Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


37494. Hope :)
2020. jan. 18. 21:08

Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit összezavarodtam. Most akkor nem mindegy a dokinak, h melyik labor csinálja, meg ha egyik embernek azt mondja, h nem jó a G1-ben az Nk, akkor miért azt javasolja a másiknak. Nekem Istenhegyin csinálták és ha megfogom ismételtetni, akkor is oda akarok menni mert egyrészt ott a legolcsóbb, másrészt igy össze tudom hasonlítani, az előzővel, h változott e.


Végh drnő sem díjazta a lipidet, azt magam feje után adattam be.


Úgy vagyok az ismételt vizsgálattal, h ha fölösleges ismételni nem dobnék ki 50 000 + utiköltség, matrica 15 000 -et, de azt sem szeretném, h elmegyek Kádárhoz, aztán végül csak kéri és a fenti összeg mellé jön még az ő ismételt díja is. Na majd még rágódok rajta.

37493. turodudi (válaszként erre: 37491. - SSSzilvi)
2020. jan. 18. 20:24
Na, akkor most megint nem tudom mit csináljak. Ezt is ciklus 21 napján kellene, jól rémlik? Amúgy Kádár doki csak a G1 labor eredményét nézi meg, másét nem...
37492. turodudi (válaszként erre: 37475. - SSSzilvi)
2020. jan. 18. 20:21
Köszi!
37491. SSSzilvi (válaszként erre: 37490. - Turodudi)
2020. jan. 18. 20:17
Hu, ez erdekes. Nekem mind az NK, mind a TH1/TH2 arany valtozott masfel ev alatt. Magas NK normal lett, TH2 tulsuly TH1 lett. (Igaz mas labor)
37490. turodudi (válaszként erre: 37487. - Hope :))
2020. jan. 18. 20:15

Én pár hete írtam Kádár dokinak, hogy 1 éves az NK funkció leletem, van-e értelme ismételni. Ezt válaszolta:

"Kedves Asszonyom, az NK vizsgálatot nem érdemes megismételtetni.


Ha valamit, akkor a TH1/TH2 irányultság ismételt ellenőrzését végeztesse

el (G1 Intézet), de ez sem elengedhetetlen. Ha eleve gyógyszeres

kezelést választ, akkor továbbra is csak a beavatkozás (lombik) körüli

időszakban szedendő Medrol ajánlható."

37489. tundev (válaszként erre: 37487. - Hope :))
2020. jan. 18. 20:14

Szia Hope!


Köszönöm az infót. Napos igen, nincs egyetértés, ahogy Dulche is írta. Nekem amúgy teljesen elvetette a lipidet Kádár, mert szerinte az csak pénzkidobás és semmit sem ér. Összeférhetetlenség meg nincs a férjemmel, ergo ivig nem javasolt.

Végh drnőnél is voltam...ö is csak medrolt javasolt, meg még egy csomó olyan vizsgálatot, ami tök felesleges nálam, mivel csak és kizárólag lombikkal lehet babának. Egyébként Végh drnö ivihet írt ki egy ismerősömnek, pedig "csak th1 túlsúlya"volt. De állítólag "rászõltak", hogy ne dobálozzon az iviggel.

Szóval én már oda jutottam, hogy nem tudom, hogy kinek higgyek.


Én Habab vizsgálat keretén belül csináltam az NK-t, húzta is rá a száját, hogy nem túl jó a g1labor az NK-ban, és nekem 1 Hónapos volt a leletem. Viszont volt olyan ismerősöm, akinek friss NKt kért Kádár. Csak az ember nem szívesen fizet ki 40-45ezret megintcsak...

37488. Hope :) (válaszként erre: 37481. - Tundev)
2020. jan. 18. 20:05
Ja és nekem még határértéken belül volt a kálium szintem amikor már rosszul voltam, de tényleg olyan erősen kalimpált a szívem, h alig kaptam levegőt, szédültem, pedig a szívemnek semmi baja a kardiológus szerint, nincs ritmuszavar, mégcsak zörej se, csak a medrolra reagáltam túl érzékenyen.
37487. Hope :) (válaszként erre: 37477. - Tundev)
2020. jan. 18. 19:56

Szia! Nekem is magas Nk-m és nagyon csúnya th1 tulsúlyom ( labor szerint 80-tól a legrosszabb kategória, az enyém 280) van. Én Végh Judit drnőnél voltam. Ő 32 mg Medrolt írt fel 4 héttel lombik előtt. A 32 mg-ot 5 naponta kellett 4 mg-mal csökkenteni egészen 8 mg-ig, ha sikerült volna szívhangig kellett volna igy tartanom aztán folyamatosan csökkenteni. Lombikos dokim felülirta ő vissza emelte beülti után 10 napig 16 mg-ra. Sajnos így sem sikerült, de nálunk van férfi baj is. Nekem már 1 hét után nagyon durva szívdobogásom volt tőle, pedig első perctől szednem kellett (volna) a napi 2×600 kaldiomot. Sajnos nem vettem kolmolyan az elején és csak akkor vettem be amikor eszembe jutott, meg is lett az eredménye. Miután rendesen szedtem elmúlt a szívdobogás érzet. A másik ami fontos a szteroid mellé az a gyomorvédő, mert kicsinálja a gyomrod nélküle. Szerintem mindkettőt írasd ki a házidokiddal.


Kádárhoz mennyire friss Nk-val és th1 eredménnyel mentél. Az enyém már egy éves lesz májusban és most áprilisban akarok menni Kádárhoz. Szerinted érdemes megismételtetni? A többi tudom, h nem változik, de ezt a kettőt nem tudom, h ismételtessem-e meg vagy sem. Nem akarok + köröket, h mondjuk ő kérje aztan mehessek megint.

37486. e8904d6748 (válaszként erre: 37482. - Berti2)
2020. jan. 18. 19:55

Gondolom,ha itt pozitivitás van,akkor a lombikot sem kezdik el- már a hüvelyi kórokozókra gondolok - és a méh anatómiája is valszeg kivizsgált...

Az embriók...hát az ugye nem tudjuk,hacsak nem bevizsgáltak...

Az immunológus-dr.Kádár,első körben mindig a Medrolt/meltilprednisolon/ vs.Prednisolont ír fel + Vérhígítót Nk aktivitásra.Ha van + eltérés,itt a Citokinek eltolódott értékere gondolok(th1 túlsúly),akkor és smoflipidet ír hozzá elő(bár ebben nem igazán "hisz").Ha MLC is pozitív,akkor az IVIG-re ad ajánlást.

Pl.:Nekem minden lombiknál volt Medrol 16mg a leszívástól a beültetésig.

dr.Szőnyi pedig Prednisolont 7,5mg+Clexane+Smoflipidet írt elő.


Egyébként az IVIG mellé is adják a Prednisolont vs.Medrolt,mivel az ebben az esetben immunszuppresszásként működik.De vannak sokkal erősebb szerek is,pl.:Sandimmun neoral...nahh,az brutál.

És ebben az esetben ugye,ez kell nekünk,hogy az embriót ne lökje ki az immunrendszer,ne "nézze ellenségnek".

Erről nagyon jó tanulmányok vannak,akit érdekel,el is olvashatja:)


És ami legfurább,hogy nincs konkrét egyetértés az immunológusok között sem...lásd:Skriba drnő és Kádár dr.

37485. turodudi (válaszként erre: 37477. - Tundev)
2020. jan. 18. 19:53
Nekem is levitte Krizsa 8mg-ra a Kádár-féle 16-ot. De úgy éreztem, szíve szerint nem is adná. Mert ahogy Berti2 is írta, nincs bizonyítva a hatása a teherbeesésre, se pro, se kontra.
37484. turodudi (válaszként erre: 37481. - Tundev)
2020. jan. 18. 19:51
Én is szedtem a Káliumot, biztos, ami biztos alapon. De amúgy valóban hosszú távon okozhat csak Kálium hiányt és vérvétellel lehetne kimutatni, hogy van-e... Plusz a lányok tanácsára gyomorvédővel kezdtem a reggelt, utána a Medrol és a Kálium.
37483. ae93305f89 (válaszként erre: 37451. - Mancs75)
2020. jan. 18. 19:41

Szerintem kevés, abból kiindulva hogy “csak” 300 mg kezdtem doki javaslatara.

Nekem két éve az FSH 25 volt, utána egyszer néztem es 11 lett, most ujra 25.. szoval ciklusról ciklusra változik.. utóbbi vizsgalat elott nem szedtem semmit, mert már “elegem volt” a sok vitaminokból :) most ujra kezdtem.

37482. Berti2 (válaszként erre: 37470. - Solinca)
2020. jan. 18. 19:32

Ha kimutatott immun probléma van, minél súlyosabb, annál több az adagot és a szedési időt javasolnak.

..de a semmi eltérésre szedni. Sok oka lehet a vetélésnek, hormon, embrió, méh anatómia, hüvelyi kórokozó jelenléte.. ezek felé is mozdultál?!

Nagyon összetett ez. Segít+ irányba és befolyádolja a természet elősegitő folyamatait is. Sokat olvastam a fejtegetéseiket, az én személyes összegzésem a nem szedés lett. De elgondolkodtató, hogy a meddőségiek mind csökkentéseket javasolnak.

37481. tundev (válaszként erre: 37479. - Hugi0903)
2020. jan. 18. 19:29
Oh, köszönöm! Ezt nem tudtam. Akkor hétfőn irány a gyógyszertár :)
37480. tundev (válaszként erre: 37478. - Mancs75)
2020. jan. 18. 19:29
Immunológiai panelen belül, az Ana Elisa volt az egyik ahol eltérés volt. A másikat pedig az NK vizsgálat mutatta ki. Én már úgy mentem Kádárhoz, hogy mindene immun vizsgálatom megvolt. (Habab is)
37479. Hugi0903 (válaszként erre: 37477. - Tundev)
2020. jan. 18. 19:26
3hét számít hosszú távnak,ha jól emlékszem.Kaldyum receptköteles,de káliumot tudsz venni bárhol.
37478. Mancs75 (válaszként erre: 37477. - Tundev)
2020. jan. 18. 19:13
Szia, az immun túltengés az hogyan lett kimutatva? Írtál fent az Ana-ról, ez az Ana-elisa vizsgálat? Mert Kádár nekem ezt írta elő pluszban a már vitt leleteim mellé, de annyira nagyon nem néztem utána, mi is ez.
37477. tundev
2020. jan. 18. 19:08

Solnica, Berti! Köszönöm a hozzászólást!


Nekem kimutatott immun túltengésem van (Ana pozitivitás 4x a határértékek és még th1 túlsúly is van, 16szoros).

Nagyon nehéz eldönteni, hogy kinek van igaza...mármint melyik orvosnak. Tudom, hogy Kádár egy kaptafa, de csak tudhat valamit, nem? Nekem azt mondta, hogy stimu elött két héttel kell kezdeni a szteroidot, mert akkorra fejti ki a hatását...én korábban prednisolont szedtem (2 lombik elött, 7,5mg, csak a stimu alatt) és azt mondta Kádár, hogy ez édes kevés volt, hogy érdemben hozzátegyen a lombikhoz.

A mostani meddőségi dokim viszont stimu végére 8mg-ra akarja csökkenteni, majd beültire 4mg, ami szerintem viszont kevés.

Szóval akkor lehet, hogy felül kell írnom mind a két dokit és mondjuk 8mg-ig levinni és azt tartani? Az eszem megáll, hogy még ezt is magának kell az embernek eldöntenie. Egyébként kérdeztem a patikában a Káliumot, de azt mondták, hogy mivel nagyon kicsi a mennyiség (16mg) és rövid ideig szedem, ezért nem kell Kálium...csak ha sokkal hosszabb ideig kell szedni...és nem mellesleg receptköteles a Kálium....szóval így nem is tudom szedni mellé. Vicc, nem?

37476. Mancs75 (válaszként erre: 37471. - Wkriszta)
2020. jan. 18. 18:30
Köszi :)
37475. SSSzilvi (válaszként erre: 37473. - SSSzilvi)
2020. jan. 18. 18:02

Csak ha mar igy belekezdtem, osszeszedve Fulop doki mit javasolt szedni:


5000 C vitamin

1200 E vitamin

4 db omacor (ez omega3)

3*2 melatonin (siker eseten elhagyando)

600 Q10 (siker eseten elhagyando)

3*2 magnerit

D vitamin (legalabb 2000 egyseg)

Krom

Cink

Szelen

Napi 1 vanadium

Plusz 3*1 inogolic (de ez nem mindnekinek jo, en sem szedtem, folatot es B vitaminkomplexet szedtem helyette)

37474. SSSzilvi (válaszként erre: 37458. - Mancs75)
2020. jan. 18. 17:53

Hiszek a gondolat teremto erejeben es az agykontrollban.

Tetszik, amit csinaltal, lehet alkalmazni fogom :)

Be kell vonzani a jo dolgokat es elhessegetni a negativokat!

37473. SSSzilvi (válaszként erre: 37446. - Ritti03)
2020. jan. 18. 17:48

Hat az en dokim extran sokat szeded mindenbol, a melatoninra 3*2-t mondott, a dobozon napi max 2 szerepel legekves elott.

De Fulop doki a sok vitaminban is hisz, szerinte a probalkozos honapban napi 5000 C, 1200 E vitamin is kell, a Q10-bol napi 600-at javasol.

En nem szedtem ennyit, melatoninbol estenkent 2-ot. Nem ereztem semmi hatasat.

Es igen Fulop doki a Q10-et es a melatonint is keri elhagyni beultetskor, vagy ha spontan terhesseg osszejon.

37472. Zizike79 (válaszként erre: 37464. - Bargab)
2020. jan. 18. 17:40
Én is a dr. chenből szedek napi egyet.
37471. Wkriszta (válaszként erre: 37459. - Mancs75)
2020. jan. 18. 16:42
😂Nagyon jó😂
37470. Solinca (válaszként erre: 37469. - Berti2)
2020. jan. 18. 16:25
Hát most kicsit elbizonytalanodtam, mert kèt vetèlès után írta fel Kádár doki (nincs kimondotran bajom), ès a doktornő sem mondta, hogy ne szedjem, max annyit, hogy kevesebbet. De akkor többet árt, mint használ? Így akkor nem èrtem, mire jó. Ha a beágyazódást akadályozhatja, akkor nem is lesz minek a kilökődèsèt meggátolni. :x
37469. Berti2 (válaszként erre: 37467. - Solinca)
2020. jan. 18. 15:59

Szteroidhoz:

Én úgy láttam, hogy akinek nincs kimutatott immun baja, annak Prednisolone 5mg a javaslat, napi 1.Ennek hatása nem bizonyított egyértelműen, mert alapvetően immun elnyomó a szteroid, viszont bizonyos beágyazódáshoz szükséges immun folyamatokat negatívan befolyásol. Nekem az alap protokollban nem volt benne, én említettem, ill kértem, akkor azt gondoltam, biztos rásegít ( de 2 szteroidos után a 3-nál nem szedtem és ez vált be). A progikezdéstől javasolták csak, az indok az volt, hogy nyálkahártya vékonyító hatása is van. (ezt alátámasztom, a szemháélyam hegére kentem szteroidos krémet kicsit sokáig, a hegképződés gátlására, és teljesen vékony lett tőle a bőr). Talán a nyálkahártyára és a segítő immun foyamatok nem egészen elnyomására csökkentik közben.

Akinek kimutatatott immun eltérése van, arra a Medrolt adják.

Minden szteroidnak van glükokortikoid (immun-gyull.csökkentő) és mineralokortikoid (só- és vízháztartásra) ható hatása is, eltérő mértékben. Így a gyulladásra szedett is eltolja a nátrium-kálium arányt, ezért kell K-ot szedni mellé, ill esetleg nézetni a vérben a káliumot.

37468. arcencil (válaszként erre: 37460. - Eli77)
2020. jan. 18. 15:50

Ezt most nem mondod komolyan! A könyvében egyáltalán nem ez van, konkrétan leírja hogy a lombik előtti hónapban csak véletlenül... jééé... nahát... terhes lettem. Én most nagyon kiakadtam ha ez igaz, hiszen pont o volt az egyik aki pozitív példa volt. Akkor ez szó szerint hazugság.


KaBaLa, jó olvasni h neked sikerült!!! Köszönöm. Nekem is minden eredményem jó, csak az fsh lett rossz, de eddig ez is jó volt. Bizakodom, hogy csak egy rossz hónapot fogtam ki :)

37467. Solinca (válaszként erre: 37426. - Tundev)
2020. jan. 18. 15:28
Szia Tundev, règ láttalak. 😊 Ahogy elnèzem, ahány poszt, annyi variáció. Nekem is Kádár doku 16 mg-ot írt stimu kezdetètől, no csökkentès, 50 nap. Skriba doktornő sokallta, ő úgy írta gel, hogy max 12mg beültetèsig, utána 8 mg-ra csökkenteni. Azt mondta, Kádár doki adagjai túlzóak. Èn most ezt követem, az 50 nappal számolva persze. Apropó, azt tudja valaki, hogy a leszívás napjától a beültetès napjáig szabad-e szedni? Mintha valaki írta volna, hogy nem. Illetve mièrt kell mellè kálium?
37466. Mancs75 (válaszként erre: 37460. - Eli77)
2020. jan. 18. 15:07
Én is a donorpetesejtre tippeltem. Ami túl szép, hogy igaz legyen, az általában nem az.
37465. 9e8b75449a (válaszként erre: 37462. - Eli77)
2020. jan. 18. 14:53
Azt hittem, végül vállalta a dolgot...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook