Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meg lehet bocsátani a megcsalást? fórum

Meg lehet bocsátani a megcsalást? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
597. Pippi:) (válaszként erre: 596. - Kata1230)
2010. jún. 23. 10:39

Szia Kata!:)

Sajnos ismét írnom kellett:( De azóta már Hál'Istennek minden rendben van!:)Lementek a vizsgái és leült velem és megkérdezte amire annyira vártam :h odaköltözök-e hozzá, mert ő nagyon szeretné:))Most úgy néz ki, h jövő hónap elején összeköltözünk, bár nem akarok semmit sem elkiabálni...:)De azóta mindig mondogatja h olyan jó lesz, alig várja, stb:))Ezzel bizonyított nekem , h tényleg akar engem:))És Veled mi újság??Jól megvagytok? A kicsi hogy van??:))

596. Kata1230 (válaszként erre: 596. - Pippi:))
2010. jún. 5. 21:35

Szia Pippi!

Látom újra itt :( Pedig a multkor úgy örültem hogy írtál minden rendben van....

Jajj igazából most nem tudom mit tanácsoljak neked. Soká lesznek még a vizsgái?? Szerintem azt várd meg ne nyaggasd addig a költözéssel mert lehet tényleg ez az igazi ok, DE ha a vizsgák után sem akar költözni akkor csak kifogás volt, akkor igazán le kell ülnötök beszélgetni mert valamit sunyít. Az egyértelmű, hogy szeret pókerezni, de ha valakit szeretek akkor ez nem kifogás egy telefonhívásra, hacsak 2percre is de hívhatna, ez nem jó dolog hogy akár 2napokra is eltűnik semmit nem tudsz róla, de te nem tudod őt hívni??? lehet ő is arra várt,hogy hívd. Azt mindenesetre jól tetted, hogy nem mentél hozzá így legalább látja azt hogy nem úgy ugrálsz, ahogy ő fütyül.

595. zunika (válaszként erre: 592. - Skorpiolany)
2010. máj. 7. 09:01

Benne vagy a kakiban Te is rendesen :(

Azt én is egyértelműen állítom, h a párod félrement...Ezen nincs mit tagadni. Csak attól tartok, ha ezt más is látta(aki írta a mailt), akkor valszeg többször is találkoztak, nem csak egyszer.

Lehet,h megbánta a párod, és ha egyszer fordult elő, észhez tér, és sosem fog többet.

Viszont ne szülj neki még, mert viszont ha mégegyszer megteszi, akkor nem fog megváltozni.

Az első megcsalás után én simán tudtam bízni a páromban. Tiszta lapot kapott..Aztán 4 évre rá kiderült, hogy végig élte az életét mellettem. Na most már sosem fogok tudni megbízni benne....És bizony már van egy 3 éves kislányunk...Ha visszamehetnék az időben, akkor nem bocsájtanám meg az első félrelépést sem, mert Ő ez a "típus"...És biza nekem ez nem fér bele egy őszinte kapcsolatba.

594. Rena9
2010. máj. 6. 21:31

Szia skorpiolany!

Csatlakozom sambo véleményéhez, sztem 100%, hogy megcsalt. Gondolj bele, az ember nem mesél csak úgy a nemi szervéről bárkinek, de még a haverjának sem. Ne dőlj be és főleg ne szülj gyereket egy olyan embernek aki képes volt erre. Sztem egy életre benned marad a tűske ha meg is bocsátasz neki és végig kíséri az egész párkapcsolatot!!! Mond meg neki, hogy vagy bevall mindent, vagy csak akkor maradsz vele, ha hazugságvizsgálatot vállal és bebizonyosodik az ártatlansága. Hátha akkor megered a nyelve.. Persze te tudod, de én ezt tenném.

593. samdo (válaszként erre: 592. - Skorpiolany)
2010. máj. 6. 17:29

szia skorpiolany!

szerintem biztos, hogy a férjed megcsalt. Már honnnan a fenéből tudhatná egy idegen nőci, hogy milyen a férjed nemi szerve?...Tiszta lap !

2010. máj. 6. 11:42

Nem gondoltam volna, hogy valaha en is ide irnek ebbe a topikba.... de ugy nez ki hogy velem is megtortent. Bar nagyon sok homalyos oldala van a tortenetnek.

Had kezdjem onnan hogy spanyol ferjem van es 4 eve vagyunk hazasok, mindig mindenki irigyelt bennunket, mert annyira kiegyensulyozottan eltunk.

Ugy masfel honappal ezelott kaptam egy email amiben valaki tudatni akata velem hogy a ferjemnek viszonya van egy masik spanyol novel, akinek leirta a nevet es a telefonszamat is. en felhivtam de nem vette fel. Hagytam neki egy uzenetet, hogy hivjon vissza, de a nevem nem adtam meg. Soha nem hivott vissza. El is felejtettem, mert nem lattam igazabol valtozast a ferjeme, es azt hittem valaki csak be akar kavarni.

Ugy ket hete megint eszembe jutott es felhivtam megint a not, megint nem jott valasz, de elkezdett sms-ezni es tenyeket kozolni velem a ferjem nemi szervevel kapcsolatban. Szerintem az aki nem latta sosem nem tudhat rola hogyan nez ki stb stb stb.

Szembesitettem a ferjem, es o elismerte hogy ismeri a not es elkezdtek baratkozni, es volt kozottuk beszelgetes amikor o emlitett dolgokat a nemi szerverol. Allitasa szerint soha nem voltak egyutt. Persze a no allitja hogy egyutt voltak. Nem tudom hogy kinek higgyek, ossze vagyok zavarodva es olyan mintha a lelkemet kiteptek volna a testembol.

Hazudnek ha azt mondnam hogy nem szeretem a ferjem, mert imadom, soha senkit nem szerettem ennyire, de nem ertem magam, hogy ha ez igaz is es nem csak arrol van szo hogy a no szet akar minekt valasztani, es tudja pontosan hogy milyen pontokat emeljen ki a celja eleresehez, hogy hogy nem vettem eszre hogy valami folyamatban van vagy esetleg meg is tortent.

Nem tudom hogy ennyire naiv vagyok, vagy hulye vagy csak szimplan ennyire szerelmes.

A ferjem latja hogy mennyire szenvedek, es hogy ejszakakat vezetek, hogy ne legyek otthon, de o csak hajtja hogy nem volt koztuk fizikai kapcsolat. O mondja hogy velem akar maradni es hogy gyerkeket akar tolem, de en nem tudom hogy kepes vagyok e tullepni ezen.

Meddig tart amig megint bizni tudok majd benne?

nem akarok abba a hibaba sem esni hogy azert legyen velem mert nincs lo akkor jo a szamar is, viszont azt sem akarom hogy kilepek, es orokre banni fogom.

Nagyon nehez.

Olvastam itt az elozo irasokat, es nemelyikben az van, hogy megprobaltak megoldani es sikerult, sott jobb lett mint elotte.

Kerlek benneteket hogy adjatok nekem tanacsot, es ne biraljatok a gyengesegemert.

Koszonom!

591. o.andi
2010. ápr. 30. 20:53
igazából biztos nem..mindig tüske marad benned!!
590. Kata1230 (válaszként erre: 588. - Pippi:))
2010. ápr. 28. 20:47

Szia Pippi!

Én eddig soha nem voltam féltékeny nem is tudom, hogy ez most hogy jött ilyen erősen, de soxor én is meg tudnék őrülni hogy vajon mit csinál, ha nincs velem. Ráadásul ő szórakozóhelyen dolgozik rendészként és heti 3napot biztos bulihelyen van. Onnan indult ki nekem ez a féltékenység, hogy jött egy megérzésem elkezdtem utána nyomozni :D sikeresen jártam. Megtudtam hogy mikor mi már együtt voltunk találkozott a volt b.nőjével elment hozzá, persze azt is megtudtam hogy semmi nem volt mert a barátom bunkó volt vele meg elutasító és meg is mondta neki, hogy hagyja békén mert már van b.nője....

Szóval rosszat nem csinált csak azt hogy előttem eltitkolta és azóta eszem magam mi van ha megint találkoznak, de akkor elgyengül és lesz valami stb.....


Az eszemmel tudom, hogy nem lesz semmi mert ő is bizonygatja hogy én kellek neki, de félek....

Az a baj, hogy én nagyon az őszinteség híve vagyok és mivel ő eltitkolta nem volt őszinte így bennem van az mi van ha mást is titkol.


De ilyenkor én is mindig teszek-veszek, beszélgetek valakivel, telefonálgatok és így elterelem a figyelmem.... aztán azon kapom magam hogy eltelt az idő már itt is van velem :D


Örülök, hogy bejött amit mondtam csak így tovább és meglátod ha lassan is de csak elmúlik ez a fránye érzés :D

2010. ápr. 27. 14:35

Az alap kérdésre az én válaszom, és egyben a véleményem egy versike - azt hiszem ebben minden benne van.

A barátság (s a szerelem) olyan érzés,

mely ha egyszer elszakad,

Össze lehet ugyan kötni,

de a csomó megmarad.

588. Pippi:)
2010. ápr. 27. 14:20

Sziasztok!

Kata, nagyon elgondolkodtam rajta amit írtál és teljesen igazad van. Mióta olvastam, igyekszem úgy csinálni a dolgokat hogy eltereljem a figyelmem (igaz azóta nem voltunk külön csak ma) és tényleg jobb így hogy nem azon töröm a fejem, hogy mi volt meg mi lehet(ne)..Sokkal jobban hozzá tudok állni a páromhoz is, sokkal vidámabb vagyok így..igaz csak pár napja, de érzem magamon a változást és ez olyan jó:) Egyre jobban hiszem el, hogy nem tenné meg többet, meg bizonyítja is..de mondtam neki is hogy remélem nem fogok csalódni ismét! Te miért vagy féltékeny? Adott rá vmi okot? Vagy csak olyan alap féltékenység?

vkw, sztem nem lehet pontosan tudni hogy az emberek hány százaléka csalja meg a párját..igaz, megcsaltként azt mondtam volna neked kb 1,5 évvel ezelőtt hogy tuti minden pasi csalja a bnőjét...az biztos hogy igaz, hogy olyan emberekről derülnek ki különféle dolgok, akikről meg sem gondolná az ember. Itt ahol élek, itt is olyan emberekről hulott le a lepel, akiről azt gondoltuk mindig, hogy a családjának él, imádja a feleségét, stb..és mégis megcsalta a felesége legjobb bnőjével a saját ágyukban! És szegény csaj pont akkor ért haza...hát ez nagyon durva..és 2 gyerek, szép ház, szép élet volt..Sztem egy ilyen felmérés miatt ne veszítsd el a bizalmad, mert nem érné meg..nem a párodról készült, csak összesített. A bizalmat nagyon nehéz visszaszerezni én már csak tudom..Még mindig nem bízok a páromban teljesen..pedig már lassan egy éve hogy elmondta a dolgot! De nagyon nehéz..Szóval bízz benne, míg nem ad rá jeleket vagy nem tudsz meg esetleg vmit (de remélem soha nem lesz így)!

2010. ápr. 25. 01:19
Igen meglehet,de elfelejteni nem.
2010. ápr. 24. 21:40

Szia Pippi, ha már egyszer megbocsájtottál neki akkor próbáld meg most élvezni az együttléteket.

Tudom, hogy nagyon nehéz ismerem az érzést milyen amikor féltékeny az ember (én is az vagyok ráadásul én bolond alaptalanul) ne nyomozz mert annál rosszabb. Ha ezen gondolkodsz a távollétek alatt akkor mégjobban őrlöd magad és lehet alaptalanul. Tudom, hogy a tanácsokat könnyű osztogatni én is sok tanácsot kapok, de próbáld olyankor másfele terelni a figyelmedet.


És ha több mint egy év után bevallotta, hogy megcsalt régen azért tette mert őt is bántotta ez a tudat és nem tudott így élni tovább, szerintem többet nem fordul elő tanult az esetből.

Megtehette volna azt is, hogy tovább hallgat és soha nem mondja el neked mit tett akkor és mellette ugyanúgy megcsalhatna ha akar úgyse tudná meg. De ő őszinte volt, igaz elég későn de bevallotta.


Azért ha sikerül leküzdeni a féltékenységet szólj, hogy csináltad hátha sikerül nekem is. :D

2010. ápr. 24. 10:50

Van aki meg tud bocsájtani,van aki nem.

Lélektani kérdés...

584. zunika (válaszként erre: 583. - Pippi:))
2010. ápr. 24. 10:47

A kislányunk 3 éves. Nem szakítottunk végleg. Most próbáljuk újra megszeretni egymást. Részemről nehezen megy, vagyis szeretem, de semmi nem olyan már :( De azért nem adjuk fel...A kicsi miatt.

Ha "csak" egyszer tette meg, akkor van esély, h nem teszi meg többet. (de nálatok sem egy volt).De ha mégegyszer megteszi, hát...Le ne maradj egy igazán boldogságról... Mert akkor csak az idődet veszteget(t)ed...

583. Pippi:) (válaszként erre: 582. - Zunika)
2010. ápr. 23. 13:48

Szia!

Köszi a válaszod, aranyos vagy!:)

Nem olvastam a történeted sajnos, de sztem neked még nehezebb lehetett mint nekem. Nagyon sajnállak emiatt. Nem lehetett könnyű( ezt tudom is) főleg meg úgy hogy még gyerek is volt, és még azt sem tisztelte hogy te meg a gyerekkel vagy, neveled meg mindent megcsinálsz...Esküszöm egyre jobban ábrándulok ki a férfiakból. Nekünk is, ahogy írtam most nagyon jó a kapcsolatunk csak a bizalom...Mondjuk mikor velem van, akkor úgy vagyok vele hogy tényleg el tudom hinni, hogy megváltozik, meg szeret (mondjuk abban biztos vagyok), de mikor nem vagyunk együtt akkor mindig kételyek közt vagyok...És lehet igazad van hogy nem kellene nyomoznom, meg túráztatnom az agyam állandóan, mert néha tényleg úgy érzem beleőrülök...Nem tudom hogy meg merné-e mégegyszer csinálni, meg azt sem tudom, hogy vissza fogom-e valaha nyerni a bizalmam felé...Nagyon remélem! Ti mikor szakítottak végleg? Könnyen fel tudtad dolgozni? Mennyi idős a gyereked?

582. zunika (válaszként erre: 581. - Pippi:))
2010. ápr. 22. 22:36

Pippi!

Nem tudom olvastad-e az én történetemet. Nekem már gyerkőc is van a képben.

Még szerencse, hogy magától elmondta...Nálunk lebukás volt. Aztán én is úgy voltam vele, hogy megbocsájtottam, túlléptem. Bíztam benne. Csak sajnos megint lebukott évek múlva, és csúnya dolgokat csinált mögöttem, miközben én a gyermekünkkel itthon voltam...Ha egyszer megbotlik a ló, talán megbocsájtható. De sajnos általában az ilyenek később is megteszik :( Persze ígérnek fűt-fát, nekem is. Na ja...

Én nagyon megbántam, hogy az első botlást megbocsájtottam, mert ha nem tettem volna, akkor most nem élnék kétségek közt, bizalom nélkül.

Szereted, de nem bízol. Így akarsz leélni egy életet? Még nem késő lépni.

Ha pedig együtt akarsz maradni vele, akkor ne nyomozz...Mert abba beleőrülsz.

581. Pippi:)
2010. ápr. 22. 20:21

Sziasztok!

Van egy elég nagy problémám...:(

Szóval lassan 3 éve vagyunk együtt a barátommal, nagyon szeretjük egymást, de mégsem az igazi ez az egész. Nem olyan mint volt! Most nyáron mondta el, hogy mikor kb 1 éve voltunk együtt megcsalt...3 lánnyal 3 hétvégén.Rögtön szakítottam vele, úgy éreztem gyűlölöm. Aztán olyan 3 hete lehettünk külön,(ami borzalmas volt nélküle)mikor eljöttek nyaralni oda, ahol én is dolgoztam. Mikor megláttam olyan boldogság töltött el! Odajött hozzám, beszélgettünk, sokat volt ott velem. Aztán egy este pont a zenénk szólt és elsírtam magam és elindultam a mosdóba, mire ő megfogta a karom, magához húzott és megölelt. Semmi másra nem vágytam jobban...:) Utána mindig jött elém mikor hazamehettem, mindig találkoztunk, aztán szeptemberben kibékülte, vele. Azóta nagyon jó a kapcsolatunk, megbocsájtottam neki, de egyszerűen nem tudok bízni benne, akárhogyis akarok, még nem megy. Állandóan féltékenykedek, holott előtte sosem tettem. Nagyon félek, hogy ismét megteszi, igaz ő mindig azt mondja hogy"egyszer elveszített, nem akarja mégegyszer ugyanazt érezni, mert szörnyű". Már néha azon kapom magam, hogy olyan alapvető helyzetekből kreálok olyan dolgokat, hogy az már borzasztó...Nagyon félek, hogy egyszer csak megunja..mindig nyugtat, hogy tudja hogy nehéz újra bízni benne, de ő kitart mellettem és be fogja bizonyítani hogy megérdemli a bizalmam. Mikor nincs velem (ez egy héten 3 nap) és tudom hogy a haverjaival van, van olyan hogy sírógörcs jön rám:( Szerintetek fogok valaha újra bízni benne és megtenné mégegyszer???

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett a kibékülés rész, túl beleéltem magam:))

580. Kata1230 (válaszként erre: 579. - Zunika)
2010. ápr. 16. 16:32

Bár csak ne tettük volna????

Ha ezt érzed akkor mire vársz még???


Ezek szerint a férjeddel már mindent megpróbáltál mégsem működik.


Lépj minél hamarabb add meg a lehetőséget magadnak a boldogsághoz mielőtt késő lenne!!!!!!


Ha a különlétetek alatt is más csajokat keresett akkor nem is bánkódott a tettein, nem érdekelte a dolog, csak gondolom kényelmes neki egy biztos otthonba hazamenni ahol főznek , mosnak rá.


Nem hiszem, hogy ebből lesz még valami, de ezt te érzed.

579. zunika (válaszként erre: 578. - Zunika)
2010. ápr. 16. 16:12

Azt hiszem a megbocsájtáson túl vagyok, megtettem (bár feledni nem fogom sosem), de itt már a vonzódás és a tiszta őszinte szeretet a kérdés...Vajon megy-e újra egy idő után??Mert nist sajnos nem így érzem. Változhat ez? :O

A barátomat 10 éve ismerem, és rengeteget voltunk kettesben, de sosem volt semmi, mert mindig "elkerültük" egymást. Ha nekem volt, neki nem, és fordítva. És ezt tiszteletben tartottuk.

Bárcsak ne tettük volna :O

578. zunika
2010. ápr. 16. 16:09

A megbeszélésen túl vagyunk....Kérdeztem, mi hiányzik, mit nem tudok megadni. A válasz mindig az volt "Semmi, veled teljesen rendben van, itt velem van a baj"...

Egyébként mindig más nőket keresett, sosem ment vissza ugyanoda.

Nekem is mondta, menjek mással szexelni, csak ne legyek szerelmes ... Na ez nem az én világom.

Aztán mikor összejöttem a barátommal, mondtam neki, éljünk nyitott kapcsolatban..Na de ez már nem felel neki meg. Ő nyitott volt másokra mellettem, de ha nekem van, úgy néz ki az már nem megy. Csak a különbség, hogy én nem össze-vissza mennék, hanem mindig ugyanahhoz a férfihez.

az igazság az, hogy szex téren igen erős szálak fűztek eddig a Páromhoz, de mióta megtörtént a másikkal, ez a szál elszakadt, mert ritka jó volt.

Amúgy meg amikor úgyvolt, hogy elköltözik, már aznap este itthon regizett a társkeresőbe, és rá 2 nappal találkozott is a hölggyel, de a Páromnak nem jött be...Ekkor könyörgött, hogy kezdjük újra, tiszta lappal.

Megtettük, most 1 hete visszajött, de attól tartok, sosem lesz már olyan semmi sem. :(

577. Kata1230 (válaszként erre: 575. - Mindzsi)
2010. ápr. 16. 16:06

Egyetértek veled én sem tudnám megbocsájtani még 1 megcsalást sem, ha gondja van velem beszéljük meg ne pedig mással hemperegjen. Én sem tudnék utána vele együtt leni, nem tudnék hozzá érni sem bármennyire is szeretem őt. És abban is igazad van ha engem szeret akkor nem fexik le mással!!!!


Sokan az alkoholra fogják, hát NEM ez nem indok mert ha valaki szeret valakit azt részegen is szereti.


De persze mindenki másképp van ezzel a kérdéssel.

Mindenki maga dönti el, hogy megbocsájt-e vagy sem

576. Kata1230 (válaszként erre: 574. - Zunika)
2010. ápr. 16. 16:02

Szia Zunika!


Igazán nehéz helyzetben vagy azt senki sem tudja megmondani, hogy mit csinálj mert személyesen nem ismerünk sem téged sem a férjed, de talán jó tanácsokkal tudunk szolgálni.


Szokták mondani, aki egyszer megteszi az megteszi máskor is. Szerintem itt az a legnagyobb probléma, hogy a lebukás után nem tanult a dologból hanem megtette újra és rendszeresen...


Mindenkinek az egyéni döntése, hogy 1 megcsalást megbocsájt-e vagy sem. Te megtetted megadtad neki az esélyt ennek ellenére ő folyamatosan csalt ez már szerintem nem olyan dolog ami megbocsájtható.


A másik dolog ha rendszeresen megcsalt ezek szerint tőled nem kap meg valamit amire vágyik, ha meg akarod menteni ezt a kapcsolatot akkor hosszasan el kell beszélgetnetek, hogy mi az a mit a másik nőtől megkap és ezért hozzá is megy ha ezt a dolgot te is megtudod neki adni akkor lehet menthető lesz a dolog.


De ha ő a különlétetek alatt is együtt volt a másik nővel, akkor ne fűzz sok reményt, mert nem gondolja komolyan.


Neked pedig figyelembe kell venned azt, hogy bármi történjen a gyermeknek nem szabad a negatívumokat észlelnie. A régi barátságból szerelem??? Talán lehet azért érezted úgy hogy ő lenne az igazi mert elég labilis lelkiállapotban vagy és tőle kaptál megértést, törődést, szeretet ami persze ilyenkor téves érzelmeket hozhat ki egy emberből.


Én azt mondom mindenféleképpen ülj le a férjeddel és hosszasan beszéljétek át ezt a dolgot ki mit érez és mit szeretne a másiktól, ha döntőre juttok és ugyanazt szeretnétek akkor tegyetek az ügy érdekében.

Ha együtt maradtok mindenféleképpen tiszta lappal kezdjetek és vitáknál ne vágjátok egymás fejéhez a multat, viszont legyél résen ha kiderül hogy továbbra is folytatja mással a viszont akkor ő már nem fog változni.

Ez az én véleményem , persze a döntés a te kezedben áll.

575. Mindzsi
2010. ápr. 16. 15:28
Ha megcsalna én nem tudnám megbocsájtani az biztos!! :(( Nem tudnék többé azzal a tudattal hozzá érni, hogy más is így ért hozzá... :(( Meg ha megcsal , nem is én kellek neki.. szóval nem is lenne értelme tovább együtt maradni!!! -De ez csak az én véleményem.
574. zunika
2010. ápr. 16. 13:40

Sziasztok!

Feleslegesnek tartottam még1 topicot indítani, szerintem jó helyre írom a problémámat.

Párommal 5 és fél éve vagyunk együtt. Ismerkedésünk után 1 évvel kiderült, hogy megcsalt. 3 napra elköltözött, zokogott, én is. Jött a Karácsony, visszajött. Gondoltam egyszer mindenki hibázhat. Ezután minden szép és jó volt, született egy kisbabánk.

5 hónapja lebukott, és kiderült, hogy folyamatosan félrement, élte az életét, netes társkeresők, stb. . .

Azt mondja már más lesz, megtanulta, most jött rá mit veszíthet, bízzak benne. . . :O

A fájdalmak felemésztették érzelmeimet a 4-5 hónap alatt, és ott tartottam, hogy közelengedtem magamhoz egy 10 éves barátságot, úgy értem több lett, mint barátság. Most jöttünk rá, hogy egymásnak lennénk az igaziak. Ismerjük egymást nagyon, de eddig sosem volt köztünk semmi. Ezidáig. . . Most már tudom, úgyis minden szuperál.

A páromat elküldtem 3 napra, de nem bírtam nélküle. Könyörgött, én persze engedtem, mert szeretem. Igen, szeretem, csakhogy lehet, hogy már nem úgy?? Csak addig szeretem annyira, amíg nincs itt? Ez megszokás?? Meg tudom újra úgy szeretni?

A 3. féllel pedig hanyagolom a találkozást.

Megváltozik a párom? :O Vagy évek múlva kiderül, hogy ugyanolyan marad, és akkor nekem "elment a vonat"? :O

És közben itt a nemsokára 3éves kislányunk :O

Döntésképtelen vagyok :O

573. liliom10 (válaszként erre: 571. - 4ba11fd297)
2010. febr. 23. 15:32
Nálatok lehet, hogy nem is volt köztük semmi. Mondjon el mindent őszintén a férjed, érezd, hogy az ! Ami megtörtént,megtörtént, én nehezebben viselem, ha továbbra is hazudozik,és csak engem akar lenyugtatni ! A bizonytalanság a legrosszabb: igazat mond ? Hihetek-e neki ? A bizalom soká áll helyre, ha egyáltalán teljesen helyre fog állni. Olvasd a " Megcsalt !" fórumot is, sok minden van a témáról.
572. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 569. - 4ba11fd297)
2010. febr. 23. 13:38

A legnagyobb, amit valaki a megbocsájtással nyer, hogy nem mérgezi rossz érzésekkel magát. Ez igaz függetlenül attól, hogy a párunk velünk marad-e vagy sem. Felesleges minden terhet magunkkal cipelni életünk végéig. A megbocsájtás annyit tesz, hogy egy felesleges málhát leteszünk, és otthagyjuk, szóval az ember csak nyerhet vele.

Én megcsaltam a férjem, és emiatt el is válunk, nekem már édesmindegy, hogy meddig fog haragudni, de amíg nem tud megbocsájtani, addig megkeseríti a saját életét. Bennem is van tüske, mert érzelmileg kissé kihasználva érzem magam, nekem is el kell engednem egy csomó fájdalmat.

571. 4ba11fd297 (válaszként erre: 570. - Liliom10)
2010. febr. 23. 13:38
Hát igen, ez jó felvetés, kb. egy éve kezdődött a "baráti kapcsolat", és most tudtam meg a párom születésnapján. Itt felvetődik a kérdés, lehet-e kapcsolat férfi és nő között. A nők azt mondják lehet - én is azt mondom -, viszont a férfiak azt mondják férfi és nő között nincs barátság. Az én fájdalmam is mély, viszont tanultam az esetből és megpróbálok a hibáimon én is változtatni. Mert nem kétséges hogy vannak, és ha a párom máshol keresett vigaszt, az az én hibám is. Nem kétséges, hogy 20 éve szerelmes vagyok, viszont makacs, önző és akaratos is vagyok, követelőző, számonkérő, olykor nagyon-nagyon csúnyán beszélek vele. Megfogadtam, hogy soha többé, és kontrollálom magam, legalábbis megpróbálom.
570. liliom10 (válaszként erre: 568. - 4ba11fd297)
2010. febr. 23. 13:28

Nem tudom,mennyi ideje történt, ha történt és mikor tudtad meg ?

Én nem vagyok képes megbocsátani,talán majd egyszer,de azt most nem érzem.

Mi is jobban szeretjük egymást,de a fájdalom nagyon mély. Olvassátok el "A boldog szerelem aranyszabályai"-t, nem bánod meg !

569. 4ba11fd297 (válaszként erre: 567. - Pandi71)
2010. febr. 23. 11:57
Ezt így nem mondanám, mérlegelni kell! Mit nyerünk és mit veszíthetünk ha nem bocsájtunk meg!
2010. febr. 23. 11:56
20 éve vagyunk együtt a párom 58 és 42 vagyok jelenleg. Egy 18 éves "kislány" elcsavarta a fejét, talán a párom egy kicsit bele is szeretett. Mint mondta, legyezte a hiúságát, hogy egy ilyen idős lány hízeleg neki. A párom azt mondja, hogy nem volt közöttük szex, a kislány azt mondja, hogy megtörtént. Kinek higyjek??? Nehéz, de úgy döntöttem, hogy eltemetem magamban ezeket a dolgokat. Azóta viszont úgy érzem, hogy jobban szeretjük egymást, mint az utóbbi években bármikor, visszatért az az érzés, amikor először találkoztunk és egymásba szerettünk. Ugyanolyan izgalommal várom a találkozásunkat, és fáj a hiánya, amikor nincs mellettem. Végül úgy döntöttem, hogy hiszek neki, hiszen tudom, hogy szeret engem, a kislány meg csak fájdalmat akart okozni, mert amúgy egy számító kis kígyó!!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook