Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


31584. bargab (válaszként erre: 31582. - TAndi86)
2019. máj. 22. 14:12

Szia TAndi86!

Alacsony a tesztoszteronszintje a férjemnek, ezért endokrinológushoz irányították, de oda majd csak jövő héten megy, nagyon alacsony a D-vitamin szintje is (talán ha jól olvastam valahol a kettő között lehet is összefüggés), találtak egy baktériumot is, ami nem odavaló, és most ezek a mutációk. Spermakép szerencsére nem rossz, DNS fragmentációt is néztek, illetve mindkettőnknél kariotipizálás is volt, vírusszűrés is, STD7 nálam, STD6 nála, immunológiai ellenanyagok nálam, hormonok mindkét oldalról, nálam kisrutin és vércsoport analízis, és AMH, plusz UH. Nagyon sok vizsgálatot írtak ki, mindent megcsináltattunk. Nekem hétfőn volt egy méhtükrözésem, egy polipot találtak, és nekem is kicsit alacsony a D-vitaminom.

31583. Nyuszilufi (válaszként erre: 31579. - Boci11)
2019. máj. 22. 14:04
köszi. Én azt már szúrom hétfő óta. Remélem nincs összefüggésben és azért lesz pár jó minőségű. Megkérdezhetem, hogy neked hány kezdett el nőni? Nekem ezzel a relativ alacsonnyal azért 5 megindult biztosan. Nálam ez már elvileg jónak számít,mert előzőnél 2 indult me, ebből 1 érett meg. Ő elvileg szép volt, legalábbis azt mondták :)
31582. TAndi86 (válaszként erre: 31581. - Bargab)
2019. máj. 22. 13:56

Szia!


Bocs, nem a kérdésedre válaszolok, csak érdekel, hogy milyen vizsgálatokon voltatok férfi oldalról? Mik derültek ki? Rossz nálaok egyébként a spermakép?

31581. bargab
2019. máj. 22. 13:52

Sziasztok!


Kérlek ha tudtok ajánljatok egy jó hematológust. Férjemnek mind a Leiden, mind az MTHFR gén vizsgálatánál heterozigóta mutációja van. Így hematológust kell felkeresnünk. (Amúgy férfi oldalról több dolog is kiderült nálunk, amit korábban nem vizsgáltak, és befolyásol(hat)ja a sikert...) Örülök, hogy ennyi idő után ezekre is fény derül... Köszönöm, ha valaki tud ajánlani egy jó szakembert.

31580. Boci11 (válaszként erre: 31564. - __Hope__)
2019. máj. 22. 13:15

Hope, köszönöm a szurkolást!

Teljesen át tudom érezni a helyzet groteszk jellegét, hasonló okokból kifolyólag mi is óvszerre vagyunk ítélve egy ideje.

Az előző lombiknál meg még ennél is szomorúbb helyzetben voltunk. Akkor a lombik előtt/alatt/után egyáltalán nem lehettünk együtt. Összesen 4 hónapot töltöttünk önmegtartóztatásban. Mit ne mondjak... fiatal, friss házasként ez volt álmaink netovábbja 😂 😅 Úgy éreztük magunkat, mint valami kedves nyugdíjas házaspár...

31579. Boci11 (válaszként erre: 31569. - Nyuszilufi)
2019. máj. 22. 13:07
Fogalmam sincs, hogy mi számít jónak, és hogy függ-e az ösztradioltól a petesejt minősége, de mivel most volt nem rég, ezért még emlékszem a saját 6. napi ösztradiol eredményemere. Nekem 734 volt, azaz messze a normális tartomány felett volt. Egyből el is kellett kezdenem szúrni a tüszőrepedés gátlót. Ennek ellenére, vagy ezzel együtt, nem lett túl sok jó minőségű petesejtem.
31578. Nyuszilufi (válaszként erre: 31576. - Csabibabi2)
2019. máj. 22. 12:50
Igen, örülni kell mindennek :) A januárihoz képest eddig sokkal pozitívabb a dolog :)
31577. Csabibabi2 (válaszként erre: 31564. - __Hope__)
2019. máj. 22. 12:39
Remelem hamar sikerrel jarsz es nem kell a turelmedet igenybe venni😀amugy nem lehet megszokni csak elfogadni.
31576. Csabibabi2 (válaszként erre: 31569. - Nyuszilufi)
2019. máj. 22. 12:38
Figyelj, minden akkorbdol el amikor leszivjak es megnezik hogy erett e jo szerkezetu e! Onmagaban nagyon jo hogy ennyo sejtecske elindult.
31575. Csabibabi2 (válaszként erre: 31574. - Gingili)
2019. máj. 22. 12:35
De jol hangzik! Neha az egyik takarja a masikat. Nekem voltnolyan hogy azt mondtak alljunk le es 8 lett😎kiszamithatatlan!
31574. Gingili (válaszként erre: 31573. - Wkriszta)
2019. máj. 22. 11:56

Pénteken még lesz egy kontroll, addigra még lehet több is, azt mondta. Leszívás kedden.

Izgulok...

31573. Wkriszta (válaszként erre: 31572. - Wkriszta)
2019. máj. 22. 11:53
Bocs...hülyülök...a leszívás időpontjára akartam rákérdezni.☺️
31572. Wkriszta (válaszként erre: 31568. - Gingili)
2019. máj. 22. 11:06

🤗 Csak így tovább!

Emelték a hormon adagot?

Mikor lesz a beültetés?

31571. Eli77 (válaszként erre: 31561. - Csabibabi2)
2019. máj. 22. 10:30
Szia! Azt nem tudni mi volt a gond. Sok oka lehet. Általában ritkán sikerül az első.
31570. Eli77 (válaszként erre: 31558. - Szisz3)
2019. máj. 22. 10:28
Nekem ez volt az első beültetésem. Volt már egy sikertelen inszem és 4 sikertelen stimulaciom. Mindig egy tüszőm volt csak, most utólag kettő. Nagyon szurkolok neked! 🍀Hanyadik lombikod ?
31569. Nyuszilufi
2019. máj. 22. 10:18

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata abban, hogy a stimuláció alatt hogyan növekedik az ösztrogén a hormonok hatására? Giga hormont kapok,mert alacsony az amhm és előző lombiknál 1 db sejt lett csak. Tegnap voltam az első uh-n, azt hiszem a stimu 6. napja. 120-130 körüli ösztradiolt mértek. A doki azt mondta még mielőtt megnézett volna, h elindult valami. Aztán uh-n látott 5 db számításba vehető tüszőt(10-14mm) és 3 kisebbet(9mm) Örült neki nagyon, megemelte a hormonadagomat. Tegnap olvastam valahol,hogyha kevés az ösztradiol akkor lehet nem jó minőségű a petesejt. Vagy ez baromság? Egyáltalán ez az érték kevés vagy mindenkinek ennyi szokott lenni? köszi ha valaki tud segíteni :)

31568. Gingili
2019. máj. 22. 09:48
Màra 4 en lettek😊
31567. Niky555
2019. máj. 22. 09:41

Köszi lányok: Slg18, Microex_1234!


A magánrendelésével kapcsolatban érdeklődnék, és az új meddőség központról, amit ő fog vezetni, hogy mit lehet esetleg tudni róla.


De írtam privit is!

31566. mobea (válaszként erre: 31564. - __Hope__)
2019. máj. 22. 09:41

Hát én pont nem kaptam ilyet gyerekkoromban, mert 1991-ben vezették be. Állítólag minden általános iskolást beoltottak abban az évben, de én nyolcosztályos gimibe jártam, és ott nem volt ilyen😁

Engem felhívtak egy nappal az első lombik kezdése előtt, hogy visszajött az eredmény, mégse menjünk másnap, oltatni menjek. gyilkos volt.

Azért olvass utána, mikor ősszel utazási oltásokat akartam, három helyen háromfélét mondtak. Mind oltásokra szakosodott hely volt.

31565. microex_1234 (válaszként erre: 31549. - Niky555)
2019. máj. 22. 09:21
Szia, én is Sipos dokihoz járok.
31564. __Hope__
2019. máj. 22. 09:18

Csabibabi2,

remélem idővel engem sem fog ez a türelemjáték ilyen lélekfacsaróan érinteni... :) Csak mikor a meddőségi klinikán azt javasolja az orvos, hogy óvszerrel éljetek házaséletet, az olyan, mintha ti lennétek egy rossz abszolút vicc kegyetlen poénja...


Boci11,

köszi a kedves szavakat! Jó hír, hogy összességében nézik majd a számokat, bevallom zavart is, hogy a mozgékonyságnál miért csak %-os referenciaérték van. De így már sokkal jobbnak látom a számainkat. :)

Olvastam, hogy neked nemrég volt beültetés, őszintén szurkolok!!! <3


Mobea,

te is meglepődtél, amikor ilyet közöltek, hogy egy védőoltás hiányzik, és ezért áll minden? Én hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, főleg hogy anyukám sosem vette félvállra az olyan dolgokat, mint egy védőoltás... Köszönöm a leírt információkat, biztos, hogy alaposan kikérdezem majd az oltóorvost, és a vakcina nevét is elkérem.

31563. slg18 (válaszként erre: 31549. - Niky555)
2019. máj. 22. 07:58

Szia!

Igen, én járok Sípos doktorhoz. Pont tegnap beszéltem vele...

31562. Ágio8405 (válaszként erre: 31561. - Csabibabi2)
2019. máj. 22. 07:47
Erre bárkinek is tudnak választ adni? Szerintem nem. Ahogy szerencsére sok meglepi babát sem értenek hogy sikerülhetett.
31561. Csabibabi2 (válaszként erre: 31554. - Eli77)
2019. máj. 22. 05:17
Szia mit mondanak mi volt a gond? Nagyon sajnalom. Ismerem ezt az erzest.
31560. mobea (válaszként erre: 31559. - Mobea)
2019. máj. 21. 21:36

Mondjuk én nem lettem terhes, úgyhogy könnyen beszélek utólag.

De ha őszinte akarok lenni, akkor én is fostam, hogy évekig nem jön össze, és pont akkor, amikor esetleg bajt is okozok vele...

31559. mobea (válaszként erre: 31550. - __Hope__)
2019. máj. 21. 21:26

Szia!


Nekem pont egy éve a sotén tolta meg a lombikot a rubeola oltás. Azt mondtak, hogy kétszer meg kell jönni utána, és akkor mehetek (hosszú protokollra, tehát meg volt a három hónap).

Mi annyit védekeztünk közben, hogy abban a hónapban, mert az angol nyelvű tanulmányok szerint nagyon ritkán lett baja ettől terheseknek, még akkor sem, ha abban a hónapban kiderült, hogy az lett, és egy hónap várakozást ajánlanak.

Mmr amúgy itthon a neve, és egy kell. Nekem a háziorvos adta be.


Ki kerestem most is, mi ettől nyugodtunk meg


I just received the MMR vaccine. How long should I wait before becoming pregnant?


The Centers for Disease Control and Prevention (CDC) recommends waiting 28 days after immunization with a rubella-containing vaccine before trying to get pregnant.

31558. Szisz3 (válaszként erre: 31554. - Eli77)
2019. máj. 21. 20:03

Végtelenül sajnálom, tudom mit érzel...

Ez hányadik is volt nektek?

Rettegek, hogy hétfőn én is újra ezt kapom az arcomba :(

31557. Boci11 (válaszként erre: 31555. - __Hope__)
2019. máj. 21. 17:33

Sajnos én sem vagyok szakértő. Hogy mire lesz elég, azt majd úgyis az orvos fogja megmondani, nem szeretnék jóslatokba bocsájtkozni.

A százalékok azt mutatják, hogy az összes spermium hány százaléka mozog jól/ nem jól, vagy egyáltalán nem mozog. Tehát ehhez tudni kell, hogy mennyi az a mennyiség, aminek a 15%-a progresszíven mozgó. Önmagában a százalék még nem ad pontos infót. De ezek az értékek azért minden hónapban kicsit mások. Nálunk is mértek már mindenféle értékeket, sajnos többnyire nem túl jókat. Most például nagyon alacsony volt a progresszíven mozgók aránya, az összspermiumszámra azt mondták, hogy egész jó (10 millió körül mondták, szóval azért ez is alacsony), de volt olyan is, hogy a motilitással nem volt gond, csak a mennyiséggel, illetve egyszer olyan is előfordult, hogy minden a normál tartományban volt. (Utóbbit éppen a 3 hónapos vitamin kúra után mérték, egyszeri és megismételhetetlen alkalom volt sajnos 😁😕 pedig azóta is szed vitaminokat. Bár volt, hogy szünetet tartottunk.) Nálunk úgy volt, és talán ez általános, hogy ha van 5 millió (vagy ennél több) ami progresszíven mozog és a morfológia is jó, és a női oldalon is megvannak hozzá a feltételek, akkor inszeminációt javasolnak. Azt, hogy mitől függ, hogy ICSI lesz, vagy IVF sajnos nem tudom, de vannak itt nálam nagyobb tapasztalattal rendelkezők, hátha valaki ezt is tudja. :)

Ne keseredj el, tudom, hogy kilátástalannak tűnik eleinte, de szerintem még mindig jobb, ha van valami konkrét ok, hiszen legalább tudjuk, hogy mivel állunk szemben. Mikor bekerültem a meddőségibe, nekem az orvos egy évet mondott, hogy ennyit mindenképp adjak magamnak, a kezeléseknek, és legyek nagyon nagy türelemmel, mert sajnos semmi sem halad gyorsan, se a kivizsgálás, se a kezelések. Azóta az egy év bőven letelt, jó hír, hogy türelmesebb lettem :)

31556. Csabibabi2 (válaszként erre: 31555. - __Hope__)
2019. máj. 21. 16:46
Figyelj, es akkor max icsi lesz ezen ne izgulj. Ezen az uton a turelem az amit megtanulunk. Mindenki kapja a pofonnak tuno feladatokat...engedd el elnlegfokepp ne szomorkodj mi az a harom honap!
31555. __Hope__
2019. máj. 21. 16:40

Köszi lányok a válaszokat! Őszintén irigylem a türelmeteket, engem ma egész nap a sírás kerülgetett a munkahelyemen, hogy újabb 3 hónap tétlenség vár ránk, míg utána sincs garancia semmire, épp csak esélyt kapunk arra, hogy folytassuk a rögös utunkat... De talán csak nagyon friss még az újabb pofon.


Boci11,

nekünk is elmondták, hogy nehezen lehet kiölni a baktériumot, elvileg ezért kapott 2 hetes, és elég erős antibiotikum kúrát szegény férjecském (nincs is túl jól tőle), illetve még tart a 3 hónapos vitaminkúrája. Viszont nem túl jó hír, hogy nálatok nem segített a paramétereken... :( Nálunk a motolitás gyenge (15% progresszív, 30% non-progressív, 55% immobilis), és rossz az elfolyósodás (<60 perc), a többi érték rendben, a mennyiség és koncentráció bőségesen a határérték felett van. Nem tudod, hogy ez kb. mire lehet elég, ha nem változik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook