Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket? fórum

Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket?

92. klarika5 (válaszként erre: 82. - Ab0319f203)
2013. máj. 8. 13:37
Azért a gyermek nem kicsinyített felnőtt. Neki más igényei, szükségletei lehetnek, mint egy vizsgára készülő egyetemistának. És 26 gyerekkel egyszerre relaxálni? Mondjuk egy 3 perces síri csend nem ártana néha az osztályokban, de az nem relaxáció.Csak az ebédeltetésnél kérd, hogy legalább míg 10-i számolok, addig maradjatok csendben. Van egy fogadásom, hogy lesznek, akik nem bírják megtartani.
91. f1ed0b587a (válaszként erre: 87. - Spinneli)
2013. máj. 8. 13:36
Nem tüneti kezelés kell a stresszre hanem az okokat kell felszámolni, elkerülni.
90. bolygó hollandi (válaszként erre: 47. - 3fdd95d85f)
2013. máj. 8. 13:34
Nem szellemidézést akarnak tanítani!
89. bolygó hollandi (válaszként erre: 40. - F64f0d9a69)
2013. máj. 8. 13:33
És honnan tanulná meg egy gyerek a kultúrát? Honnan szedegetné fel a magokat,ha nem az iskolából? Igen,otthon kellene nevelni a gyereket,beleverni a fejükbe a "kultúrát". Toleranciát tanítani nekik. Ahol viszont a családban sincsenek meg ezek,azokban a családokban csak úgy juthatnak a gyerekek előrébb ezekben,ha az iskolában egy kis ízelítőt kapnak.
88. f1ed0b587a (válaszként erre: 84. - Ab0319f203)
2013. máj. 8. 13:33
Szerintem ennél számos hasznosabb dologgal is el lehet tölteni az iskolában eltöltött kevés időt, mint hogy az ember maga elé bámul.
87. spinneli (válaszként erre: 69. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 13:33

Ja, de hülyék egyesek, hogy mégis stresszelnek.

:)

Na hagyjuk inkább.

86. bolygó hollandi (válaszként erre: 55. - 130454e42d)
2013. máj. 8. 13:29

Én azt írtam?

Minden vallásban megvannak a fanatikusok. Az iszlámban is, a katolikusok közt is. Nem mellesleg református vagyok :)

85. bolygó hollandi (válaszként erre: 43. - F64f0d9a69)
2013. máj. 8. 13:27

Annak a kislánynak az anyukáját kellett volna jó alaposan "megreformálni"!

Nem a 12 éves volt a hibás,hogy elment a barátjáéval napokra. Miért is érdekelhette a fiúk ennyire? Talán,mert minden tilos volt? Épp erre írtam,hogy nem fanatikusokat kell nevelni! És akkor talán az ilyen esetekből is kevesebb lesz.

84. ab0319f203 (válaszként erre: 83. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 13:27
De nem tud kötelező lenni, mert nem látnak a gyerek fejébe, hogy mit csinál. Addig legalább nyugiban, csendben van, és röhög magában, hogy a többi hülye meditál. Aztán lehet, hogy a végén a többiek röhögnek rajta, mert valami pluszt kaptak a dologtól. Nem kötelező, ez egy lehetőség.
83. f1ed0b587a (válaszként erre: 82. - Ab0319f203)
2013. máj. 8. 13:24

Még ha igaz is ez még egy elég kevéssé kiforrott, dolog ahhoz, hogy kötelező jelleggel bevezessék az alaptantervbe.

Kutatni kéne még egy kicsit.

82. ab0319f203 (válaszként erre: 78. - Klarika5)
2013. máj. 8. 13:22

Komolyan nem hiszem el, hogy mi ezzel a probléma. Próbálj meg meditálni. Nem megy parancsszóra. De míg próbálod, kicsit nyugodtabb vagy az átlagnál, de lehet, hogy akkor sem sikerül.

Idézek egy cikkből

"Az ember kognitív teljesítményére gyakorolt hatásokat felsőoktatásban részt vevő hallgatók segítségével vizsgálták. A kutatások azt az eredményt hozták, hogy a rendszeresen meditáló hallgatók kreativitása nagyobb, intelligenciájuk magasabb, nagyobb mértékben képesek az önmegvalósításra, személyiségfejlődésük egyenletesebb. Mindezek magyarázata abban rejlik, hogy a meditáció hozzásegít meglévő szellemi képességeink nagyobb arányú felhasználásához."

Hülye magyar szokás szerint mindenben a rosszat látjuk. Közben lehet, hogy jó.

81. f1ed0b587a (válaszként erre: 74. - Writingsmurf)
2013. máj. 8. 13:21
A jótanulók nem stresszelnek, hanem jelentkeznek felelni. És nem kell hozzá meditálniuk. Valahogy inkább ebbe az irányba kellene közelíteni.
80. Bekacomb (válaszként erre: 75. - Ab0319f203)
2013. máj. 8. 13:19
Nemrég valamelyik csatornán mutogattak egy pár pillanatot egy suliban egy ilyen marhaságról. Konkrétan az univerzumról meg a fene tudja még milyen ökörségekről szónokoltak a gyerekeknek, ők meg csukott szemmel hallgatták. Akkor 60 órát tanítják a tanároknak a hallgatást? Valamit nyilván mondanak, az pedig nem mindegy hogy mit. Figyelj, nekem nem szimpatikus. Nem nézem hülyének vagy nem bírálom azt, akinek ez tetszik. Csak ne legyen kötelező.
79. c0dfe81001 (válaszként erre: 77. - Writingsmurf)
2013. máj. 8. 13:16
Nekem ezzel alapvető fenntartásaim vannak. Nem érdekel, hogy mennyire lesz intenzív. Eleve elhibázott ötletnek tartom.
78. klarika5 (válaszként erre: 72. - C0dfe81001)
2013. máj. 8. 13:16
Nagyon fontos, hogy akik be mernek ilyen folyamatokba avatkozni, azok nagyon képzett, nagytudású szakemberek legyenek. Tanul valaki arról fél oldalnyi ismeretet, hogy a családrajzból következtetni lehet a gyermek lelki életére. Az egyszeri óvónéni tragikus képpel fogadja a szülőt, hogy ezt a gyermeket micsoda sötét gondolatok foglalkoztatják, tiszta feketével rajzolta le a szüleit, stb. Aztán a hazafelé úton a gyerek elmeséli anyukájának, hogy neki a fekete ceruza jutott, mert a többiek kikapkodták a színeseket. Óvatosan, csínján kell bánni a nagy tudományt, tapasztalást kívánó dolgokkal, mert ha beavatkozunk, ellenkező hatást érhetünk el. Pl. a tanító relaxál, az osztály meg rázkódik a röhögéstől.
2013. máj. 8. 13:14

Most tényleg, szerintetek, ha lesz is ilyen óra, az milyen komolyságú lesz? Lemennek alfába? :))))

Csak emlékezzetek vissza kicsit az iskolaéveitekre, meg az akkori énetekre, hogy mennyire vennétek ezt a lanyhulós órát véresen komolyra. Beszélgetős, lazítós időt képzelek el, és bevallom, anno jól esett volna, ha lett volna ilyen.

76. Bekacomb (válaszként erre: 72. - C0dfe81001)
2013. máj. 8. 13:13
Abszolút egyetértek veled. De majd jobban utánajárok ennek a kötelező- nem kötelező kérdésnek, mert ebben nem vagyok eléggé tájékozott. Bár még a kis egy évesemnek szerencsére jó messze van ez a "csodamódszer".
75. ab0319f203 (válaszként erre: 44. - Bekacomb)
2013. máj. 8. 13:13
Ennek a teljesítését nem lehet mérni, osztályozni. Minden gyerek maga dönti el, hogy csinálja e abban a 10 percben, vagy csak csukott szemmel csendben marad. Még az is jótákonyan hat rá. Mert a meditáció csendben maradás, az agy csendben, nyugiban tartása. Nem értem mi a gond vele. Lesz egy üres 10 perces pihenés, vagy meditáció. Kinek mi a szimpi. Nem kell aggódni, addig a tanár sem beszél, nem szugerál semmit a gyereketekbe.
74. writingsmurf (válaszként erre: 69. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 13:12
Hahhahhahha, stresszt elkerülni iskolában? Jártál te oda? Olyan iskola nincs, ahol nincs stressz!
73. Bekacomb (válaszként erre: 71. - Ab0319f203)
2013. máj. 8. 13:11
De valószínűleg nem is 10 perc alatt megvalósítható folyamat. Ennyi idő alatt jóformán ki sem fújja magát a gyerek. Pláne nem egy-egy intenzívebb tesi óra után.
2013. máj. 8. 13:08

Sziasztok!

Örülök, hogy ennyi ember érdeklődését felkeltette a cikkem. Amikor ezelőtt 1 hónappal beadtam a cikket még nem lehetett tudni, hogy kötelező lesz-e vagy sem. Azóta már nyilvánosságra hozták, hogy nem lesz kötelező a meditáció és a relaxáció.


A cikk írása során próbáltam objektíven bemutatni ezt a tervezetet. De a személyes véleményem az, hogy ez agymosás. A pszichológus is felhívta a figyelmet a pedagógusok felelősségére. Azt meg pláne nem gondolom, hogy egy 60 órás képzéskeretében ezt szakszerűen meg tudják tanulni a pedagógusok. Az autogén tréningről meg tudjuk, hogy hipnózis, ami szintén elmondható a mesemunkás technikáról is. De legalább nem lesz kötelező mindenhol. :)

71. ab0319f203 (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2013. máj. 8. 13:05
Hú, ez elég érdekes. Az agykontroll, az koncentráció, maxon járatod az agyadat valamin. A meditáció a gondolatnélküliség, az agyad kiiktatása. Azért ne keveregjünk el ennyire. Jótékony hatású, az egészségre, lélekre, magatartásra egyaránt. Tehát a meditáció GONDOLATNÉLKÜLISÉG, AZ AGY PIHENTETÉSE. Állati nehéz, próbáljátok ki.
2013. máj. 8. 13:04

Attól nem lesz egészséges egy ember, ha naponta lenyel egy vitamin tablettát, s mellette láncdohányos, literszámra issza a kávét, kábítja magát...

Nem ér semmit az ilyen-olyan 10 perces hókuszpókusz, ha a gyerek retteg a tanártól, a tanár retteg a gyerektől, egyik gyerek retteg a másiktól, a tanár retteg az igazgatójától, a tanár retteg a szülőtől. Olyan tisztességes légkört kellene megszervezni az iskolákban, amelynek alapja a rend, a fegyelem, a tudást értéknek tekintik, nem kötelezettségnek, a tanár és a szülő nem ellenségként tekintene egymásra, a szülő pedig a tanárt annak tekintené, aki a gyermekét szépre, jóra akarja nevelni, hogy annak felnőtt élete könnyebb lehessen. És akkor minden óra relax óra lenne, amilyennek kellene lennie amúgy is.

69. f1ed0b587a (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2013. máj. 8. 13:03
A stresszt nem kezelni kéne, hanem elkerülni.
68. f1ed0b587a (válaszként erre: 30. - Bolygó hollandi)
2013. máj. 8. 13:02
Én inkább a mozgáshiányra hallottam panaszt fiataloknál.
67. Bekacomb (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2013. máj. 8. 12:58
Ebben egyetértek. Nehéz és nagyon összetett kérdés.
66. spinneli (válaszként erre: 65. - Bekacomb)
2013. máj. 8. 12:53
Nehéz kérdés, sok szülő meg veri az asztalt, hogy az iskola nem tart "rendes" szexuális felvilágosítást... sok esetben nehéz megtalálni a határt, hogy honnan és hogyan oktasson és neveljen az iskola, mi a szülő felelőssége, mi az intézményé...elég eltérőek a vélemények.
2013. máj. 8. 12:50
Az én gyerekem, én nevelem fel, jogom van beleszólni, mivel tömik a fejét, és jogom van megvédeni, ha úgy gondolom, hogy ez a csodamódszer akár egy hangyafasznyit is káros a lelki fejlődésére. Ennyi. Kétkedem. Úgy gondolom, a szülő felelősségre erkölcsre, jómodorra, stb. nevelni a gyerekét. Az iskola tanítsa meg a többi (sokszor felesleges) kötelezőt. A lelki dolgait meg bízzák rám.
64. spinneli (válaszként erre: 62. - 130454e42d)
2013. máj. 8. 12:49

Miért kell összemosni a hit kérdést a keresztény egyház bűneivel?

Hittanon, nem a keresztény egyház által elkövetett szörnyűségeket, hanem pl. Jézus szeretetről szóló tanításait vennék elő.


Én sem gondolom, hogy kötelezővé kéne tenni a hittant, sőt, maradjon csak meg egyéni választás kérdésének, de nagyon kiábrándító, hogy állandóan összemossák ezt a két dolgot.


Emberek bűnei nem annulálnak sima emberi értékekről szóló tanokat.

63. Bekacomb (válaszként erre: 61. - 569a7df0cf)
2013. máj. 8. 12:45

Nem fél mondat volt, hanem a te 45. hozzászólásodban történt állításodra volt egy válasz.

Ja, ha már kötelező iskolába járni, akkor tulajdonképpen bármilyen szarral tele lehet tömni a gyerekek fejét. Ne haragudj, de ez nálam nem érv.

Akár önismereti tréninget, ami semmiképpen nem kötelező, de mondjuk suli után akár rendszeresen igénybe vehető. Ja, és nem 60 órás tréning alatt elsajátítható. Mert elég komolytalannak tűnik a dolog különben. Ennek az agyturkászásnak szerintem nem csak előnyei, veszélyei is lehetnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook