Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslások ide! fórum

Magyar vizslások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3245. Ata06 (válaszként erre: 3244. - Szonja27)
2014. márc. 24. 00:01

Mindenképpen ajánlom, mert jókat olvastam róla.

Nekem az összes fajta könyvem meg van, ami nálunk kapható és megszerezhető volt. Volt, hogy a vateráról és a jófogásról vettem meg a régebbi kiadásokat. Ez nem csak a fajta könyvekre vonatkozik, hanem általában a kutyákkal kapcsolatos könyvekre is.

Az első linknél el tudod olvasni a véleményeket, a msáodiknál meg belelolvashatsz a könyvbe is.


[link]


[link]

3244. Szonja27
2014. márc. 23. 21:17
Valakinek nincs meg a magyar vizsla cimu konyv amit ha minden igaz valamilyen zsuzsanna írta.es ha valaki olvasta valóban hasznos dolgok vannak benne?
3243. Ata06 (válaszként erre: 3241. - Miszti3)
2014. márc. 23. 18:40
Köszi megnézem a youtubon. Eddig eszembe se jutott, hogy rákeressek. :)))
3242. Miszti3
2014. márc. 23. 18:26

"A Neked ugatok" c. könyv szerzője is. Érdemes elolvasni, nagyon sok okosság van benne. (Libri, Alexandra)

Én már olvastam, ez miatt is figyeltem fel erre az előadásra. :-)))

3241. Miszti3
2014. márc. 23. 18:20

Szombaton Korom Gábor nyitott előadásán voltam. Ő a Tükör módszer megalapítója és a klikkerezés hazai meghonosítója, Amerikából hozta haza. Ezen kívül itthon a TV2-n neki van olyan kutyás műsora, mint külhonban a kutyadoki, nagyon tehetséges oktató. Kiváló előadás volt,- élvezet volt hallgatni- a kutyák tanításáról, viselkedésükről, de volt élő bemutató is - az Ő módszerével - betanított kutyák részvételével. (Mesi is ezzel a módszerrel tanul.)

A neten vannak fent előadás részletei, érdemes belenézni, tényleg élmény. Ha van rá időtök és kedvetek, írjátok be a youtube keresőbe a nevét, sok videot dob ki.

Különösen Szonjának ajánlom, mert azt mondta tegnap Gábor, hogy 3 és 6 hónapos kor között dől el minden, akkor olyanok, mint a szivacs, és igazából ebben a korban lehet a leginkább meghatározni számukra a szabályokat. Később is lehet, de akkor már nehezebb...

3240. Szonja27
2014. márc. 20. 22:30

hát ez tök jó amit írtál.jókat mosolyogtam...de benne van az igazság száz százalékig.

csak néha rossz nézni h nem eszik ma meg a tenyeremből annyi tápott meg evett h csak na :)

további szép estét vizsla tulajdonosok :)

3239. Ata06 (válaszként erre: 3235. - Szonja27)
2014. márc. 20. 21:22

Azért eszi meg a kezedből, mert kényeskedik és tulajdonképpen szívességet tesz vele. :D

A kedvedben akar járni. ;)

A gazdiért mindent! :DD

3238. Ata06 (válaszként erre: 3233. - Szonja27)
2014. márc. 20. 21:20

Vigyázz, jó úton haladtok az elkapatás felé.;)

Ugyanezen végig mentem. :P

Egy kutya se hal éhen teli tányér mellett. Ők olyanok, mint a gyerekek.

Figyeli kinél meddig mehet el.

Tudja azt is kihez mivel kell odamenni , hogy érvényesüljön az akarata.

Azt hiszem írtam már, hogy ha megismeri a házi kaját, akkor lehet rá számatani, hogy nem fogja elfogadni a tápot. Onnantól kezdve pepecselhetsz neki, végül már az se mindig nyeri el a tetszését, így az ember állandóan körülötte ugrál ,ő meg finnyáskodik.:)

Az én kutyám képes volt három napig sztrájkolni, mert házikaját, meg konzervet akart.

A konzervvel az a baj, hogy a 90%-a víz és a tápértéke nagyon kicsi. Ráadásul, ha nem minőségi termék, akkor alig lát húst, tele van melléktermékkel zsírral, aszpikkal amitől jól el tudja rontani a gyomrát.

Szóval ne törödj vele, ha nem akarja megenni!

Vedd el tőle és a következő kajánál ugyan azt add oda neki!

Én nagyon sokat szenvedtem az enyémmel, most már hogy öreg tudja, hogy hol ez van, hol az.

De mikor kicsi volt szabályosan szórakozott velem én meg kétségbe esetten állandóan gyártottam az újabbnál, ujabb kajákat ,ami meg jó kis hasmenést eredményezett. Ilyenkor órákig lent voltam vele, majd az útvonalunkon végig jártam vödörrel, hogy lelocsoljam a termést, mert felszednni nem lehetett. :D :P

Aztán itthon folytatta. :P

Igaz, hogy Neked kertben van, de ha egyfolytában megy a hasa, akkor nem lesz könnyű felszedni. Meg hát elronthatja a gyomrát is, így majd szenvedni is fog, meg még ugyse enni.

3237. Ata06 (válaszként erre: 3230. - Moncsicsa)
2014. márc. 20. 21:01

Köszi, mintha hízna szép lassan.:)

De nagyon meghíznia se szabad a szíve miatt. A csontozata meg elég vacak, néha alig bír menni a kis öregem. :(

3236. Ata06 (válaszként erre: 3229. - Moncsicsa)
2014. márc. 20. 20:58

Nálunk már tavaly meg volt elvileg. Kérték hivatalosan leadtam a dokihoz , de azt mondta itt tárolja és a "kutya" se jött érte az önkormányzattól. Ráadásul a kerület 3/4-e tojt rá, és le se adta a papírokat. Azóta is csend van róla. :P

Érdeke ,hogy mindig csak a kutyásokkal szórakoznak. A macskásokkal nem. Persze sorolhatnék itt ritka állatfajokat is, de igazásból, csak a kutyásoknak van megkötve akezük, minden oltással ,féreghajtással meg bejelentésekkel is. :/

3235. Szonja27
2014. márc. 20. 17:43
Azt kérdeznem tőletek h miert van az h a táljabol nem mindig eszi meg az etelt viszont a kezembol allandoan?az almát kipróbaltuk...bevalt :-) annyira orült mikor haza értem h csak na.örömeben meg a lábamba is belekapott...a kis kopé :-)
3234. Miszti3 (válaszként erre: 3230. - Moncsicsa)
2014. márc. 20. 17:37

Moncsikám, nincs semmi különös, azért is nem írtam. De nem fogok eltűnni, a hoxát is szeretem, és ezt a fórumot is különösképpen. Olyan jó volt mikor baja volt a Prézlikének, Mesinek is, hogy volt kihez szóljak, kérjek tanácsot. :-) A Mesike gyógyulását meg nagyrészt Neked köszönhetem, aki felhívtad a figyelmemet a homeos gyógyszerre. (Azóta meg van már nekem is a könyv.)


Mesike nem esett vissza, most is gyönyörűen alszik napközben, jópár órát, sokkal nyugodtabb, mint volt, és hetek óta semmit nem rágott meg a lakásban! Tudjátok milyen jó így hazajönni? :-)


Már csak hébe-hóba fókuszál, eltelnek napok, hogy egyszer sem. Szóval jól vagyunk.

Nahh, most rohanok, mert jött a fiunk a párjával látogatóba... Puszim Nektek

3233. Szonja27
2014. márc. 20. 09:38
A kis drágám nem igazan rajong mar a szaraz tapert ugy h ma egy minimalis adagnyi kutyakonzervet be kelett keverni a tap kozé.azt aztán ugy bepuszilta,h csak na :-)
3232. katykóca (válaszként erre: 3227. - Moncsicsa)
2014. márc. 20. 09:20
Igen az enyémek is szüretelnek bőszen:D
3231. Szonja27
2014. márc. 20. 08:52
Hát akkor ma h haza megyek le is tesztelem cloén az almát.egyébkent a tiz hetes oltas jovo heten esedekes ugy h addig mar nem szaladgalok...
3230. Moncsicsa
2014. márc. 20. 08:49

Miszti! Mi a helyzet Mesikével? Megint nagyon el vagy tűnve...


Ata! Hogy van Ata? :)

3229. Moncsicsa
2014. márc. 20. 08:48

Csajok, nálatok van ebösszeírás? :D Én most küldtem el a két kutyafül adatlapját az önkormányzatnak. :)


Kíváncsi vagyok, hogy ember összeírást mikor tartanak. :D

3228. Moncsicsa (válaszként erre: 3222. - Szonja27)
2014. márc. 20. 08:47

Ebben is egyet kell értenem Atával, hogy én mindenképpen felvenném a kapcsolatot az állatorvossal.


Ha mást nem, telefonon, hogy megbeszéljétek, hogy ezt-ezt-ezt az oltást kapta, ekkor és ekkor, féreghajtót is fontos, hogy tudd, mikor kapott, és hogy mikor kell. Az elején mi is nagyon sűrűn jártunk a törpékkel állatorvoshoz, ilyen oltás, olyan féreghajtás, stb.


Érdemes legalább rákérdezned, hogy tudd, mik kellenek, mikor, nehogy elmaradjon valami fontos.


Kocsikázás... Nem tudom, hogy mennyire lesz "mobil" a kutyafül, de nyugodtan kocsikáztathatod őt. Jobb, ha minél előbb hozzászokik, és nem egy kínlódás lesz a későbbi kocsikázás, mert az senkinek sem jó.

Mi nagyon sokat megyünk az első perctől kezdve szinte, de nálunk nem is probléma a több órás autóút, akár külföldre sem. :)

Vetődnek be a kocsiba, ha látják hogy készülök, nehogy itthon maradjanak. :D

3227. Moncsicsa (válaszként erre: 3223. - Szonja27)
2014. márc. 20. 08:41

Nyugodtan adhatsz neki gyümölcsöt, ahogy Ata írta, kis mennyiséget mindenből, és csak egy fajtát, hogy lásd, ha valamelyikkel gond lenne.


Az enyémek mindenevők, de ezt értsd szó szerint.

Imádják az almát, a banánt, pl. a banán utolsó falatja mindig az övéké, aztán a sárgarépát (nyersen és főzve is), csicsókát, narancsot, mandarint, barackot, meggyet, cseresznyét, szilvát. Mindent sorolhatnék. :) Bio kutyák. :D


Tavaly a körtét ették pl. a fáról. Néztem, hogy miért áll két lábon a kutya a fa alatt, mire rájöttem, hogy körtét szed. :D


Szóval apránként adhatsz neki a jóból. :)

3226. Ata06 (válaszként erre: 3222. - Szonja27)
2014. márc. 19. 11:12

Ja, és nem jó akkor menni ha már baj van, mert akkor eleve félni fog a dokitól. Ugyanis rögtön a rossz élménnyel fogja összekötni. Érdemes lenne először ellátogatni, hogy megismerjen Titeket , Cloét és tudjátok, hogy mire számíthattok.

Ahány orvos annyi vélemény, annyi tanács.

3225. Ata06 (válaszként erre: 3223. - Szonja27)
2014. márc. 19. 11:09

Alma a legjobb. Lehet majd még banánt is adni.

A magos gyümölcsöket kerülni kell.

Ugyanúgy kell szoktatni ,mint a babákat. Egyszerre mindenből csak keveset és meglátod, hogy hat rá.

Ha nagy mennyiséget adsz meghajthatja.

Aztán majd meglátod, milyen az ízlése és mit szeret.

Az én kutyám pl. nem eszi a gyümölcsöt.

Turmixolni szoktam és belekeverem a kajájába. ;)

3224. Ata06 (válaszként erre: 3222. - Szonja27)
2014. márc. 19. 11:06

Hát ez nem biztos, hogy jó ötlet!

A kutyák féreghajtása egy bizonyos ideig két hetente kell , hogy megtörténjen, mert a méhen belül és az anyatejen keresztül is fertőzödnek.

Az oltásból pedig annyiféle kell, hogy egy darabig két hetente kapja az újabb kombinációkat. Nálunk már nem emlékszem ,hogy volt ,mert régen volt, de tudom hogy eleinte állandóan kellett mennünk.

Nézd meg ezt a két oldalt.


[link]


[link]

3223. Szonja27 (válaszként erre: 3220. - Moncsicsa)
2014. márc. 19. 10:16
Gyümölcsot mar adhatok neki??es mit??pl alma?meg tisztitva,vagy csak eleg felvagni es kesz?
3222. Szonja27
2014. márc. 19. 10:14
Igen a dokit kivalasztottuk.látni meg nem latta.ugy gondoltam h nem kocsikaztatom ketszer a kutyust.aprilis kozepe fele ugy is kell vinni.valaki kerdezte multkor h hány oltast kapott a kutyus.megneztem harmat.
3221. Ata06 (válaszként erre: 3219. - Szonja27)
2014. márc. 19. 09:33

Leírom, amit az állat orvosi könyv ír.

" Általánosságban emondható,, hogy a kölyköket az elválasztást követően 3-4 hónapos korukig naponta 3-5 alkalommal, 4-8 hónapos koruk közt naponta 3* , 8 hónapos koruktól a felnőtt kor eléréséig naponta 2 alkalommal kell megetetni."

Tehát benne vagy a napi 4 alkalomban is. Ezt csak azért másoltam be, hogy megnyugtassalak.

De ugyan úgy ,mint a gyerekeknél, minden kutyusnak más az igénye. Ha a napi adagja megvan és ő úgy igényli, akkor nincs semmi gond.

Egy fontos dolog va, soha ne hagyd előtte az ételt! Ha odaadod neki akkor várj 15-20 percet vagy várd meg amig eszik, ha nem kell neki, vedd el tőle és akövetkező etetésig nincs kaja.

Akkor se ha éppen azt az adagot nem kérte. Ne félj megeszi ő amennyire szüksége van! Ha beteg, akkor észre fogod venni, mert kedvetlen lesz.

Kiválasztottátok már a dokit ,akihez járni fogtok? És látta már a doki, mióta elhoztátok?

3220. Moncsicsa (válaszként erre: 3219. - Szonja27)
2014. márc. 19. 08:23

Nem korai még... Az enyéim sem ettek többször, mint 4 alkalom, két hónaposan.

Sőt, nálunk a 3. evés gyümölcs volt, ahogy olvastam, tehát: reggel, délben táp, délután gyümölcs, este táp.

Valószínűleg azért nem eszik egy-egy alkalommal, mert sok neki, és nem éhes.

Ha bármi baja lenne, észrevennéd, kedvetlen lenne, se enni, se inni nem akarna, behúzódna, nem lenne kedve játszani, mókázni.

Ne aggódj...

3219. Szonja27
2014. márc. 19. 08:15
De igy 2honaposan nem korai meg?mert ha nem eszik rrndesen mindig azt hiszem,h van valami baja.pedig nem hinnem h lenne barmi baja,hisz kis aktiv jatekos,rohangal jon megy allandoan.
3218. Ata06 (válaszként erre: 3213. - Szonja27)
2014. márc. 18. 21:01
Ja..., a napi adagot így akkor ne 5 felé oszd ,hanem 4 felé.
3217. Ata06 (válaszként erre: 3213. - Szonja27)
2014. márc. 18. 21:00

Lehet, hogy sok, de az is lehet ,hogy rákapott a főtt kaja ízére. ;)

Vigyázz könnyen hozzászokik a főtt kajához. :D

Nem hülye ő se, hogy ropit egyen ,ha van fincsibb is. :) :P

3216. Szonja27
2014. márc. 18. 20:36
Koszonom a választ :-) de így két hónaposan nem korai?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook