Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Más vegák mit esznek napközben? fórum

Más vegák mit esznek napközben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. 130454e42d (válaszként erre: 13. - Csgybzs)
2014. ápr. 8. 21:28

Nem muszáj multinál venni a húst, kid utánajárással be lehet szerezni megbízható helyről. (Lusta vagyok, nem mindig teszem meg)

A bolti hús és zöldség kb. ugyanannyira egészséges.

Vega kaják: én anno sok gombát ettem, hüvelyeseket, de nem kerültem a krumplit sem.

2014. ápr. 8. 21:17

Nem változott jelentősen az étkezésem,mióta nem eszem húst.Szinte mindent úgyan úgy csinálok,főzők,csak húsmentesen,vagy helyettesítem sajt,gomba,karfiol stb,itthon dolgozom,nem kell csomagolnom magamnak. :)

Néha szoktam rendelni netről is kaját,vegetáriánus is van már szerencsére.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Csgybzs)
2014. ápr. 8. 19:50
Csak kiegészítem annyival, hogy Kőbán Rita sem eszik húst, és a híres maratonfutók közül többen.
13. csgybzs (válaszként erre: 11. - Ef19b77a15)
2014. ápr. 8. 19:46

Vegánként is be lehet szerezni mindent, csak tényleg arra kell figyelni, amit írsz, hogy az ember ne kenyéren, krumplin, meg tésztán éljen.

Egy kiló hús árából nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt, magvat lehet venni és változatosan étkezni.

Minden növényi eredetű táplálékban van valami, amit összerakva ugyanúgy adott a szükséges bevitelek mennyisége.

Persze a legtöbb húsevő ezt úgy írja, hogy rántott húst eszik krumplival, tésztákat (csak húsos feltéttel), kenyeret kolbásszal, szalonnával.

A nagy "egészséges táplálkozás" mindenkit csak onnantól érdekel, hogy húúúús nélkül mi van benne.

A mostani génkezelt, hormonnal tömött hústól és tejtermékektől eleve nem lehet semmi jót várni.

2014. ápr. 8. 19:36

Én éveken át nem ettem húst, és mellette fizikai munkát végeztem, később pedig rendszeresen futottam.

Állati fehérjéket tojással, tejtermékekkel vittem be.

Nem erőltettem semmit magamra, néha ettem halat, nagy ritkán étteremben egy-egy natur sertésmájat.


Nem volt sokkal több pénzem, mint most. Nem ettem kenyeret, mert akkor még nem volt kapható zsírszegény margarin sem, amit a kenyérre tehettem volna.

És remekül éreztem magam! Azért szoktam nagy nehezen vissza, mert összejöttem a húsevő férjemmel, a kétféle menüre meg nem tellett.

2014. ápr. 8. 19:29

Jó ez a vegetarianizmus, csak ha nincsen sok lóvéd, akkor nem kap a szervezeted elegendő fehérjét és zsírt.

A vegetarianizmus és veganizmus (ha jól írom?) hátránya a túl sok szénhidrát, mint ahogyan előttem is írták, inkább a kenyérrel kéne csínján bánni. Természetesen a húst sem kell zabálni, és valóban nem a legegészségesebb a mai ipari csirkék, de attól még fontos alkotókat tartalmaz a húsok. Fontosabbakat mint a liszt. (lényegtelen, hogy teljes kiörlésű)


Írom ezt úgy, hogy manapság nem eszem valami egészségesen... Majdnem hogy vegetáriánusnak vallhatnám magam, olyannyira lecsökkent a húsfogyasztásom. De nálam ez nem táplálkozási-elköteleződésből, hanem érzelmi alapon alakult ki,a sok ÁLLATVÉDŐ ÉS VEGETÁRIÁNUS tv-műsornak köszönhetően. Elérték, hogy rá se bírjak nézni olyan táplálékra ami hullának néz ki. A szalámi, sonak, virsli st ilyeneket meg amúgy sem szeretem. Kb havonta egyszer elhív egy barátom kajálni, általában giroszoshoz, ott meg szoktam enni.

2014. ápr. 8. 19:20

Én nem vagyok vega, de egy kollégám ogen, és látom miket eszik:)

Ő szinte egész nap eszik.

Vajaskifli+paradicsom+paprika+uborka, vagy valamilyen vajkrém, zöldségkrém. Vagy műzlit.

Ebédre valami tésztafélét eszik, akár kínait, de csak zöldséges cuccot kér rá., aztán szokott enni gyümöcsöket, mogyorót, rántott, grillezett sajtot+gombát, gyümölcs levet iszik, meg kávét, stb. Nem rendel, mindig hoz magának otthonról vagy veszi a boltban.

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - E07cacf186)
2014. ápr. 8. 19:03

Én a méregtelenítő kúrákat is kerülöm, Zacher Gábor véleményén viszont remekül szórakoztam.


Nem eszem/iszom mérget. Leszoktam a dohányzásról, ritkán eszem húst, felvágottakat egyáltalán nem. Kicsi a közelemben az autóforgalom, azaz még szennyezett levegőt se nyelek itt falun. Az ózonlyuk nem foltozódik be attól, ha napokon át szédelegve gyümölcsleveket iszom. Hát nem méregtelenítek, mert a sok finom zabpehelynek hála, az emésztésem is remek.

Amióta rendszeresen egészségesen étkezem, mármint lehetőleg, azóta finom a közérzetem, és az eddig szedett gyógyszereket is abba lehetett hagyni.


Persze, ha úgy érzed, hogy "eldugultál", akkor egyél pár napig több gyümölcsöt, leveket, de nem kell túlzásba vinni.

8. Guruljka (válaszként erre: 5. - D1e807c461)
2014. ápr. 8. 18:57
Miért mondod meg, más mit egyen?
2014. ápr. 8. 18:12

Ezek nagyon szuperek! Padlizsánkrémet szoktam készíteni, és nagyon szeretem!

Neten, akkor utána nézek néhány receptnek!


Igen, sokszor én sem kívánom, és nem is esik jól!!

Méregtelenítő kúrába akarok bele kezdeni, és általában ott a húsokat kerülni kell! :)

2014. ápr. 8. 18:11
amit ma hús néven lehet kapni, már nem is hús...tök más ize van mint régen nagyim pipikéinek...
2014. ápr. 8. 18:08
miért nem esztek húst? inkább kenyeret ne egyetek.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - E07cacf186)
2014. ápr. 8. 18:07

Amikor én húsmentesen ettem, egyszerűen csak úgy alakult, már egy hete nem ettem húst, mire kapcsoltam.

Az már régen volt, és jóval kevesebb lehetőség volt útközben venni valamit.

Egy ideje egyedül élek, és kezdem megint kerülni a húst, mert nem mindig esik jól. Vizsgára, utazásra viszont bevált:


Egy jól zárható kis műanyag dobozba (esetleg nagyobb ridikülben is elfér) viszek magammal ilyet:

Joghurt vagy kefir. Belekeverek zabpelyhet, amit kis vízben egy pillanatra felforraltam (mikró is jó,de nekem nincs), jól feldagad.

Ebbe teszek gyümölcsöt, akár többfélét is. Reszelt almát, felkockázott narancsot, de lehet többféle is. Jók a bogyósok is, tényleg ami éppen van, és amit szeretsz.

És teszek bele apróra vágott diót is, mert az "okosít", vagy más magvat.

Ez a keverék nem folyós, de egészséges, húsmentes és laktató.

3. csgybzs (válaszként erre: 1. - E07cacf186)
2014. ápr. 8. 17:52

Reggelire szendvicset csomagolok magamnak és a férjemnek, általában valamilyen magos zsemlében valamilyen zöldségkrém, vagy margarin, zöldségek (salátalevél, jégcsapretek, pritamin paprika, uborka)...

Ebédre főtt étel, szintén saját készítésű. De én vegán vagyok, szóval csak teljesen állati eredettől mentes kajákat tudok írni, ahhoz viszont elég sok receptoldalt elmentettem már.


Szendvicsbe készíthetsz padlizsánkrémet, babkrémet, nagyon sok fajta pástétom és krém recept van a neten, nagy adagokat is lehet készíteni és a hűtőben sokáig elállnak. Vacsorára pirítóssal, friss zöldségekkel is finom.

2014. ápr. 8. 17:45

Vannak vega pástétomok-több helyen kaphatók(drogéria,biobolt)-de Te is készíthetsz!

Babpástétom,lencsekrém,tojáskrém stb...Süthetsz zöldségfasírtot azt is lehet zsömlébe tenni egy adag salátával vagy más friss zölddel.

2014. ápr. 8. 17:38

Sziasztok! Szeretném megkérdezni a vega (vagy nem vega, csak a lényeg, hús mentes legyen*) Hoxa-lakókat, hogy Ti mit szoktatok napközben enni? Itt értem pl.: a diákok iskolába, munkavállalók a munkahelyen, mit fogyasztanak! :)

Itt lehet akár ételhordós ételeket, és szendvicseket is írni (mivel van ahol nincs lehetőség az ételhordós ételekhez)!

Aki esetleg tud, linkelhet, vagy bemásolhat egy-két receptet, tippet! :)


*1.hosszú történet, 2. tudom lesz olyan aki beleköt, hogy márpedig kell húst...stb stb..! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook