Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslások ide! fórum

Magyar vizslások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3125. Ata06 (válaszként erre: 3120. - Katykóca)
2014. márc. 5. 10:01

Mostanra levették a posztot.

Remélem jó helyre kerülnek a drágák.

3124. Szonja27
2014. márc. 5. 09:47

sziasztok

tegnap haza hoztuk a kutyust.

Az estét éjszakát végig aludta tök jó volt.

de ma reggel fél 5 től,csak a sírás megy h ha egy percre is magára hagyom ez normális???

És az normális,h eszi a füvet??

Amugy minden rendben van kaka pisi ezerrel :)

3123. Moncsicsa
2014. márc. 5. 08:29

Na, ilyeneknél elakad a szavam... Hol van itt az ÉLET értéke????


"Vizslát menteni egy érzelmi hullámvasút. A boldog gazdis posztok és reménytelen, szomorú kutyák történetei elképesztő sebességgel váltják egymást.

Ő Ali, 8 éves német vizsla. A gazdái el akarják altattatni, mert albérletbe költöznek. Ennyi.

Szeretnénk segíteni, ezért ideiglenes befogadót keresünk neki amilyen hamar csak lehet! Aki be tudja fogadni őt arra az időre, amíg nem találunk neki gazdát, jelentkezzen az info@vizslamentes.hu-ra. Köszönjük!"

3122. Moncsicsa (válaszként erre: 3117. - Katykóca)
2014. márc. 5. 07:44

Jó reggelt! :) Tudom miről beszélsz... DE... akkor is borzasztóan nagyon sok az olyan hely, ahol felelőtlenül szaporítanak, úgy, hogy még a szülő ebeknek sincs megfelelő körülmény, nemhogy a kopasz pocakú babáknak. :( Olyankor úgy fáj a szívem...

Olyan helyeken mondd meg, hogy miért???? A vizslamentésnél is számtalanszor van olyan, hogy úgy kobozzák el az állatokat, gondolom láttad Te is a tavaly áprilisi (ha jól rémlik akkori) esetet, mikor a felnőtt apa vizsi volt 10 kiló körüli... Nemrég mutattak róluk képet, már rendben vannak.

Vagy nemrég is volt olyan eset, hogy az anyukát a babáival vették gondozásba. Szóval én ilyenekre gondolok, hogy könyörgöm, ahol nincs megfelelő körülmény, miért????

Boginak van osztálytársa, ott is volt tavaly kiskutya, mondták, hogy ha nem sikerül elajándékozni, akkor beadják menhelyre. Na szerinted? Forrt a vérem???? Mi a fenéért nem ivartalanítják azt a szerencsétlen állatot könyörgöm??? Nem is fajtatiszta a kutyájuk. Még azokat is nehéz akár elajándékozni is, nemhogy a keverék kutyákat! Vagy itt van a tacsis barátnőmék példája. Gyönyörű fajtatiszta vadászó szülőktől kiskutyák. Mikor Ribizli kutyababás lett, még meg sem születtek, volt mindegyiknek gazdája. Mire Ribizli megszült, addigra elfogytak a gazdi jelöltek, maradtak a kutyák. Először 40ezerért akarták adni őket, az utolsó kettőt már ingyen adták, csak vigye valaki. Bárki. Egyről nem is tudják, hogy hová került, semmi hír róla.

Érted miről akarok írni??? Mikor tele az összes menhely, a fajtamentők szebbnél-szebb állatokkal, akiket kidobnak, mert már etetni nem tudnak, vagy épp el kell kobozni őket a "felelős gazdiktól"... Akkor miért csináljuk még! a bajt? :(

Én ezért vagyok elkeseredve. Én sem menhelyről mentettem a kutyáimat. Nem is mondanám tenyésztőnek, nincs papírjuk a lányoknak, pénzt adtam értük.

Csak egyszerűen a szívem szakad meg, és bevallom sokszor pityergek is a vizslamentés oldalán, mikor látom azokat a megtört, szomorú szemeket, egy-egy menthetetlennek a búcsú hírét, ami a MI, emberek felelőtlen hülyesége, és embertelensége miatt történik. :(

Gondolom érted, hogy mire gondolok...

Persze, kell a tenyésztőn kívül is más hely, JÓ!! hely, ahol mindent megkapnak a szülők és babák egyaránt, csak mégis, szerintem ami van, már a fele is sok, és az a fél pedig nem az a körülmény, ami kellene hogy legyen. :(

3121. Miszti3 (válaszként erre: 3120. - Katykóca)
2014. márc. 4. 21:19

Most, hogy írod, Kacsa118 milyen rég volt itt, eszembe jut, hogy petrikek és pgyoresz is elég régen volt itt. :-(


Jajjj, a vizsibabák, de édesek!!!!!! Sajna az én párom is sokallja a 2-öt, nem nagyon mernék előhozakodni azzal, hogy jó lenne egy baba is hozzájuk...

3120. katykóca (válaszként erre: 3118. - Ata06)
2014. márc. 4. 20:53
Azt gondolom azért ha a vizslafajtamentéshez vizsibabákat ajánlotok arra rögtön lesz vevő tutira...Sőt főleg külföldön az angoloknál..sose jut itthonra rögtön elviszik kintre....és most Kacsa118 kéne de már régóta nem volt itt...ő tudna neked segíteni.Ha nem mennek el írj rá..ő bent van a fajtamentésben és tutira segít!!
3119. katykóca (válaszként erre: 3114. - Ata06)
2014. márc. 4. 20:49
Majd cím szerint beírom:DD
3118. Ata06 (válaszként erre: 3113. - Moncsicsa)
2014. márc. 4. 20:47
A fajta mentés is állandó fullon van. :(
3117. katykóca
2014. márc. 4. 20:47

MOncsikám!

Tudod hogy nekem két kutyám van.Van Panni aki egy fullextrás alomból hihetetlen felmenőkkel ötvenezerért lett meg.

Kicsi rossz arányú szangvikus....rossz nyomkövetéssel.

És van egy öökbe fogadott noname alomból származó/bár törzskönyves/ hiperaktív gyönyörű hatalmas ,elképesztően jó nyomtartású Lucánk aki nem egyszerű eset,ellenben Pannival aki nyugodt cukorborsó mint egy Bussethund:DDD Nos mi a lényeg??Ha csak a tenyésztőkre hagyatkozunk ,lehet hogy beltenyészet lesz ,mert túl kicsi országunkban túl kevesen bitorolják a fajtanemesítés jogát..jó pénzért....Én mindkettőt imádom,és nem adnám semmiért,de elgondolkodtató a dolog.

3116. Ata06 (válaszként erre: 3111. - Katykóca)
2014. márc. 4. 20:46

:DDD

És ha már ott van? ;) :D Mit tud csinálni? :P ;)

3115. Ata06 (válaszként erre: 3110. - Moncsicsa)
2014. márc. 4. 20:45

Igen én is így gondolom, de bíztam benne, hogy valakiiii, közületek... :P

Akkor biztos, jó helyen lenének! ;)

3114. Ata06 (válaszként erre: 3108. - Ata06)
2014. márc. 4. 20:44
Nem érhető el? :O nekem rögtön bejön, ha rákattintok. :(
3113. Moncsicsa (válaszként erre: 3111. - Katykóca)
2014. márc. 4. 20:32

Nézd meg a naplóm 69. képét... Ne legyen hiányod kopasz pocakban. :)


Egyébként én az összes vizslát örökbe fogadnám kortól és nemtől függetlenül. Nem ezt a sorsot érdemlik, ami nagyon sokuknak van. :(

3112. katykóca
2014. márc. 4. 20:31
..és igen ..ez leértékelése a fajtának ,mert ha vigyemáelvalaki alapon is osztják,hová lesz a fajtanemesítés...Persze attólméghusigombócnégyhetesimádom:DDDD
3111. katykóca (válaszként erre: 3107. - Ata06)
2014. márc. 4. 20:28
Sajnos... igen igen igen mindet az összeset a világon 4 hetes kopaszpocak zabálom...husigombóc zabálom..sajnos nemlehetvankettő a férjem szerintezissok..nem értem őt :DDDD
3110. Moncsicsa (válaszként erre: 3107. - Ata06)
2014. márc. 4. 20:25

Megmondom őszintén, ilyenkor azért agyvérzést kapok egy pillanatra... Hol van itt az érték? :( Magyar hungarikum...


Árulják, mint a krumplit a piacon. Ma a bánatos sza.ért nem ivartalanít az, aki nem tenyésztő??? A net tele van ilyen szegényekkel... :(

3109. katykóca
2014. márc. 4. 20:24
Nekem azt írja ki ez a könyv jelenleg nem érhető el :(
3108. Ata06
2014. márc. 4. 19:42

Ismeritek? Fantasztikus. :D

Bächer Iván - Hatlábú (ebkönyv) - Meghallgatható az első óra itt... [link]

3107. Ata06
2014. márc. 4. 19:39

Nem szeretnétek ingyen fajta tiszta kis vizslákat? :( Ha valamelyikötöket érdekel, akkor szóljatok a facen megvan a cím.


"Kedves Mindenki!

Nemrég született gyönyörű fajtatiszta magyar vizsla kiskutyák (most 4 hetesek) INGYEN elvihetők Nemesbükről. (2 szuka) Március vége felé kerülhetnek az új gazdihoz! "

3106. Miszti3
2014. márc. 4. 10:22

De jó, akkor a Te tündérkéid is a gyógyulás útján vannak! :-) Én is örömmel olvastam.


Tegnap Mesike szinte nem is kukkolt. :-) Persze lehet, hogy a gyógyszer mellett annak is nagy jelentősége van, hogy ezerszer is kizökkentettünk már, rászóltunk, hogy nem szabad, és már bevésődhetett neki, hogy az rossz dolog... De a nyugodtságát mindenképpen a gyógyszernek tudom be, hogy többet alszik, és nem olyan féktelenül interaktív. Ez abszolúte észrevehető változás. Párom is mondja, tehát akkor nem vagyok elfogult...

3105. Moncsicsa (válaszként erre: 3103. - Miszti3)
2014. márc. 4. 09:39

Itt vagyok! :) A Nyafi nekem pl. a tenyeremből nyalja fel a golyócskákat, ropogtat rajtuk egyet-kettőt, és lenyeli.

Abban az esetben, ha pl. így nem megy, akkor írta a könyv, hogy vízben lehet feloldani, vagy darabokra törve hozzá lehet adni a kajcsijához.


Az adagolásról azt írja, hogy általában étkezések között kell bevenni. "Azon állatok kezelésekor, amelyek tápláléka egész nap ugyanaz, takarmányukba vagy vizükbe be lehet keverni a napi gyógyszeradagot."


Nyafinak naponta 1x kell adni, én pl. délután szoktam beadni neki.

3104. Moncsicsa (válaszként erre: 3098. - Miszti3)
2014. márc. 4. 09:32

Szia Miszti! Ezek nagyon-nagyon jó hírek, nagyon boldog vagyok most! :) Csak így tovább! :)


Mi is köszönjük, jól vagyunk, Nyafóca füle nagyon szép, úgy gondolom, hogy még a hét közepéig-végéig adom neki a homeopátiás bogyókat, aztán mi abbahagyjuk. Ezt a kettőt a füle esetében csak addig kell szedni, amíg a tünetek fennálnak, aztán abba lehet hagyni.

A szőre is szép már neki, alig látszik a kopás helye, csak ha nagyon közelről vizslatom, akkor lehet észrevenni, hogy hol vannak még pici hiányosságok. Úgy gondolom,hogy ez is rendben lesz. :)


Kapja az orvos által ajánlott vitamint, lassan fogyogat az első üvegcse, aztán még jön két havi adag, utána szünet, és úgy gondolom, szeptember-október környékén adom neki majd a másik 3 hónapos kúrát.


A homeós bogyókról azt írták, hogy akut betegségeknél gyorsan hatnak, ott hatnak nehezebben/lassabban, amikor krónikus betegségről beszélünk.

Nyafinál is már 1-2 nap után határozottan észrevehető volt, hogy nem rázza a fejét, és nem váladékozik a füle.


Most a változatosság kedvéért én vagyok göthös, Bogikám múlt héten megint köhögött, folyt az orra, szerintem elkaptam tőle. :( Most magamat kúrálom nagy dózisú C vitaminnal, ami nem tablettás kiszerelés, hanem a hagyományos aszkorbinsav. :) Kicsi kanál, 3-4 ezer mg. Remélem hamar túl leszek rajta, mert annyi dolgom van, nem érek rá betegnek lenni. :D

3103. Miszti3 (válaszként erre: 3102. - Ata06)
2014. márc. 4. 09:04
Én nem olvastam ezt a trükköt. A könyv meg még nincs meg, lányom betegállományban van péntek óta, nem hozta meg. Moncsi talán tud erről valamit...
3102. Ata06 (válaszként erre: 3101. - Miszti3)
2014. márc. 4. 00:02

Nem baj, hogy rögtön lenyeli? Atának szétnyomom a gólyokat és beleöntöm a szájába csöpp vízzel elkeverve ,mert azt olvastam, hogy a szájnyálkahártyáról kell felszívódnia.

Valahol olvastam ezt a trükköt. :P

De ha le lehet nyeletni, akkor én sem kínlódnék vele.

3101. Miszti3 (válaszként erre: 3100. - Ata06)
2014. márc. 3. 21:32

A boxot mindenképpen meg szeretnénk venni, mert ezt betegség nélkül is ajánlják. Ha most jobban is van, meg mostmár várom is, hogy tovább javul, akkor is jó lesz neki napközbeni alvásra. Elvonulásra. Hogy ne figyeljen mindig ránk, hanem pihenjen a kis kuckójában. Remélem, meg tudjuk szerettetni vele.


A Coffea cruda 5CH-t és a Valeriana 5CH-t adom neki, naponta 2x5-5 szemet. Altató és nyugtató. Egy töpörtyűbe nyomkodom bele a 10 pici bogyót, - kb. 1.5 mm-esek - alig látszanak ki belőle, azt bekapja. Próbáltam echte a torkába adni, de azt mind kiköpte, így jó.

3100. Ata06 (válaszként erre: 3098. - Miszti3)
2014. márc. 3. 20:40

Egyem meg a kis okos aranyos fejecskéjét.:))))

Nagyon örülök neki, hogy használ a bogyó. Lehet, hogy akkor box se kell?

Most melyik bogyót kapja? Hogy adod be neki?

3099. Miszti3
2014. márc. 3. 19:41

Azt nem írtam az előbbi bejegyzésben, de a teljesség kedvéért kiegészítem: hogy az első feladatnál társította a feladathoz a "simi" szót is, úgyhogy magára a szóra mozduljon rá, és tegye rá a fejét a kezére. Kitartotta a kezét valahová, és mondta, hogy "simi", akkor kellett csinálnia. A második feladatnál a "papír" lett a parancsszó.


Gyorsan tanul, kis okoska. :-)))

3098. Miszti3
2014. márc. 3. 19:29

Alszik a Mesikém, már háromnegyed órája, magától. Igaz, kicsit betakartam, mikor láttam, hogy elnyúlik.

Lányok, alig akarom elhinni, de kezdjük észrevenni rajta a javulás jeleit!!! :-))) Szerintem a homeos gyógyszer hatása lehet. (Más nem változott körülötte). Sokkal nyugodtabb, mikor jött a lányom sem remegett olyan túlfűtötten, máskor percekig extázisban ugrál, ma feltűnően -szokatlanul- nyugodtabban üdvözölte... Még fel is tűnt Gyöngynek. Jahhh, és 2-3 napja semmit nem rágott szét, mikor egyedül hagytuk... És nem utolsó sorban alszik nappal. 1-2 akár 3 órát is. Ez teljesen elképzelhetetlen volt az utóbbi hétig. El sem akarom hinni, hogy ilyen hamar hatással van rá a gyógyszer, én olyan 1 hónap múlva vártam volna javulást.


Mint írtam fentebb, itt volt ma Gyöngyöm. Séta elmaradt az eső miatt, de délután alaposan lefárasztotta tanulással, klikkerezett vele 2 feladatot is. Csendben néztem őket, hogy csinálják. Mesike nagyon lelkes, ordít róla, hogy imád ilyen feladatokat megoldani... Először mindenféle mozgásokat csinál - pl. forog, tolat, bök, ugrál, kétlábra áll -, és várja, mikor kap klikker hangot. Az első feladatnál azt célozta meg Gyöngy, hogy a kissé behajlított tenyerét bárhova leteszi, Mesike belehajtja a fejét, és kicsit úgy is marad. Eltelt vagy jó félóra, mire pusztán a klikker segítségével -jutalomfalatokkal- rávezette Mesikét a megoldásra. Olyan boldog lesz tőle, kis büszke pofit vág, hogy "na lám, megcsináltam". Írtó aranyosan örül neki! Rám is rámnézett, hogy mit szólok hozzá, persze, hogy kapta a dicséretet. :-)

A másik feladat az volt, hogy az asztal sarkára ráragasztott egy kis sárga öntapadós "üzenő papírt" -nem tudom, így hívják-e. És arra kellett az orrával ráböknie. Ahogy közelített felé, már kapta a klikkert, meg mikor arra fordult is, és szép lassacskán odament a papírkához. Persze itt is előtte forgott össze-vissza, meg tette magát, legalább 10 percig semmire sem kapott klikkert. De végül megcsinálta. Ez egy komoly agyi tevékenység, szinte belefárad a "gondolkozásba".


Szóval javulgatunk. Moncsi, Te viszont már régen írtál Nyafikáról, javul a szőre, növöget vissza?

3097. Miszti3 (válaszként erre: 3096. - Katykóca)
2014. márc. 2. 18:12

Szerintem olyan 3-4 hete csinálhatja. Eleinte ritkábban, talán 1 hete sűrűsödött be ennyire, hogy alig bírunk vele.

Most adom neki mindkét homeos gyógyszert, és folyamatosan próbáljuk kizökkenteni. Egyenlőre ennyi. El vagyok miatta keseredve. :-(((

3096. katykóca (válaszként erre: 3095. - Miszti3)
2014. márc. 2. 15:57
Basszus ..elég szarul hangzik...de ez nem túl régi dolog nem???
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook