Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
189. Pirosalma (válaszként erre: 187. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 16:58

Mert úgyis tudom, mi lenne az eredmény: vagy jobban érezném magam, vagy rosszabbul, vagy nem lenne változás. Bármelyik is legyen az eredmény, nem jutok semmivel sem előbbre, mert egyrészt nem tudok az szérumparamétereket ellenőrizni (ami még talán kevés is sok esetben), és nem tudom kiküszöbölni a szubjektivitást (pl. placebohatás) és egyebeket.

Sajnos ez így működik. Természettudományos szemmel nézve nem minden kísérlet értékelhető.

188. otletes (válaszként erre: 186. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 16:57

A gabonák közül a köles és quinva 100% ban lugosít, mint ahogy a barnarizs is.


Nincs logika, csak saját tapasztalat.

187. 33592d1fba (válaszként erre: 185. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 16:46

Hát igen itt a fórum pl az összhangról is szól!

Miért nem vágsz bele egyilyen jellegű dologba a gyakorlatban,és utána már egyenlő partnerként tudsz gyakorlati véleményt is mondani,én meg mondjuk megpróbálom magamat belerágni a tudásarzenálod megértésébe és kielemzésébe és hidd el te jobban jársz ,mert lehet h,hogy még be is jön.Nekem azért nagyon nagy falat lenne ,"belédolvasva"/hozzászólások/nagyon magastudású és a tárgykörben igen jártas ember vagy.Írígylem a tárgyköri ismeretedet,sajnálom egy kicsit ,hogy nem pozitívabban nyitsz a hozzászólásaidban,légy kedvesebb a lyányokkal!!!

Hidd el a portál sztárja lehetnél!!

186. Pirosalma (válaszként erre: 178. - Otletes)
2008. febr. 19. 16:39

Mindenki ismer valakit, aki ez meg az.

A B17-vitamin hatása nem igazolható.

Egy-két emberből meg szóbeszédekből, netes "statisztikákból" nem ildomos felsőbb körökben messzemenő következtetést levonni.


A körülményeket nem ismerve (stádium, étrend, kapott gyógyszerek, ha voltak stb.) ez nem információértékű. Olyan, mint ha azt mondanám: képzeld, Józsi bácsi kocsija 100-zal ment, és nulla liter fogyasztott...Ja, hogy lejtőn, hátszélben?:-) Bár ez szerintem elég vicces példa, azért én annyira nem nevetek rajta. Remélem, érted a lényeget.


A teljes gabonéról tévedsz, a korpatartalmúak jobban savasítanak, mint a "sima". A mazsola erősen lúgosít (nem egészen pontos a lúgosít vagy savasít kigejezés, mert nem egészen erről van szó, de ezt most hagyjuk, nem lényeges), cukortartalma óriási.


A logika itt (is) érvényét veszti.

185. Pirosalma (válaszként erre: 176. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 16:34

Nem értitek az lényeget, de inkább hagyjuk, mert most már amúgy is tökjól összebarátkoztunk, és így már mi értelme a vitának?:-)

Komolyan mondom, akkora összehang van köztünk, hogy nem látom tőle a monitort:-D

184. Pirosalma (válaszként erre: 173. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 16:32

Ok, de ez nem változtat azon álláspontomon, hogy nem tartom hasznosnak a méregtelenítést mint szabadidős tevékenységet:-D


"Mivel szintén laikus ésszel elgondolva,ha valamiből túl sok "gyűlik" a testben..." - ok, ok, legyen, de szerintem hanyagoljuk a témát, mert úgy látom, nem jött le, amit írtam:-) (A méregtelenítés állandó folyamat stb.) Tehát nincs szó alkalmankénti tisztulásról, a már részletezett biokémiai okok miatt.


"Márpedig szerintem a mai ember szevezetében sajna biztosan gyűlnek..." - jól látod, ez sajna így van:-( Pl. a dioxin felezési ideje 6-50 év. És érdekes a kapcsolat az egyes mérgek, és azok mellékhatésa (pl. vérképzőszervi mellékhatás) között (ezt szándékosan nem fejtettem ki a biotranszformációnál, mert messzire vezetne, és nem érzem magam elég felkészültnek belőle).

183. Pirosalma (válaszként erre: 181. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 16:25

Dehogy rágtuk csontig, csak nem látok előremozdulást:-) Lehet, nincs is rá szükség?:-)


Milyen témára gondolsz? Akár kezdhetnénk is, ki ne haljon a topik:-D

182. Pirosalma (válaszként erre: 172. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 16:24

Ha összefüggéseiben akarod megérteni a folyamatokat (a megértés azt mondják, nem állapot, hanem folyamat, egy dolgot sokféleképen meg lehet érteni, de átlátni már nehezebb, főleg a komplex biológiai rendszereket).


A táplálkozási magatartászavarokat (nem egyenlő a táplálkozási zavarral, az bővebb, bocs, de ez hozzátartozik:-) én nem keverném ide, nem tartozik szorosan témához, bár kétségkívül ez is szerepet játszik benne (persze nem a tudomány maga, hanem ahogyan egyesek lefordítják a tudományt: kenyér hizlal, ez hizlal, az hizlal stb. Nagy a felelőssége annak, aki ezekről a témákról ír).

181. 33592d1fba (válaszként erre: 180. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 16:20
Oké szerintem is csontig rágtuk..))Majd "csatázunk" még más témában ,pellengérezi az elmét:D
180. Pirosalma (válaszként erre: 171. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 16:16

Szia!


Téma részemről befejezve.

179. 0c97fbb607 (válaszként erre: 178. - Otletes)
2008. febr. 19. 13:27

Persze,tudom én:)))

Csak nem akartam arra kiélezni a dolgot,hogy a böjt mindenre jó,csoda dolog és aki böjtöl az 100 évig él,így is nehéz őket arról is meggyőzni,hogy hasznos a szervezetnek:))

178. otletes (válaszként erre: 173. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 13:15

Pedíg ha hozzájárul szívesen megadom annak a hölgynek az elérhetőségét aki ugyan nem 42 de 40 napos böjttel, dokumentálhatóan megelőzte a kemoterápiát. A Thumormarker értékei dokumentáltak a böjt előtt (ezért kezdte el) 30 nappal később, (ekkor nőttek az értékei, de tudta, hogy ez csak átmeneti így folytatta a Breus kúrát) 10 nappal a böjt után, Minden rendben volt. Nem kellett kemora mennie. Persze mind e mellett 4 fiú gyereket nevel, és dolgozik. Igaz hogy Belgiumban él.


Más: valaki emlegette Tihanyi Andrást mint "szakértőt" az NLC ről. Vissza kell keresni milyen kirohanást intézett nemrég a makrobiotika és a B17 vitamin ellen. Én konkrétan ismerek ilyen hölgyet aki áttétes tüdőrákból ezzel a 2 módszerrel gyógyult meg.


Azért amiről nem tudunk az létezik. Természetesen tudom, hogy sokan mindenféle életmódváltás ellenére elmennek, de legalább azt is el kéne ismerni, hogy van akinek sikerül. A lugosítás pedíg valamennyi táplálkozási rendszer alapja. Abban mind egyezik, hogy zöldség, gyümölcs és teljes gabona is lúgosít. De a rengeteg zöld levelű zöldség az "ász" és a csírák és ez bárki számára követhető.

177. 0c97fbb607 (válaszként erre: 176. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 12:31
:DDDDD
176. 33592d1fba (válaszként erre: 175. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 12:26
Akölünbség az uak és köztünk az hogy ők csak elméleti forrásból indulnak ki,nem próbált gyakorlati módszert próbálnak elméleti szintre vinn tudományos köntösben.Te már éltél szokványos savasító módon és kipróbáltad a lúgosítás,böjtölés oldalát is.Mit tudhatsz te arról hogy mit visz véghez egy kúra.Hiszen csípőből megcáfolható vagy elméletileg .Hát Myly francba a tapasztalataiddal:::)))))
2008. febr. 19. 12:13

A tudománynak köszönhetően kapunk rengeteg rót ,de rosszat is.

Sok a savad?Tudományosan kifejlesztett gyógyszerrel semlegesítheted azt:)))Még véletlenül se gondolkodj el azon,hogy milyen ételek,okozzák a kellemetlen tüneteket,még véletlenül se gondold azt ki ,hogy pár napig nem eszem húst,mert úgy érzem ,most megterhelő:))

Neeeem,dehogy,egyél csak bátran,aztán tarts otthol savlekötőt,meg emésztés serkentő cseppeket:)))

174. 33592d1fba (válaszként erre: 168. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 19. 12:10

Mégegyszer kiemelm a kedvedért a fórum címét:Lúgosítás de mivel?Figyelted nem az a címe hogy szeritetek mik a lúgosítás ellenérvei.vagy az hogy csapjunk össze pro és kontra.Ide olyan emberek jönnek fel akiket érdekel a téma meg szeretnék ezt a fajta életmódot próbálni.Senki nem kért kéretlen prókátorokat és ellentábort ,ha visszaolvastál akkor láthattad ,hogy ez az egész nem erről szólt.


"Nem alkottam véleményt, ezt igyekszem elkerülni."

Hát ha ezt akartad nem sikerült.Első beszólásodnál már pártot foglaltál.Ez nem baj de vállald be!

Valóban nem álltam le bikémiai paradigmákat folytatni p.a. val mivel nem látom értelmét ebbe az irányba elmenni valmint nem is az én szakterületem,és a dolog célja is az volt hogy még véletlenül se legyen cáfolható ,tehát mintegy öntömjénként született.A diskurzus szerintem egyébként sem az hogy felsőfokú szinten megírt könyvekből puffogtatunk részleteket ,vagy ha saját tudásból merít ,akkor sem ezt jelenti Beszélgetni a jelentése ,ha én előveszema szakmai nyelvezetemet lehet hogy nagyon pengének tűnök, és néhány siheder elájul a gyönyörtöl,de nem tettem jót magamon kívül senkivel.Nem beszélgettem ,nem cseréltem eszmét.

173. 0c97fbb607 (válaszként erre: 170. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 12:05

Figyelj,itt nem kialakult betegségekről beszélünk,hanem inkább a megelőzésről.Aki már beteg ,az ne böjtöljön,hanem menjen orvoshoz:))

A böjt nem gyógyszer,hanem inkább megfelelő időben végezve megelőző hadművelet.Mivel szintén laikus ésszel elgondolva,ha valamiből túl sok "gyűlik" a testben,és nem szabunk neki megáljt ,akkor tovább gyűlik és betegségeket okozHAT.Ezért senki nem hal bele pár nap tisztitástól,amikor is kimossa egy pár palack vízzel a testéből ezeket az anyagokat.

Márpedig szerintem a mai ember szevezetében sajna biztosan gyűlnek ,nem oda való dolgok,nem csak az ételekre gondolok.

Igen a böjtnek kiegyenlítő szerepe is van,nem csak pihenteti az emésztő rendszert,nem csak hagy időt a testnek elvégezni bizonyos karbantartó munkálatokat,hanem egyensúlyba is hozza....egy darabig,amíg újra fel nem burítjuk:)))

172. 0c97fbb607 (válaszként erre: 169. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 11:58

Még valamit .

Hogy van-e létjogosúltsága,hogy tudományos alapokra helyezzük az egészségünket?Hogy muszály tudnunk milyen kémiai folyamatok zajlanak a testünkbe,mi egészséges és mi nem?

Lehet ,hogy jó lenne?

Szerintem meg egyáltalán nem jó.

Nagymértékben felelőssé teszem az "egészséges életmód"sztorit abban,hogy minden második ember táplálkozási zavarokkal küszködik,mégpedig azért,mert már minden ételben csak a mérget látja,és bizony így azzá is válik.

171. 33592d1fba (válaszként erre: 166. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 11:57

Soha egy szóval sem kérdőjeleztem meg egyetlen tudományos tényt sem/olvass vissza/azt mondtam ,hogy fejlődőképes világunkban vannak amikor a tényekbről kiderül hogy felül kell írni őket.Az emberi szervezet működése egyáltalán nem nics még lekáderezve,A hormonrendszer összetettsége ,hatás -ellenhatás rendszere például gyerekcipőben jára megismerés szempontjából.

A jog azt mondja nem bűnös amig be nem bizonyították.Miért írsz le alternatívákat amíg nem bizonyították a használhatatalnágukat.

Egyébbiránt Albert Schweitzer,Isaac Newton,Nokola Tesla,vagy Albert Einstein neve mond valamit?Tekintsd meg a biblográfiájukat Vegetariánus böjtöt járt emberek,ja mellesleg tudósok?/

Azt a részt hogy áálításaim alapján előrébb kéne járnom ,nem értem.Mihhez képest?

170. Pirosalma (válaszként erre: 162. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 11:52

Hát az éléshez konkrétan nem. De ha már ilyenekbe megy bele az ember, akkor a száraz tudomány nélkül nem sokra megy.


"egyszerüen csak figyelni kellene a testünkre ,ennyi lenne az egész." - nem hinném, hogy különböző kóros eltéréseket, amiknek tünete nincs a kezdeti stádiumban, tudnál magadnak diagnosztizálni helyesen. Félrevezető, az egyéni érzékelés szubjektív, a legtöbb esetben hasznosíthatatlan (nyilván azt megérzed, hogy fáj a fejed, vagy a veséd, de azt már nem tudod sokszor megállapítani, mitől; és ezek még csak a legegyszerűbb esetek).


"hogy az elhízás,nem "normális" velejárója a korral" - de, fiziológiás folyamat, sé több szempontból sem jó ellenszegülni neki. Pl. csontritkulás.


Itt te a böjtnek egy harmadik értelmét írod.

169. Pirosalma (válaszként erre: 159. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 11:46

A böjt hasznosságát bizonyos szempontból nem vitatom. Itt konkrtéa na méregtelenítési szándékról van szó, ami megítélésem szerint zsákutca.


Egyébként igen, iparág épült rá. Ahogyan a lúgosításra is.

168. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 161. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 11:46

Nem alkottam véleményt, ezt igyekszem elkerülni. Tudod a vélemény olyan mint a -hogyan is fogalmazzak finoman - hátsó fertály, mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.

Amit leírtam az egyszerű ténymegállapítás volt.

katilla 127 hsz:"Én állok elébe a biokémiai diskurzusnak "

Pirosalma 128 hsz:nem idézném, mindenki nézze meg.

katilla 129 hsz:"Egyet viszon meg tudok ítélni,a böjt ,lúgosítás ,méregtelenítés témakörnek csak az esszenciáját nem érted.Ez olyan mint amikor valaki szűzen a szexualitás szakértője/elméletileg/vagy a gyermekszülés avatott embere férfi létére.Süt a soraidból,hogy nem hiszel ,és még esélyt sem adsz semmi hollisztikusnak."

"A lélek szó gondolom nem mond sokat ,azt hiszem te ennél realisztikusabban fogod fel az életet"



"méregtelenítés témakörnek csak az esszenciáját nem érted"Mi ez, ha nem kioktatás, mellébeszélés tények nélkül, elvonatkoztatva a témától? Mellékesen nem sok biokémiai utalás volt benne, ezt még az én csökkent képességemmel is meg tudom állapítani, már a nyelvezetéből is.

167. Pirosalma (válaszként erre: 157. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 11:45

Nem parancsolok le senkit, amiket írok, tények. Csekkolhatod őket.


Mi nem létezik?

166. Pirosalma (válaszként erre: 156. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 11:44
Nem, de álításaid alapján neked előrébb kell járnod, különbne nem kérdőjelezheted meg az én álításaimat, vagy ha úgy tezsik, tudományos tényeket.
165. 33592d1fba (válaszként erre: 163. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 11:39
D enem is aversenysportolók táplálkozásába szólt bele hanem a böjtbe::))
164. 33592d1fba (válaszként erre: 162. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 11:31
tök igaz
163. 0c97fbb607 (válaszként erre: 160. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 19. 11:31
A versenysportolók teljesen más módon táplálkoznak és a cél a teljesítmény növelése,de ez nem egyenlő avval,hogy az az egészséges,sőt:)
2008. febr. 19. 11:27

Még annyit,szerintem az élethez nem kell a tudomány ,csak józan ész.

Teljesen mindegy ,hogy tudományosan mi zajlik a testben,milyen enzimek meg kutyafülék bontanak le vegyületeket,egyszerüen csak figyelni kellene a testünkre ,ennyi lenne az egész.

Nem kell hozzá nagy tudás ,hogy az ember érezze ,ha valami nem stimmel a testében,ahoz sem,hogy azt érezze,hogy az elhízás,nem "normális" velejárója a korral.

Ahoz sem kell doktorátus,hogy rájöhessünk,hogy az ételünkkel,vagy a mértékkel van a hiba.

Sorolhatnám.

A képlet számomra egyszerű.Együk azokat a dolgokat,amik épp szezonálisak,amik épp érnek.Lehetőleg alapanyagokból dolgozzunk,főzzünk ,pároljunk ,de részesítsük előnyben a nyers tápanyagokat.

Ezen felül fontos a gaszronómiai élvezet is,mert gyarló az ember:)))

De azt hiszem ezekkel már tisztában van az ember:))

Ha valaki így étkezik,szerintem semmi szükség semmilyen plussz ,gyártott kapszulákra,vagy készítményre,a teste megoldja a többit.

Az hogy az egészsége ,hogy fog működni,innentől fogva a genetika "rendezi".

A böjtre pedig mindig is szükség volt van,mert az ember hajlamos túlzásokba esni ,amit ily módon kiegyenlíthet.

Én így gondolom.

161. 33592d1fba (válaszként erre: 160. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 19. 11:22
Nem a hozzászólás hanem a stílus ami aggasztó aférfiak részéről akik belépnek a fórumokra Te is rögtön betámadtál nekem pedig soha a büdös életben egy szót nem váltottunk,fogalmad se lehetett a szakmai hozzáértésemről/ami egy "kissé" erősebb volumenű mint a tiéd/mégis leszoltál látatlanba.Igen pirosalmának van egy stílusa ,ő az okoska tárgyilagos,de te milyen alapon alkottál véleményt?
160. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 151. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 11:17

Jujj... én csak egy butuska utolsó éves közgazdászhallgató vagyok, némi (több, mint)évtizedes versenysport múltal, egy kis tapasztalattal a diéta és testsúlyszabályozás terén.

Doktorátusom valszeg sose lesz, ismerem magam, hiányzik a szorgalom...

És bocsánatot kérek Öntől, meg még az Úristentől stb.. hogy merészkedtem ide, a NŐI fórumba írni. Most, itt nyilvánosan kérem, hogy kövezzenek meg!!!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook