Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas a terhességi vércukrom, mit tegyek? Van esetleg valakinek átfogó diétája erre? fórum

Magas a terhességi vércukrom, mit tegyek? Van esetleg valakinek átfogó diétája erre? (tudásbázis kérdés)


18. krizsanevi (válaszként erre: 16. - Anbene)
2009. jan. 16. 14:09
Persze, a gyümölcsöt sem lehet túlzásba vinni, mindig kinéztem a táblázatból, hogy mennyit lehet megenni egy tízóraira v. uzsira.
17. krizsanevi (válaszként erre: 16. - Anbene)
2009. jan. 16. 14:08
Áááá, azt mondták nem vészes, van ennél magasabb is. Van olyan, akinek inzulinoznia kell magát emiatt.
16. anbene (válaszként erre: 13. - Krizsanevi)
2009. jan. 16. 14:07

A diétát én is kibírnám, tk-val, zöldségekkel, de a süti azért nagyon hiányozna néha. És úgy hallottam, hogy a gyümölcsöket sem szabad a fruktóz miatt túlzásba vinni...

Remélem, nem lesz jövő héten gond, akkor jön meg az eredményem. A 10,4 iszonyat sok!

2009. jan. 16. 14:07

[link]


Ez a táblázat van meg nekem.

14. anbene
2009. jan. 16. 14:05
Ma reggel voltam ismételt cukros vizsgálaton, a cukros lötyivel (vittem fél citromot), 3x szúrtak. Túléltem. :))) Csak legyenek jók az eredmények!
2009. jan. 16. 13:59
Nekem azt mondta a dokim, hogy felejtsem el a péksüteményeket, az üdítőket, cukrot. Kenyeret, zsemlét is teljes kiőrlésűt ettem. Husit lehet minden mennyiségben, sok gyümölcsöt (kivéve szőlő, banán) Kaptam egy szupi táblázatot, amiben benne van, hogy miben mennyi ch van.
2009. jan. 16. 13:52
Sziasztok! Nekem 10.4 volt a terheléses vizsgálat után a cukrom. Diétáznom kellett, és végig minden rendben volt. Szülés után rögtön elmúlt.
2009. jan. 16. 13:42
Nekem most lesz a hónap végén a cukorterhelésem,és sajnos cukros lötty lesz.:(
10. a9e1c02a7b (válaszként erre: 8. - Anbene)
2009. jan. 8. 16:06
Te jó ég! Ti vihettetek kaját? Nekünk valami cukros löttyöt kellett meginni.
9. kostyi79 (válaszként erre: 8. - Anbene)
2009. jan. 8. 16:01

Hat igen! A gyumolcslevek naggggyon tele vannak cukorral. Az is, amit hazilag allitasz elo, hat meg amihez tesznek is cukrot!

Azert nem art az ovatossag, jo megfogadni a dietetikus tanacsat!

2009. jan. 8. 15:42

Köszi a válaszokat!

Azóta a védőnő megnyugtatott, hogy lehet amiatt volt magas, mert sok volt a reggelim (2 dl dobozos almalé, cukros, 1 nagy szendvics, amiben körözött, tarja, tojás volt). De hát ha egyszer azt mondták, hogy a reggelimet vigyem!

Védőnő meg csodálkozott, hogy miért nem a zsemle, tej variációt mondták.

Bár az is igaz, hogy túl sokat híztam a 22 hét alatt. :)

2009. jan. 8. 15:24

Ne aggodj, ez egyaltalan nem magas. A dietetikus majd mindent el fog mondani.

Cukor helyett hasznalj fruktozt, az orvos felirja, ugy olcsobb. Sutni-fozni is lehet vele, nem fogsz semmi kulonbseget erezni. Persze csak mertekkel!

Ahogy azt elottem mar leirtak, barna kenyer, barna rizs, gyumolcsokkel ovatosan. A korte is tilto listas.

Tesztabol is inkabb barna, bar a spagetti, ha nincs agyonfozve, akkor nem emeli nagyon a vercukrot.

Sok zoldseg. Zoldsegek kozul a sutotokot hanyagold, a krumplit inkabb sutve, ne purenek. Inkabb egyel sokszor keveset, igy nem ingadozik tulsagosan a vercukrod.

Ne felj, nem lesz huzos a dieta. Amikor nekem elmondtak, hogy mit ehetek, majdnem padlot fogtam. Soha eletemben nem ettem annyit, mint amennyi a megengedett volt.:D

6. cikicakk (válaszként erre: 5. - Panka78)
2009. jan. 7. 14:33
Mennyit fejlődött az orvostudomány 12 év alatt.Nekünk nem volt diatetikusunk,csak a kezünkbe nyomták a kis füzetet, és tessék belőle összeállítani a napi diétát.Ha betartod, akkor ez azért nem annyira magas, hogy aggódnod kelljen,de vigyázz magadra.Egészséges kisbabát kívánok!
5. Panka78 (válaszként erre: 2. - Anbene)
2009. jan. 7. 14:26
A dietetikus egyénre szabott diétát fog összeállítani. (ne gondolj valami nagy dologra)Ne kísérletezz! Mindenkinek más jó, várj még beszélsz a dietetikussal.
2009. jan. 7. 14:20
Nekem is 8.7 volt a vércukrom a terhességem alatt,mert rengeteget híztam.AZ 5.hónaptól kellett diétáznom, és hetente járnom súly mérésre.Nálunk a terhességi diabeteseknek adtak egy kis füzetet amiben pontosan le volt írva, napi háromszoros lebontásban/ három étkezés/ hogy mennyi kalóriát ehetek meg.Nagyon szenvedtem,mert pont görögdinnye, szőlő és ringló szezon volt,amit én imádtam.Szerencsére a cukrom a szülés másnapjára már sehol sem volt,csak akkor már nem voltam éhes.
3. a9e1c02a7b (válaszként erre: 2. - Anbene)
2009. jan. 7. 12:47
Nekem csak picit volt magasabb, nem kellett mennem dietetikushoz, de diétáznom kellett. Annyit mondtak, hogy fehér kenyeret, cukrot ne egyek, rizst és krumplit ritkán, inkább sok zöldség, húsfélék, tejtermékek, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, barna rizs, kevés gyümölcs (lehetőleg ne banán és ne szőlő). Én teljesen betartottam, és normalizálódott a dolog.
2009. jan. 7. 12:44
A posztprandiális vércukor szintem 3,1-7,5 normál helyett 8,7. Megyek diabetikushoz, de előtte már el szeretném kezdeni a lehetséges diétát. A cukron kívül mit kell még csökkenteni? Van esetleg valakinek átfogó diétája erre?
2009. jan. 7. 12:42
Magas a terhességi vércukrom, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook