Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik előtt fórum

Lombik előtt (beszélgetős fórum)


128. BaMaHa (válaszként erre: 126. - Howbowdah)
2019. jan. 24. 08:35
De jóóó! Nekünk is ICSI lesz majd. Hányat kértek vissza?
127. ttittike (válaszként erre: 124. - Shine04)
2019. jan. 24. 06:35
Tapolcára járunk, első lombik. Egyébként nekem is voltak hőhulámaim az elején a suprefacttól, aztán valahogy elmúlt, csak néha érzem.
126. howbowdah (válaszként erre: 125. - Shine04)
2019. jan. 23. 21:57
Koszonom 🙏🏻 Elozetes uh-k alapjan ugy indultunk neki, hogy 3 petesejtet tudnak leszivni. 11 lett vegul, es 7-et meg is tudtak szurni (ICSI). Az orvos is meglepodott :)
125. shine04 (válaszként erre: 120. - Howbowdah)
2019. jan. 23. 21:22
Howbowdah, hogy vagy? Megvolt a leszívás? Sok sikert kívánok a beültetéshez és persze az utánna lévő pozitív eredményhez! Szorítok érted!
124. shine04 (válaszként erre: 121. - Ttittike)
2019. jan. 23. 21:15
Ttittike, te hol lombikozol?
123. shine04 (válaszként erre: 122. - Ttittike)
2019. jan. 23. 21:12
Egyik barátnőm szintén azt kapott és nagyon rosszul volt tőle. Teljesen lecsökkenti a saját hormontermelést. A beadással nincs gondunk, a férjem megtanulta az injekciókat beadni.
122. ttittike (válaszként erre: 121. - Ttittike)
2019. jan. 23. 18:30

Gonal f et kaptam, hétfőn kell vissza mennem.


Shine,miért írod hogy brutális a Suprefact? A beadás?

121. ttittike (válaszként erre: 118. - BaMaHa)
2019. jan. 22. 18:54
Szia.hat még csak holnap kezdjük a stimut, 6.ciklus nap lesz. Késett a mensim 5 napot..majd megírom mit mondtak 😉
120. howbowdah (válaszként erre: 118. - BaMaHa)
2019. jan. 22. 18:21

De aranyos vagy, hogy erdeklodsz 😊

Sajnos nem ugy fejlodtek a tuszok, ahogy szerettuk volna. 15-bol csak 3 teljesen erett, 2 pot. Meglatjuk hanyat sikerul megtermekenyiteni, hany kezd el osztodni. Ha csak 2, akkor mindkettot kerjuk vissza. Ha tobb, akkor 1-et kerunk, es a tobbit megprobaljuk fagyasztatni.

Holnap lesz a leszivas, penteken a beulti.

119. shine04 (válaszként erre: 118. - BaMaHa)
2019. jan. 22. 17:08

Örülök, hogy jobban vagy.


Én most kezdtem el a fogamzásgátlót, február közepén megyünk UH-ra utána kezdjük a szurikat (amiktől félek). A Suprefact állítólag elég brutális. Majd ha minden jól megy február végén leszívás és március elején lesz a visszaültetés.

118. BaMaHa (válaszként erre: 117. - Shine04)
2019. jan. 22. 09:40

De aranyos vagy, már semmi baj. Másnap fel voltam puffadva meg görcsöltem, de az már semmi nem volt. Mostanra pedig már semmi nincs.


Igen mi is szólni fogunk, majd előtte valamikor. Még korai. Februárban megyünk vissza az eredményekkel (febr. 19-én). Májusban lesz beülti, előtte majd megmondjuk.


Ki hogy áll a többiek közül?


Letti? Hogy van a pocaklakó? És Te?

Hablaty hogy döntöttetek végül? Van fejlemény?

Howbowdah nektek mikor lesz a beülti? Végül hogy döntöttetek hány embriót kértek vissza?

Tittike mikor lesz a beülti?

Shine ti hol tartotok most?

117. shine04 (válaszként erre: 110. - BaMaHa)
2019. jan. 21. 12:33

Sajnálom, hogy fájt a HSG vizsgálat. Remélem, már jobban érzed magad. Mikor mész a Kaáliba az eredménnyel?


A munkahelyen én is szóltam a lombikról, muszáj is, mert sokszor kell menni, lehetetlen "titokban" megoldani. Én az inszeminációkat is elmondtam bent, rendesek voltak akkor is, elengedtek mindig amikor kellett.

116. LizzzaaaTT (válaszként erre: 114. - Howbowdah)
2019. jan. 19. 16:21

Szia!


Szerintem mindenképpen kérd ki az embriológus véleményét. Nagyban függ ez attól, hogy mennyi petesejtet tudnak leszívni és el tudják-e vinni őket az 5. napig. Nekem csak 2 petesejtem lett így már a 3.nap visszakaptam mindkettőt. Az egyik tapadt meg. A másikat nem lett volna értelme fagyasztani. És én még nem vagyok 40 éves 34 vagyok. Nálunk is az első lombik volt.

115. Millasz (válaszként erre: 114. - Howbowdah)
2019. jan. 19. 14:15
Mi egyet kertunk vissza, abbol is ikrek lettek😂 ugyh en kettot semmikepp se kernek, ahova mi jarunk klinikara nem is nagyon szeretik, ha valaki ezt keri, lebeszelnek rola. 40eves kor felett mar inkabb, elobb nem. Nekem szo szerint azt mondta anno a dokim, hogy eszembe se jusson a ketto, higgyem el az az egy is meg fog tapadni. Es igy is lett:)
2019. jan. 19. 14:07

Sziasztok!


Dilemmában vagyunk, hogy 1 vagy 2 embrió beültetését kérjük. Ti mi alapján, és végül, hogy döntöttetek?


Első lombik.


Köszönöm

113. BaMaHa
2019. jan. 18. 09:02

Nem tudták megnyitni, d azt mondta az orvos a másik átjárható, várjuk meg a Kaáliba mit kezdenek ezzel. Ma még kicsit görcsölök ilyen menzesz szerűen és puffadok is tegnap óta. Akkor a a hasam mint egy lufi. Majd lemegyek. Túl vagyok rajta az a lényeg.


Igen szerintem mi is meg fogjuk mondani, csak kíváncsi voltam mások hogyan oldották meg.

112. Millasz (válaszként erre: 110. - BaMaHa)
2019. jan. 17. 14:31

Szegenykem, en is igy voltam vele, azota se ereztem olyan eros fajdalmat:( de legalabb tul vagy rajta!

En elmondtam kb egybol a fonokomnek es sok kollegam is tudott rola, egyreszt mert rengeteg vizsgalatra es kontrollra kellett mennem, punkcio az nekem egy teljes het kimaradas volt a melobol, beultetes 2 het szoval... el kellett neki mondanom meg en amugyse csinaltam titkot ebbol az egeszbol

111. ttittike (válaszként erre: 110. - BaMaHa)
2019. jan. 17. 14:14

Pihenj sokat mostmár. Nekem másnap eléggé felvolt a hasam fúvódva. Nem tudták megnyitni? Doki mit mondott rá ?

Én elmondtam a főnökömnek. Megértő volt, sokat kellett elmennem a vizsgálotakra, így már nem tudtam mit kamuzni, kínos volt.

110. BaMaHa
2019. jan. 17. 13:38

Köszi az infókat a “menetrendről”. Ti elmondtátok a munkahelyeteken vagy valami indokkal elkummantottatok?


Csajok túl vagyok a HSG-n. Fél 8-ra jöttem, délre sorra is kerültem... én ilyen fájdalmat meg nem éreztem! Szerencsére maga a fájdalom csak pár percig tartott. Az egyik petevezetőm részlegesen zárt, gondolom azért fájt rohadtul. Mindegy ez is pipa :)

109. Millasz (válaszként erre: 107. - BaMaHa)
2019. jan. 17. 12:50

Nekem rovid protokoll volt.

Mensi 2.napjatol kellett szurni magam es ha jol emlekszem a 7.naptol volt 2 naponta kontroll uh es vervetel. Nekem itt rogton csokkentettek is a hormonadagomat pedig amugyis nagyon keveset kaptam plussz kaptam egy tuszomegtarto injekciot is mert mar megvolt a kello mennyisegu petesejt es szep nagyok is voltak ezert kellett a tuszomegtarto szuri h ne durranjanak el maguktol ido elott. Punkcio a 13.napon volt elotte nap szurtam a tuszorepeszto injekciot. Es ennyi. Aztan utana az 5.napon lett volna a beultetes de nekem vegulis fet volt szoval ez kimaradt:)

108. ttittike (válaszként erre: 107. - BaMaHa)
2019. jan. 17. 09:43
Nekünk most van az első.több fajta protokoll van, van hogy fogamzásgátlót kell először szedni, nekem mensi előtt kellett elkezdeni szúrni a Suprefactot, ez leállítja a saját hormon háztartást. Ha megjön, akkor kell menni ultrahangra, és kapom az érlelő szurikat. Kb 1 hét után kell rendszeresen menni, kb.2 naponta hogy nézzek hogy alakulnak a tüszők.
107. BaMaHa
2019. jan. 17. 09:15

Köszi az infókat!

Várom hogy én következzek, kb 11 körül csinálják meg a HSG-t.

Addig is leírná nekem valaki aki már túl van a lombikon a beültetés előtti menetrendet?

A ciklus első napjától kellenek a napi szurik/gyógyszerek? Vagy mikortól?

Hány naponta kell menni uh-ra/vérvétere mikor már beültetés előtt vagy?

106. shine04 (válaszként erre: 97. - BaMaHa)
2019. jan. 16. 18:44

Szia BaMaHa!


Mi Krizsa dokihoz járunk nyár eleje óta. Év elejére kaptuk meg a lombikos időpontunkat, addig inszeminációm volt de nem sikerült.


Nekem is volt HSG-m, röntgenes. Kétszer is megcsinálták,először több éve mikor még csak az elején jártunk,kivizsgálás során. Akkor nem fájt, kisebb hasgörcseim voltak. De mikor másodszor voltam ezen a vizsgálaton, utána erősen véreztem és nagyon görcsöltem. Igaz ez azért volt, mert kicsit az egyik oldalon nehezebben ment át a kontrasztanyag, de a végén sikerült, átjárható lett mindkét oldalam. De nem akarlak megijeszteni, mindenkinél más tapasztalatok vannak. Sok sikert kívánok hozzá,s remélem minden rendben lesz.

105. ttittike (válaszként erre: 104. - BaMaHa)
2019. jan. 16. 15:55
Nem tudom sajnos. Eddig a Suprefactot váltottam ki, 2db 5.5ml volt kb 20ezer.
104. BaMaHa (válaszként erre: 103. - Ttittike)
2019. jan. 16. 14:49
Igen durva. Ráadásul nekünk azt mondták a Kaáliba, hogy az egy dolog, hogy maga a beavatkozás 360 ezer (amiben az van benne, amit Te is leírtál: stimuláció, ellenőrzés, leszívás, beültetés), de ha nem TB támogatottan csináljuk, akkor a gyógyszerekre sem jár a TB támogatás, ami nem is tudom 70-90% ?
103. ttittike (válaszként erre: 102. - BaMaHa)
2019. jan. 16. 14:06
Mi inkább nem is számoltuk így össze ahogy te írtad 🙂 annyit tennék hozzá, hogy nekünk fizetős lombik, és maga a beavatkozás 300ezer. A stimuláció és annak ellenőrzése, a leszívás és a beültetés van ebben benne. A gyógyszerek, vérvételek, magán orvosok ebben nincsennek benne. Viszont Tapolcán nem kellett fizetni egyetlen vizsgálatert sem.
102. BaMaHa (válaszként erre: 101. - Hablaty86)
2019. jan. 16. 13:33

Nekem az orvos azt mondta, hogy jó lenne fogyni a beültetés előtt, így még ha akartuk volna se tudtuk volna azonnal fizetősen elkezdeni. Javítja az esélyeket (az utóbbi időben tényleg sokat híztam, ennek külön utána is kellett járni van-e egészségügyi oka).

Amit ebből ki akartam hozni: hiába a TB-set választottuk, már így is közel 300 ezernél tartunk a konzultációs díjakkal, ilyen-olyan vérvételekkel, vizsgálatokkal, vitaminokkal. Ebből kb. 50ezer az, amit "megspórolhattunk" volna, ha nem magány nőgyógyászhoz és andrológushoz megyünk.

Pont tegnap beszéltük a párommal, hogy a fizetős még ennél is megterhelőbb. No meg azt, hogy egy olyan pár, aki tényleg nem engedheti meg magának az ilyen kiadásokat, azokkal mi van? :( Elkeserítő. Pl csak vitaminok 70 ezer szeptember óta... kromoszóma, AIDS, Hepa, stb ezeket csak fizetősön csibnálják meg. Tehát vannak olyan költségek amiket mindenképp ki kell nyögni.

Tényleg nem panaszképp mondom, hálás vagyok, hogy félre tudunk ezekre a dolgokra tenni, csak olyan gáz ha belegondolok, hogy mondjuk egy minimál bérrel, vagy nem sokkal több fizetéssel rendelkező pároknak is ugyanúgy jár ez! A jog, hogy szűlők lehessünk mindannyian az jár! Olyan szomorú :(

Mindemellett nem csinálnám másképp. A TB támogatott laboron kívül a HSG az amit TB-sen csináltatok. Meg is van a látszata, már csak az előkészületeken, időpont egyeztetésen is és még rá se feküdtem az asztalra...

Azt is elismerem, hogy a fizetőset is előkapartam volna a föld alól is, ha azt mondja a doki, hogy a következő ciklussal akkor induljunk neki. Így is csak fél év az, amit ki kell bírni, de addig nekem kell tennem azért, hogy végre eljussunk oda.

Szóval megértelek ha úgy döntesz TB vagy ha fizetős akkor is :) HAJRÁ MINDENKINEK!

101. Hablaty86 (válaszként erre: 96. - Shine04)
2019. jan. 16. 13:02

Hát párom hajlik a magánútra - én kivárnám a várólistát. de január végéig még van időnk eldönteni.


Én még őrlődöm! :)

100. Millasz (válaszként erre: 99. - BaMaHa)
2019. jan. 16. 10:06

Meg sztem az is szamit, hogy ha pl. El van zarodva at tudja e fujni a doki. Mert ha igen akkor egy villano gyors fajdalmat erzel aztan ahogy megnyilik a vezeto megy szepen tovabb a kontrasztanyag es nem faj. Legalabbis ezt mondjak akiknek igy volt. De nekem pl.nem lehetett atfujni, csak feszult, feszult...azert fajt annyira.

Enis olvastam elotte mindenfele jot is rosszat is.

Kivanom, hogy neked ne fajjon😉 tul kell esni rajta🙄

99. BaMaHa (válaszként erre: 98. - Millasz)
2019. jan. 16. 09:36

Köszi Millasz!


Igen logikus, bár hallottam, olvastam már rémtörténeteket és megnyugtatót is elzáródottról és átjárhatóról is. Gondolom embere válogatja no meg a fájdalomküszöb. Hát holnap megtudom :D Majd megosztom az újonnan szerzett "bölcsességet" :O :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook