Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri becsületesnek lenni? fórum

Megéri becsületesnek lenni? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. okt. 19. 12:34

Na újabb est történt , hó eléjén első héten odadata a gyerekeket a fiamnak ....láthatás jelszóval . De a következő héten a sogóra szülinapja volt és neki a névnapja ... elhozta a gyerekeket a fiamnak ,hogy vigyázzon rájuk ,mert nem akarja a családi összejövetelre elvinni őket . Ő azonnal megváltoztatta a láthatást .Majd a következő héten ne gyere ,csak 3 hét múlva . Biztosan sokat ettek volna a gyerekek :)))


Ugyan akkor egy pasinak ,azt írta , sajnos a gyermekei nem lehettek ott ,mert apás hétvége volt :))) kétszer egymás után :)))))

36. Mamika50 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2010. szept. 21. 21:50

Persze ,hogy dolgozik.Igen volt hol laknia , elöször ( Féltestvérek minddel ) a hugánál 2 hétig ,utána az alkoholista mostoha apjánál 3 hónapig , utána a másik hugánál 3 hónapig , aztán albérletbe . Most vett házat , de ez is lehet még albérlet az mindig ,mert én nem láttam a papírokat sem . Az nem jelenti azt ,hogy rossz szülő a hívatalok szerint .

Az iskolába bementünk és a családsegítő azt mondta a fiamnak,hogy segítsen anyukának ,mert nagy anyagi gondokkal küzd ,vagyis nekem is mondta ,megmondtam , én tolvajt elvből nem támogatok, és ott is hagytam .

A fiamat próbálta meggyőzni , az is megmondta amit vele tett , nem segít rajta vagyis nem tud ,de ha tudna sem segítene .

Én is szivesen meghallgatnám a volt exet.

35. Mamika50 (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2010. szept. 21. 21:03
Hát becsülettel bekell valljam ,igazad van .De már egy fülest sem lehet adni nekik ,mert azért is büntetnek . Régen , na arról mesélhetnék én is .Anyám adott egy egy fülest ha rosszak voltunk .Mégis becsületes mind a 7 testvérem . Az elvált hugom ,addig nem kért gyerektartás amig volt tartozás .A volt férje átvállalta , és addig nem fizetett .Mostmár fizet a keresetének a 15 % -át a két gyerekre ,igy egyeztek meg .
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Mamika50)
2010. szept. 21. 20:42

Komolyan, ettől a falnak tudnék menni. "nehogy törést okozzon a gyereknek" Régen a gyerekeknek sokkal több mindent ki kellett birni. Manapság úgy bánunk velük, mintha himestojások lennének.

Ezen is túl kellene lépnie a fiadnak, ha fontosak a gyerekei. Ha a gyerekek azt látják, hogy csak az annyuk harcol értük, akkor azt fogják hinni, hogy az apjuk nem szereti őket.

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Mamika50)
2010. szept. 21. 20:38

Ha elismerte és van jegyzőkönyv, akkor nem is értem a fiad mitől tart? Válóper volt már? Ott be lehet mutatni ezt a jegyzőkönyvet is nem?

Nekem van egy barátom, aki annak ellenére megkapta a lányát, hogy férfi! Nem automatikus, hogy az anyánál helyezzék el a gyereket. Főleg úgy, hogy köztudott, hogy milyen. Nem csak azt nézik, hogy nem iszik, nem fogyaszt kábitószert. Mást is figyelembe vesznek! Hol laknak? Mármint az anya és a gyerekek? Dolgozik a nő? Az egy dolog, hogy tiszta a ruhájuk.

És valóban, jó lenne hallani a másik oldalt is.

32. Mamika50 (válaszként erre: 29. - B73e24f31f)
2010. szept. 21. 20:35

Az a baj ,hogy a gyerekeket nézi ,nagyon szereti őket ,attól is fél ,hogy nagy tőrést okoz nekik .De ezért én vagyok a felelős , mindig azt mondtam neki ,ha megdobnak kővel ,akkor kenyérrel dobjad vissza , ne okozz másnak fájdalmat soha . Igazad van nem akarom ,hogy a fiam olyan legyen,mint az exe . Ez csak egy rossz gondolat volt tőlem . Ahoz ,hogy olyannak neveljem ,nekem is újra kellene születnem .


Hiszen a mostani párjának a szülei is nagyon szeretik a fiamat ,igy ilyennek amilyen ,pedig mindent tudnak a sok tartozást is ,azt is hogy a gyermekük is azt fizeti .Soha megnem bántanák miatta .Annak ellenére ,hogy a párjának nincs gyermeke ,imádja az unokáimat . Ha valakit tisztelek az Ő . Mert a bajban is a fiam mellett van és kitart mellette . A gyerekek is nagyon szeretik ,hiába tiltja tőlük az édesanyjuk ,annál erősebb kapocs alakul ki köztük.

Én bizom az igazságszolgáltatásban . És Istenben is .

31. Mamika50 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2010. szept. 21. 20:15
Nem a fiam ismerte el ! A volt exe . Van róla jegyzőkönyv .Csakhogy is is polgári pert kell indítani ellene .
2010. szept. 21. 20:05
A fiad milyen pénz lopást ismert el rendőrségen?
29. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Mamika50)
2010. szept. 21. 19:02
Ne haragudj, de mivel felnőtt emberekről van szó így a fiadnak kellett volna eszénél lenni és határozottabban fellépni! Hogy mondhatsz olyat, hogy nem nevelnéd becsületesnek, ha mégegyszer születne??? Ha ez a nő tényleg ilyen amilyennek leírod, akkor talán jobban örülnél neki, ha a fiad olyan lenne? Butaság. A fiad meg szedje össze magát, felnőtt férfi!
28. Mamika50 (válaszként erre: 19. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 21. 17:10
Köszönöm , remélem kitart!!! Szerencsére az új társa mellette van mindenben ,szegénykém ő is nyögi a sok adósságot .Tisztelem is érte.
27. Mamika50 (válaszként erre: 26. - Db78bacc4f)
2010. szept. 21. 17:04
Örölök neki ! Maradj is az ,ha ennek a végére érünk én is bizni fogok benne ,hogy megérte becsülettel élni .
2010. szept. 21. 16:52
Remélem megéri hosszútávon, mert én azt hiszem az vagyok.
25. Mamika50 (válaszként erre: 24. - Tamianyu)
2010. szept. 21. 16:52

Miért zavaros ??? Elvitt mindent a nő amit tudott.Utána zsarólta ... ja egy két hamis tanúval igazolni is tudta volna ,de ezt sikerült felvenni .Ja igen Polgári pert lehet indítani ,tudod mennyi idő és lekell tenni 10 % -ot .Te azt csak gondolod ,hogy nem lehet valakit börtönbe juttatni ,akkor is ha nem követett el semmit . Nem is olyan egyszerű ,ha valaki leveszi a bankszámláról a pénzt! Még neked a károsultnak kell éveket várni és pereskedni miatta . Komolyan a legszivesebben közzé tenném a rendőrségi jegyzőkönyvet . Még a rendőrnő is kiakadt és azt mondta nagyon hosszú lesz az eljárás ,mert ez a nő a volt férjével fizettet meg mindent amit elvitt . Jó kérdés miért ő neveli a gyerekeket ? nem iszik ,nem kábitózik ,a gyerekek tisztán járnak .Láttál te olyan gyáműgyet aki ebben az esetben elvenné a gyerekeket ??? megsem szabad kisérelni ,mert még te leszel a hibás .Az ,hogy a volt férjét zsarólta és lenyúlta teljesen ,az egy dolog azt mondta a gyáműgyes . Könnyen bizonyítható az anya életmódja ? Ja igen ,mikor bezárta őket még a pedagógus is azt mondta Istenem dolga volt!Amikor bulizni volt a féltestvére akivel bulizott az vigyázott a gyerekekre .Mikor a gyerek panaszkodott a pedagógusnak ,hogy nem kap enni ha éhes ,azt mondta ,éhesek vagyunk enni akarunk ezt mondja az anyjának .Besem tudod bizonyítani ha nincs élelem ,mert a gyáműgy kiértesíti ,hogy mikor mennek ,igy teletudja vásárolni a hűtőt .

Az én lekiismeretem tiszta ,nem károsítottam meg soha senkit az életben .A fiamat is munkára és becsületre neveltem .Okoztam kárt másnak ,nem tudatosan ,de rendeztem is vele . Pedig nem két fillér kárt okoztam pusztán véletlenül . a becsületem azt diktálta ,ezt én tettem kikell fizetnem .

A végén már engem próbált meg zsarólni ,ez nem jött be .. feljelentett ahol tudott , az sem jött be .Börtönbe juttatni ,oly könnyű valakit ,egy -két hamis tanú ,valakivel behúzatsz magadnak és már is ügy van . Ezt eljátszotta ,csakhogy velem ,hogy én bántom .... csahogy akkora h.volt telefonált nekem aki 120 Km voltam ,hogy ezt fogja mondani mindenkinek . na mondtam ehez kell aztán igen magas intelligencia 6 órakor 120 Km voltam és 6,15 kor már telefonált ée felvettem a telefont ,sőt a beszélgetést is . annyira mondtam nem megy jól ,hogy saját repülöm legyen leszállópályával . 10 hamis tanúval akarta igazolni ,mondtam a törvény a hamis tanúzást is bünteti . Igy megúsztam ,hogy feljeletsen megint :) A fiamat könnyen zsarólta a gyerekekkel . Nálam nem jött be !

2010. szept. 21. 15:35
Nekem nagyon zavaros kusza ez a történet.Szerintem mindig megéri becsületesnek lenni.Akkor is,ha nem mindig azt kapjuk vissza.Nekem a lényeg,hogy a saját lelkiismeretemmel el tudjak számolni,mindenki más meg számoljon a sajátjáéval el.Persze ez nem egyenlő azzal,hogy hülyének engedem magam nézni,sőt még közre is működök benne.Már megbocsáss,de ha ez a nő ezt mind megtette amiket Te leírtál,abban a fiadnak nem kis része van.Ha egyszer meglopnak,azt nem hagyom annyiban,és többet nem lenne rá lehetősége az illetőnek.Börtönbe meg nem lehet csak úgy juttatni senkit,azért az illetőnek magának kell tenni,hogy oda jusson.Ha minden igaz amit leírtál,miért nem a fiad neveli a gyerekeiket?Hiszen így könnyen bizonyítható az anya életmódja.De lehet,hogy nem ártana a feleség verzióját is ismerni tényleg....
23. Mamika50 (válaszként erre: 17. - 5faeea2860)
2010. szept. 21. 14:58

Tökéletesen igazad van .Ha nem sértenék levéltitkot szivesen feltenném amit írt nekem ,és a hangfelvételeket is .De nem a fiam az egyetlen akivel ezt tette .. Ami engem vigasztal , a lenyúlt pénzekkel sem viszi semmire ..mert tartozás tartozás hátán van neki.A családsegítő szerint, nem tud elszakadni a fiamtól .

Én örülnék neki ha itt nyíltan kiállna és előadná az ő verzióját .Mert szeretem ,ha valaki becsülettel kiáll a saját igazáért .

22. Mamika50 (válaszként erre: 4. - 3265084553)
2010. szept. 21. 14:35
Köszönöm a válaszod . Igaz ,valamilyen szinten megéri.
21. Mamika50 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. szept. 21. 13:56
Én is erre ösztönzöm most már ! Habár az én hibám !! Mondtam neki, a gyerekeid anyja mégis !Már a pénzt elismerte a rendőrségen ,hogy elvitte .De amilyen az agyon Isten legyen olyan a fogadj is .De féltem a gyerekeket ,mert nem mindegy nekik .Ugyhogy ez nagyon nehéz dió !
20. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. szept. 21. 13:49
Ezek után ezt én is meglépném.
19. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 1. - Mamika50)
2010. szept. 21. 13:48
Kitartás a fiadnak.
18. Mamika50 (válaszként erre: 11. - 79e4e6154d)
2010. szept. 21. 13:45
Eleinte én is azt hittem ,hogy jóhiszemű ,de rájöttem zsarólja .ott sült el a puska mikor engem is elkezdett zsarólni .Utána feljelentett ,mert mit képzelek én egy évig vettem a ruhákat a gyerekeknek és vittem a havi élelmet .Mikor kitudodott ,hogy nem a gyerekek eszik meg természetesen nem vittem . Mondta akkor feljelent.... mondtam állok elébe ,megtette .Aztán mondtam nki ,hogy őt, én nem méltatom még erre sem ,kár lenne pazarolni rá a postabélyeget is .
2010. szept. 21. 13:33

Vannak gátlástalan emberek a földön voltak és lesznek is...olyanok akik keresztülgázolnak mindenkin,de becsületesnek lenni és annak is maradni???

Mindenkinek a saját lelkével kell elszámolnia.

Becsületességből ,tisztességből megélni nem lehet,de minden éjjel nyugodt lélekkel hajthatja le a becsületes ember a fejét,mert semmije a világon nincsen az embernek a becsületén kívűl!!


Ha mindenki ennek tükrében nevelné a gyerekeit,nem volnának olyan emberek ,mint a menyed is....


De az általad leírtak csupán az egyik oldal verziója....a tisztánlátáshoz mind a két fél szemszögéből látnunk kellene a dolgokat,hogy mi volt a motíváció,mi miért történt.

16. Mamika50 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. szept. 21. 13:32
A gyerekek kicsik ahoz ,hogy ezt megtárgyaljuk velük .De mindent felvettem és ha nagyok lesznek akkor talán megkapják .De rálesz írva a ház az unokára ,csakhogy a vagyon kezelésére az én és a párom rokonai lesznek kijelölve köszösen . szerencsére nagyon fiatal testvéreim vannak és a férjem hugának a lánya is becsületes ,ilyen téren megbizható .25 éves koráig ők kezelik a vagyont . ) 9 éves és 7 éves.Ők szegények csak azt hajtógassák mi ,lesz velük ha az apjuk börtönbe kerül ,mert az ex csak ezt szajkózza nekik szegénykéknek . Már a gyáműgy felé írt a fiam emiatt ,ha nem kap érdemi választ tovább megy a gyermekvédelemhez .
15. Mamika50 (válaszként erre: 13. - 3265084553)
2010. szept. 21. 13:26
könnyen . mindenhol feljelentette a főnőkét is ,persze minket is .Megköszöntem neki simán , nem kiabálva mondtam köszönöm a feljelentéseket Én bizom Istenben ! Mindenki megkapja amit megérdemel ,csak türelemmel kell várni !
14. Mamika50 (válaszként erre: 7. - Arcansas)
2010. szept. 21. 13:25
A válás oka végeredménybe az volt ,hogy szerinte nem jöttek ki ,de hamar kiderült ,a házat azt hitte a fiam nevére írattuk és eltudja vinni .Én meg tanultam szegény megboldogult anyósóm esetéből ,őt a saját leánya fosztotta ki és nem volt becsülete szegénynek tovább .A fiam azért volt bűnős ,mert nem tudott rábeszélni minket .
2010. szept. 21. 13:24
Hogy tud valakit a volt felesége kidobatni az állásából?
2010. szept. 21. 13:24

Határozottan állítom hogy igen!!!!

Mind anyagilag,mind erkölcsileg.

2010. szept. 21. 13:23
a becsületesség nem egyenlő a jóhiszemüséggel. szerintem. A fiad s hibás, hiszen nem kellett volna úgy viselkednie mint egy bólogatós kutyának. Akit ki lehet használni, azt ki is fogják, sajnos.
2010. szept. 21. 13:21
lehet-e becsületesnek lenni erkölcsileg ÉS anyagilag?
9. Mamika50 (válaszként erre: 3. - C95c921ae7)
2010. szept. 21. 13:21
Jó , igazad van rossz a kifejezés .Befogadtuk és otthont kapott 10 évig . Semmire nem volt gondja ,mert hiába dolgozott a fiam két állásban is pénz soha nem volt . Na nem velem lakott egy fedél alatt . De ott még a ház adóját sem fizette be ami nem egy nagy összeg volt 4 ezer forint alatt ,mondván nem az ő háza . Abban is igazad van neki is van egy verziója . A rendőrnő teljesen kiakadt rajta .
2010. szept. 21. 13:20

erkölcsileg?

anyagilag?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook