Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslások ide! fórum

Magyar vizslások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3215. Moncsicsa (válaszként erre: 3213. - Szonja27)
2014. márc. 18. 19:18

Szia! Szerintem nyugodtan lecsökkentheted egy étkezéssel a napi 5 alkalmat. Mindegyiket told el kicsit, és egyet ki tudsz iktatni.

Anno nálunk is így csökkentek a kajálások, észre lehetett venni, amikor már sok volt a napi x alkalmas étkezés, toltam kicsit az időt, és csökkentettem, míg végül eljutottunk a napi két alkalomra. Ez maradt. :)

3214. Szonja27
2014. márc. 18. 17:51
Minden vizsla gazdi eltunt???? Mi történt itt?? ;-)
3213. Szonja27
2014. márc. 18. 13:23
Sziasztok.tegnap cloé uzsonnara kapott kis főtt hust,de a vacsit tapot nem ette meg.lehet h mar sok neki a napi 5 etkezes?
3212. Ata06 (válaszként erre: 3211. - Moncsicsa)
2014. márc. 14. 09:25

Oké, nem stresszelem magam. Most már fele-fele arányban kapja az új kajával a régit.

Remélem egy -két hét múlva már látok változást. :)

Tegnap ketten is jöttek hozzánk, olyanok akikkel ritkán találkozunk, első kérdésem az volt, hogy naaaaa? mit láttok? :D Nem szia, meg hogy vagy? :DD

3211. Moncsicsa (válaszként erre: 3200. - Katykóca)
2014. márc. 14. 08:51

Ata, itt Katival kicsit egyetértek, DE... Te olyan lehetsz, mint én. :) Kicsit túl tudományosan közelíted meg a dolgokat, utána böngészel mindennek, már felállítod saját magad a diagnózist. Hozzáteszem, én is ilyen vagyok. Néha jó, de néha nem. Van erre is, és arra is példa...


Próbálj türelemmel lenni, és kivárni most azt az 1 hónapot, hogy mit fog az orvos mondani, mert REMÉLJÜK!, hogy nem akkora a baj, mint amekkorára gondolsz. És lehet, hogy ha mégis van is valami, nem az, vagy nem olyan súlyosságú, mint amennyire kikészíted magad. Nyugi... Próbáld meg...


Én biztos vagyok benne, hogy ha valami komoly dolog lenne, nem várna az orvos, nem hogy 1 hónapot, de még 1 napot se. Tényleg nyugi kicsit...

3210. Moncsicsa (válaszként erre: 3207. - Ata06)
2014. márc. 14. 08:43

Jó reggelt! :)

Meg kell hagyni, hogy nekem is már elhagyta az a kijelentés a számat, hogy mi tartjuk el az orvost. :D Párom szerint fél Zsiguli ára már benne van a kutyákban, de szerintem már sokkal több. :D

El sem tudom képzelni azt, hogy valaki "csak" úgy simán elmegy, beadatja az éves oltásokat, oszt helló. Én megyek féreghajtóért, megyek, mert fáj a kutya hasa, megyek, mert hullik a szőre, megyek, mert elvágta a lábát, megyek, mert fo.ik, megyek, mert nem fo.ik, megyek, mert fáj a füle, megyek, mert nyalja a talpát, megyek, mert már nem tudom miért megyek, csak beadom a lóvét, és jövök ki. :D

Szerintem nálunk is, aki többet megy itt a környéken az állatorvoshoz, mint mi, az hazudik. :D


DE... én is úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, mert hála a jó égnek, hogy még mindig meg tudjuk tenni. ÉS... ha már az ember vállalja, hogy társsá fogadja a kutyát, akkor ezt is vállalja vele. Az extra kiadásokat.


Párom morgolódik, hogy már megint mennyit költöttem rájuk, pl. most, hogy megvettem a vitamint, de Ő mondta, hogy vegyek nekik, és Bonbonnak is adjak, tehát Ő sem sajnálja rájuk, csak ha belegondol az ember, tényleg sok... De sebaj. Megelőzni még mindig olcsóbb, mint kezelni. Reméljük, hogy egy-két dolgot most majd ezzel a vitaminnal meg tudunk előzni.


Még a sors dolog... Párom múltkor mondta, hogy a Muffint is a sors rendelte hozzánk, mert lehet, hogy ha máshová kerül, már nem élne... Ha "csak" a tavaly előtti műtétjére gondolok, mikor leálltak a belei... Még belegondolni is rossz.


Én nagyon remélem, hogy nálatok semmi komoly dolog nem fog kiderülni, és Ata még veletek lehet jó ideig. Talán tényleg csak a táp miatt fogyott... Biztos vagyok benne, hogy a sok törődés, gondoskodás, amit Tőletek kap, sokat számít. Hidd el...

3209. Ata06
2014. márc. 13. 22:07

Ezt láttátok már?

Csányi Vilmos véleménye, hogy a hibrid kutyák sokkal egészségesebbek és az összes jó tulajdonságot öröklik, mindkét fajtától. De csak az első generáció, két fajta kutyától , tovább kevergetni nem szabad ,mert akkor már genetikai káosz lesz.

[link]

3208. Ata06 (válaszként erre: 3205. - Miszti3)
2014. márc. 13. 22:06

Szerencsére a mi orvosunknál, minden ott van helyben. Nem kell időpont kérés ,megyek és csinálják. Nagyon jól felszerelt rendelő. Ott műtenek is, ha szükség van rá.

Egy készülékük nincs. Tüdő, gyomor, és béltükrözést nem tudnak csinálni, azért be kell menni az állatorvosi egyetemre.

Azt mondta egy hónap múlva menjünk,mert nincs szerencsére tünet semmi, így még mindig bízom, hogy rossz volta táp. De... azért ott van a kisördög, mert ilyen még soha nem volt, hogy lefogyott volna. A táp mellett azért csurran-cseppen neki az itthoni kajából is. Szóval más kutya már régen kismalac formát öltött volna. :P

3207. Ata06 (válaszként erre: 3204. - Miszti3)
2014. márc. 13. 22:00

Kicsi kora óta sok a gond vele. Állandóan boldogítjuk a dokit. A barátnőm azt mondja, hogy az állatorvos már belőlünk él. :P Na jó vicc pesrze, de már egy fél kocsi ára ráment. És nem akármilyen kocsira gondolok itt. :/

De ő alegfontosabb, amig lehet megteszünk mindent.

Van itt a környéken egy boxis ismerősöm, neki most már 14 éves a boxija. Bár már nem láttam egy -két hónapja. De az ilyen nagyon -nagyon ritka. Ata apja 5 évesen halt meg, anyja nem mérvadó, mert megmérgezték. :( De a tenyész kanok, gondolom, nem ágyban fekszenek a gazdival egy szobában és állandó harcban lehetnek a többi kannal. Ezenkívül nem hiszem, hogy annyit jártak volna vele orvoshoz, mint én Atával. Bízom benne, hogy ezzel a sok törődéssel ki tudom tolni az életkorát. Szerintem ha ott maradt volna, ahonnan elhoztuk már nem élne. A sors rendelte hozzám én így gondolom.

Mert hiszem, hogy semmi nem történik véletlenül.

3206. Ata06 (válaszként erre: 3203. - Miszti3)
2014. márc. 13. 21:55

Én nem azt írtam, hogy nem jók, csak azt, hogy még senki nem dicsérte ismerős körben én meg még nem használtam.


Ata nem állandóan csinálja. A nyelvnyújtogatás akkor jön elő, mikor valakinek az ölébe ül és simizi, meg ha vendégek jönnek. A szemezés még fokozódik azzal, hogy ugrál rá.

Jajj, az az tolsó videó amit küldtél, azt hittem megzabálom. :) Ahogy ugrált az ágyon, olyan aranyos volt. :P Tudom ,hogy pszichés dolog, de attól még aranyos volt.

3205. Miszti3 (válaszként erre: 3202. - Ata06)
2014. márc. 13. 21:43

Röntgenre, UH-ra mikor viszed, arra is van sorban állás, előjegyzés, vagy megy hamar?

Ezek után mindenképpen okosabbak lesztek. Bízzunk benne, hogy nincs nagy baj!


Egy ismerősöm boxere a szívtájékon volt daganattal, amivel rendszeresen járt "leszívatni", de évekig elélt vele. Tehát a legrosszabb eset sem annyira rossz, mint aminek látszik. A sejtosztódás már le van lassulva ilyenkor, egy fiatal kutyánál kevésbé gyógyítható.

3204. Miszti3 (válaszként erre: 3199. - Ata06)
2014. márc. 13. 21:29

hogy az embereknél is, úgy a négylábuaknál is jönnek a korral a rigolyák. :-((( Sajnos, ezzel nem sokat tehetünk, és egy halom zseton, mert ráadásul az állatgyógyászat hatványozottan drágább is mint az emberi, támogatott. És mire belekerül a "korba", addigra már annyira, de annyira a szívünkhőz nőnek, hogy bármit beáldoznánk, hogy még velünk lehessenek. Ez a szomorú valóság. Talán Ata is már elkezdi súrolni ezt a kort - ha ez a fajta valóban rövidebb életű több fajtársához képest. (A vizslákról úgy tudom, később betegszenek, 13 év felett.)

Szóval amiket felsoroltál, szív, máj, emésztés, szőrzet; egyenként is nehéz szembesülni vele, hogy gondok vannak.

Csak remélni tudjuk, hogy az a hallatlan odaadó gondoskodás, amivel Te is körülveszed Atát, javít az életkilátásain. A sok beáldozott pénz sem lehet hiábavaló, ahogyan az emberek életét is meg tudják hosszabbítani, az állatorvosok is sokat tehetnek ezért. Ez a kezeléssorozat is gondolom mélyen zsebrenyúlós lesz... :-(((


Nagyon remélem, hogy a vizsgálatok nem derítenek ki nagyon komoly bajt.

3203. Miszti3 (válaszként erre: 3197. - Ata06)
2014. márc. 13. 21:06

Coffea cruda 5CH-t és Valeriana 5CH-t adtam neki. De Atának nem biztos, hogy ez kell. Mesinél a totális kialvatlanság okozta a bajt, azért kapott altatót, nyugtatót. Atánál a nyelvnyújtás sem, és a "szemezés" sem a túlzott agyigénybevételtől van, szerintem, ő inkább unalomból, vagy rossz szokásból csinálja. Ez így együtt tényleg nem súlyos, még beavatkozást sem nagyon igényel. Hacsak nem viszi túlzásba, és mást se csinál...


Mesi egyre sűrűbben és sűrűbben "kukkolt", és sehogy sem akarta abbahagyni, erőszakosan, rögeszmésen csinálta. (Még amielőtt elkezdtük kezelni).


Lejjebb egy helyen írtad, hogy szerinted nem jók a homeos gyógyszerek, látod, mi vagyunk az élő példa, hogy nagyon is működnek.

3202. Ata06
2014. márc. 13. 19:47

A doki azt mondta egy hónap múlva meglátjuk, hogyan tovább. A tumor markereket nem ajánlja, mert nem egyszer volt példa az ellenkezőjére ,mint amit kimutatott. Úgyhogy akkor kezdünk egy mellkas RTG-nel és hasi ultrahanggal. Meg persze vérvétellel. Gyerekek, ebben a hónapban már megint 36 ezernél tartunk.:( És nekem csak egy kutyám van. Viszont legalább lenne hatása, ennek a sok "balzsamozásnak".

Mondtam is neki, hogy "most már öröké kell ,hogy éljen ,annyit van ápolgatva és mindenféle finomságokat kap, úgyhogy szedje össze magát". :P

3201. Ata06
2014. márc. 13. 19:42

A bambuszgerincről találtam. Itt jobban leírja mi ez, én talán nem tudnám ennyire érthetően leírni.


" A csigolyák is képesek eltorzulni, megbetegedni. Különböző okokból (genetikai háttér, erőbehatások) a csigolyák testén csontnövedékek alakulnak ki az egymás melletti csigolyákat összekötő szalagok tapadási helyén. Ez a csigolyákat merevvé teszi. A növedék sértheti a gerincvelőből kilépő idegeket, mozgásszervi tüneteket okozva. Keletkezésében meghatározó szerepet játszik a porckorongok elfajulása. Ezen okból kialakuló merevebb, nehezebb mozgathatóság miatt nagyobb erő hat a gerincre, és végül kialakulnak a csontkinövések. Annál gyakrabban jelentkezik a betegség, minél idősebb az állat. Minden fajtában előfordul a betegség, de a nagytestűeknél (pl. boxer) a leggyakoribb. A csontosodás olyan mértéket ölthet, hogy a gerinc teljesen elveszti a rugalmasságát, kialakul az ún. bambuszgerinc. A RTG felvételek egyértelműen bizonyítják az elváltozást, de sok esetben nem magyarázzák a tüneteket! Hiszen az elváltozás az esetek többségében tünetmentes; az állat gerincén kialakulnak ezen elváltozások, anélkül, hogy az állat fájdalmat jelezne. Fájdalom esetén a kötött járás, a mozgás kerülése és a hátsó testfél bénulása társulhat."

3200. katykóca (válaszként erre: 3199. - Ata06)
2014. márc. 13. 18:57

ÓÓÓÓÓÓ ..Rosszul hangzik de,Nem szabadna ennyire ráparáznod..Nagyon komolyakat írsz,és a doki semmit nem mondott ami igazolná.Bízzál jobban:DDD

Mi az a bambuszgerinc??? Lucának is kiállnak a csigolyacsontjai..ez valami baj???

3199. Ata06
2014. márc. 13. 10:07

Atával voltunk orvosnál. Láttam én ,hogy valami gond van, nem tetszett nekem. Ültünk a váróban és láttam, hogy hátán egy csomó csigolyája kint van-ezt eddig is láttam, de azt hittem a bambuszgerinc. És az első láb vonalában, pedig egy dudort. :( Fogyott 4 kg-ot másfél hónap alatt. :( Bässzus állandóan méricskéltük, mostanában meg hiába mondtam a fiúknak, hogy vegyék fel mérjük meg, mindig azt mondták, hogy állandóan szekálom ezt a szegény kiskutyát és ők nem látnak semmit.

Most vagy a kevés fehérjéjű táp amit a májvédelem miatt vettem -szuperprémium-, vagy valami komolyabb. :(

Nem kicsit vagyok megijedve. A szőre sem tetszik, ha leguggolok mellé , azt látom a nyakán mintha jóval kevesebb szőre lenne. Látom a bőrét. A fején egy-két helyen pici gombostűfejnyi helyen nincs szőr szintén. És mintha a szeme körül is hiányozna egy kis körben. De olyan sötét a bőre, hogy nem tudom megítélni, hogy mindig ilyen volt,vagy csak most.

Lehet, hogy a vedlés meg a kefélés. De...azt mondta a doki, hogy lehet szőrtüszőatka, ami az immunrendszer megborulására utal. Ugye azt is nézték neki decemberben -mármint az immunrendszert-, mikor a pyodermája volt.

Azt mondta az egyelőre nem vészes és ha most olyan spot-ont kap, ami nem jó kullancs ellen, akkor egy esetleges babéziát nem biztos, hogy túl élne. Így ezzel várunk egy hónapot. meg különben is várunk, mert más tünet nincs ,mint hogy fogyott és nem nagyon akar sétálni.

Már meg fogok hülyülni ezekkel a tápokkal is. Olyan nincs ami mindenre jó lenne. Nem jó a szíve, magasabb a máj értéke, nem jó az emésztése és az ízületei is fájhatnak már. Most azt mondta a doki, hogy akkor vegyek kicsit magasabb fehérjéjű tápot, ami allergia ellen és a bőrére is jó hatással lenne. Közben adom a májvédő Silegon-t is. Kinéztem a Eukanuba orvosi és mezei táp közötti kategóriát, hát majd meglátjuk. Nagyon bízom benne, hogy csak a táp miatt fogyott. Már "kéket-zöldet" látok magam előtt. Egyre jobban elkeseredek, ahogy olvasgatok a témában. Még nincs 8 éves. :(

Ez a fajta sajnos nem hosszű életű. Persze vannak ritka esetek, de általában 8-10 évig élnek. :'(

Csak még egy kicsit legyen velem.:'(

3198. Ata06
2014. márc. 13. 09:41
nyalnyújtogatásos -nyelvnyújtogatásos
3197. Ata06 (válaszként erre: 3195. - Miszti3)
2014. márc. 13. 09:40

Azt a mindenit! :O

Képzeld tőled tudtam meg, hogy valószínű az én kutyám is ebben szenved, de még nem olyan súlyos.

Ata napközben alszik, de vannak ilyen megnyilvánulásai, pl. mint a német juhásznak az első videón. Meg egy az egyben a nyalnyújtogatásos videó a boxernél. Azt hittem, hogy angy örömtől van. Különben Atát is úgy szoktuk hívni ,ha mérgesek vagyunk rá, hogy Atilla. :D Na legközelebb ,ha megyek a dokihoz mondom neki, hogy mit gondol róla.

Te most melyik homeo bogyókat adtad neki?


[link]


Ha majd amúgy is vért vesznek ,megkérem nézzék meg a koleszterol szintet is.

3196. Ata06 (válaszként erre: 3194. - Moncsicsa)
2014. márc. 13. 09:27

Igen. Én nem vagyok híve. Az állatorvososk sem. Bármilyen betegséget összeszedhet, mert nem tudod neki bizosítani, hogy BIO legyen. Ezenkivül a csak hús etetés komoly gondokat vet fel a későbbieben.


Ez a doktornő írta a kutyának szóló eteési könyvet ,amiből a múltkor a recepteket vettem. Ugyan ez a nacskák etetésére írodott, de tulajdonképpen a lényeg benne van.


[link]


Ez egy másik részletesebb leírás, hogy is kell a BARf étrendet összeállítani. Megjegyzem a tojást is nyersen adná, amit nem szabad ,mert a nyers tojás fehérje nem engedi felszívódni a biotint.


[link]


Ez pedig a nyers tojásról egy cikk.


[link]

3195. Miszti3 (válaszként erre: 3192. - Ata06)
2014. márc. 12. 13:44

Itt egy pár link, megszállott beteg kutyákról:

ide fajulhat

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Most nem adom már tovább a homeos gyógyszert. Ennek a gyógyszerfajtának az a kiváló tulajdonsága van, hogy az információ tartalma helyreállítja a nem megfelelő rezgést, ami a betegséget okozza, és azzal vége a betegségnek. Ha valamikor is visszatér, csak egy emlékeztető kúrát kell tartani. Nincsenek sem megvonási tűnetetei, sem túladagolás.

A lányom Az ELTE gyógypedagógia szakra jelentkezett idén, mert a terápiás kutyázáshoz ez a legmegfelelőbb továbblépés, képzés. Ha elvégezte, akkor akar mellette terápiázni. Mivel tanári diplomája már van, sok tantárgyat beszámítanak neki, és így előbb fog végezni. Mivel 400 pontja van, minden valószínűség szerint felveszik, tavaly 381 pont volt a határ.

Csányi minden könyvét olvastam, még a nehezen olvasható tudományos részeket is, Gyöngynek oktatója volt a terápiás suliban. Nemzetközi konferenciákon is tart előadásokat.


Most voltunk egy 2 órás sétán, mind a kettő itt alszik mellettem. Mesi is alszik napközben, úgy, ahogyan kell!!! Box nélkül! Napok óta kialussza magát napközben is, és mivel ennek hiánya okozta a megszállottságot, -az agy túlfeszítése- erre is nagy kihatással van, és gyógyul.

3194. Moncsicsa
2014. márc. 12. 11:05
Lányok! Mit tudtok erről a B.A.R.F. étrendről? Minden cucc nyers????
3193. Ata06 (válaszként erre: 3190. - Moncsicsa)
2014. márc. 11. 21:48

Én is papucsban vagyok, de hiába. :)

A zokniban is bele vannak furódva. :/ :P

3192. Ata06 (válaszként erre: 3187. - Miszti3)
2014. márc. 11. 21:46

És ha kevesebbet adnál belőle. Ki lehetne titrálni mennyi neki a megfelelő.

Szerintem nem lenne jó, ha hirtelen megvonnád, mert akkor újra vissza fog térni a probléma.


Szégyen... és még sok más döbbenetes dolog, amit az utóbbi évekeben felfedeztek róluk.

(Úgy vettem ki a szavadiból, hogy a kislányod az ELTE-n tanul? Milyen szakon? )

Ott dolgozik Csányi Vilmos is. :)

Olvastátok a könyvét? Most a legújabb kiadásnak a címe a "Kutyák szőrös gyerekek" . Nekem még a "Bukfenc és Jeromos" címmel van meg ,de ez az új már az újabb kutatásokkal bővítve van.

Szóval arra akartam kijukadnni, hogy döbbenetes miket tudnak a kutyák és mennyire hasonlóak hozzánk, érdemes elovasnia aki még nem olvasta. nem mondom hogy könnyű könyv, főleg a kutatásokról szóló rész, de nagyon érdekes és ami fő így látszik, hogy milyen csodálatosak is ők. :)


Nem tennél be egy linket erről a "megszállotság"-ról, mint betegségről? Nem tudom hogy is keressem.

3191. Moncsicsa
2014. márc. 11. 08:09
Kacsának, meg pgyoresz-nek küldtem kutyus jelet, de olyan régen voltak fent, nem tudom, mi lehet velük...
3190. Moncsicsa (válaszként erre: 3185. - Katykóca)
2014. márc. 11. 08:08

Helló Csajok! Milyen szőr témáról maradtam itt le tegnap? :DDD Én elhiszem, hogy bele tud állni a szőr a lábba, de hozzáteszem, még nem tapasztaltam meg, mert hogy állandóan papucsban vagyok. :) Mindenesetre a tüsis szőr beleáll bármibe. Ez tény.


Én naponta porszívózok a két kutya után, van egy kis kézi porszívó, akkumulátoros, van hogy azzal naponta többször is végigszaladok a nappalin. :D Azt mondja a családom, hogy ez már mánia. :DDD Ááááá.... szerintem nem! :DDD De igen.

3189. Moncsicsa (válaszként erre: 3187. - Miszti3)
2014. márc. 11. 08:05

Szia Miszti! Örülök, hogy látjátok már az alagút végét, és Mesikénél változást tapasztaltok, nagyon bízunk benne, hogy így is marad! :)


Ne stresszelj, azért vagyunk itt, hogy megnyugtassunk, és sok esetben erőt adjunk egymásnak! :)


Ha úgy gondolod, akkor hagyd el a bogyókat, aztán meglátjátok, hogy mi a helyzet. Ha minden kötél szakad, akkor vissza lehet térni rájuk.

Drága Mesike, el tudom képzelni, hogy szégellte magát, drága kincs, hogy becsurizott. Tényleg jó mélyen alhatott! Most bepótolja úgy látszik az elmaradt alvásokat. :)


Biztos vagyok benne, hogy a kertben töltött idő is nagyon jót tesz, mert ott mindig van mit csinálni. :) Mikor az enyémek is kint vannak, állandó munka van, megfigyelni való, rendet tenni való. Hiába vannak kint, annyi a dolog, hogy nem tudnak kint nyugodtan aludni, aztán ha bejönnek, elájulnak. :D

3188. Miszti3 (válaszként erre: 3174. - Ata06)
2014. márc. 11. 07:20
Én még nem vettem észre, hogy különösebben hullna a szőrük, nem hagynak nyomot a kocsi kárpitján. (Minden nap kocsival viszem őket a futtatóra) Nyáron azért van mit porszívózni utánuk...
3187. Miszti3
2014. márc. 11. 07:14

Lányok bocs, hogy ilyen sokáig nem írtam, de "rosszalkodik" a gépem. Percenként elmegy a net, holott az ADSL-n van... Tegnap is 2x beléptem, de amint megnyitottam valamit szakadt a net.


Mesike nagyon sokat javult, ebben benne van az is, hogy sok időt van a kertben napközben, jobban kifárad. De a homeos gyógyszer is tökéletesen hat, alszik tőle, mint a bunda. Már csak nagyon ritkán jut eszébe a "kukkolás", viccesen így hívjuk magunk között a fókuszálását. :-) Naponta 2-3x kell csak rászólni emiatt, és kevésbé erőszakos, az első szóra abbahagyja.


Tegnap olyan mélyen elaludt este 7-kor, hogy totál bepisilt, nem ébredt fel rá! Ilyenre soha eddigi életében nem volt példa. Nos, ez a másik véglet, most már el is gondolkoztunk azon, hogy adjuk-e tovább a gyógyszereket. A nyugtató és az altató is együtt már lehet, hogy sok. Így, hogy átállt a szervezete az eddigiek hatására egy nyugisabb életre.

Szegénykém, annyira szégyellte magát a bepisilés miatt, úgy lapult, elbújt, a fejáét elfordította, még ilyet nem láttam. Hogy egy kutty is ennyire ki tudja fejezni szégyenét, eldobom az agyam...


Tehát azt tudom írni, hogy szépen javulgatunk, már nem stresszelek emiatt. Látom az alagút végét, kiszoktatjuk ebből az elmezavarodottságból. Különben néztem a neten, a youtoubon rengeteg példa van a megszállottság különböző formáiból, némelyik totál meghökkentő. Még jó, hogy az elején megállítottuk, mert hova is tud fejlődni, szőrnyű.


Azt is néztem a neten, hogy ezeknek a homeos gyógyszereknek van "anyagos" rendes gyógyszer változatuk is, pl. kutyagyógyszerként valeriana. Persze többszörös áron. A homeosnak az a nagy előnye, hogy nem lehet túladagolni, és soha nincs mellékhatása. (allergia)

3186. Ata06 (válaszként erre: 3184. - Katykóca)
2014. márc. 10. 20:02
Azt mondják a hosszú szőrűeknek inkább olyan ,mint ha haj lenne. Hömpölyög , de könnyen sszeszedhető és nem áll bele sehova.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook