Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


38994. Vackeráj (válaszként erre: 38981. - Turodudi)
2020. márc. 11. 18:49

A stimuláció első részében 2 petesejtem lett, mindkettő éretlen volt, az egyik másnapra beért, belőle lett egy fagyasztott egykénk. 4 nap szünet után újra stimuláltunk, itt már csak egy sejtem lett, ami nem termékenyült meg.

Tehát nekem a Sanghai protokoll nem hozott nagyobb sikert, mint a normál stimuk.

Max. annyiban, hogy az előző 4 lombik alatt sosem termékenyült meg egy petesejtem sem, most viszont megtörtént a csoda.

Viszont ismerek olyat, akinek így lett 5 petesejtje, az előző 0-hoz képest.

Tehát szerintem ez is -mint minden- egyénfüggő.

38993. Zizike79 (válaszként erre: 38992. - Otter)
2020. márc. 11. 18:20
Igen, hallottam. Meglátjuk, mit hoz a holnap.
38992. Otter (válaszként erre: 38989. - Zizike79)
2020. márc. 11. 17:13
Ma direkt mondták, hogy nem... elég ciki lenne, ha holnap meg igen.... bár már kevés dolgon lepődök meg :)
38991. Zizike79 (válaszként erre: 38988. - Deduka)
2020. márc. 11. 17:02
Deduka, értelek és igazat is adok elvben, 2 hete még én is így gondoltam. Az érzelmi részében vagyok bizonytalan, nem tudom, h mennyire tenne jót a beültetés utáni időszakban egy plusz szorongás, ami ezzel kapcsolatos (akár reális, akár nem). Nyilván az sem segít, h az ovisom csoportjának fele épp hiányzik normál influenza miatt. Csak az érzéseim írtam le, nem is könnyű ebben racionális döntést hoznom most. Biztos valahol középen van az igazság, meglátom, mit mond az orvos. De a fő célom, h utólag ne hibáztassam magam a döntésemért. Össz 4 embriónk van, nem lesz több, minimalizálni szeretném a kockázatot (akár érzelmi, akár egészségügyi).
38990. 0885be3643 (válaszként erre: 38988. - Deduka)
2020. márc. 11. 16:55

Elsősorban azt értem alatta, hogy nem lesz elég lélegeztetőgép, és valakinek el kell dönteni, ki kap és ki nem.


Nem lesz elég intenzív ágy.


Nem lesz elég orvos és nővér.


Akit, amit lehet, átcsoportosítanak, de így is kevés lesz.


Gondolj bele, azzal a 13 beteggel nem boldolgulnak, mi lesz, ha 2 hét múlvaa hirtelen 4000 lesz?

38989. Zizike79 (válaszként erre: 38987. - 0885be3643)
2020. márc. 11. 16:52
Én azt hallottam, holnap jelentik be. De persze még barmi lehet.
38988. Deduka (válaszként erre: 38985. - Zizike79)
2020. márc. 11. 16:22

Nem igazán értem, hogy mit értetek az EÜ rendszer összeomlásán... Azt, hogy semelyik kórházban, sehol sem lesz egy orvos se, és mindenki a koronavírusos betegeket fogja ellátni?!

Vagy hogy nem marad más kórházaknak pl. fertőtlenítő szer?!

Vagy a személyzet közül vagy mindenkit átcsoportosítanak, vagy beteg lesz?!

Vagy minden kórház csak a koronavírusos betegeket fogja ellátni?!


Ne már... Ugye ezt Ti sem gondoljátok komolyan! A többi kórház ugyanúgy fog működni, mint ahogy eddig; így a szülészetek is, ahol nap, mint nap ugyanúgy szülni fognak, mint bármikor máskor. Nem pl. otthon 'lesz, ami lesz' alapon, vagy a bokorban az út szélén. Mindezek által pedig ugyanúgy ellátják majd a patológiás terhességeket is, mint előtte.

Annyi lehet max. valóságos, hogy a halasztható műtéteket elhalasztják. Pl. egy régóta fennálló sérvet nem most fognak megoperálni, vagy pl. évek óta csípőkopással élő nénikének sem most fogják beültetni a csipőprotézisét...stb. A halaszthatatlan, veszélyeztető, súlyos állapotú, vagy már rövid távon is ahhoz vető betegségeket, állapotokat továbbra is el fogják látni, még a legrosszabb esetben is!

(Ide sorolandó pl. a patológiás terhesség is.)

Az is előfordulhat, hogy leállítják a beültetéseket, mert az megint egy olyan dolog, ami tervezhető, halasztható.


De mindezek egyelőre sehol sem vannak, és minden intézkedés célja az, hogy ne is legyenek!

Ezek a túlkombinálások, riadalom keltések nem kevésbé veszélyesek, mint a valós járványügyi helyzet.


Az intézkedések azért vannak, hogy megelőzzék a vírus terjedését. Azért nem lehet csoportosulni, hogy jelentősen csökkenjen az esély arra, hogy akár egyetlen fertőzött ember átadhassa pillanatok alatt másik 10-nek, aztán pedig a másik 10 így tovább...; nem pedig azért, mert itt az apokalipszis.


Jó ideje dolgozom a magyar eü.-ben. A rendszert belülről is ismerve elmentem volna a beültetésre, ha lehetett volna; minden félelem nélkül, ami a járványt illeti. Még úgy is, hogy olyan problémám van, amivel a korábbi terhességeimnél is heteket, hónapokat feküdtem a terhespatológián, és nagy eséllyel benne van a pakliban, hogy ez megismétlődhet...

38987. 0885be3643 (válaszként erre: 38985. - Zizike79)
2020. márc. 11. 15:40
Sajnos nem zárják be, országosan legalábbis biztos nem.
38986. 0885be3643 (válaszként erre: 38978. - Zizike79)
2020. márc. 11. 15:39

Én végül nem halasztottam.


De éppen tegnap bizonytalanodtam el, jó ötlet volt-e.


Most először azt érzem, hogy miközben a fél karom odaadnám még egy egészséges gyerekért, hogy lehet, hogy az a jobb, ha most nem sikerül... Nekem is van már nagyobb gyerekem, ha bekerül, nem engedem el egyedül karanténba, megyek vele. Van egy tüdőbeteg anyukám, ha kell, mellette akarok majd lenni, kórházban, karanténban, és próbálni elérni, hogy kezeljék. ( Ha kevés lesz a lélegeztetőgép, ő az alapbetegsége miatt nem biztos, hogy megkapja az esélyt, mert választani kell, és az övé kisebb. ) De ha ott vagyok, ha könyörgök, ha rájövök, kinek kell egy 100as a zsebébe, hátha...


Bocs, ha melodramatikus lett.


De baj van. Régesrég ki kellett volna hirdetni a vészhelyzetet. Csak azért van 13 ferőzött, mert baromi kevés tesztet végeztek el. Még a néhány karanténban lévőt sem tudják ellátni, lásd iráni diák, akit pozi korona teszttel visszaküldtek az egészségesek közé, mert nincs elég ágy a betegeknek. Basszus, MÉG alig vannak.


A magyar egészségügy járvany nélkül is az összeomlás szélén van. A nem vizsgált fertőzöttek a tünetmentes lappangási időszak alatt közlekedtek, vásároltsk, moziban voltak, úszni, konditeremve mentek, stb. Ha egy csak 3 embert fertőzött meg és az megint 3at. Az exponenciális függvény baromi gyorsan nő...

38985. Zizike79 (válaszként erre: 38984. - Ivett24)
2020. márc. 11. 14:05
ok, megírom! Most azt hallottam, h hétfőtől bezárják 2 hétre az iskolákat, óvodákat is... Nekem van egy 5 éves ovisom.. ez is kérdésessé teszi a dolgot. Szerintem 1-2 hónap alatt kiderül a tendencia, akkor már jobban lehet látni. A férjem az EÜ rendszer összeomlásától tart és akkor mi lesz, ha terhes vagyok és esetleg baj van... sajnos volt erre példa ősszel, h kórházba kerültem. Most a halasztást érzem épp biztonságosabbnak és kevesebb a szorongás benne talán. De őszintén bizonytalan vagyok. :(
38984. Ivett24 (válaszként erre: 38978. - Zizike79)
2020. márc. 11. 14:02

Ez azért nehéz, mert ott a kérdés: meddig vársz?

Majd írd meg légyszi mit mondott a dokid.

38983. baba2019 (válaszként erre: 38964. - Ágenc)
2020. márc. 11. 11:25
A nemi hormonoknal nem csillagozzak meg, referencia tartományokat adnak meg a ciklus különböző fázisaihoz igazodva!Ehhez nézd hozza a progeszteronodat, a follukularis fazisban jónak tűnik, lutealisban nem igazán, de a ref. tartomány a mérvado és természetesen az sem mindegy, hogy a ciklusod melyik napján készült az eredmény.
38982. Anett90
2020. márc. 11. 08:40
Sziasztok! Én 3 hete csütörtökön azért elég sok embert láttam a Róbertben.
38981. turodudi (válaszként erre: 38979. - Vackeráj)
2020. márc. 11. 08:04
Na, már nem lepödök meg ezen sem 😀🙃 És milyen eredménnyel?
38980. Szisz3 (válaszként erre: 38957. - Turodudi)
2020. márc. 10. 22:34
Nem tudom, mi van a Róbertben, de a Versys minden reggel fullon van...én nem tapasztalom, hogy mindenki államiba menne...
38979. Vackeráj (válaszként erre: 38957. - Turodudi)
2020. márc. 10. 21:45
Dehogy tiltott Magyarországon a Sanghai protokoll, nekem most csinálták január-február hónapban.
38978. Zizike79
2020. márc. 10. 21:40
Bellabi, Te végül hogy döntöttel a beültetéssel kapcsolatban? Most a férjem kezdte el mondani, h talán halasztani kéne a sok bizonytalanság miatt. Pénteken megkérdezem az orvost is. Most én is elbizonytalanodtam...
38977. turodudi (válaszként erre: 38973. - Arcencil)
2020. márc. 10. 20:29
Amúgy nekem is eléggé ez az érzésem, vki cáfoljon rá, legyszi 🙂
38976. turodudi (válaszként erre: 38974. - Arcencil)
2020. márc. 10. 20:28
Nem, abbahagytam mindent, spontán jön a menzesz majd vmikor.
38975. Kiscica19 (válaszként erre: 38973. - Arcencil)
2020. márc. 10. 17:21

Sajnos addig amíg kivizsgálás nélkül vaktában stimulálgatnak mindenkit addig nem egyszerű. Kivizsgálás alatt nem a kötelező hormonsort és petevezeték átjárhatósági vizsgálatot értem, mert az kb. sz..t sem ér. Akkor lehet továbblépni az alap problémát megoldva/kezelve ivf-et kezdeni, ha megvan a sikertelenség oka. Ami kb.millió lehet.

És sajnos az életkor is számít, hiába nézek ki én is egy tízessel fiatalabbnak ha a szervezetem 42 éves.

Tényleg nagyon sajnálom, de ameddig van peteérésed és a doktornő is biztat és te is akarod addig menni kell előre.

38974. arcencil (válaszként erre: 38972. - Turodudi)
2020. márc. 10. 17:11

Mostmár végigcsinálom.

Nyilván más cipőben vagyunk. A helyedben én is így döntöttem volna!

Egyébként ilyenkor mi a protokoll? Kapsz azért tüszőrepesztőt? Vagy mától minden gyógyszer leáll?

38973. arcencil (válaszként erre: 38971. - Kiscica19)
2020. márc. 10. 17:07

Igen, emlékszem, persze..

Olyan szomorú hogy valójában úgy látom kb teljesen mindegy mit szedsz be, mennyi vitaminnal tömöd magad, mennyit sportolsz, mennyi vizet iszol. Kb semmit se számít 😥

Igazságtalan! Vauuuu

38972. turodudi (válaszként erre: 38959. - Arcencil)
2020. márc. 10. 16:52
Igen, egyhez nem feltetlen kell ennyi hormon. De még talalhat 1 jobb stimut legkozelebb ;) nem tudom, ha TB-s lenne, hogy döntenék 1 psejt esetén, de valszeg végigcsinálnám ;) hajrá sejtecske!!!
38971. Kiscica19 (válaszként erre: 38959. - Arcencil)
2020. márc. 10. 16:42

Drukkolok nagyon, hogy abban az 1-ben legyen érett petesejt! 🙏🏻

Tudod írtam korábban hogy a ciszta nekem is borította azt a stimut, és nekem le is állították emiatt Pozsonyban.

Igaz a mondás hogy 10-ből 1 petesejt jó 40 fölött, csak azt kell elkapni!

38970. Kiscica19 (válaszként erre: 38968. - Turodudi)
2020. márc. 10. 16:28

Megértem és teljesen jogos minden amit írsz. Én nyáron nagyon bíztam benne, itt is mindenki ajánlotta mint sztárdokit, és nekünk is szimpatikus volt. Akkor történt ami történt. Mikor legközelebb mentem hozzá már nem ismertem rá. Pár hónap alatt is sokat változott, teljesen átvette a “Róbert”-es stílust. Akkor leírtam itt is a tapasztalataimat, majd többen is írtak privát üzenetet nekem hasonló véleménnyel. Nagyon sajnálom hogy most te is megtapasztaltad ezt.

Hallgass a megérzésedre és aszerint dönts.

38969. Zizike79 (válaszként erre: 38968. - Turodudi)
2020. márc. 10. 16:02
Megértem, h megrendült a bizalmad benne! :(
38968. turodudi (válaszként erre: 38966. - Zizike79)
2020. márc. 10. 14:33
Azt is sajnálom, hogy elment ez a ciklus. Ha kaptam volna Meriofertet, akkor lehet maskepp alakul. Ezt sem értem, ha ez egy rendes stimu volt, akkor miert nem adott, nála is akkor volt 4 tüszöm, amikor kaptam azt is, a Kaaliban szintén. De leginkább az aggaszt, hogy Krizsában nagyon bíztam és most ezzel a következetlenségével elbizonytalanitott... nem adott Meriofertet, nem tart 2 honap szunetet. Egyszer a jobb pf-en valszeg üres a tüszo, 2 nap mulva meg mar az a befuto.
38967. Zizike79 (válaszként erre: 38959. - Arcencil)
2020. márc. 10. 14:02
Szurkolunk a tüsződnek! A natív is jó ötletnek tűnik! :)
38966. Zizike79 (válaszként erre: 38957. - Turodudi)
2020. márc. 10. 14:01
Huhh Turodudi, sajnálom az eredményt, de jól teszed, ha pihensz egyet, azért ez nagyon kemény menet lehetett a petefészkeidnek! Amúgy a kaálit meg szinte lehetetlen elérni telefonon, szóval átcsoportosultak az emberek! :) De azért a pénz miatt nem kéne Téged kikészíteni...
38965. baba2019 (válaszként erre: 38960. - Baba2019)
2020. márc. 10. 12:07
Ezt természetesen Turorudinak szántam..😬😬😬

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook