Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarországon termelt,vagy gyártott MAGYAR termékeket keresek, van még ilyen? fórum

Magyarországon termelt,vagy gyártott MAGYAR termékeket keresek, van még ilyen? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
66. globus
2018. jún. 6. 17:36

Férjem alapelve: irány a legközelebbi bolt :)

Bevásárlólistával, félrecsavargás nélkül.

65. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Ab61752c45)
2018. jún. 6. 17:31

Mikor gyerek voltam,mindenfelé öntözték a földeket.

Manapság meg várják az esőt...

64. 31bc25d879 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2018. jún. 6. 17:19

Múltkor a piacon vettem sajtot, túrót nénikétől.

Soha többet. Semmi íze nem volt.

63. ab61752c45 (válaszként erre: 62. - Mezei Virág)
2018. jún. 6. 15:29
nézd csak az időjárást.na mondom nemigen lesz szalma.a búza alig 50 centis.
62. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Ab61752c45)
2018. jún. 6. 14:17
Azóta csak romlott a helyzet... :(
61. Mezei Virág (válaszként erre: 47. - 5c6ba4ad4c)
2018. jún. 6. 14:14
Igen, én is meglepődtem!
60. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - L.luiselotte)
2018. jún. 6. 14:12

Az a nagy helyzet, hogy piac Lidl a Spar, itt vannak pár percnyire tőlünk. De a zöldséget sokszor inkább a Lidl-ben veszem meg, mert szép, friss, válogathatok. A piacon meg sok dolgot nem. A Sparban nem mindig szép, és friss.

A húsokat is a Lidl-ben veszem meg. Van pár jó üzlet a piacon, ezért ott is vásárolok, csak ritkábban.

Termelők is vannak - van, amit tőlük veszek- húsfélét nem.

59. ab61752c45 (válaszként erre: 58. - Mezei Virág)
2018. jún. 6. 14:10
Fehérvár határában három tsz volt.aztán mikor elkezdték az ipari központokat építeni,istentelen drágán adták el a földeket.jól meg is gazdagodtak,már a tűzhöz közel ülők.pedig régen sárgarépától kezdve a krumpliig mindent vetettek,most általában külföldi tulajdonú telepek vannak.
58. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Channa*)
2018. jún. 6. 14:00

Minden nagyon drága lett,elvették a földet, ahol takarmány termett volna...

Nem éri már meg az egész...ha nem feketén akarja, akkor meg pláne.


Mi ismerősökön keresztül szoktunk vásárolni, és semmi gond sincs vele.

57. ab61752c45 (válaszként erre: 56. - Globus)
2018. jún. 6. 10:22
csak,hogy itt,mikor szétosztották a földet,a sok szegénynek kevés maradt.én is kaptam egy darabkát,de azt sem tudom,hol volt,tetszik nekem a gasztroangyalban mutogatják a sok szépet,de,hogy ahhoz mennyi pénz kell,hogy valaki egy tanyát építsen,rendbe hozzon.
56. globus (válaszként erre: 55. - Ab61752c45)
2018. jún. 6. 10:15
Egy másikat is ismerek, földművelésen kívül csirkékkel foglalkoznak, tojást adnak el, de náluk még az egészen kicsi gyerekek is be vannak fogva. Mint egy űrös filmben: kapucnis munkaruhába öltözve talicskázzák a tyúxart... :)
55. ab61752c45 (válaszként erre: 54. - Globus)
2018. jún. 6. 10:09
ilyen van nálunk is,még a nő is felül ül a traktorra.de mikor az ember azt látja,hogy az embereket szinte kizsigerelik,a túlórapénz helyett szabadnapot kapsz,a tulajdonos a jachtján üti el az idejét.mondjuk az első kategóriába tartozók sem mindenhol rendesek volt ahol az idénymunkásokat kifizették pár száz forinttal,meg egy liter borral.de amikor mi,mármint az rt.alkalmi munkásokat foglalkoztattunk,mi adtunk a környéken a legmagasabb bért.meg persze behűtött italt,amennyit kívántak.a nyolc óra helyett,csak hatot kellett nekik dolgozni az agyforraló hőségben,ugyanannyi pénzért.
54. globus (válaszként erre: 41. - Ab61752c45)
2018. jún. 6. 09:27
Nálunk van a faluban egy vállalkozó, aki szabályosan, földhivatali bejegyzéssel bérli a környékbeli földeket. Búzát, kukoricát, tritikálét vet, baromi sokat dolgozik. Tulajdonosoknak augusztusban pénzben vagy terményben fizet, választásukról függően. Húsvét napján, hétvégén, vasárnap, éjszaka, napi 16 órákat ül különböző gépeken kint a szabadban. Érdekes, hogy csak a pénzét irigylik, munkáját nem nagyon.
53. ab61752c45 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2018. jún. 6. 09:24
hát,ha van biztosítás,a nagyüzemeknél általában van.ki kellett számolni mennyi volt a veszteség,nem tudom már hány év átlagában,akkor fizet a biztosító.de mint mondtam a papír nagyon sok mindent elbír,csupán odafigyelés kérdése.mint ahogy minden pofon mellé nem lehet rendőrt állítani,minden termelő mellé sem adóellenőrt.
52. globus (válaszként erre: 45. - L.luiselotte)
2018. jún. 6. 09:23
Nálunk köztudottan a piacon legdrágább minden. Igaz, hogy több árus van, elvileg lenne választék, de annyira összetartanak árban, hogy nyugodtan megvehetem az első árusnál, akinek szimpatikusabb a búrája.
51. ab61752c45 (válaszként erre: 45. - L.luiselotte)
2018. jún. 6. 09:19
a fehérvári piac nagyon drága.a gumiduda sárgabarack,olyan birsalma,amire ránézni is rossz.ami szép az általában külföldi.na meg a húsok.némelyik már elindul magától,vettem olyan házi kolbászt,ami rosszabb volt,mint a legrosszabb lecsókolbász.viszont a Metróban vettem egyszer nagyon finom sütőkolbászt.és mivel egyszerre árulnak mindent,például,ha karfiol nincs,vagy gomba,akkor egyiknél sem,gyanítom,hogy legtöbben a nagybaniról vásárolnak.de saját szememmel láttam,hogy az öregasszony a teszkóban vette a tojást,később a piacon árulta.zöldséget mi is általában a spárban vesszük,vagy a lidlben. havonta,kéthavonta egyszer.most van a kertben zöldbab,tök,cukkini,kevés uborka.de eső az,nagyon kéne.
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Unom)
2018. jún. 6. 06:06
Igen, ha bizonyos emberekre gondolok, akkor náluk valóban jobb helyen van, csak attól tartok, hogy akik megkapják azokat a nagy hiteleket és hozzá a támogatást, azok pont hozzájuk tartozik....
49. unom (válaszként erre: 48. - Channa*)
2018. jún. 6. 01:28

Állami pénzekről beszélünk, mind a kettő abból megy.

Náluk jobb helyen van.

48. Channa* (válaszként erre: 46. - Unom)
2018. jún. 5. 22:02

Én is láttam jó sokat. Alá is írtam jó sokat....

Fagykár, jégkár: kamatmentes hitel, mert támogatásként megkapják a kamatot, valamint költség és díjmentesség...


A segélyek, hogy jönnek ide?

Most nem erről van szó;)

2018. jún. 5. 21:06
Sok magyar nemű márkát nem is itt gyártanak, jó nagy csalódás volt nekem, amikor utána néztem egyszer néhány dolognak.
46. unom (válaszként erre: 44. - Channa*)
2018. jún. 5. 20:39

Láttam, mennyi támogatást kapnak.

Inkább ők, mint segílykére menjen.

45. l.luiselotte (válaszként erre: 3. - Mezei Virág)
2018. jún. 5. 20:35
és sokkal jobb a bolti magyar termék, legyen az bármi, mint a termelőtől vásárolt, árban is, minőségben is. Pl a spáros zöldségek nagyon szépek, nézzétek meg, mit akarnak a vásárlóra sózni a piacon, hogy a közvetlenül a termelőtől vásárolt húsfélékról már ne is beszéljünk.
44. Channa* (válaszként erre: 42. - Unom)
2018. jún. 5. 20:30

Nem-nem! Nem az árával van gondom, mert megveszem, akkor is ha drága, csak legyen jó.

Nem éri jégkár, de azért vegye fel a támogatást? Azért ennek nem így kellene leni, nem?


Igen, én szeretek irodás lenni:D Ehhez értek.

Ha a földműveléshez értenék, akkor azt csinálnám.

2018. jún. 5. 19:49
A Benei magyar tulajdonú cég, és a két nagy multinál, meg sok más helyen is lehet kapni. Szerintem finom is.
42. unom (válaszként erre: 38. - Channa*)
2018. jún. 5. 19:47

Van ilyen is.

Meg kell keresni a jót, ami legtöbbször drága is.

Miért adnák olcsóbban ha ennyiért is bármikor el tudja adni, akár előre is?

Aki meg irigyli a támogatást, kaphat ő is, ha termelő lesz.

Ja, jobb irodistának lenn?

41. ab61752c45 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2018. jún. 5. 19:46
mezőgazdaság még csak akad.mikor szétverték a téeszeket,felosztották a földet. nehogy már azt higgyék a cselédek,hogy övék marad a föld,mondta valaki.aztán akinek sok pénze volt bagóért megvette a kirugdosott emberektől.úgyhogy a tulajdonosok bérbe adják,az rt. meg műveli,jó sok adómentes pénzért.
40. ab61752c45 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2018. jún. 5. 19:41
érésgyorsítóval.így egyszerre "érik" be.
39. Channa* (válaszként erre: 18. - Globus)
2018. jún. 5. 19:34

Ha nem éri kár, akkor is felveszi a támogatást, majd adja jó drágán a termékét, mert mást kár ér, így ő sem adja olcsón, nehogy már kevesebb legyen a bevétele...

A paradicsomot szinte mind kezeli valamivel, amitől szép piros lesz és idő előtt eladhatja....

38. Channa* (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2018. jún. 5. 19:28

Miért és mivel?

Sajnos a magyar parasztok sem állítják már elő azt a terméket, amit szeretünk.

Én szoktam venni parasztoktól kolbászt, szalonnát, stb., és mindig csalódok, mert sokszor jobb egy boltban megvett kolbász, mint amit a paraszt árul.

Szerintem saját magukat tönkreteszik a minőségen aluli termékeikkel...

2018. jún. 5. 19:25

Honnan lenne magyar termék?

Nincs se magyar ipar, se magyar mezőgazdaság, így elég nehéz lenne magyar termékeket előállítani...

Ez van.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook