Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Más vegák mit esznek napközben? fórum

Más vegák mit esznek napközben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 9. 18:01

[link]


Ez a kokuszos, de csak a fantazia szab hatart, en legtobbszor fahejasan keszitem, kokusz nelkul is, vagy kakaoport is keverek a tojasba, vagy tehetsz a 2 szelet koze lekvart, stb.


Elore gyartom egesz hetre es lefagyasztom, ekkora adagot tepsiben csinalok, nem serpenyoben, az egyszeri adagot serpenyoben csinald. Eloregyartottat viszomt eleg megmelegiteni a szendvics sutoben. Nem zsiros, keszitheted sutopapiron is, az osszes zsir csak a tojasbol adodik, szoval joval konnyebb valtozata a mi bundaskenyerunknek:)

45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 17:43

Jééé, hogy van a bundás kenyér édesen? Megírod?


Én reggelire, azaz első étkezésként még nem bírok zsírosat enni, édeset meg azért nem, mert akkor egész nap nassolhatnékom van. De uzsonnára megkóstolnám ezt az édes bundásat!


Igen, sokan félreértik a fehérjebevitelt. Nem persely az emberi test, a bevitt fehérjéket lebontja, és maga rak össze belőle, amit kell. A jól kombinált növényi fehérjék tökéletesen tudnak hasznosulni. Aki egyáltalán nem eszik húst, annál inkább a vashiány szokott probléma lenni.

2014. ápr. 9. 16:16

Amugy attol is fugg, hogy most sós vagy edes reggelirol beszelunk?


Mert nekem a reggeli az csak edes lehet es én edes bundas kenyeret vagy muffint, zabpehelypancaket eszem reggelire vagy feherjeturmixot.


Sós reggelikent el tudok kepzelni szinten muffint de Mondjuk cukkiniset.


De komplett a gyumolcs-olajos mag (dioval toltott alma) vagy a joghurt-olajos mag kombo is, ha a feherjet nezzuk, ezek komplett feherjet alkotnak együtt.

2014. ápr. 9. 15:54

Jut eszembe: ez kombinálható kemény tojással is.

Sok mindenhez használok hagymaszárat, az erőteljesebb gyökerű hagymát nem használom fel, hanem egy pohár vízen gyökereztetem, majd kiültetem. Már a tél végén van erős és finom zöld szár, még idebent a cerépben, amit levesbe is lehet aprítani, de kenyéren is finom, és nem olyan erős a hagymaíze.

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 15:51

Én is töröm a fejem valami jó elvihetős reggelin.


Két vékony szerelt magvas kenyér közé lehet zöldséges sajtkrémet is tenni.


Ha egy (de inkább több) nagy pohár joghurtot szűrőbe öntve lecsöpögtet az ember, akkor a szűrőben másnapra sűrű krémes finomság marad vissza, ami a házi tzatziki alapanyaga is lehet, de ha kevésbé lédús valamit reszelünk bele, mint az uborka, akkor sűrű krém-állagú marad.

(Én a lecsepegett levet is felhasználom, kenyérsütésre.)

41. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2014. ápr. 9. 15:38

Jaj, ezt az indiai szent tehenet ugy unom mar...Indiaban van egy rakas pedofil, a noket allandoan megeroszakoljak, szolgasorsban tartjak, utik-verik, de bakker, ha atmegy egy tehen az uton, mindenki megall...basszus, nekem tisztabb a lelkiismeretem mint egy pedofil de vegetarianus indiainak.


Vagy a sok hulye vega modell, akik bundat hordanak es olyan kozmetikumot hasznalnak, amihez igenis volt allatkiserlet.


Minden eremnek tobb oldala van, en nem sajnalom a tojast mielott megeszem, de mondjuk nem eheztetem a kutyamat vagy nem tartom egesz nap a lakasba zarva. Bocsi, hogy eltertem a tematol de keptelen vagyok nem osszessegeben nezni a dolgokat, nem ragadhatunk ki egy pici reszletet. Tenyleg receptezzunk mar!!!:)


Ma nezek par ilyen reggelit a receptjeim kozott es irogatok majd, hatha talal koztuk jot a forumindito

2014. ápr. 9. 14:59

De tényleg receptezzünk inkább.


Én sok mindenbe használok lencsét, sőt sárga lencsét. Szinte naponta eszem fagyasztott zöldségkeverékből készült "leveskét", tegnap abba főztem egy jó marék sárga lencsét.

Ez a "leveske" külön műfaj lett nálam. De én egymagamra főzök általában.

A fiam, ha hazajön,megeszi ugyanezt, csak nem levesként, hanem párolva, hússal.

39. Guruljka (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 14:54

Nem húsevő. Mindenevő.

Nem lehet érzelmi alapon élni, és nem lehet így táplálkozni sem.


A növénynemesítés előtti időkben nem volt elégséges a csak növényi táplálék, őseink is megették azt a húst, ha sikerült elejteni.


Vannak vizsgálati eredmények a növények félelméről is, csak nem tudnak visítani. Nem termésre gondoltam, hanem azokra a növényekre, amelynek a leveleit tépkedjük le, vagy a szárát vágjuk le, vagy a gyökeréért kihúzzuk a földből, "elevenen"...

A tojás még egy darabig a hűtőben is pulzál...bár nem tudatos, de élő.


Tudomásul kell venni, hogy Indiában a tehén a szent állat, más országokban meg a mi házi kedvenceinket megeszik. Az emberi faj nem maradt volna fenn érzelmi táplálkozás mellett.


Nem kell senkit egyfajta táplálkozásra kényszeríteni még érzelmi zsarolással sem. Arra kell inkább nevelni a gyerekeinket, hogy figyeljék a szervezetük jelzéseit, és annak megfelelően étkezzenek majd felnőttként is. Akár eszik majd húst, akár nem.


(Ha nem lenne más megoldás, ha nem is disznót, de igenis megölnék egy állatot, hogy megehessem, extrém körülmények között. Emberi dolog, hogy nem a kutyám lenne az.)

2014. ápr. 9. 14:33
De nem akarom ezzel offolni a topikot, inkább receptezzünk!
37. csgybzs (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2014. ápr. 9. 14:32

"De nem lehet mindent sajnálni, ezzel az erővel a növényeket is lehet sajnálni. "


Jaj, csak ezt ne! :) Szeleteljünk már fel egy kutyát élve, meg egy almát, azért van különbség...


A tojás valóban külön történet, az nagyon sok állat táplálékában is szerepel. Az más tészta, hogy az ipari tojást szintén állatszeretetből nem tudom megenni.


Az oroszlán ragadozó állat, arra kiképzett bélrendszerrel, fogazattal, karmokkal. Próbálj meg egy disznót megölni puszta kézzel és magában elfogyasztani...

Az ember táplálékának hány százaléka hús vagy valamilyen feldolgozott állati termék? Ahhoz képest, hogy nem húsevő állat??

36. Guruljka (válaszként erre: 21. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 14:26

Nekem sem az jut eszembe a szürkemarháról, hogy ide a húsát.


De nem lehet mindent sajnálni, ezzel az erővel a növényeket is lehet sajnálni.


A tojás pedig külön történtet.


Nem kell viszont senkit rá- vagy lebeszélni semmiről. Egyik ilyen, a másik olyan.


Végül is, az oroszlán sem halhat éhen, a zabpelyhet nem tudja elejteni, és azon nem nőnek fel a kölykei sem... Én sem szeretek minden természetfilmet megnézni, de tudomásul kell venni, hogy a biológia nem érzelmi alapon működik.


A legelő állatok táplálékának átlagosan a 6%-a állati eredetű.

35. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 14:25
Ja, de bocs, mert van rajta szardella, ami már nem vegán... Csak szemléltetés, hogy hogy használják a morzsát a sajt helyettesítésére
2014. ápr. 9. 14:24

[link]


Ha kicsit lejjebb görgeted, képekben is érthető a recept:)

33. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 14:23
Ja, ne úgy képzeld el, hogy mindenhez, csak az olyanokhoz, ahol a végén szórják rá, szóval állagra nagyon hasonlít a kemény sajtok állagára, mert ezek nem olvadnak rá. Ízre természetesen nem, de a régi, szegényes konyhának ez egy fontos összetevője volt. A funkcióját nem értem én sem, mert tápértéke semmi, szóval akár tettek rá, akár nem, tök mindegy a tápérték szempontjából:)
32. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 14:14

Most kisebb, mint amilyen az előző volt:DDD


Volt egy kis hűtőnk, mélyhűtő nélküli (vagyis pici rekesz volt csak) és mellé egy fagyasztóláda a garázsban. Azt kiürítettem, lekapcsoltuk és vettünk egy kombinált hűtőt, olyan amerikait, aminek a fele mélyhűtő, a fele hűtő. Most így kisebb a mélyhűtőm, mint a fagyasztóládám volt és kisebb a hűtőm is mint a régi hűtőm volt. Mégis jobban kihasználom, szerintem, mindkettőt. Nem akarok hülyeséget mondani, lemértem, 175literes a mélyhűtő rész és ugyanekkora a hűtő, de azon még plusz van polc az ajtón is, szóval kicsit nagyobb.


A fagyasztó részben a heti menüimben írt kajákból elfér egyetlen egy polcon 28 doboz komplett kaja (rizs, zöldség, hús), kényelmesen, 1 személyes, 3 decis egyforma allumínium dobozkákban és mellé becsúsztatom egy hétre való french toastjaimat vagy pancake-ket. A többi részen a családnak fagyasztok dolgokat, nekem elég az az egy polc.

31. csgybzs (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 13:57

Gondoltam, hogy nem kell bele szója.

Huh, a pirított zsemlemorzsát nem nagyon tudom elképzelni sajthelyettesítőnek. :)

30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 13:50
Nem eszem szojat, es a lencsesbe sem kell, tulajdonkeppen az olaszoknak mindenre van egy zoldseges verziojuk is, es Ezek kozott talaltam. Egyebkent ahol nem telt reszelt sajtra, ott piritott zsemlemorzsat szortak a tesztara.
2014. ápr. 9. 13:23
Néztem a heti menüs naplódat, mekkora hűtőd van? :D
28. csgybzs (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 13:13
Ezt a lencseragut kipróbálom, még nem hallottam róla. Én csak szimpla fokhagymás-paradicsomos-bazsalikomos szószt szoktam csinálni, vagy ha "húsosan" kívánjuk, akkor minimális szójagranulátummal, de azt nem szeretem annyira.
27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 13:01

Persze, én nagyon higitom mas okokbol is. A gyerekek megeszik a zoldseget, ha "elbujtatom", es egyebkent sem kellenek nagy adagok husbol, jelen legyen mas is, sot. A bolognai raguban, amit én csinalok, 20 deka hus mellett van 400ml paradicsom es 40 deka sargarepa, hagyma, zeller. Szoval igy is lehet. Arban is es vitaminokban is van kulonbseg.


De a Vega lencseragu is ugyanolyan finom, ugyanezeket tesszuk bele es meg a szine is egyforma, feherjetartalma is. Csak azt veluk egyelore nem tudom megetetni:)))


De ismerek es hasznalok egy rakas zoldseges receptet, csupa olyan dolog, amiket otthon nem ettem, nem ismertem. Én nem a hus-krumpli taborba tartozom:)

26. csgybzs (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 10:52

Sajnálom, hogy nem sikerült, de legalább megpróbáltad. Én mindig azt mondom azoknak, akik esznek húst, hogy már az is jó, hogy ha fele annyit esznek, vagy egy adott ételbe kevesebb húst tesznek, meg még vannak egyéb praktikák.

De leginkább persze megnézetnék velük egy-két vágóhídi videót! :)

25. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 10:08
Tudom, nem is kerek ilyet. Teljesen igazad van abban, hogy a Vega taplalkozas toredekebe kerul a husnak, rengeteg jó minosegu zoldseget, gyumolcsot lehet ugyanazon a penzen kapni. Nem magyarazkodni akarok, én kiprobaltam, nekem nem megy, valami hianyzott.
24. csgybzs (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 09:56
Lehet, hogy vannak még, de nekem még nem mutatott senki. Amíg egyáltalán léteznek ilyen helyek is, addig nem tudom magam az általad írt illúziókba ringatni és nem is akarom!
23. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Csgybzs)
2014. ápr. 9. 08:42
Nagyon megrenditoek a fotok az adatlapodon, de hidd el, hogy Vannak meg normalis allattartok, akik megtesznek mindent annak erdekeben, hogy ne szenvedjen az a joszag.
22. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 130454e42d)
2014. ápr. 9. 08:40

A szurkemarhahoz hasonlo pl a piemonti rassz marha, es meg nagyon jó a black angus es a kobe marha. A kobe Raadasul sort iszik:)


Bar én nem vagyok Vega, regen az voltam es konkretan nagyon rosszul voltam tole, egyebkent is vekony vagyok, hat hus nelkul meg vekonyabb lettem, de erotlen is, ettol fuggetlenul, hogy nekem nem jott be, én mindenkinek ajanlom,mert ki kell probalni, Vannak, akik Vega taplalkozas mellett tudjak kihozni magukbol a maximumot.


Amit a marhakrol irtam, na, megfigyeltek, hogy minel jobban el egy marha, minel nyugisabb, annal finomabb a husa, pont azert mert nem stresszelik es nem ugy meszaroljak le, ahogy az allatvedo musorokban a gyari meszarlast mutatjak. A kobe marhakat minden nap masszirozzak is, es kis mennyisegben omega3-at is tartalmaz (mindez annak a jele, hogy jól bantak vele). Inkabb veszek kevesebbet husbol, ha mar nem tudok nelkule lenni, de az nekunk mindig piemonti rassz (nekem ez meg helyi is, úgyhogy konkretan itt nem dragabb mint Mondjuk az ir hus, de dragabb mint egy nem bio)

21. csgybzs (válaszként erre: 18. - 130454e42d)
2014. ápr. 9. 08:15
Erre a szürkemarhára nem is tudom mit mondjak. Inkább nem mondok semmit...
20. csgybzs (válaszként erre: 16. - 130454e42d)
2014. ápr. 9. 08:14
Nekem pont a hetekben volt nagyon kellemetlen tapasztalatom a "háznál tartott" állatokkal kapcsolatban. Saját, házi nevelésű tyúkokat vettek a szüleim, vidéken, kis faluban, levegő, ablak nélküli vasketreces ólban éltek a tyúkok. Na az ő húsuk lesz majd a drága vidéki pipihús, a tojásuk meg a tanyasi biotojás....
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - 130454e42d)
2014. ápr. 8. 22:02

Hát ami igaz, az igaz, mindent nem lehet kivédeni. A sör is bóti, a száraz vörösbor egyenesen EU-s.


Az erdei gomba...mázlista vagy. :-D

Itt meg egyszer pár napig a sima sertés árában lehetett venni mangalicát a helyi Coop-ban, mert valaki valamiért belebukott a mangalicába, és így adta el. Éppen volt pénzem, sikerült kicsit feltankolni belőle. Szürke marhát még nem ettem, de ami marhahúst én veszek, annak kábé mindegy is.

A biohoz én sem ragaszkodom, mert többet nem tudok adni azért az almáért sem. Jók a fagyasztott zöldségek, másmilyet annyira ritkán veszek, hogy annak is mindegy.


Csokit ritkán veszek, de a kakaót sem lehet a kert végén megtermelni... Bízom viszont abban, hogy a jó zabom nem vegyszeres nagyon. :-D

18. 130454e42d (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2014. ápr. 8. 21:54

Vannak olyan ismerőseim akiknek ez a hobbijuk. Nem bio, de nagyságrendekkel jobb, mint a bolti. Jó helyen lakom, az erdei gomba simán elérhető, árban a bolti körül van.

Időnként sikerül szürkemarhából készült termékeket is vennem, de ez sajnos ritka.

Nem ragaszkodom a biohoz, a sör éés a csoki bolti :)

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - 130454e42d)
2014. ápr. 8. 21:51

Nem azért, de ami zöldséget a piacon árul a nénike, az is bőven lehet vegyszerezett.


A szomszédasszony tyúkjainak a tojása jóformán nem különbözik a boltitól, még a színében sem. Csak közelebb van...


Multiba el se jutok, a helyi hentesboltba meg nem tudom, honnan kerül a hús. A baromfi nem mindig azonos minőség, azt észrevenni. Nem az ízén, hanem a tisztításon, és némelyik leválik a csontról, némelyik meg nem.


A gomba is termesztett, amit veszek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook