Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskatartás kezdőknek fórum

Macskatartás kezdőknek (beszélgetős fórum)


1 2
2023. szept. 13. 09:12
A vezetékekre érdemes tenni kábel spirált, nálunk is ezzel vannak védve több helyen is a kilógó vezetékek.
2023. szept. 13. 09:06

Reggel és este adok nedves eledelt a két maine coon cicámnak.

Száraz táp egész nap van előttük, ebből rendszeresen csipegetnek is napközben.

30. mongi
2023. máj. 13. 07:09

Nálunk reggel tasakos és utána egész nap száraz táp estig előttük. Éjjel alszanak.

Más macskák is vajon alszanak éjjel?

2023. ápr. 8. 11:39

Maximum kétszer tökéletesen elég enni egy macskának.

Nálunk reggel kapnak nedves tápot, este szárazat.

Egyébként a macskatápok csomagolásán ott az ajánlás, hogy adott korú, súlyú macskának milyen adagot kell enni.

28. l.luiselotte (válaszként erre: 27. - Dabefe1cf0)
2023. ápr. 7. 09:08
És fuve is, mert legel is
2023. ápr. 7. 08:50
Nem tudom írták-e, friss vize mindig legyen:)
26. Borian
2023. ápr. 7. 06:48

Valahol azt olvastam, hogy napi kétszer kell adni a cicának kaját. A mi macskánk ezt nem olvasta, ezért reggelizik, olykor pótreggelizik, ebédel, vacsorázik és egész nap van előtte száraz kaja.

Royalcanin száraztápot kap, tasakosból a Felix Duo a kedvence (próbáltunk mást, de akkor rázza a lábát), este pedig tonhalat vagy lazacot eszik. Azért nagyon meg van veszve, néha már 5-kor elkezd érte nyávogni. :-)


Nem én kényeztettem el ennyire, a férjem volt. :-)

2023. ápr. 6. 22:41

Valahol olvastam, hogy a "vadon élő macska", (bármit is jelentsen ez) naponta "10 egérnyi" táplálékot fogyaszt.

Ennek alapján naponta 10x kéne adnunk neki kevés, pici, 1 egérnyi kaját :))

Az én macskáim, ha sokat kapnak egyszerre, kihányják.

Fentiek alapján én naponta 3-4x adok nekik tasakos kaját (1 tasak 2 macskának elosztva) és további 2x száraz kaját.

De az állatorvos azt mondja, darált pulykamellet kell nekik adni tejszínnel, tojással elkeverve.

Azt is adok nekik időnként.

24. tien
2023. ápr. 6. 22:34

Nyers sertéshúst még véletlenül sem !

Tiltólistás ( kutyának és macskának egyaránt)

23. Icuska538 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 22:09
Szerintem adhatsz neki kenyeret. Amit nem szeret úgysem esz meg. Nem lesz baja. Kis cica? Jó lenne többször ennie, de ha ennyi mit tudsz tenni. Vigyázz rá. Szerintem nem lesz baja ha nem modern kajákat kap. De azért figyelj rá!
22. bnedora (válaszként erre: 20. - Gyuri87)
2023. ápr. 6. 22:01
Nem keverem a disznóval, csak a kutyát hasonlítottam össze a cicával.
2023. ápr. 6. 21:16
Igen,túl fűszereset, erőset, édeset nem kéne adni neki. Sótlanul főzött rizs akár konzervvel keverve, így laktató is és picit spórolni is tudsz. A zöldséget mindent próbálj ki nyersen is. Nekem volt cicám aki a tök belét meg az uborkát úgy ette nyersrn majd meg fulladt úgy tömte befele a pocakba. Másik cicám a nyers krumplit és a tv.paprikát ja és barackot. ez mind úgy derült ki, hogy véletlenül leesett a földre. Utána már célirányosan kaptak. Majd megismered az ízlését. Jó ember vagy, hogy felkaroltad. Nagyon sok szeretetet fogsz kapni tőle.
20. Gyuri87 (válaszként erre: 19. - Bnedora)
2023. ápr. 6. 20:57
Kutya sem eszik meg mindent,ne keverd a disznóval!!!
19. bnedora (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 20:17
Egy macska nem kutya, ami mindent megeszik. Sós dolgokat nem szabad neki adni, mert az méreg számukra. A tejet is mellőzni kell, még akkor is, ha nincs tőle hasmenése. Feltétlen orvoshoz kell vinni oltások, féreghajtás miatt. Bocsi, ha már írta valaki. Nyers sertéshús szintén tilos.
2023. ápr. 6. 20:06
Adhatsz neki házikosztot meg szárazat is ha meg tudod venni. Kétszer elég ha adsz neki. Több mint a semmi. Kenyértől és a tejtől a legtöbb cicónak megy a hasa. De kis mennyiségben persze kaphat. Nyers csirkehúst is adhatsz neki. Disznót ne adj csak főve mert attól férges lesz. Féreghajtót tudsz venni állatpatikában és sok kutyatáposnál is.
17. libikóka (válaszként erre: 16. - Libikóka)
2023. ápr. 6. 20:04
Ha talált amúgy is jobb a kevesebb gyári kaja ,,feltehetően nem ehhez van szokva.
16. libikóka (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 19:56
Jólelkű vagy és biztos jobb neki mint az utcán:))Majd kitanulod ..🐈
15. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 19:55

A tejtől nagy valószínűséggel hasmenése lesz,,az is kárba vész így ami mást kap.

A laktózmentes jó.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2023. ápr. 6. 19:54
Oké. Már elkeztem, csak még nem nagyon volt időm felkészülni erre az egészre. ;) Legalabb lett volna rá 9 hónap. :D De tanulunk. Csiszólódunk. Csak hát még van neki mit megtanítani. Mondjuk hogy ne rágja össze a vezetéket. :S Rá van nagyon cuppanva az elektromosságra. Lehet árammal működik. :D
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2023. ápr. 6. 19:50
Ha ilyen menüsoron élnék én is folyton visítanék érte. :D Ez 10 fogásos svédasztal legalabb, emberi szemmel nézve. Nagyon szeretheted a macskádat. :)
12. libikóka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 19:49
Olvass utána a hagymának:))
2023. ápr. 6. 19:46

Benti macska.

A száraz wiskas egész nap előtte van, akkor kap enni, amikor kér, mert különben orditva nyávog.

hajnali 5 óra pástétom.

7 - 8 ó, amikor hazaérek a boltból, csirkemell

du 14-15 óra pástétom

este lidles coshida vagy rossmannos winston

ezután újra alszik,ill. sétáltatjuk, de éjfél körül felébred, akkor ujra kap/kér valamit.

Keveset eszik egyszerre, nem nagy macska , 6,5 kg ( ma mértem )

2023. ápr. 6. 19:45
Elnevezem bablevesnek ezek után. :D
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2023. ápr. 6. 19:44
Pedig azt kapott. Hagymas babot. :D Mer' az angyalok is esznek babot. :D
8. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 19:42
Hagymásat ne:)
2023. ápr. 6. 19:40
Konzervet meg szaraztapot kapott eddig. Meg amit mi is ettünk. A zöldségeket nagyon szereti. :)
2023. ápr. 6. 19:39
Kétszer adok neki egy nap. Nekem sajna nem telik többre. Egyebkent is csak itt talaltam a hazunk elott, nem volt betervezve semmilyen macska. De nagyon girhes volt, aztan megsajnaltam. Kenyeret nem lehet adni neki, mi? Ha tojast ütök rá mondjuk vagy esetleg tejet?
5. 820e00bff1 (válaszként erre: 4. - 820e00bff1)
2023. ápr. 6. 19:38
Adok neki mèg jutalom falatot is,amit boltban lehet kapni
2023. ápr. 6. 19:36
Száraz táp mindig van kirakva. Azon kívül meg maradèkot is eszik . Tejet is kap (nincs hasmenèse tőle).
3. libikóka (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2023. ápr. 6. 19:34
Na jó van kis nasi is:DD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook