Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meddő vagyok, ez már egy megmaradó állapot. Nehezen kezelem... fórum

Meddő vagyok, ez már egy megmaradó állapot. Nehezen kezelem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
2022. máj. 24. 09:16
Nem ismerem a történeted, de ismerem az érzést. Mély, ösztönös irigység, amivel én sem tudtam mit kezdeni. Nekem pszichológus segített. Aztán végül orvosi segítséggel nekünk összejött(ek) a baba(k), így a hosszabb távú feldolgozását nem tudom sajnos. :( Van ismerős házaspár, ők örökbe fogadtak, és boldogok így, nagyon szeretik a gyermeküket. Most van folyamatban a második kérelmük... Én mindenképpen pszichológussal beszélném meg a problémát, a lehetőségeket, ha nőgyógyászatilag/endokrinológussal stb. már tényleg nem megoldható a helyzet, és nincs esély saját gyermekre. A reményt nem szabad feladni soha, nyilván, de van az az eset, amikor segítséget kell kérni a lelkünknek is, nem csak a testünknek. (Amúgy nálunk ikrek lettek orvosi segítséggel, és úgy gondoltuk, anélkül nem lesz gyerekünk úgysem. Aztan 6 év elteltével végül csak kicselezte a szervezetemet egy kis pete-spermium páros, és csak lett egy természetes úton fogant gyerekünk is. Szóval soha ne mondd, hogy soha.... )
78. Plasztikafüggő (válaszként erre: 75. - Charlize)
2022. máj. 11. 11:30

Szia.Nővéremnek is a harkányi gyógyvíz segített.Az első hónapban napi 1 litert ivott és fogyott 5 kilót.Majd még 1 évig 7-8decit naponta és terhes lett.

Mai napig nem tudja ,hogy pontosan mi segített de a víz biztos nem ártott.🥰

77. Matr Ica (válaszként erre: 75. - Charlize)
2022. máj. 9. 23:03

Én nem a kezelésben biztam,mert az szerintem csak a körítés,hogy valami szolgáltatáat is nyújtsanak.Én kimondottan a gyógyvízben biztam és a neten megtalálható jó adatokban.

Volt nem rég egy összejövetel a "harkányi babák"

Nagyon sokan voltak még a 70es évekből is.

76. bellabi (válaszként erre: 50. - Desert_ofBlood)
2022. máj. 9. 19:24

Én értem amit írsz, másodlagos meddő vagyok, ismerem a dühödet, ráadásul én örökbe sem fogadhatok.


Értem azt is, amit a többiek írnak, hogy ha erről szól az életed (bent ragadsz a gyászban), akkor minden más jóról lemaradsz, amit amúgy megélhetnél.


Ami viszont a férjedet illeti. Te nagyon szetreted. De ő is szeret ennyire? Mert ha igen, nem fosztana meg Téged is az anyaságtól, csak azért, mert neki nem lehet, hanem bevállalná a donoros megoldást. Igen, Magyarországon nagyon lutri, kb semmit nem lehet tudni a donorokról, de ha gyűjtötök egy kis pénzt és külföldre mentek, tudtok olyan donort választani, aki részletes profil alapján szimpatkus, illetve egyéniségében és / vagy külcsínyében gyerekkori fotója alapján hasonlít a férjedre.

75. Charlize (válaszként erre: 65. - Matr Ica)
2022. máj. 9. 18:45

Voltam ilyen kezelésen, bár nem nálam volt a gond. Kicsi locsipocsi kádban a harkányi vízben, kicsi iszappakolás pocakra, kicsi masszázs, mágneságy, gyógytorna, eltelik a nap. Mindez 3 hétig.

Valószínűleg a relax hatása jobban működik. Párok együtt szokták igénybe venni.

Engem nem győzött meg.

74. Charlize (válaszként erre: 64. - Matr Ica)
2022. máj. 9. 18:30
Vagy nem. Nincs általános recept az életre, ami mindenkinél egyformán működik.
73. trapiti (válaszként erre: 69. - Matr Ica)
2022. máj. 9. 15:48
Te irtad hogy 1971-1983-ig, erre reagaltam. A meddoseg kezeleseben lehet szerepe de biztosan nem kizarolagos es mindenhato.
72. trapiti (válaszként erre: 71. - Matr Ica)
2022. máj. 9. 15:48

Biztos hogy jo hatasu es egyuttal biztos hogy nem csodaszer. Anelkul hogy tudnank mi a fi meddosegenek oka, milyen allapotban van stb. felelotlenseg remenyt kelteni. Valoszinunek tartom hogy mar alaposan korbejarta a temat megoldas utan kutatva.


Es nem biztos az sem hogy mindenki mindent ki akar probalni meddoseg ellen, mi peldaul nem ezt az utat valasztottuk.

71. Matr Ica (válaszként erre: 68. - Trapiti)
2022. máj. 9. 15:32
Nekem is ez segített.Direkt ez miatt jöttünk el Harkányba mad'3hónapot nyaralni.Azóta eltelt 12 év és immáron 2,5éve Harkány közelébe költöztünk.
2022. máj. 9. 15:27
69. Matr Ica (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2022. máj. 9. 15:24
Nem 40-50éves van egészen friss is.De igazából nekem mindegy már!
68. trapiti (válaszként erre: 64. - Matr Ica)
2022. máj. 9. 15:06

Jaj, hat jo valook mindig van ha arrol van szo :)

Es egy jo szotija is van mindnenkinek mindenre. Es az ellenkezojere is :)

67. trapiti (válaszként erre: 65. - Matr Ica)
2022. máj. 9. 15:05
Ajjaj... 40-50 eves statisztika es semmi adat arrol hogy mi volt a meddoseg oka. Ez azert orvosi szemmel nem nagyon komoly :)
66. liliom10 (válaszként erre: 64. - Matr Ica)
2022. máj. 9. 14:35
A házasságok 2/3-a válással végződik. Egy nőnek azért ne legyen gyereke, mert hátha elválnak később ? Nálam ez a "hátha" semmit nem számított volna.
2022. máj. 9. 14:27

harkányi gyógyvíz legcsodálatosabb hatása a meddőség kezelésben rejlik. A gyermektelenséggel kezelt nők átlagosan 44.5% -ban sikerrel fogantak egy harkányi meddőség kezelés után. Gyógyvizes iszappakolás, gyógyvizes fürdőkúra, sok pihenés, gyógytorna és gyógymasszázs.

Ez a harkányi meddőség kezelés titka.


korhaz13


Női meddőség kezelés eredményei

1971-1983-ig terjedő időszakban

A betegek életkori megoszlása és kezelés után 1 éven belüli sikeres teherbe esés aránya az után követésben résztvevők (n=636) körében:


Életkor (év) Kezelt nő

Sikeres várandósság

-24 144 (22,6%) 83 (57,7%)

25-29 242 (38,1%) 118 (48,9%)

30-34 191 (30%) 69 (35,9%)

35- 59 (9,3%) 13 (21,9%)

Összesen: 636 (100%) 283 (44,5%)

A kezelést megelőző gyermekvárás időtartama és a sikeres teherbeesések aránya az alábbi megoszlást mutatta:

2022. máj. 9. 14:24
Spermadonoros storym is van.Egyideig óráig jól működik de 8-10év után ez lesz a vállóok!
63. liliom10 (válaszként erre: 61. - Liliom10)
2022. máj. 9. 14:23

" egy férfi könnyebben viseli, hanem lesz gyereke"

jav.: HA NEM lesz

2022. máj. 9. 14:22
Mi a párommal 4 olyan párt is ismerünk akiknek nagy valószínűséggel ez segített ée van köztük 3as ikerpár is,akik most 25évesek.
61. liliom10 (válaszként erre: 59. - Charlize)
2022. máj. 9. 14:21

Hasonlóan gondolkodunk. :) Gratulálok a kisfiadhoz !

Nekem kettő van, már felnőttek, de sokan nem csinálnák utánam, amiken keresztülmentem, hogy legyenek. Senkivel nem cserélnék, akinek nincs gyereke !!!

És már tündéri unokáink is vannak, akik nem lennének, ha nem váltam volna anyává. Aki a társát meg akarja fosztani attól, hogy szülővé váljon, az nagyon önző az én felfogásom szerint ! Általában egy férfi könnyebben viseli, hanem lesz gyereke ( a férjem szerint), de a nőkben sokkal erősebb az anyai ösztön.

Sosem léptem félre, gyerek lehetősége miatt se tettem volna. De a spermadonor lehetőséget igénybe vettem volna.

Igen ! Az, hogy anya lehessek, olyan fontos volt, hogy egyetlen férfi miatt se mondtam volna le az anyaságról ! Most, hogy már nemcsak felneveltem a gyerekeket, hanem édes, drága, imádnivaló kisunokáim is vannak, pláne ezt mondom ! :)

2022. máj. 9. 14:20
Sziasztok.Harkányi gyógyvíz nagyon sok párnak segített már az utóbbi évtizedekben.
59. Charlize (válaszként erre: 50. - Desert_ofBlood)
2022. máj. 9. 08:33

6 saját sejtes lombik próbálkozás után 1x próbáltuk meg a spermadonorosat. Sikerült. A férjemből volt férj lett, mert meggondolta magát amikor terhes lettem. Butaság volt. Szégyen vagy nem szégyen, nekem csilliárdszor többet ér a gyerek. Nem érte volna meg lemondani róla. Persze a meddőség szétzilálta a házasságunkat is az évek alatt, de ha nem megy bele a donorosba, hosszú távon biztos, hogy meggyűlöltem volna.

Szerintem aki meddő, annak muszáj lenne azon dolgoznia, hogy engedjen, elfogadja az egyéb lehetőségeket. Ha a párjának előző kapcsolatból lenne gyereke, azt is el kellene tudni fogadni, donorral viszont a baba az övék lenne, ha biológiailag nem is, nem lenne 3. fél, aki kéri a láthatást, teljes mértékben ők nevelik, stb.

Egyébként a kisfiam kiköpött volt férjem, csak úgy teljesen véletlenül...

58. Sütikee (válaszként erre: 37. - Csillagszem38)
2022. máj. 8. 22:04
Igen, ez borzasztó nehéz. Ugyanebben a helyzetben voltam. És hogy őszinte legyek, én sem maradtam volna a (már csak volt) férjemmel, ha nem jön össze,vagy ha anno nem ment volna bele a donorba vagy az örökbefogadásba.
57. Sütikee (válaszként erre: 35. - Desert_ofBlood)
2022. máj. 8. 21:52
Elhiszem! És hidd el, meg is értem. Ugyanebben a cipőben jártam,mint te. Annyi különbséggel, hogy a volt férjem belement volna a donorba és az örökbefogadásba is, két lombikot csináltunk végig, ami tönkretette az egészségemet, aztán belevágtunk az örökbefogadásba. Mire a végére értünk, hogy már csak várni kellett, spontán összejött a lányom. Nehezen, de akkor már elengedtem, elfogadtam, hogy hiába vagyok egészséges, nem fogok szülni, és láss csodát. Van ilyen is. Ezért írtam, hogy nem szabad haragudni, irigyelni másokat, hiszen nem tudhatjuk, hogy ők mennyit vártak, mennyi mindenen mentek keresztül. Ja, és mellesleg akkoriban egy családtámogató cégnél dolgoztam, és mentem olyan családhoz, ahol egy kisgyerek mellett egy kisbaba is volt, gondolatod, milyen rossz érzés volt.
56. trapiti (válaszként erre: 55. - Liliom10)
2022. máj. 8. 16:59
Írta hogy a férje nem akar spermadonort.
55. liliom10 (válaszként erre: 50. - Desert_ofBlood)
2022. máj. 8. 15:16

Erre nem gondoltál még ? Saját gyereked lehetne, csak a genetikai apja lenne egy idegen. Ha én ennyire szerettem volna gyereket, mint Te, ezt választottam volna. Ha a férjed annyira szeret, mint Te őt, ebbe bele kellene egyeznie.

[link]

54. Ágio8405 (válaszként erre: 50. - Desert_ofBlood)
2022. máj. 8. 15:10

Az igazságosságon felesleges rugózni. Igen az élet igazságtalan. Millió igazságtalan tragédia, èlet, sors van. Nincsenek vèletlenek. Valamiért igy kell lennie. Nekünk 9,5 év sikertelenség után jött a meglepi hogy 7 hetes vagyok már. Én már bőszen terveztem a gyerek nélküli életünket.

Mindenkinek van keresztje neked ez, másnak meg ez megadatik de más nem vagy szenvedve ami meg neked alap.

53. trapiti (válaszként erre: 52. - Csillagszem38)
2022. máj. 8. 14:53
Lombikot én se szerettem volna,nem is próbáltuk.
52. Csillagszem38 (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2022. máj. 8. 14:14

En lombikba soha de soha nem mennek bele, a fene se akar akarmilyen noi rakban meghalni ideje koran....viszont orokbefogadasnal hosszu eveket varnak gyerekre....szoval...


Hat nem lehet egyszeru

51. trapiti (válaszként erre: 50. - Desert_ofBlood)
2022. máj. 8. 13:11

A történetekről azt tudom mondani, hogy mindenki hallott ilyeneket, vagy ha nem o akkor ismer valakit aki hallott valakirol akinek az unokatesójának a szomszédasszonya pont így járt. Nyilván vannak ilyenek, de nem lehet így élni hogy azt várod hogy majd te is pont így jársz. És nagyon nem mindegy hogy mi a meddőség oka nálad, nyilván az esély ettől azért nagymértékben függ. Nem mindegy hogy valakinek 0 vagy 1 vagy 10% esélye van az októl függően.


A férjedről: ne haragudj, nekem meggyőződésem hogy aki igazán gyereket akar az képes felismerni hogy a gyerek az gyerek vérségi köteléktől függetlenül. Azt gondolom hogy a legtöbben akik így gondolkoznak valójában annyira azért nem akarnak gyereket (amivel amúgy nincs gond) csak könnyebb azt mondani és elfogadni hogy ő csak vér szerintit akar, minthogy kimondja hogy ő mindenáron azért nem szeretne.


Hogy mitől lesz egy gyerek saját, arról hosszasan tudnék mesélni, legkevésbé sem attól hogy genetikailag közöd van hozzá. Főleg nem egy férfinak aki mégcsak nem is maga hordja ki. De tudom, sokan akiknek nincs erről tapasztalatuk azt gondolják hogy a vér szerinti a saját, az örökbefogadott meg más gyereke (erről mondjuk érdemes lenne meghallgatni az örökbefogadott kamasz lányomat...)


Mindenesetre ha a férjed ennyire határozott akkor jobb ha arra készülsz fel hogy vele, mellette neked soha nem lesz gyereked és ezzel együtt kell vele élned. Várakozással nem mehet el az egész életed. Persze csodák vannak, de a csoda ritka.

Szóval ha így nézem mindkettőtök számára elfogadható megoldás nincs ha ő nem enged.

50. Desert_ofBlood (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2022. máj. 8. 12:54

Tudom pontosan, hogy mik a fenntartásai a donor babával kapcsolatban és én tiszteletben tartom ezeket, bármennyire is örülnék ha belekezdhetnénk egy ilyen eljárásba.

Pedig, szeretne gyereket,

mert nem egy, meg nem kettő vizsgálaton vagyunk túl. Azt nem tudja megemészteni, hogy nem a sajátja lenne. Én megértem, mert én is vágyok arra, hogy kihordjam, megszüljem etc.

Én bízok benne, hogy idővel megállapodunk egy mindkettőnk számára megfelelő megoldásban.

Illetve, azt sem adtam fel, hogy természetes úton megfoganjon a csodababánk, mert több ilyen történetet is hallottam.


Ami szörnyű, az a várokozás. Az, hogy mi évek óta szeretnénk ezt, más meg ezalatt már a második gyerekét szüli. Ezt nem tartom igazságosnak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook