Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska és baba egy lakásban fórum

Macska és baba egy lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
126. c6973617d3 (válaszként erre: 123. - Sutoczkine)
2013. márc. 13. 14:30
Jelen! :)
125. szafaripók (válaszként erre: 121. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 14:28
És már mind halott vagy halálos beteg?? Nem hiszem... Azért az állatnak is van félnivalója az embertől betegség tekintetében. De ha mindkettő megfelelően van ápolva, akkor ez gyakorlatilag 0.
124. Veronika27 (válaszként erre: 106. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 14:27

Egyetértek veled teljesen.

Én is szeretem az állatokat, de nem bent a lakásban.

Anyósomék egy 35kg kutyát tartanak (lesz az 40-45 is, mire felnő) egy 2 és fél szobás lakásban. A kutya már tönkretette a bőr ülőgarnitúrát, arról nem beszélve, hogy mindenhova felengedik, tiszta szőr lesz minden, a kutya meg neveletlen is, rád ugrik, arcon nyal, bejár az ágyba, hát fúj...

Arról nem beszélve, hogy nem mosnak kezet, miután kutyáznak és úgy kinálják a vendéget ezzel-azzal. Na nem is voltam náluk már hetek óta.


Aztán pedig igen, a közösségi portálokon baba-állat fotók, nos én sem tartom jópofának őket. Nyilván egy gyereket nem kell túlfélteni, de azért én nem szeretném, ha a gyerekemet nyalná a kutya, vagy szőrrel lenne tele a szája.


Egyetlen esetben tudnám elképzelni az állatot a házban, mégpedig akkor, ha külön saját helye lenne és nem mászkálhatna be mindenhová, ahova a kedve tartja.

2013. márc. 13. 14:23
Csajok álljunk már meg 1 picit. Keressük már meg az arany középutat. Nyújtsa fel a kezét az aki egyetért azzal, hogy nem dobunk el jószágot csak azért, mert jön a baba, nem puszilgatjuk, nyalogatjuk a jószágot és a gyereknek sem engedjük. A jószágról megfelelően kell gondoskodni (tisztán tartani, oltani, megfelelő kajával etetni, stb). A gyermeknek megtanítani, hogy a jószág nem játék ezért nyúzni, dobálni, stb nem szabad. A lakásba tartott jószágot be kell idomítani, hogy tudja a határokat, pl, nem mehet be a gyerekszobába. Igen erre a macskák is képesek. Meg tudják tanulni, hogy akkor se menjen be, ha nyitva az ajtó. Persze ehhez hatalmas türelemre, kitartásra és következetességre van szükség, de nem lehetetlen. Ha valaki még macskaválasztás előtt van, de a baba is szerepel a tervei között akkor már célszerű eleve olyan macskát választani ami nyugodt természetű és már pici korától úgy nevelni, hogy a leendő gyerekszoba tabu legyen a számára.
122. Molyka (válaszként erre: 57. - Bázis22)
2013. márc. 13. 14:20

Szintén nem a témához, de az én kisfiam mostanában azzal szórakozik a járműveken, hogy alaposan belenyúl a szájába, és nyaldossa a kezecskéjét. 3 éves lesz májusban, tudja hogy nem szabad... én meg szó szerint öklendezem, főleg, hogy tudom kik ülnek kik fogják a kapaszkodót. :(

Miért engedem? Nem engedem, rászólok, kiveszem a szájából, (bár akkor már mindegy) most azt találtam ki, hogy veszek keserű oldatot gyógyszertárba és bekenem a kezét elmenetel előtt...

121. Mazsinka (válaszként erre: 119. - C6973617d3)
2013. márc. 13. 14:19
Azért esem túlzásokba, mert a környezetem is túlzásokba esik, ezt látom, ezt tapasztalom. Egyetlen olyan macskás gazdit sem láttam még, aki nem engedte be az ágyába a cicát, aki nem puszilgatta. Talán ha találkoztam volna ilyennel, másképp látnám a dolgokat, de nem így történt.
120. szafaripók (válaszként erre: 118. - Zsoka1984)
2013. márc. 13. 14:15
Ez sem mindig igaz: mi már 2x költöztünk a cicánkkal, és még mindig jól érzi magát!:)
119. c6973617d3 (válaszként erre: 116. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 14:13

Miért gondolod, hogy ha nem esel túlzásokba, akkor nem értjük meg a mondanivalódat? :)


Te nem tudod elfogadni,pont!

2013. márc. 13. 14:10
Egyébként az is elgondolkodtató, hogy a macska kér e a panelból, mert nem hiszem. A macska a helyhez ragaszkodik és nem az emberhez.
117. XXXT (válaszként erre: 116. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 14:10
Szerintem senki nem mondta, hogy mostantól ezt kell csinálni. Alább is írtam, hogy nyilván nem kell megenni a macska lábát reggelire. A kisgyerekek ismerkednek a környezetükkel, és nem tudod elkerülni, hogy előbb utóbb valamibe beletúrjon, esetleg beleegyen. Nyilván nem arra buzdítunk, hogy nyugodtan hagyd h egye a homokot a gyerek, és puszilgassa a macskát. Mi is írtuk, h nem kell csókolgatni a macskát. Nem értem, h az állatszeretet és a benntartás miért egyenlő ezzel.
116. Mazsinka (válaszként erre: 115. - XXXT)
2013. márc. 13. 14:05
Nagyszerű! Akkor együnk tyűksz.rt és gilisztát mind, de előbb fertőtlenítsük ki a tányérunkat, utána egy smár a cicunak, és roppant következetesek leszünk.
115. XXXT (válaszként erre: 112. - Evamaria0803)
2013. márc. 13. 14:01
Ó, az én barátnőm gilisztát is evett állítólag, mégis él és virul:))) Arról nem beszélve, h a kedvenc tevékenysége az volt, ha pucér csigától kezdve midnen gusztustalanságot megfogott és kergetett vele.
114. XXXT
2013. márc. 13. 14:00
Nyilván nem szabad túlzásokba esni, azért, mert benn van a cica, még nem kell nyalogatni :))) Nálunk pl mindig a lábunknál aludt, leszoktattuk arról, h a fejünkre mássszon. Egy fotel volt, amiben mindig aludt. Más bútorra esze ágában sem volt felmászni. nálunk nem sok szőnyeg van, ami van, az is kicsi, így a takarítás könnyen ment.
113. zsoka1984 (válaszként erre: 106. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:57

Nekem egy ált. sulis osztálytársam, családja volt ilyen vagy durvább.

Az asztalon sétáltak a macskák az ebédlő asztalon egy ágyban aludtak velűk a macska a ruhás szekrényben ellett meg, de akkor akadtam ki nagyon, amikor ették a pudingot, egy tálbó, egy kanállal.

Szerintem az állatnak, nem sok keresni valója van a házban, mert főleg a macska, ha akar befekszik a kiságyba, ha ott érzi jól épp magát.

2013. márc. 13. 13:57
Óóóóó, és ha még azt is leírom, hogy édesanyám szerint apró gyermekkoromban ettem a tyúk..art az udvarról? Nem emlékszem rá, de biztosan így van, ha ő mondja, és még mindig élek! Ez persze nem azt jelenti, hogy így kell tenni mindenkinek, de egy lakásban tartott, tiszta, megfelelően gondozott macskától egyetlen babának sem lett még baja!
111. szafaripók (válaszként erre: 1. - Kincs82)
2013. márc. 13. 13:55
Oltás, féreghajtás, porszívó, és nem lesz gond! Az én cicám 4 és fél éves, a fiam 3 lesz. Boldogok együtt, és legalább szereti az állatokat, nem fél tőlük. És még beteg se volt (pedig ovis...)
110. szafaripók (válaszként erre: 10. - 2ddcf05062)
2013. márc. 13. 13:53
Ha nem is tudod pontosan, mire a nagy jótanács??
109. Zebra25
2013. márc. 13. 13:45
szerintem sem kell egy állatot csókolgatni ahhoz, hogy szeressük
108. spinneli (válaszként erre: 95. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:43

Én nem hiszem, hogy az állandó fertőtlenítés jó a gyereknek, ahogy az sem, ha nyalja-falja az állatot.

Én sem szoktam, maximum megsimogatni, erre lettem megtanítva, valószínűleg én is ezt tanítom majd a gyerekemnek.

:)

107. Mazsinka (válaszként erre: 104. - Taste)
2013. márc. 13. 13:42
No comment.
106. Mazsinka (válaszként erre: 102. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 13. 13:40

Ja, hát nálunk nem is volt divat a túlzott féltés, de a szüleink nem szerették, ha az állat az arcunkba bújik, mert valahol szabni kellett egy határt.


Ettől függetlenül napi szinten látom azon a bizonyos közösségi oldalon, hogy posztolnak kutyás, macskás-babás képeket, amint a baba az állaton alszik, puszilgatja, és jönnek ám a kommnetek rendesen, hogy mennyire édesek bla-bla... szerintem meg nem édesek, a kutyának, macskának semmi keresnivalója a gyerek szájában.


Nyilván ez csak bizonyos esetekre vonatkozik, és már nagyon szélsőséges kategória, de jelen van.


Nekünk is volt egy rokonunk, a kutya velük aludt, nyaldosta őket stb. Ez akkor kezdett frusztráló lenni, amikor olyan vendégek mentek hozzájuk, akik ezt nem nézték jó szemmel, akik nem szívesen ültek abba székbe vasalt nadrágban, ahonnan előtte hessegették le az állatot. Nem szívesen ettek abból a kalácsból, amit kézzel fogott meg a házigazda, miután megsimogatta a kutyát stb.

105. Muraja (válaszként erre: 104. - Taste)
2013. márc. 13. 13:38

Inkab nyaljon össze vissza egy kutyus mind egy gusztustalan fogatlan felnöt puszilgason kinek a kilelegzesi aromaja tul tesz egy dögön .

Sajnos sok felnöt hanyagolja a fogat aminek katasztrofalis eredmenye van.

104. Taste (válaszként erre: 100. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:32
Nem az volt a kérdés, hogy nyalhatja-falhatja -e a gyerek és a család az állatokat,hanem az, hogy élhetnek -e 1 lakásban. Attól, hogy együtt élnek az állattal, természetesen féregtelenítés és minden higéniás dolgot betartva, még nem lesz baja gyereknek. Ez az én nézőpontom.Továbbá az is, hogy nem kéne riogatnod ilyen hülyeségekkel a fórumindítót, hogy a te egyik ismerősödnek egy macska miatt nem lehet gyereke. Olyan vicces volt ez a mondat a többi hosszászólás között. Csak ezért mertem reagálni rá.
103. 26c9a8950c (válaszként erre: 100. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:32
Gyerekkoromban nekünk is sok és különböző állataink voltak. Rendszereresen köztük jártam, etettem, gondoztam, játszottam velük, de soha nem engedtem, hogy nyalják az arcomat és én sem puszilgattam őket. Pedig tényleg imádom az állatokat. Két kisfiam van, nekik sem engedem, hogy puszilgassák őket. Nálunk a kutyának az udvaron a helye.
102. 731e5b9ffb (válaszként erre: 100. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:31
Attól, hogy kint tartottátok őket, az udvaron az összes állatban levő kórokozóval ugyanúgy kapcsolatba kerültél, mintha bent lettek volna. Hacsak ti mindig bent voltatok, és soha se mentetek volna ki.. Azt meg szó szerint szerintem senki sem értette, hogy smárolni kéne az állatainkkal..Az meg, hogy a lábadnál alszik egy cica, nem ugyanaz a kategória, mitha engeded pl. az arcodat nyalogatni..
101. 731e5b9ffb (válaszként erre: 95. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:25
Én a gyerek körüli dolgok állandó fertőtlenítésével sem értek egyet. Inkább találkozzon mindennel a kicsi szerevezete, amivel nyilván 3 éves kora után is fog, hogy egy jó immunrendszer alakulhasson ki. És ebbe bele tartozik az is, hogy nyaljon macskát, ha ahhoz van kedve:) Én sajnos nem nyaltam, meg is lett az eredménye..:S
100. Mazsinka (válaszként erre: 99. - Taste)
2013. márc. 13. 13:17
Én is "faluhelyen" nőttem fel kutyák, macskák, csirkék, disznók és tehenek társaságában. De még "faluhelyen" sem volt szokás, hogy az állattal alszunk, nyaljuk-faljuk, puszikodunk vele. Ha az arcunkba lihegett, nyaldosott minket, rájuk lett szólva, a lakásba meg be nem tehették a lábukat-"faluhelyen".
99. Taste (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:08

Húúú...és még sorolhatnánk, h az ismerőseink ismerőseivel és azok ismerőseivel mi minden történt a macskák miatt, ugye?

Érdekes, hogy régen "faluhelyen" ez nem jelentett problémát..

98. Muraja
2013. márc. 13. 13:04

Egy alat a csaladban ugyanugy csaladtag mind a többi !

Ami a fertözest illet az ember is fertöz es nem is akar hogyan.

Alatott tudok tisztan tartani de sajnos egy felnött embernek nehez tudatara adni hogy budös es apalatlan.

97. pzm3 (válaszként erre: 95. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 13:02
Főleg utána jó vele smárolni,miután nyalogatta a sz.ros seg.ét..:O
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook