Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskaháló (kerítés) tapasztalatok fórum

Macskaháló (kerítés) tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
32. hajnallányka (válaszként erre: 31. - 10685d3a12)
nov. 1. 18:34
Sokan vannak így sajnos. Persze nem elhanyagolható az sem hogy elég sokba kerülnek ezek a hálók és a telepítésük.
nov. 1. 18:18
Én is szívesen az udvaron tartanám a macskánkat, hogy ne tudjon kóborolni. De mivel a szüleimnek ez nem igénye, így nem találhatók a kerítèsre macskabenntartó cuccot.
30. hajnallányka (válaszként erre: 29. - Áfonyáspezsgő)
nov. 1. 18:09

Köszönöm a választ.

Elköltöztünk, hát nem lett macskaháló még.

A cicáim nem szöknek el, csak látó- hallótávolságban vannak. Éjszaka pedig bent alszanak. Lehet jó gazdi vagyok és szeretnek.:)Ettől függetlenül ahogy lesz rá módom megcsináljuk, mert idegen cicák viszont jönnek.

29. áfonyáspezsgő (válaszként erre: 25. - Hajnallányka)
2023. aug. 23. 11:38
igen, ez az a háló. bocsánat, hogy ilyen sokára válaszolok, de nem láttam, hogy írt valaki a témához.
28. áfonyáspezsgő (válaszként erre: 26. - Érdekes73)
2023. aug. 23. 11:32
Szia Érdekes73, nem akadnak bele. Alumínium maga a háló, de úgy néz ki, mint egy horgászháló. Ellenáll az időjárásnak, nem szakad, csak kifejezetten célszerszámmal lehet megbontani. Nálunk 6 macska lóg rajta, élvezik:)
27. hajnallányka (válaszként erre: 26. - Érdekes73)
2023. aug. 17. 06:18
Néztem az oldalon a véleményeket. Vannak képek, videók az ügyfelektől. Nem írnak rőla hogy lett volna ilyen gond.
26. Érdekes73 (válaszként erre: 25. - Hajnallányka)
2023. aug. 16. 20:55
A hálóba nem akadhat bele ?
2023. aug. 16. 20:21

[link]



ilyesmire gondoltam

24. hajnallányka (válaszként erre: 22. - Andi1963)
2023. aug. 16. 20:20
Szia, köszönöm .Megnéztem, jó megoldások vannak.
23. hajnallányka (válaszként erre: 21. - Vigyefene)
2023. aug. 16. 20:02
Köszönöm.
22. Andi1963 (válaszként erre: 1. - Hajnallányka)
2023. aug. 16. 19:04
Szia Hajnallányka, most csináltattam az erkélyre macskahálót, ajánlom a Cat Net macskahálót, a facebookon megtalálod őket, rengeteg ötlet, kép érkezik hozzájuk az általuk már megvalósított tervekről cicaközelből:)
2023. aug. 16. 16:39

Még egy ötlet.

Ha az elkeritett rész kijárati ajtónál van, akkor lehet a cicának saját ki/be-járata. Akkor megy ki/be, amikor jónak látja. A nagy ajtó aljához közel, van egy kisajtó, amit a cica a fejével nagyon könnyen ki tud nyitni.

Sokféle van, itt van 1. Olyan hintaféleség.

[link]

20. timycat (válaszként erre: 19. - Timycat)
2023. aug. 16. 16:27
Úgy értem felülről is zárt ketrec. Szépnek nem szép az biztos
19. timycat (válaszként erre: 18. - Hajnallányka)
2023. aug. 16. 16:26
Láttam anno ismerősöknél kifutót cicáknak, az teljesen zárt volt, gyakorlatilag egy nagy hálós ketrec az udvaron.
18. hajnallányka (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. aug. 16. 16:17
Köszönöm, ez hasznos válasz volt. Ilyesmire is gondoltam, hogy csak a teraszt hálózni és csak addig lennének ott amíg nem vagyok otthon.
17. hajnallányka (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. aug. 16. 16:14
Az a baj nem a kíirt kérdésre válaszoltál.Én úgy látom, te sértődtél meg. Gúnyolodhatsz nyúgodtan. Azt nem érted pont a cicákat védeném.
16. timycat (válaszként erre: 1. - Hajnallányka)
2023. aug. 16. 13:03

Nálunk "macskabiztos" udvar és kerítés lett anno építve, 2-2,5 méterre felfalazott kőkerítés semmi kapaszkodóval, tetején befelé vastag perem, befelé hajló akármiken végig háló volt kifeszítve (hálót idő megette és nem osztott szorzott levettük), fal, kerítés mellé nem ültettünk fát vagy bokrot, így sem volt teljes a siker. Valamelyik cicánkat megfogta, valamelyiket nem. Sokszor idegen cicák estek csapdába nálunk. Tehát igazából nem jött be.


Megértem az aggodalmad, mert mi is város közepén élünk, forgalmas út, szomszédoknál vannak kutyák, a környékben lehetnek rossz szándékú emberek is (pl felénk az utcán járó macskák pár éve valamiért elfogytak, nem hinném hogy az állattartás lett ennyire tudatos és felelős). Sajnos tuti tippem nincs. Nálunk általában akkor vannak kint a macskák amikor figyelni tudunk rájuk. Az is biztos sokat számít, hogy már a legfiatalabb is 10 éves, így már nincs bennük az a csillapíthatatlan kalandvágy, kicsit ugyan kéretik magukat, de ha szólunk vonulnak be. Ha nem vagyunk itthon este, sötétben sosem lehetnek kint.

15. ,zumba (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. aug. 16. 11:02
Tudom, nem ez a téma: ha hozzánk jön a szomszéd cica, még simogatást is kap...
14. Amaunet (válaszként erre: 11. - Hajnallányka)
2023. aug. 16. 10:32

Jajj, drága! Hogy is adhatnék én nevelési tanácsokat? Úgy csinálod ahogy akarod.

Ha neked a háló a megoldás, akkor legyen az.

De akkor jó magasan 5-10 méter építs rá a kerítésre hálót.


Vagy ültess a kerítés aljába jó szélesen macskariasztó növényeket. (már a felkiáltó jelet sem merem használni egy mondat végén, nehogy valaki megsértődjön :))


És ezer bocsánat, hogy egyáltalán írtam ebbe a topikba!

13. secret8 (válaszként erre: 12. - Hajnallányka)
2023. aug. 16. 09:50
Ez is olyasmi volt, amit írtam, hogy láttam. Csak ők a terasz egy részét áldozták fel erre. Igaz, nekik valami jó drága perzsa, vagy hasonló macsekjuk van, nem sima házicica, de ez mindegy is. Mindegyiket lehet félteni. :)
12. hajnallányka (válaszként erre: 2. - Secret8)
2023. aug. 16. 09:09
Nem nagy kert van. Láttam már olyat is hogy kifútót csináltak macskahálóból.
11. hajnallányka (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. aug. 16. 09:06

Köszönöm a válaszod.

Ők már nagy cicák, ivartalanítva vannak. Kint szeretnek lenni jórészt. Meg vannak nevelve hidd el:),nem szöknek vagy csavarognak el. Viszont új környezetben, biztosan kíváncsibbak lennének. Ott ahova mennék a szomszédból rögtön az utcán lennének. Belvárosról van szó, nem faluról, van egy kis különbség. A kérdésem nem a cica nevelésre vonatkozik:)egyébként.

10. Amaunet (válaszként erre: 3. - Hajnallányka)
2023. aug. 16. 07:26

Szerintem inkább rá kell majd szoktatnod őket szabadságra.


Július elején kaptam két pici cicát. Első hetekben csak bent voltak. Nem mertem őket kivinni az udvarra.

Féltem attól is, hogy a kutyával hogyan fognak kijönni.

A lényeg, hogy hamarosan kinti cicák lesznek belőlük. Vagyis az éjszakát is kint fogják tölteni.


Ha az udvaron vagyok folyton ott vannak körülöttem. Ha hívom őket rohannak hozzám. De hagyom, hogy felfedezzenek mindent.

Itt falun nem gond, ha a szomszéd macskája átmegy.


Ne a hálókon gondolkodj, hanem neveld őket! Apránként szoktasd hozzá őket az új környezethez és legyenek könnyen behívhatók.

9. Sirga (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. aug. 16. 06:51
Egyetértek. Nagyon ügyes, találékony állatok. Minden helyzetben megtalálják a kiutat. :)
8. hajnallányka (válaszként erre: 5. - Zoxa)
2023. aug. 16. 05:33
Ez is jó ötlet, köszönöm.
7. Zoxa (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2023. aug. 15. 20:52
Oké, de ki tudja, hátha segít valamit ez is, pl.: támad 1 jó ötlete, vagy megnézi a "vélemények"-et, azok személyes tapasztalatokból fakadnak.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Zoxa)
2023. aug. 15. 20:48
Személyes tapasztalatokat szeretne
5. Zoxa
2023. aug. 15. 20:43

A neten találtam:


[link]


Távol-tartó tüske a neve, lehet a kerítés tövébe, tetejére is tenni. Többféle van keress rá, ha érdekel, nem linkelem be mindet.

(Vannak jó megoldások Jackson Galaxy Pokoli macskák c. sorozatában, de azok biztos drágák.)

4. Bichi (válaszként erre: 3. - Hajnallányka)
2023. aug. 15. 19:40
Hidd, el, ha nem fedel le a kertet, a macska megtalálja, hol tud felmenni, sokkal leleményesebbek, mint te gondolnád, szóval, ha nem a lakásban van, akkor elkerülhetetlen a kerítésmászás...
3. hajnallányka (válaszként erre: 2. - Secret8)
2023. aug. 15. 18:04
Ma néztem egy ingatlant, teljesen megfelel nekem. Van két cicám őket vinném magammal. Pici udvar van és a teraszról könnyedén fel tudna ugrani a kerítésre. Erre keresnék megoldást. Láttam pár megoldást képeken, engem olyan érdekelne akinek van ebben tapasztalata. Köszönöm a válaszod.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook