Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


31554. Eli77 (válaszként erre: 31539. - Szisz3)
2019. máj. 21. 16:35

Szia Szisz!

Köszönöm az érdeklődést, sajnos nem sikerült. Hcg 2. 😥

31553. Boci11 (válaszként erre: 31550. - __Hope__)
2019. máj. 21. 13:32

Szia!

Nekem az e.colival kapcsolatban van némi tapasztalatom, ugyanis a férjemnél 2X is találtak. A jó hír, hogy mind a 2X elmúlt 1 hét antibiotikum után. Szintén jó hír, hogy az én orvosom úgy nyilatokozott róla, hogy a lombik kezelésnél nem számít. Úgyszintén jó hír, hogy nálunk a spremaminta minőségét nem befolyásolta (ugyanolyan szegényes volt, mint máskor 😓 ) Viszont azt el kell áruljam, hogy az első lombikunknál azután derült ki, hogy baci volt a mintában, miután kiderült, hogy sikerült a lombik. Megkérdeztem, hogy nem lehet-e ebből baj, azt mondták, hogy nem. Ennek ellenére nem maradtak velünk a babák. Elvileg nincs összefüggés, mert bármi más is okozhatta, nem derült ki, de ki tudja. Most meg úgy jártunk, hogy az antibiotikummal sikerült kiölni az e.colit, de a kontroll vizsgálaton meg találtak helyette egy másik bacit, amit a lombik miatt már nem mertek ismét antibiotikummal kezelni, ugyanis az antibiotikum se tesz túl jót a spermiumoknak. (Habár erről is megoszlanak a vélemények.) Mindenestre annyi volt, amennyi egy ICSI-hez kell. Ha van rá lehetőségetek, én antibiotikum kúra után is várnék a teherbeeséssel. Persze, ha természetes úton próbálkoztok, akkor lehet, hogy mindegy, mert ha így sikerül teherbe esni, akkor nem lehet nagy gond a sperma-fronton.

Összességében elmondható, hogy az egy hetes antibiotikum mind a kétszer megtette a hatását, ami az e.colit illeti.

31552. Csabibabi2 (válaszként erre: 31550. - __Hope__)
2019. máj. 21. 12:19

Szia,

Nezd jobb felni mint megijedni 3 honapon mar semmi nem fog mulni.viszont ha jol emlekszem influenza oltast meg javasoljak is a kismamaknak.rosszabb ha lszas leszel es elkapod.

31551. tyityu (válaszként erre: 31550. - __Hope__)
2019. máj. 21. 12:17
Szia! En nem vagyok a csoport tagja, de lehet, hogy tudok segiteni. Most vagyok 27 hetes terhes, a terhessegem elott derult ki, hogy a kanyaro ellen nincs ellenanyagom. Elmeletileg ugyanazt a vedooltast adjak, mint a rubeola ellen. Kombinalt ROR oltas, egyszerre van benne oltoanyag a rubeola, mumpsz es kanyaro ellen. Nekem vegul nem adtak be, mert mire mentem volna, addigra teherbe estem, kismamaknak pedig nem adjak be. Nekem a dokim azt mondta, hogy 2 oltas kell a vedettseghez, a ket oltas kozott 1 honapnak kell eltelnie, es a masodik oltas utan meg egy honapot kell varni, hogy ujra probalkozhassunk. Szoval az 2 honap varakozas osszesen. En Fro-ban elek, az itteni orvosom magyarazta igy el, de gondolom otthon is hasonlonak kell lennie. En szules utan beadatom.
31550. __Hope__
2019. máj. 21. 12:04

Sziasztok!


Mint a meddőségi témakör legnagyobb szakértőihez fordulok hozzátok. Igaz, még nem vagyok 40, és nálunk jelenleg bármilyen beavatkozás, illetve a spontán teherbeesés is tiltólistára került.

Jelenleg a végeláthatatlan kivizsgálások útvesztőjében tévelygünk. Ma közölték velünk a meddőségiben, hogy a Rubeola vírus ellen nekem nincs ellenanyag a szervezetemben (szerencsére maga a vírus sem), bár a korom szerint kellett kapnom védőoltás. Az orvos szerint akkoriban még a kétes hatásfokú szovjet oltásból kaphattam, és nem alakult ki az ellenanyag a szervezetemben. Ennek mielőbbi pótlását írta elő, és jelezte, hogy 3 hónapig semmiképpen se essek teherbe, mert az oltóanyag súlyos rendellenességet okozhat a magzatnál. Ma be is jelentkeztem oltóközpontba, ahol az oltóorvos azt mondta, hogy csak 4 hét az ellenanyag kialakulása, de nincs hatással egy esetleges terhességre, olyannyira hogy ha az oltássorozatot megkezdik, akkor egy estleges terhesség miatt sem függesztik fel. Erről tudtok valamit? Szívem szerint az oltóorvosnak hinnék, hiszen neki mégiscsak ez a szakterülete, de ettől még nem hinném, hogy a meddőségi nőgyógyász bármit módosítana a saját protokollján. Hogyan lehet eldönteni, ha két orvos ellentétes tényeket közöl? Kiben bízzon az ember...? 3 hónapig tényleg betegesen figyeljünk rá, nehogy terhes lehessek?


Eközben a férjemnél az e.coli baktériumot próbálják antibiotikummal kiölni, ami a viszkozitás és motolitás problémáját okozhatja. Erre azt mondta a doki, vagy sikerül az első antibiotikum kúrával vagy nem... És ha sikerül is kiölni, akkor is vagy javulni fognak az eredményei, vagy nem... Szóval ez sem volt túl megnyugtató. Ez ügyben tud valaki biztatni? Van ilyen tapasztalatotok?


Grátiszként újra magas a prolaktin szintem, de azt a Bromo egyszer már levitte, ekkor az endokrinológus abbahagyatta a gyógyszert, mint kiderült, nem tudjuk, hogy miért... Mindenesetre újra szedem rá a gyógyszert, és reményeim szerint újra hatni fog.


A többi leletünk szerencsére mind negatív, egyéb ciklushormonok, AMH, Inhibin, vérkép, stb. mind jók, most mégis teljesen lelomboztak minket... :(


Ha bárki jártas bármelyik kérdésben és válaszol, azt nagyon megköszönöm, és remélem nem voltam tolakodó, hogy ebbe a csoportba írtam, de tényleg úgy hiszem, hogy ti rendelkeztek a legtöbb tapasztalattal ebben a témakörben!


És természetesen minden aktuálisan lombikozónak szép magas hcg szintet kívánok! ;) Ti vagytok az egyik legkitartóbb és legerősebb nők a világon! <3

31549. Niky555
2019. máj. 21. 10:01

Sziasztok Lányok!


Mindenkinek sok sikert kívánok, a kismamáknak pedig nagyon gratulálok!


Szeretném megkérdezni, hogy valaki közületek jár dr. Sipos Mikós doktor úrhoz?

31548. Kiscica19
2019. máj. 21. 09:48

Lányok!

Ismeretlenül és újként is nagyon szorítok Mindenkinek, annyira jó, hogy rátaláltam erre a fórumra!!! 🍀🤗

Csodaszép és nyugodt napot kívánok Mindenkinek!

31547. Boci11 (válaszként erre: 31544. - Csabibabi2)
2019. máj. 21. 09:20
Szerencsére vérvétel van. :) Nekem is "megtiltotta" az orvos a tesztelést. A vv eredményét e-mailbn kaptam meg, és nem sokkal később felhívott az orvosom, hogy gratulál, és megbeszéltük, hogy mikor menjek UH-ra. Legutóbb így zajlott.
31546. Boci11 (válaszként erre: 31543. - Hanga05)
2019. máj. 21. 09:16

Úgy lesz! :)

Jujj, akkor nálatok is vannak izgalmak! Nagyon drukkolok nektek, hajrá kistesó!!! 🍀🍀🍀

31545. 72e79e1a48 (válaszként erre: 31544. - Csabibabi2)
2019. máj. 21. 06:33
Nekem "megtiltották" otthon a tesztelést. Na jó ez túlzás, de nem javasolták. A beültetés után két héttel, reggel kellett mennem a klinikára vérvételre, aminek az eredményével délután hívtak fel. A klinikán tudtam meg, hogy ha túl korán hívnak kb. Du. 2-ig akkor az általában rossz hír, ha később hívnak jó hír, mert hogy pozitív tesz esetén a diagnosztikai központ kontroll tesztet csinál, ami idő. (Versys klinikai gyakorlat)
31544. Csabibabi2 (válaszként erre: 31541. - Boci11)
2019. máj. 21. 05:45
Ahova Ti jartok hogy van abeulti utan?otthon kell tesztwlni vagy vervetelre kell menni? Amugy nekem a progi nem tolta ki a menzeszemet ha nem voltam terhes.
31543. Hanga05 (válaszként erre: 31533. - Boci11)
2019. máj. 20. 23:22

Igen, az a lényeg, hogy ők már ott vannak a pocakodban, lazíts sokat, és küldd nekik az energiát! :)

Ha minden jól megy, mi is kezdünk a héten.:) Kezdek izgulni.

31542. Kiscica19 (válaszként erre: 31527. - Gabric)
2019. máj. 20. 21:24

Szia Gabric,


Nekem december 20-án volt operatív hysteroscopiám, február 22-én már indult az 1.lombikom.

Csak azért nem januárban, mert nem kaptunk a dokinkhoz korábban időpontot. Szóval ne izgulj emiatt simán tudtok kezdeni, sőt még jobb is ha “kicsit” sérült a nyálkahártya.

31541. Boci11
2019. máj. 20. 19:45

Köszönöm szépen Lányok! Nagyon aranyosak vagytok 😘😘😘

Gingili, ne keseredj el, még bármi lehet. Meg aztán lehet, hogy ez a kettő szupertüsző! 😍

Egyébként nekem most UH-n végig csak 7 tüszőt láttak, de leszívni meg már 12-t szívtak le. )A többit meg már tudjátok.) Tényleg nem jelentenek semmit a számok.

31540. mannamari (válaszként erre: 31534. - Boci11)
2019. máj. 20. 19:02
Szorítok a két kis picurinak, hogy erősen kapaszkodjanak. :)
31539. Szisz3 (válaszként erre: 31457. - Eli77)
2019. máj. 20. 18:39

Szia!

Mi újság, voltál vérvételen? Eredmény????

31538. Csabibabi2 (válaszként erre: 31531. - Gingili)
2019. máj. 20. 15:46
Egy babahoz 1 is eleg, nem szabad a shamok buvoleteben lenni!!!!Es meg lehef amugy ott tobb! Nyugalom
31537. Csabibabi2 (válaszként erre: 31534. - Boci11)
2019. máj. 20. 15:45
A 8 sejt az nagyon szepseges hatalmas!!!!gratulalok minimami!Mert kismama vagy😀
31536. Gingili (válaszként erre: 31534. - Boci11)
2019. máj. 20. 15:27
Jaj de jó!! 🥰 most aztán jól befészkelődni!!!
31535. Boci11 (válaszként erre: 31534. - Boci11)
2019. máj. 20. 15:22
*" 2 embriós formánkat"
31534. Boci11 (válaszként erre: 31518. - Boci11)
2019. máj. 20. 15:20

Megvolt a beültetés :)

Úgy áll a dolog, hogy végülis ismét stabilan hoztuk a 2 ebriós formának. Fel voltam rá készülve, mondhatni meg sem lepődtem. Végül az egyik pénteki megtermélenyült bogyó megállt, nem osztódott tovább. Így mára maradt az egyik 3 napos, szépséges 8 sejtes picuri, és a befutott a kis később érő dzsungel harcos babó is, úgyhogy ők ketten lettek beültetve. Szóval bennük van minden bizodalmunk. :)

31533. Boci11 (válaszként erre: 31526. - Hanga05)
2019. máj. 20. 15:11

Igen, most már mindegy, így alakult, erre mondjuk, hogy valójában egy is elég, csak szülessen meg épen, egészségesen :)

Egyébként megszámoltam, mennyiségre szinte ugyanannyi hormont kaptam most is, csak más elosztásban. Legutóbb fokozatosan emelték az adagot, most meg sokkal egyenletesebben volt elosztva, de ugyanazt a gyógyszert kaptam, és majdnem ugyanannyit, meglepő módon a mostani stimunál kaptam egy ampullával kevesebbet. A ciklusok sem egyformák, van jobb, van rosszabb. Tényleg, múlhat bármin.

Ti mikor kezdtek?

31532. Macsek7777 (válaszként erre: 31531. - Gingili)
2019. máj. 20. 14:43
Gingli nagyon drukkolok. Még simán lehet több. De ha ennyi maradna, akkor lesz bekőlük 2 babó.
31531. Gingili
2019. máj. 20. 14:29

Ketten vannak eddig, de még lehetnek többen.

Kicsit többet vártam azért...🤔

31530. gabric (válaszként erre: 31529. - Hanga05)
2019. máj. 20. 13:58
Igen! Hiszteroszkópia! Köszönöm, remélem mehet a júniusi lombik majd..:)
31529. Hanga05 (válaszként erre: 31527. - Gabric)
2019. máj. 20. 13:47
Méhtükrözésről van szó, ugye? Akár ha találnak is olyat, amit kezelni tudnak egyből, akkor is lehet menni lombikra következő ciklusban, minden jót tesz, ha kicsit piszkálják a méhnyálkahártyát előtte.
31528. 1472d4cf49
2019. máj. 20. 11:50
Nálam pont fordítva volt. Első 4nél nem teszteltem. 5.nel magánban vérvetelre mentem mert nem akartam utazni órakat egy válaszért. Utolsó 6.nál meg vérvétel előtt 4 nappal nem bírtam tovább és nekiálltam a tesztelésnek. Én tudtam nem bírnék meg egyszer ott ülni és varni arra az 1 mondatra hogy "Sajnálom,nem sikerült". Ez a kör sikerült.
31527. gabric
2019. máj. 20. 09:59

Sziasztok!


Május 27-én megyek HSC-re, utána júni 16-tól indul a következő ciklus. Ha nem találnak semmit, akkor lehet indítani a lombikot? Vagy várni kell egy ciklust? Köszi a segítséget!

31526. Hanga05 (válaszként erre: 31512. - Boci11)
2019. máj. 19. 23:48
Egyik részről nehéz lehet, hogy nincs igazán magyarázat, miért lehettek hibásak. De nem is szabad ezen agyalni talán. Az első lombikotoknál nem mondtak ilyet, úgyhogy talán csak erre a stimura akkor reagáltál így. Nekem inkább sok éretlen szokott lenni, most meg az utolsó stimum óta eltelt 3 év, nagyon izgulok, hogy majd mit produkálok.
31525. Gingili (válaszként erre: 31524. - Wkriszta)
2019. máj. 19. 22:51
🥰 hát mostantól kezd érdekessé válni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook