Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mee too - magyar módra fórum

Mee too - magyar módra (beszélgetős fórum)


1 2
15. Kékmacska (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2018. szept. 4. 14:12
45 éves koromig nekem sem volt semmilyen rossz tapasztalatom. Az ember lánya valahogy fiatalabb korában számít ilyesmire, de soha semmi ilyen inzultus nem ért. És nem kevertem a munkahelyet a kacérkodással...
14. dd9dec5381 (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 14:12

Sajnos nem.

Engem egyszer a semmiből behívott az akkori nagyfőnök, hogy "egyengetné az előmenetelem", csak pislogtam, hogy ezt így most hogy. A köszönésen kívül semmilyen kontakt nem volt köztünk előtte.

De akadt egy undorító mocskos vén sz@rházi is,aki meg arra gerjedt, hogy undorodnak tőle a nők. Ocsmány féreg volt, aki az első napomon elmesélte, mire számíthatok, és hogy rúgatott ki nőket akik jelentették a zaklatásait...

13. Kékmacska (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 14:10
Hú... hát ez elég hosszú, mármint az előzmények. Az igazgató 4 éve jött hozzánk, másik megyéből. A vicc az hogy akkor 55-56 év körül lehetett, nem is értettük páran, hogy mi szállta meg, roppant látványosan csajozni kezdett, a korban hozzáillő nők között. Szerintem a hatalom, amit kapott, és az hogy az otthonától jó távolra került, nem volt rá jó hatással. 3 kolléganőt gyorsan levadászott. Ezek közül az egyik hosszabb betegszabadságra ment, és sajnos én helyettesítettem. Nem volt előzmény, teljesen normális volt addig, de nem is nagyon volt kapcsolat köztünk, más feladatom volt. A helyszín a teakonyha (nekem kellett kávét főznöm ha helyettesítettem), utánam jött és egy pillanat alatt beszorított a sarokba, elkezdett azzal hencegni, hogy a fiához képest neki mennyi haja van, mekkora a .. mérete, még gyereket is tudna csinálni, látnom kellene mennyi s..-ja van még, érdekel? Mindezt 10 centiről lihegte az arcomba. Átbújtam a karja alatt és spuri ki a folyosóra. Nem igazán voltam magamnál, meg voltam döbbenve. Tudtam hogy kurvázik, de azt hittem önkéntes alapon megy a dolog.
12. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2018. szept. 4. 14:08

Ez mindkettő ugyanaz a hirdetés. Ilyenre meg nem jelentkezek, illetve aki igen, az tudja, mire számíthat.


A profession.hu-n még sosem találkoztam ilyen hirdetésekkel.

2018. szept. 4. 14:03
10. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 13:59

"Odáig azért el kell jutni valahogy, nem?"

Nem!

Sokan rettentő gátlástalanok. Meghirdetnek egy állást, és elmondják az elvárásokat. Sok ilyen cikk jelent már meg ez ügyben már, csak változás nincs.

A lányom jelentkezett valaha többféle állásra, és voltak, akik hívogatták, miután nemet mondott. Én vettem fel a telefont és elküldtem melegebb éghajlatra. :)

2018. szept. 4. 13:57

Nem tudom, hogyan megy ez manapság, mikor fiatalabb voltam, változtattam én is munkahelyet párszor, de ilyeneket sosem tapasztaltam.


Meg ajánlatokat sem kaptam, pedig fiatal voltam és csinos. Sosem kevertem a munkahelyet a kacérkodással.

8. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 13:53

Milyen munkakörben keresgélsz? Lehet, azon kellene pontosítani. Valami csak félreérthető, ha ilyenek találnak meg. Mondjuk a jófogáson én sem keresnék állást.


Milyen szituáció volt az, ahol nemet mondtál? Egyszerűen minden előzmény nélkül tett egy ajánlatot? Odáig azért el kell jutni valahogy, nem?

7. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 13:49

"bárki bármit mond: nehéz állást találni."

Attól függ ki, és milyen állást keres...

Van, ahol 45 felett már nem ember ez ember, főleg, ha nő.

Sok olyan képzettségű ember van, akiket nem akarnak.

Ez van.:(

Bár van aki azt mondja, ez nem igaz, pedig de.

6. Kékmacska (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2018. szept. 4. 13:42
Ez is igaz, jelentkeztem már én is meghirdetett állásra, ahol a személyes asszisztenciát is el kellett volna látni... A cégnél meg az volt a mottó, hogy ami a falak között történik, az ott is marad. és sajnos a végén már nem volt járható út, hogy bárki azt csinál bárkivel amit akar, csak engem ne zaklassanak. És még a feszült légkört is eltűrjük, mert bárki bármit mond: nehéz állást találni.
5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 13:32

Régen is így volt ez...

~ 20 éve, az Expressz újságban hirdettek pl. titkárnői állást, személyesen pedig elmondták, mi egyéb szolgáltatással együtt. Sok ilyen hirdetés volt, szerintem manapság is így van ez. Akkor sehova sem lehetett fordulni. Nem sok dolog változott azóta. Ez egy férfitársadalom... :(

4. Kékmacska (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2018. szept. 4. 13:11
Igen, valóban ez az igazság. Akkor meg is mondta az igazgató, hogy nincs helyem a "csapatban" ezek után. Munkaügyileg próbáltak ellehetetleníteni, nagyon sokáig de túl jó munkaerő voltam, ezért kellett a leépítés. Ami itt is jól bevált stratégia, nem lehet belekötni. A jófogás meg csak egy lehetőség, és szerintem mindent meg kell próbálni. Természetesen nem csak itt keresek munkát.
3. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 1. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 13:05
Sajnálom:( De ez túl komoly téma ide, ha arról nyitnál topikot hogy 45 felett teherbe akarsz esni, egyből itt lenne mindenki:) Szerintem ezért lehet bármit megtenni nálunk, bárkit következmények nélkül zaklatni, mert befogják a fülüket és a szemüket az emberek. Gondolom nem vagy híres, így a kutyát sem érdekli hogy mi történik veled. De valóban nem bántani akarlak csak szerintem ez az igazság.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 13:01

Azt mondod, hogy három év kellett ahhoz, hogy kirúgjanak, mert nemet mondtál?

Úgy érzed,hogy egy három évvel korábbi eset az oka annak, hogy felmondtak és nem a leépítés?


Munkát nem a jófogáson kell keresni, mert oda tényleg boldog, boldogtalan azt ír amit akar.

2018. szept. 4. 12:33

Sziasztok! A történetem röviden: 2018. februárjában kirúgtak. A megyei igazgató nem tudta tudomásul venni, hogy nemet mondtam neki 2015 januárjában, ezután megindult ellenem a módszeres MOBBING, ennek következménye volt a februári "leépítés" miatti elbocsájtásom. Hab a tortán hogy az osztályvezető asszony aki megvédhetett volna, nem tette, mert ő volt az első aki "nagyon jó viszonyt" kezdett ápolni az igazgatóval. Volt egy belső ellenőrzési vizsgálat, ahol az egyik ellenőr (férfi), akit az akkori vezérigazgató rendelt ki a vizsgálatra, azt mondta a panaszomra: "jajj hát az Igazgató úr csak viccelt, nem gondolta komolyan, mi is hülyéskedünk a kolléganőkkel", ez nem zaklatás ám...

Most állást keresek, a hirdetésemre ilyen levelek jönnek: "Jó napot

A jófogáson adta meg mail címét

Én egy 39 éves cégvezető vagyok és egy dekoratív nyitott gondolkodású odaadó diszkrét szemelyi asszisztenst keresek hosszú távra kiemelt bérezés mellett

Amennyiben érti milyen asszisztenst keresek és érdekli a lehetőség várom egész alakos fotóval ellátott levelét".

Nem értem, most ez megy Magyarországon, vagy csak én fogtam ki ezeket?! ( Az álláskereső hirdetésem nem félreérthető, tehát nem ez az oka.) 20 éves pályakezdőként sem volt soha ilyesmiben részem, és ez már egy hét alatt a 17. ilyen levél. Amikor elmeséltem a 65 éves anyukámnak, elmondta hogy ő amikor takarítónői állást keresett, ugyanilyen tartalmú telefonokat kapott. És nem zavarta a telefonáló férfiakat a kora! Van arról a levélíróknak fogalma hogy milyen szörnyű, amikor reménykedve megnyitom az e-mailjüket, és ezzel szembesülök?!! Nektek vannak hasonló tapasztalataitok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook