Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska és baba egy lakásban fórum

Macska és baba egy lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
66. spinneli (válaszként erre: 61. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 11:31

De én írtam, hogy nem is kell mindenkinek lakásban tartani az állatát, van akinek tényleg hajmeresztő ha bent van bármi szőrös.

:)

65. spinneli (válaszként erre: 62. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 11:30

Leírtam alant az alapvető higiénés szabályok betartását, nem egy ördöngőség.

Ha ezt nem sikerült betartani, akkor tényleg nem kellett volna állatot vállalni.


Én úgy vagyok egyébként ezzel, hogy ha lakásban, vagy bárhogy tartok állatot, akkor felelősséget vállalok érte és magamért is, ergo. tudom, hogy többet kell porszívóznom, hogy gondoskodnom kell az állat jólétéről nem csak az állat, hanem magam miatt is.

Ha erre nem vagyok képes, akkor nem vállalok állatot.


Az ismerősödnek többször kellett volna kezet mosni, és nem takarítani az almot, ennyi lett volna a feladata a gyereke érdekében.

2013. márc. 13. 11:30
A játszótéri homokban találkozik macskaszarral, akkor miről beszélünk??
63. XXXT
2013. márc. 13. 11:27

Nekem a tanárom az első órát azzal kezdte, h a macskát azonnal vágjuk ki, ha terhesek leszünk. A kutyát nem kell, őt megtarthatjuk. A következő mondata az volt, h persze csak azért, mert ő utálja a macskákat. Ennyit az objektivitásról. Én mint macskatartó, felháborodtam. Ugyan nem lakásba vannak a macskáim, de ahoyg mások is írták, ha betartjuk az alapvető higiénés feltételeket, akkor nincs gond. Abetgegségeket is akkor tudná a gyerek elkapni, ha könyékig a cicaalomban turkálna. Több ismerősöm lakik lakótelepi lakásban gyerekkel, macskával, mégis amíg be nem hívták a másik szobából a macskát, nem is lehetett sejteni, hogy ott bizony lakik egy csizmás kandúr. Normális feltételeket kell teremteni.

Nem kell mindentől óvni azt a gyereket. Nyilván azt se kell, hogy minden fertőző dolog közelébe engedjük, de kell tartani egy normális középutat.

62. belladonna3 (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:26

Ezt hogy érted?

Miért hibás a szülő?Hacsak nem abban hogy macskát tartott terhessége idején a lakásban..

2013. márc. 13. 11:25
Azt hiszem, nagy részetek tényleg tisztán tartja a lakást, egy részetek, csak úgy véli, hogy tisztán tartja, és vannak, akiknél teljes a káosz. Aki nem szereti bent az állatot, annak úgyis mondhattok bármit, az akkor sem fogja szeretni. Lehet valakinél bármilyen tisztaság, ha elmegyek, és jön a macska, már égnek áll a hajam, és a kávéban, sütiben is a szőrt keresem.
60. spinneli (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:17

Aki nem elég higinékus, igényes az állattartásra, az tényleg jobb, ha nem vállal gyereket állat mellé.

Kb. annyit kell betartani, hogy alaposan megmossa a kezét, nem eteti szarral a macskát, és nem takarítja ameddig terhes az almot.

Ha ennyit nem képes valaki betartani, akkor magára vessen.

59. spinneli (válaszként erre: 58. - Belladonna3)
2013. márc. 13. 11:16
Ezért kizárólag a szülő a hibás, nem a macska.
2013. márc. 13. 11:14
A szomszédunknak hyrocephalusos lett a gyereke a toxoplasmosis miatt.A doki szerint a macskájuk miatt...
57. bázis22 (válaszként erre: 56. - Molyka)
2013. márc. 13. 11:12
Na, erről jut eszembe, amikor a szülő a gyerek kezébe nyomja a villamoson, buszon, metrón a kiflit, ahol előtte sajnos nagy eséllyel ült már ( én nem is merek leülni) egy vizelettel, széklettel szennyezett hajléktalan, a kicsi meg fészkelődik a tenyerével igazítja magát helyre, és aztán jóízűen majszolja a kaját. Nem a témához tartozik, de borzalmas számomra.
56. Molyka
2013. márc. 13. 11:08
Nem azt mondom, hogy állatkertet kell tartani, de szerintem elfér a macska a gyerekkel. Nem gondolom, hogy undorító lenne, ahogy itt írta valaki, hiszen ha tetszik ha nem, több szöszt, mocskot szed össze a gyerek a játszótérről, buszról, vásárlásból, mint egy rendesen tisztán tartott kutyától vagy macskától. A kiflin, amit a gyerek kezébe nyom az anyuka, azon több "gané" van mint a macskán. A macska tanítható, tisztán tartható.
55. evamaria0803 (válaszként erre: 51. - Bázis22)
2013. márc. 13. 11:07
de akkor sem az állat a hibás, csak ezt akartam mondani! Aki saját magára nem elég igényes, az nyilván az állatot is úgy tartja, de nem a macska miatt nem lehet valakinek gyereke, hanem a nem megfelelő állattartás miatt. Tény, terhesség alatt a rendben tartott macskától is jobb a 3 lépés távolság, nem a lányom takarította az almot (egyébként sem kézzel szedegetjük ki).
54. belladonna3 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2013. márc. 13. 11:06

Valaki olyannak adnám,akiről tudom biztosan hogy szereti az állatokat.De nem kockáztatnám hogy pl; egy óvatlan pillanatban besurranjon a babámhoz és a mellére üljön.Tudod a macskának van egy ilyen hülye szokása.Mégsem tölthetem azzal az összes szabadidőmet hogy azt figyeljem mit csinál a macsek.Vannak nevelhetetlen macskák is,a nagyanyám

a pákosztosságról sehogysemmivel nem tudta lenevelni a macskáját..

2013. márc. 13. 11:05
szerintem egy jól gondozott cica vagy kutya a kis babára semmi veszélyt nem jelenthet még a planel lakásokban sem természetessen a cicának külön helye legyen amit meg szokik és ha már a baba nagyobb akkor se lehet semmi komolyabb baja töle
2013. márc. 13. 11:03
Gondoskodni az udvarban is lehet az állatról. Nekem is van. Ha kimegyek játszani vele, akkor kutyázós ruhát húzok, ha bejövök, azt lecserélem, amit összeugrált, összenyalt, összeszőrözött.
51. bázis22 (válaszként erre: 38. - Evamaria0803)
2013. márc. 13. 11:03
Ez tény, hogy van ilyen, és főleg azok akik maguk is elvoltak zárva az állatoktól, és nem tudtak átesni a fertőződésen, hogy emiatt elvetél a kismama. De ezt a terhesség előtt megtudják állapítani labor vizsgálattal, hogy átesett-e ezen valaki, ha igen nem veszélyes a magzatra, ha nem akkor sajnos lehet a nem elég higiéniával kezelt állattól probléma.
50. Fülemüle01 (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2013. márc. 13. 11:03
Szívemből szóltál! :)
49. spinneli (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 11:02
Nem tudom, mire gondolhatott a doki.
48. Fülemüle01 (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:02
Így van!
47. c6973617d3 (válaszként erre: 45. - 4fbd4b2862)
2013. márc. 13. 11:02
Amin keresztül megtapasztalja későbbiekben az "emberről való gondoskodást" ! :)
46. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2013. márc. 13. 11:01
Ezt nem én találtam ki, nekem így mondták. Próbálkoztak a gyerekkel, nem jött össze, a doki javasolta, hogy kicsit "vegyen vissza a macskából". Azóta sem jött össze, macsak maradt. Ennek persze ezer oka lehet, de a macska is felmerült, mint veszélyforrás.
45. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2013. márc. 13. 11:01
Ja,és így tanítjuk a gyereket a felelős állattartásra.
2013. márc. 13. 11:00
Mi is felnőttünk (generációmra gondolok) kutyával, macskával és megvagyunk. Túl vannak ezek a dolgok lihegve.
43. spinneli (válaszként erre: 41. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 10:59
Nem is kötelező-sokan nem szeretik az állatot a lakásban, csak azt sem kell hinni, hogy az állatok veszélyforrást jelentenek a babákra, gyerekekre, mert ez megfelelő tartás mellett nem igaz.
42. csgybzs (válaszként erre: 24. - Pzm3)
2013. márc. 13. 10:58

Nem kell személyeskedned, nincs helye itt és nem is releváns.

Aki a kutyáján/macskáján szemrebbenés nélkül tovább tud adni, az nem érdemel gyereket. Nincs első vagy második. Vagy ha igen... akkor meg egyébként is a macska volt előbb. Mondjuk ahogy az emberek mostanában cserélgetik a házastársukat, családjukat, nem csodálkozom ezen a hozzáálláson.

41. Mazsinka (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2013. márc. 13. 10:57
Tökmindegy. Nem emiatt nem tartok állatot a lakásban.
40. 2ddcf05062 (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 10:56
Én erre tettem be az oldalt, amit linkeltem :)
39. spinneli (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 10:56

Igen, én is csak erről tudok-a nem jól hőkezelt hústól, mosatlan gyümölcstől ugyanolyan eséllyel kapja el az ember, mint macskától, vagy kutyától.

Alapvető higiénés szabályok betartása mellett nem jelent semmilyen problémát...egyébként minden olyan állattól el lehet kapni, amelyikkel fertőzött nyers húst etettek...nem is nagyon értem, hogy miért a macskákra van kihegyezve.

38. evamaria0803 (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 10:56
Kíváncsi lennék, ki mondta, hogy a macska miatt nem lehetett babája. Nálunk három cica volt a lakásban hosszú éveken keresztül, (a legidősebb 15 éves volt), de közel 20 évig volt folyamatosan cicánk, mégis lett unokám! Őrültségeket azért nem kellene írni. Lehet szeretni, vagy nem szeretni egy állatot, de mindent a "nyakába varrni" nem szép dolog!
37. bázis22 (válaszként erre: 29. - 2ddcf05062)
2013. márc. 13. 10:56

Csatlakozom egy Svéd tudományos cikk gépi fordítása szerint sem kell félni. A legtöbb ember azért ezen a fertőzésen átesett.

Ennyi erővel száműzni kellene a kolbász evést is, hiszen nyers sertéshús, és mondhatnánk, ki tudja, hogyan füstölték. Elég volt-e az az idő, hogy a férgeket elpusztítsa.


"így az ilyen leírás hangzik riasztó, tanulmányozza vezető szerzője Antonio Barragan, kutató, a Center for Infectious Orvostudomány Karolinska Intézet és a Svéd Intézet fertőző betegségekkel szembeni védekezés, azt mondja: "Ugyanakkor, fontos hangsúlyozni, hogy az emberek éltek ezzel a parazita sok ezer, így a mai fuvarozói Toxoplasma nem kell különösen aggódik. "

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook