Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét 3 és fél évesen fórum

Mandulaműtét 3 és fél évesen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. dokianya (válaszként erre: 52. - 6e519c8e5e)
2011. júl. 22. 19:47
Hát az tényleg nem sokkal kevesebb. A férjemék a 11-ben laktak. :DDDD
52. 6e519c8e5e (válaszként erre: 51. - Dokianya)
2011. júl. 22. 19:40
Nem sokkal :) 7-es :)
51. dokianya (válaszként erre: 50. - 6e519c8e5e)
2011. júl. 22. 19:36
Akkor lenne csak igazán pici, ha a 15-be költöznének. :D
50. 6e519c8e5e (válaszként erre: 49. - Dokianya)
2011. júl. 22. 19:32
picike :D
49. dokianya (válaszként erre: 48. - 6e519c8e5e)
2011. júl. 22. 19:29
Kicsi a világ! :DDDD
48. 6e519c8e5e (válaszként erre: 47. - Dokianya)
2011. júl. 22. 19:27
nekem sógorom, anyósjelölt is ott fog hamarosan.
47. dokianya (válaszként erre: 46. - 6e519c8e5e)
2011. júl. 22. 19:26
Ott a férjem volt felesége lakik még most is. :(
46. 6e519c8e5e (válaszként erre: 45. - Dokianya)
2011. júl. 22. 19:25
Én meg a Közép Fasoron laktam korábban :)
45. dokianya (válaszként erre: 44. - 6e519c8e5e)
2011. júl. 22. 19:22
Hát sosem tudni, de szerintem nem, mert 10 éven túl volt mindkettő műtétje. :D:D:D Az klassz hely. A Főfasoron dolgoztam egy darabig. :D
44. 6e519c8e5e (válaszként erre: 43. - Dokianya)
2011. júl. 22. 19:18

Én meg ott dolgoztam lehet találkoztam velük :)


Újszegedi gyerekkórház mellett lakom :)

43. dokianya (válaszként erre: 42. - 6e519c8e5e)
2011. júl. 22. 19:07
Nem, nem ott. A nagyobb lányomat 10 éve hordom Újszegedre Dr. Berényihez és így automatikusan oda hordom a "többieket" is. :DDDDD Ott a férjemet meg apósomat műtötték. :D
42. 6e519c8e5e (válaszként erre: 41. - Dokianya)
2011. júl. 22. 19:04

Ok !


Azt hittem a klinikán mert azt ismerem jól.

41. dokianya (válaszként erre: 40. - 6e519c8e5e)
2011. júl. 22. 17:09
Nem. Újszegeden a gyerek kórházban.
40. 6e519c8e5e (válaszként erre: 39. - Dokianya)
2011. júl. 22. 16:37
Csak nem a Fül-orr-gége Klinikán? :)
2011. júl. 22. 16:31
3.5 évesen műtötték a kisfiamat Szegeden. Garat és orrmandula, felvágták a nyelvét és tubust raktak a füleibe. Műtétig semmit sem fogott fel a dologból, hisz ott voltam vele, játszottunk. Amikor megkapta a bátorítót, ő bohóckodott, én sírtam. :) A műtét rendben lezajlott, szépen ébredt csak egy kicsit sírt. Vele az volt a baj, hogy nem akart ébren lenni és ezáltal inni. Szinte az egész napot és éjszakát egyhuzamban végigaludta és alig bírtam itatni. Másnap jobban volt, ivott és játszott és utólag sem volt semmi gond. Most 6 éves és csak arra emlékszik,hogy "Ugye anya ezt a dínós könyvet akkor vetted nekem, amikor műtött a doktorbácsi és a kórházban voltunk?". Hát ennyi! Szóval, igaz hogy minden ember, minden gyerek más, de szerintem nem lesz gond! Ők még gyorsan felejtenek és ilyenkor ha kapnak valami meglepetést, az nekik nagy vígasz és öröm. :DDDDD
38. Enya78 (válaszként erre: 37. - Tina 79)
2011. júl. 21. 17:03

Én is úgy vittem a fiamat a kórházba, hogy nagyjából tudott mindent, hogy mi fog történni vele, és olyan ügyes volt!

Talán majd lassacskán néha megemlítheted (úgy mintha mesélnél) neki, hogy lehet akkor majd nem szabad cumiznia.

Meg talán finoman mondogathatod neki majd pár nappal a műtét előtt, hogy lehet fájni fog ha cumizik, és ha kibírja, hogy nincs cumi, sokkal hamarabb gyógyul... :)

Persze nem ilyesztgetés szinten mondom, hanem úgy finom anyásan megértetni vele, meg azt is h okos nagylány már és ha szuperül meg akar gyógyulni, akkor abban a pár napban nem szabad majd... Esetleg ha ügyes, akkor jutiból utánna újra kaphat, ha annyira ragaszkodik hozzá. De mondjuk lassan tényleg elhagyhatná. Ezt majd te úgyis tudod, hogy hogyan csináljátok! Én csak javaslok! :)

2011. júl. 21. 15:44
Köszi Timcsy Neked is a segígtséget! A párna nélküli alvással nem lesz gond, alapból csak azt a kis lapos "párnát" használja, amihez még csecsemő korában hozzá szokott (tudjátok, az olyan ülőpárna szerű). Viszont a cumi nélkülözéssel gondok lesznek. Még jó, hogy időben vagyunk. Most mamánál nyaral, ovi szünet lévén, a jövő héten én leszek otthon vele, valahogy le kell gyűrni ezt az akadályt is. Valakinek ötlet a megvalósításhoz? Sok mindent próbáltunk már, hogy elhagyja a cumiját, szó szerint elhagytuk, csak tudta, hogy van otthon régi tartalék. Odaadtuk a nyuszinak, de akkor a mamánál levő került elő. A kutya szájából is visszavette...
2011. júl. 21. 15:36

Én fül-orr-gégészeten dolgoztam 10 évet !


Rengeteg mandulaműtött gyermeket, felnőttet ápoltam már.


Nálunk az volt a szokás hogy reggel kellett bejönni éhgyomora. Piciknél nem kell műtéti előkészítés semmilyen gyógyszer. Levitték őket a műtőbe ott intéztem mindent. Egy kis infúzióval jött ki. Párna nem kell a feje alá mert váladék szokott csurogni a szájból-orrból eleinte véres majd szépen feltisztul ez normális. 2 óra után lehet itatni teával ami citrommentes vagy vízzel.

Műtét napján ehet csak fagyit utána már nem.

Aznap jeges borogatást tettük a torkára.

Nagyon fontos tényleg hogy ágyban maradjon, este fürdetni nem engedtünk nehogy utóvérzés lépjen fel. Amennyiben nem fogyasztott elegendő folyadékot plusz infúziót kapott. Hányás, láz előfordulhat. Szívószálat nem szabad használni, cumit sem, ujjszopás sem lehet mert vákum keletkezik ->vérzés. Fájdalomcsillapítás szükség szerint kúp vagy valamilyen gyógyszert adtuk pl: Cataflam cseppek.


Másnap már elég jól szoktak lenni. Pár nap után ha jól evett-ivott engedték haza.


Ahány kórház annyi szokás !

35. Hannicsku (válaszként erre: 31. - Tina 79)
2011. júl. 21. 14:26

Elmagyaráztam neki, hogy ha nem marad nyugiba, akkor bevérzik a seb és később mehetünk haza. (o:

Megértette.

2011. júl. 21. 14:17

:)))

Finom is a tej,de csak ha jó hideg!:P

33. Enya78 (válaszként erre: 32. - Zsanetta)
2011. júl. 21. 13:47
Műtét napján nekünk is tea volt, és szigorúan pohárból kortyolgatva... másnap volt csak tej, azt kaptuk a reggeli mellé. De örült is neki a fiam, hogy végre valami 'tartalmasabbat' is ihat egy napi koplalás után :)
32. Zsanetta (válaszként erre: 29. - Enya78)
2011. júl. 21. 13:38

Mi jobban szerettük csak a teát vagy a vizet,de nem tilos!

Hisz a vanilia jégkrémben is van tej.

De mi a műtét napján nem igazán itattunk velük tejet.

De ez úgy is helye válogatja,nővér válogatja,orvos válogatja szóval majd ott lehet csak tudni:P

Mi pl. a szívószállal való ivást,újszopást vagy cumizást is felfüggesztettük és kértük a szülőket ,hogy figyeljenek oda ,hogy ne csinálja.

Mert ezekhez szívni kell és elkezdhet vérezni.

31. Tina 79 (válaszként erre: 30. - Hannicsku)
2011. júl. 21. 13:19
És hogy tudtad egy helyben tartani? :)
30. Hannicsku (válaszként erre: 1. - Tina 79)
2011. júl. 21. 13:17

Szia!


Az én lányom még nem volt 3 éves, mikor kivették az orrmanduláját, őt is altatták, ébredés után az volt a legnagyobb problémája, hogy nem lehet rohangálni. De megérte, mert búcsút mondtunk az állandó betegeskedésnek! (o:

29. Enya78 (válaszként erre: 27. - Zsanetta)
2011. júl. 21. 13:13
Tejet miért ne? Nekünk már azt hozták másnap a reggelihez és a fiam direkt kívánta is a kicsit hideg tejecskét...
28. Enya78 (válaszként erre: 26. - Tina 79)
2011. júl. 21. 13:12

Tej mehet, tea, ásványvíz is, csak savas és szénsavas iatalok nem. Enninek tejszelet, pudingok, tejberizs, kalács- kenyér belső, puhább felvágottak...

A puki sztem elég sós, nembiztos, h az olyan jót tesz a toroknak... fűszeres dolgokat mellőzni kell.

Hamar túl lesztek rajta ti is... ha belegondolok, hol van már a tavaszi szünet?! :)

2011. júl. 21. 13:12

Inkább csak teát vigyetek,de elvileg ott is kell ,hogy adjanak,fagyit vigyél és a fagyóba elteszik nektek.

Vajas kenyér megy úgy is első nap ,aztán pedig a rendes kajcsi.

De kubu stb .és még a tejet is mellőzném én.

26. Tina 79 (válaszként erre: 19. - Zsanetta)
2011. júl. 21. 13:00
Neked is köszi a felvilágosítást Zsanetta! Amit én már tudok, hogy hétfőn kell bemennünk, kedden műtik, csütörtökön jöhetünk haza, ha minden jól megy. Abban tudsz tanácsot adni, hogy mit legyen nálunk enni, inni, ha netán a korházi "koszt" nem jön be neki? Gondolok én olyasmire, hogy érdemes -e bébiételeket vinnem egy-két üveggel, vagy ún. pukit tényleg eheti -e? Innivalóként a tej szóba jöhet -e, gondoltam arra, veszek 3 évesnek való tejitalt, amit ha kell, gyors kikeverek neki. Vagy ihatja -e majd a most nagy kedvenc ízesített kub.s vizet?! Mi az, amit totál mellőznünk kell majd?
25. Tina 79 (válaszként erre: 24. - Enya78)
2011. júl. 21. 12:54
Kösz Enya a megerősítést! Egyébként eleinte én is elleneztem a műtét gondolatát is, próbáltam homeopátiás szereket alkalmazni, de nem sok sikerrel jártunk. Aztán áprilisban - miután először mandulagyulladása lett, aztán 3 hét múlva ráment a fülére, meggyógyult, bírt 3 napot az oviban és rotával kellett otthon maradnunk majd két hétig - rájöttem, hogy tényleg semmi értelme a mandulákhoz ragaszkodni, az állandóan nyitott száján rögtön "benyel" minden bacit. Azelőtt voltunk a fül-orr-gégén, miután elkezdődött a tavaszi hadjáratunk a betegségek ellen, akkor azt mondták, augusztusban vigyem vissza, amit én ugye bár nem vártam meg. Így is július 11-én augusztus 29-ei időpontot tudtak adni. Biztos nehéz két hét lesz, de csak túl leszünk rajta valahogy és abban reménykedem, a javára válik majd a dolog.
24. Enya78 (válaszként erre: 22. - Tina 79)
2011. júl. 21. 12:43

És még annyit, hogy én is aggódtam, hogy elég-e a két hét, hogy a megfelelő védettsége meglegyen. De igazából azok a beteg mandulák sem védték már semmitől. Átvették más mirigyek a védekező szerepet. Kétszer is volt a suliba hányás-hasmenés vírus. Hiányzott egy csomó gyerek. Az egyik kisfiúnak is az én fiam vitte be a leckét, de még úgy sem kapta el. Úgy örültem neki!!!

Úgyhogy elég lesz a két hét! :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook