Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mee too - magyar módra fórum

Mee too - magyar módra (beszélgetős fórum)


1 2
45. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 16:59
Akkor hajrá :)
44. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 16:58

Biztos jelentkeznének, de ilyen számban?! Egy-kettő mindenhol akad, de itt valami gyanús. Amikor én kerestem állást, egy sem talált meg szerencsére.

A férjed mit szólt ehhez? Az enyém biztos azt mondta volna, hogy mivel neki "jól megy", mondjak fel, aztán majd találok rendes munkahelyet.

43. Kékmacska (válaszként erre: 40. - Érdekes73)
2018. szept. 4. 15:40
Köszi:) Jövő hét hétfőn kell az energia:)
42. Mezei Virág (válaszként erre: 39. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 15:32
🍀🍀🍀
41. Amaunet (válaszként erre: 33. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 15:29

Olvasom, hogy férjezett vagy. Ilyen munkahelyen simán elhintettem volna, hogy a férjem összecsomagolja azt, aki hozzám mer érni.:)

Persze, tudom. Nem ez lenne a megoldás, hanem normális munkahelyi viszonyok megteremtése.

40. Érdekes73 (válaszként erre: 39. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 15:29
Akkor hajrá meg egy kalappal :)
39. Kékmacska (válaszként erre: 38. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 15:26
Ilyen nincs: most hívtak interjúra:))) Egy perce sincs:) Pedig már egy hónapja beadtam majdnem a pályázatomat.
38. Kékmacska (válaszként erre: 37. - Érdekes73)
2018. szept. 4. 15:24
Igazad van most inkább egy normális kis kollektívát szeretnék. Akár kevesebb pénzért is. Elegem van a felülről vezérelt állami cégekből, régebben mindig a versenyszférában dolgoztam, jobb volt.
37. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 15:17
Munkát biztos találsz a szakmádban a fizu már más kérdés....Nem minden a pénz.
36. Kékmacska (válaszként erre: 35. - Érdekes73)
2018. szept. 4. 15:11
Nem is tudom... Ahogy írtam lentebb nehéz jól fizető állást találni. Nem szeretek teher lenni senki, még a férjem nyakán sem, pedig soha nem tenne szemrehányást. De van egy nyugdíj mellett dolgozó anyukám, akin egyre jobban elhatalmasodik a demencia, pedig még fiatal. És az úgy korrekt, hogy őt én segítem. mert mindenhez pénz kell. És nem engedhetem meg magamnak a munkanélküliséget. (Most is dolgozom, de csak alkalmi munkáim vannak). Szóval úgy voltam vele, hogy amíg távol tudom tartani az öreg szatírt, addig maradok.
35. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 15:01
Miért nem léptél ki ezután ?
34. Kékmacska (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 14:52
Ez nem így működik. A férjemnek itt van a 22 év alatt kialakított ügyfélköre, ezt nem hagyhatjuk itt, mert az jól megy. Egyébként alföldi megyeszékhely. Kretének meg mindenhol vannak, kétlem hogy ha Pesten keresnék állást, ott ne jelentkeznének ilyenek.
33. Kékmacska (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2018. szept. 4. 14:49
Hát, utólag jutott eszembe:) De igazad van. Vannak kamerák, de az igazgató döntött az elhelyezésükről, így a szobájában és az általa használt "privát" helyeken nincsenek. A nővériségre gondolsz?!:) Olyan itt nem volt. A fiatalabb lányokat békén hagyta, max. megjegyzéseket tett, de azt sem szemtől szembe. Az idősebb kolléganők többsége meg finoman szólva sem a munka hőse, plusz nem a hűség szobra. Ők inkább azon marakodtak, hogy ki miért milyen jutalmat kapott. Én és néhány másik kolléganő meg szúrtuk a szemüket, mert "biztos elítéljük őket". Pedig mindenki k..-va ahogy akar, ez rá és a férjére tartozik.
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 14:49
Nem tudom, te hol laksz, de én nem sokáig maradnék egy olyan helyen, ahol egy rendes állásra 17 amolyan jut. Mi ez a hely, valami magyar Reeperbahn?
31. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 14:43

Számviteli területen? Pedig rengeteg álláshirdetés van ebben a szakmában, keresik a jó szakembereket.


Könyvelő vagy? Ha igen, megírom, hol keress.

30. Amaunet (válaszként erre: 13. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 14:42

Azért ha meg is voltál lepődve, a térded felránthattad volna, csak úgy véletlenül.:)

Aztán az igazgató magyarázkodhatott volna, hogy miért fájnak a golyói.:)


Nincsenek kamerák a (volt) munkahelyeden? A nők miért nem állnak ki magukért? Csak kis összefogás kéne.

29. Kékmacska (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 14:42
Persze hogy felejtős. De amikor jelentkezel még nem tudhatod hogy mit fognak kérni. 28 éves barátnőmet Palma de Mallorcá-ra vitték volna "menedzsernek". Aláírt munkaszerződés, korrekt feltételekkel, amiben szerepelt az esetenkénti "vidéki kiküldetés". Amivel nem is lett volna semmi probléma, csak a majdnem főnöke közölte vele, hogy térd felett két tenyérrel végződjenek a szoknyái. Mondanom sem kell: nem utazott. pedig addig a pillanatig minden rendben lévőnek tűnt.
28. Kékmacska (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 14:37
Nem tudom neked milyen végzettséged van, és hol laksz, hány éves vagy, de felénk nem könnyű másik állást találni az én koromban. A p.hu meg egy rakás szemét. Február óta van fent az életrajzom, de nem kellek. Pedig behunyt szemmel összeállítok egy mérleget. Egy megkeresésem sem volt. Pedig a HR-es barátnőmmel készítettük el az életrajzomat. A munkaügyiben azt mondták hogy átlagosan az én szakmámban másfél év az álláskeresés.
27. unom (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. szept. 4. 14:31
Így van. 45 felettieket nem vesznek fel hostessnek, és kevés cipőfelsőrész készítőt keresnek.
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 14:28
Én sok olyan hirdetést láttam, ahol eleve kérték. De a lényeg ugyanaz. Attól, mert utólag kérik, még ugyanúgy felejtős a állás.
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Mezei Virág)
2018. szept. 4. 14:25

1. hsz

A megyei igazgató nem tudta tudomásul venni, hogy nemet mondtam neki

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 14:24
És te azért küzdöttél, hogy ki ne rúgjanak innen? Én azonnal frissítettem volna az önéletrajzomat a profession-ön.
23. dd9dec5381 (válaszként erre: 19. - Kékmacska)
2018. szept. 4. 14:23
Ezt a vén mocskot is bevédte a felettese, aki egyébként nő volt. De ebben rendesen volt politika, illetve az egész kollektíva ultragáz volt. Az egyik jóindulatú kollegina nyíltan ki is fejezte, hogy na, Frittata is sorra került az öregnél. És jókat röhögött rajta. Életem első munkahelye, nem voltam 22 éves;két évig bírtam, de nagyon meggyötört pszichésen. És a saját szüleim hozzáállása is az volt hogy ki kell bírni...
22. Kékmacska (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 14:21
Nem is így megy: előbb jelentkezel, vagy hirdetsz, és erre válaszul kérik a teljesalakos képet.:)
21. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2018. szept. 4. 14:19

1. hsz

Most állást keresek, a hirdetésemre ilyen levelek jönnek:...

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2018. szept. 4. 14:19
Én már olyan diákmunkára sem jelentkeztem soha, ahol teljesalakos képet kértek. Ugyanis a tudásom árultam, nem a testem. Még akkor sem, ha ez csak hosteskedést jelentett.
19. Kékmacska (válaszként erre: 14. - Dd9dec5381)
2018. szept. 4. 14:17
Az én igazgatómat még a vezérigazgató is megvédte. Nálunk az a módi is járta, hogy akit az első számú nője nem szeretett, azt gyorsan eltávolították. Hihetetlen gyakorlatra tettek szert ezen a téren, leamortizálták az osztályomon dolgozó nőket. Van olyan egyetemet végzett kedves, aranyos volt kolléganőm, aki remek szakember, és 3 év után is sírógörcsöt kap az átélt megaláztatások miatt.
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
2018. szept. 4. 14:15
De ő ott dolgozott, amikor ez történt, nem pedig akkor jelentkezett.
17. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2018. szept. 4. 14:13
Nem ugyanaz, csak mindkettőben benne van. De tök normális állást is hirdettek A lányom pénzügyi, számviteli szakmával akart állást találni. Erre jelentkezett. Csak mikor behívták, ott mondták, más is van itt. kis cég vezetője. Sokan tettek így.
16. Kékmacska (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
2018. szept. 4. 14:13
Jól tetted:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook