Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket? fórum

Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
242. 117b1693d0 (válaszként erre: 241. - C0dfe81001)
2013. máj. 9. 14:59
Mivel bundázással már nem próbálkozhatnak, hiszen ahhoz foci kellene...
241. c0dfe81001 (válaszként erre: 240. - Bolygó hollandi)
2013. máj. 9. 14:57
Ezzel csak a figyelmet tereli el, szavazatokat nem hiszem, hogy tud nyerni vele.
240. bolygó hollandi (válaszként erre: 229. - F1ed0b587a)
2013. máj. 9. 14:53
Vagy nyerjen...
2013. máj. 9. 14:51

De honnan jött az ötlet?


[link]


Valamiért az a bizonyos cseresznye jutott az eszembe, igaz az chilei volt, ha nem tévedek :D

238. mannalány (válaszként erre: 237. - Katykóca)
2013. máj. 9. 09:28
Szerintem is nehezebb kiskamaszoknál, de mindenképp megér egy-két próbát. Engem akkoriban is érdekelt ez a téma, lehet, őket sem hagyná hidegen, ha éreznék a jó hatását. A kiscsoportos foglakozás jó ötlet és az egyéni, pl. otthon kipróbálva felvett meditációra.
237. katykóca (válaszként erre: 236. - Mannalány)
2013. máj. 9. 09:13

Ez jól hangzik,de 30 gyerek röhögés nélkül nem tud pár percig befelé fókuszálni...:D

Egyéni vagy kiscsoportos foglalkozásban esetleg,de osztályszinten tuti halott dolog.

2013. máj. 9. 08:45

Csak beleolvastam a sok hozzászólásba, és az én véleményem szerint a meditáció kicsinek, nagynak is hasznos. Nem kell óriási hókuszpókuszra gondolni, ha pár percig lehunyt szemmel "befelé figyel" a kisgyerek és nem a körülötte lévő dolgokra, már egy mini meditációról beszélünk.

Ez persze leegyszerűsített, de a lényege ez. Ha a gyerek a nagy teljesítmény orientált és stresszes iskolai életében picit meg tud nyugodni, hozzáértő segítséggel, nagyon hasznosnak találom.

Ez ugyan nem megy a játék rovására, pár percről van szó, és jobb, mintha a fáradtságtól túlpörögve rohangálna, ordítozna.

235. grizus
2013. máj. 9. 08:38

Hány éveseket akarnak erre tanítani? Mert egy kisebb gyereknek még játszania kell, nem meditálni.

Ezt a dolgot legkorábban 14 éves kortól tudom elképzelni, de igazából még akkor is korai.

234. grizus (válaszként erre: 232. - D7ba7bf7ff)
2013. máj. 9. 08:35
Abszolút egyetértek veled, megvilágítottad számomra a problémát, én is meg akartam fogalmazni, de nem tudtam.
2013. máj. 9. 00:13
Hozzáteszem még az extrovertált (kifelé forduló) típusokat, és az introvertált (befelé forduló) típusokat. Egy extrovertált nem fog tudni leülni meditálni, mert meg fog kattanni 5 perc után, neki az lesz a meditáció, ha lefárasztja magát egy focimeccsen, vagy elmegy futni. Az introvertált már eleve egy meditatív személyiség, tehát ő alapból rá van állva az elmélyedésre. Szóval figyelembe kell venni az egyéniséget, a típust. Enélkül még a jó szándék is méreggé válik.
232. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - C0dfe81001)
2013. máj. 9. 00:07
Ez elég kényes téma. Egyrészt azért mert több szempontból előnyös és előnytelen. Nézzük az egyéni sajátosságokat. Mindenkinél mást hoz elő a meditáció. Fiatal korban az egó még nem domináns, és a meditációval csak késleltetjük a kifejlődését. Ha a megvilágosodás a cél, akkor azt mondom, hogy meg lehet csinálni. De itt egy verseny orientált társadalomban élünk, ahol szükség van az egóra. Nagyon veszélyes lehet ha egy problémás, gyökértelen gyermek elkezd meditálni, főleg ha inkább pszichoterápiára lenne szüksége. Már régen is alapfeltétele volt a meditációnak az önismeret, a lelki egyensúly megszerzése (belső béke) és a világban való helytállás. Ezt sokan nem tudják. Tehát inkább olyan módszer kellene, ami segíti az egót, ami stabilizál, ami által jobban tisztába kerülünk önmagunkkal (pl: önismereti órák). Ezen kívül a sport, és az életszerű dolgok megtanítása. Az önismeret a lelki életet rendezi a belső békéig, viszont a meditáció már inkább szellemi tartományokba vezet, komoly testi-lelki alap szükséges hozzá. Ha rámeditálunk egy lelki problémára, egy sorsproblémára, annyira elszállhatunk, hogy a problémák uralma alá kerülhetünk. Ez kb. olyan lenne mint az irányíthatatlanná vált jármű. Tény hogy fiatalabb korban fogékonyabb az ember a meditációra. Ilyen szempontból előnyös lenne. Én akkor is maradnék az önismeretnél és a való életnél, kb. 18-20 éves korig, és ha minden oké, csak akkor tanítanék meditációt. Azért értékelem az ötletet.
2013. máj. 8. 21:28
a nyugodt családi légkör tényleg fontosabb lenne, minthogy relaxáljanak egy idegbeteg család gyerekei, de még ez is jobb a semminél. A meditálást már erőltetettnek tartom,mert nem kell a gyerekek lelkét elvariálni azzal, hogy minden cselekedetét 100 gondolja át, vagy nem erről fog szólni?
230. spinneli (válaszként erre: 222. - Katykóca)
2013. máj. 8. 21:27

Én sem értem, az én családom fele amúgy tesitanár, és mondjuk úgy nem is olyan típusúak, akik nyitottak lennének arra, hogy ilyen jellegű órákat tartsanak.

:)

229. f1ed0b587a (válaszként erre: 227. - Bolygó hollandi)
2013. máj. 8. 21:23
Hát ezt a meditációs hülyeséget. Már most nagy az ellenkezés, mind a szülők, mind a tanárok részéről, ezt pedig egy kormány se vállalja be, hogy népszerűséget veszítsen.
2013. máj. 8. 20:33
igen:DD Fut-fut-focizik-fut -fut:D
227. bolygó hollandi (válaszként erre: 221. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 20:32
Mármint melyiket?
226. bowie (válaszként erre: 225. - Katykóca)
2013. máj. 8. 20:31

Hát azoknál meditálásképp őrjöngős órát tartassz...foci vagy amiben jól meghajtják magukat.:) Tisztul a fejük.

Vagy dumálós baromkodós órát, hogy lazuljanak.:)

Úgysem lesz ez az egész olyan véresen komolyan véve sok intézményben, tuti.

2013. máj. 8. 20:27

Osztályfüggő,és iskolafüggő persze..Egy elit gimnáziumban ,vagy alsóban én is el tudom képzelni...de egy szakmunkásképzőben/szakiskola/vagy egy ferencvárosi keménymagos gettósuliban...hát nem .

A saját osztályommal simán megcsinálnám bármikor,de a válogatott harmincfős nyolcadikos fiúcsapatom kb 3 másodperc múlva röhögne körbe hogy ne izéljek már: DD..Felmenő rendszerben esetleg.

224. bowie
2013. máj. 8. 20:20

Én jó dolognak tartom ezt..azt nem tudom nagyobb diákoknál mennyire válik be, de pl a fiam most megy elsőbe, és neki már ez természetes lesz, nem lesz baromkodás belőle. Hiszen mire odajutnak, hogy korukból kifolyólag baromkodjanak, addigra tudni fogják, hogy nekik ez jó, gyanítom az egyik kedvencük lesz.

A mostani 5. osztálytól fölfelé persze más a helyzet. Ott nyilván nem fogja mindenki úgy fogadni a dolgot, ahogy kellene.


Egyébként mikor én gimis voltam, nekünk csinált ilyen relax órát heti egyszer a tesi tanár..pedig nem ma volt, tizenöt éve...és piszok jó volt.:)

2013. máj. 8. 20:17
Persze értem én a mezsgyéjét a dolognak.A testnevelésbe umbuldálható legjobban bele mint valamiféle mozgásterápia..bár pont a szellemi részre helyeznék a hangsúlyt...
222. katykóca (válaszként erre: 216. - Spinneli)
2013. máj. 8. 20:16
aKKOR PEDIG VÉGKÉP NEM ÉRTEM.a TESITANÁROKAT KÉPEZNÉK rá ki.Dehát nekünk alapból megy föl az óraszámunk mint a rakéta még 3 évig a napi tesivel...Akkor miért pont minket???
221. f1ed0b587a (válaszként erre: 219. - Bolygó hollandi)
2013. máj. 8. 19:50
Ezt a gyenge próbálkozást is hamar a feledés homálya fogja befedni. :)
220. f5155b5701 (válaszként erre: 9. - 569a7df0cf)
2013. máj. 8. 19:30
Amikor elsősök voltunk radírozásért fejbe vert minket a tanárnő a tollával. Meg megrángathatta a hajam mert a padomhoz csaptam egy rossz dolgozatot. Ezt az időt én sem sírom vissza. Inkább kötelező hittan és relax meg meditáció.
219. bolygó hollandi (válaszként erre: 218. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 19:25
Én is meg akarom váltani a világot,attól még nem fog sikerülni :)
218. f1ed0b587a (válaszként erre: 214. - Katykóca)
2013. máj. 8. 19:14
Szerintem meg egyszerűen csak van benne valami érdekeltsége valakinek, vagy családtagjának, aki közel ül a tűzhöz. Ma más nem annyi hogy megváltsa a világot.
217. bolygó hollandi (válaszként erre: 214. - Katykóca)
2013. máj. 8. 19:03

Ezek az összeesküvés elméletek... :))

Nem vagyok pedagógus,nem látok ennyire bele a kiskapuk világába. Ha valóban a gyerekek relaxálásáról szólna a tv,akkor nagyon jó kezdeményezés. De én sem a tesitanárokat képeztetném át ilyen formában.

216. spinneli (válaszként erre: 214. - Katykóca)
2013. máj. 8. 19:03
Ez valószínű lenne, csak ugye elvileg ez választható tárgy lenne, a tesi meg nem az.
2013. máj. 8. 19:01
Valami oka csak van azért.
2013. máj. 8. 18:59

Szerintem ,ez egy nagyon komoly téma,és ezt átképzéssel 60 órában nem lehet megoldani.Én kiindulva a saját tanári karomból,szerintem ez nem a szak kérdése ,hanem az ember személyisége determinálja,hogy alkalmas-e a pszichével való foglalkozásra.Nagyon csúnyán bele lehet nyúlni egy gyerekbe egy sima rossz mondattal is.Értem én ,hogy ez nem annyira pszichológiai ,mint inkább relaxációs,tanulássegítő tréningként terveződik..de ha engem mint magánembert kérdeztek elmondom erről az egészről a véleményem.

A dolog nem arról szól,hogy meditálni,tanulni,elmélyülni akarják tanítani a gyerekeket.Ennél szerintem sokkal egyszerűbb a képlet.Ez egy kiskapu!! Mégpedig amellé a törvényrendelet mellé ,mely szerint felmenő rendszerben visszatér a napi tesi.Erre az iskolák nagy százalékában semmi esély nincsen főleg 3 év múlva,mert egyszerűen nincs hol..Erre kellett egy kiskapu,hogy ahol nem tudják megvalósítani,ott relaxáljanak bent a saját termükben testnevelés címén:D Én ezt gondolom erről az egészről.

213. bolygó hollandi (válaszként erre: 212. - C0dfe81001)
2013. máj. 8. 18:54

Megnyugodtam,köszi! :)


Az ég világon semmi bajom veled! Csak más szemszögből látjuk a világot,és ez így van jól :))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook