlva be is értem a klinikára.Gyalog mentem fel a 2.emeletre,és a rokonom szobájának ajtaja előtt 2 méterrel a táska alja nem bírta tovább,kiesett belőle az üveg és ripityára tört a padlón.Nem akartam elhinni!

Persze vissza kellett fordulnom újabb adagért.

Sok ilyen megérzésben volt már részem,soha nem vettem őket komolyan,mert mindig csak egy kósza gondolatnak tűntek.Nem tudom,hogy különböztessem meg őket a többi,átlagos gondolattól.Nem érzek olyankor semmi különösetcsak amikor megtörténik,döbbenek le újra és újra.

2008. júl. 24. 14:58

Eljutottam arra a pontra, ha megérzek valamit elemzem és hallgatok a belső hangra.

Akár hiszitek akár nem ezzel sok problémától megkímélem magamat és a környezetemet.

Egyszerű példa.

Elmész az asztal mellett, látod a poharat és arra gondolsz mindjárt leesik.

De mire a tudatod felfogja, hogy mit is gondoltál már nem is vagy az asztalnál és nem sokra rá a pohár leesik az asztalról.

Na erre én rájöttem és ha hallom azt a belső hangot megállok elteszem a poharat és mehet minden tovább.

Így vagyok mindennel igyekszem figyelni a belső megérzésekre és ha nem tartok ki a megérzéseim mellett akkor mindig jön a gubanc.

19. vikucka (válaszként erre: 17. - Akvamarin)
2008. júl. 24. 14:54

Nekem serdülőkori epilepsziám volt, még nem tudom, hogy gyógyult vagyok-e, mindenesetre rohamaim már nincsenek. Nagyon sokszor van de javu-m és megérzéseim.

A legemlékezetesebb, mikor németországban voltam és elaludtam a kocsiban, aztán mikor felébredtem tudtam, hogy mi fog történni, pedig előtte sosem ismertem azokat az embereket, akikkel utaztam.


Lehet hülyének néztek, de a vizsgák előtt megmondom, hogy melyik tételt húzom. Főleg a fontos vizsgáknál, mint pl. érettségi, szigorlat, vagy ilyen kaliberű vizsgák. Lehet simán csak rágondolok adott tételre és annyira szuggerálom, nem tudom.

Volt már hogy álmodtam egy fiúval, és rá három évre együtt sétáltunk ugyanott, pedig akkor még nem is ismertem őt. Szóval érdekes dolgok ezek, annyi biztos.

18. b46d5f17a9 (válaszként erre: 17. - Akvamarin)
2008. júl. 24. 12:20
igen, ebben igazad van, hogy nem egy és ugyanaz a kettő, de erről az epileptikus dologról még nem hallottam, érdekes :)
2008. júl. 24. 11:58

Sziasztok!

Szerintem külön kell választani a deja vu és a hatodik érzék-szerű élményeket.Nekem szokott lenni mindkettő,azonban a deja vu kapcsolatban állhat az epilepsziával is.Erről volt egy műsor a tv-ben,epilepsziás emberek számoltak be az élményeikről,döbbenten hallgattam,mert ugyanazt mondták el,amit én is érezni szoktam a rohamok alatt-sajnos nekem is ez van.Olyan,mintha ugyanazt az élményt többször átélném,sok valós,és sok csak fikció.Az ideggyógyász azt mondta,hogy a valós élmény átélése újra a "jame vu",ami még nem történ meg az a "deja vu".Ezeket inkább ne kívánjátok,főleg ha az előbb leírt betegséghez társulnak.

Ezzel ellentétben a hatodik érzék bárkinél működhet szerintem,nekem is rendszeresen vannak megérzéseim,elég pontosak,mégsem tanultam meg hinni bennük,csak miután megtörténik az előre megérzett esemény,szoktam döbbenten visszagondolni,hogy ezt is tudtam előre,csak nem hittem el!Érdekes,az biztos!

16. b46d5f17a9 (válaszként erre: 15. - Efa181b264)
2008. júl. 24. 11:18

lehet, hogy van benne valami


én azt álmodtam, hogy két vámpír követ (repültem álmomban én is és ezek meg repültek utánam, én tudtam, hogy vámpírok és azon csodálkoztam, hogy nem harapnak, hanem csak követnek - lehet sok Buffy-t néztem akkoriban) rá pár napra közölték velem, hogy ikreim lesznek - elég morbid egy hasonlat, de bennem nagyon megmaradt :)

2008. júl. 24. 08:20

Sziasztok!

Hát én azt gondolom,és(ne nézzetek gyagyásnak), de valószínű, hogy a tudományunk azért tart ennyire előre, mert dimenzió utazók vagyunk.

Mármint azok akik megélik azt az érzést amiről ti itt írtatok.

Annyi film és könyv készűl amiről azt hitetik el, hogy csak fikció és közben lehet, hogy a valóság.

Volt egy álmom, egy emberrel sétáltam egy betonos területen.Körbe volt kerítve és mikor a kerítéshez értünk látszott, hogy mi magasabban vagyunk és rengeteg ember rekedt egy olyan volt mintha egy nyitott metró alagút felett lettünk volna és én láttam, hogy valahonnan rengeteg víz tör be.

Mondom a mellettem állónak, hogy -nézd el fogja lepni őket a víz menjenek el onnan.

Láttam ahogyan azok az emberek meghalnak és nem tehettem semmit.


Egy hét múlva a cunami áldozatairól zenget a sajtó.

Lehet, hogy semmi köze hozzá de nem fura?

2008. júl. 23. 18:49

Sziasztok

Új vagyok itt ebben a topicban de nagyon sokat foglalkoztat ez a téma...vannak különös megérzéseim jobban mondva félelmeim mert általában mindig ezt érzek legbelül félemet..de igazából magyarázat nincs rá h mitől kitől de ezt érzem..sokat álmodok sok a visszatérő álom..sok olyan érzés van ami különös és furcsa..és nagyon sokan nem értik meg ezt mert ők nem éreznek iylet...gondoltam épp ezért csatlakozom hozzátok és talán többet megtudok..vagy legalábis olyan emberek között lehetek akik hasonló érzésekkel rendelkeznek...

2008. júl. 23. 18:49
az a bizonyos hatodik, ugye? sokszor szeretem, hogy van és érzem, mert sok mindent előre megsúg - azt utálom, amikor érzem, hogy történni fog valami, de nem tudom mi és hol, így nem tudom kivédeni sem :( viszont utálom érezni, hogy most ez az ember az élete végén áll, az hátborzongató :((
12. smudlaagi54 (válaszként erre: 11. - Mothertiger)
2008. júl. 23. 18:33
Egyébként ez az emberekkel kapcsolatos érzés érdekes.Nagyon sokszor vagyok úgy,hogy megtartom a 3 lépés távolságot valakivel.Valamit megérzek,és volt már úgy,hogy 3 év múlva mutatta ki a "foga fehérjét" Pedig könnyen barátkozom.
11. mothertiger (válaszként erre: 9. - Smudlaagi54)
2008. júl. 23. 11:10

Nekem is vannak visszatérő háborús álmaim: mikor felnézek az égre és látom, hogy egy repölőről hullanak a bombák. Megpróbálom az összes szerettemet megölelni, de nagyon sokan vannak és nem tudom, hogyan csináljam hogy mindenki beleférjen az utolsó ölelésbe!


Néha emberekkel kapcsolatban is van megérzésem, főleg azokkal, akiknek van valami rossz szándékuk, vagy akár rólam gondolnak rosszat. Nem könnyű ilyen esetben ahhoz a valakihez normálisan beszélni, mikor nagyon erősen érzed, hogy gyűlöl, csak jópofizik neked... Mostanában elég gyakran érzem ezt, egy "barátnőmmel" kapcsolatban főleg.

2008. júl. 23. 07:47
Ja és mivan a szellemekkel???????
2008. júl. 23. 05:57
Igen velem is megtörtént már nem egyszer,hogy idegen helyen voltam,és mégis tudtam merre kell menni.Elmész valahova idegen városba,és úgy érzed mintha haza mentél volna. Vagy olyan álmok,mint lebombázva a lépcső,csak a széle van meg a fal mellett kb 20-30 cm,és nekem azon kell felmennem.Vagy a körfolyosó,is le van szakadva,és ott is csak keskeny rész van,ahol a falhoz tapadva "lehet" menni.Nem éltem a háború alatt hál isten,és gyülölöm a háborús filmeket.
2008. júl. 22. 20:59

Sziasztok!

Nekem gyerekkoromban voltak főleg deja vu-im. Érdekes, de mintha mostanra megszűntek volna ezek az érzések. De remélem azért még előjön valamikor. :)

2008. júl. 22. 17:23
Sajna nálam is gyermek korom óta van ez, és az érzések ami jók azt el lehet fogadni, de ami rossz és tudom hogy valami történni fog és megkérdezem az illetőt hát az borzalmas, hogy előre sejtettem , és megéreztem és megtörtént. De az egyik lányom is ilyen pedig még kicsi de sokat mesél , hogy miket álmodik , és érez, sajnálom, mert van amikor nem, mer elaludmi, és fél az álmaitól , tudom milyen érzés mert én is ilyen vagyok.Amúgy nagymamám volt aki ismerte a kártyákat , de nem szerettem amikor abból olvasott mert mindig bejöttek a dolgok...Ez örökletes dolog lehet????,
2008. júl. 22. 16:57

Sziasztok!

Hát elég furcsa dolgok ezek, annyira jó lenne belemélyedni az ilyen dolgokba. Velem is elég sokszor történik meg, hogy érzem, volt már ilyen, voltam itt, vagy hallottam ezt a mondatot és pont így néztem ki a kocsi ablakán és ezt láttam... De az a legfurább az egészben, hogy mielőtt megtörténne, valahogy tudom, hogy most jön egy olyan pillanat, ami besorolható a "dejavu" kategóriába..:) Utána akárhogy is próbálom, nem tudom felidézni ugyanazt az érzést. :/

2008. júl. 22. 15:32
Én ebben a témában kis korom óta benne vagyok elég mélyen mert egy két dolgot örököltem a régi öregek tudásából így,már sok olyan deja vu-m volt és van amire már rögtön tudom a választ sőt az álmokban is sokat szoktam kotorászni ami velem később meg is történt,mesélhetnék.
2008. júl. 22. 12:58
Szia , én már sokszor éreztem ilyesmit , tudom hogy ott és akkor most vagyok életemben először de , minden olyan mintha már egyszer végig csináltam volna , a beszéd a hely , az illatok , stb, .Amúgy meg ott vannak az álmok amik nálam valóra válnak , nem szeretek álmodni , és megérezni dolgokat sem , azok is be jönnek , és még sorolhatnám , hát nem a legjobb dolog az életben..
2008. júl. 22. 11:29
Én gyakran érzem, ez már megtörtént egyszer... Ugyanaz a hely, ugyanazok a szavak, mozdulatok. Rá is szoktam kérdezni a páromnál: Te erre a jelenetre nem emlékszel? És magamban próbálom visszaidézni, most mi is lesz a következő mondat? Lehet, hogy valójában nem megéltem, csak már megálmodtam valamikor?
2008. júl. 22. 11:10

Szia!

Ezt a cikket egy fiatal, álmodozó írta aki még nem élt ahhoz eleget, hogy megtapasztalja, hogy az élet kemény meló.

Álmodozni jó és kell is, de leginkább az életet megélni kell és formálni és nem hagyni, hogy az formáljon téged.

Dimenziók vannak és mi utazók vagyunk és a halál egy újnak a kezdete lehet.

Apukám nemrég halt meg és hiszem, hogy valahol ő él valamilyen formában létezik csak szemmel nem látható.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook