Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

2748. 38b97b93b1 (válaszként erre: 2745. - Ájrin)
2008. okt. 17. 13:47

Szia ájrin!


Köszi szépen!!:) Pontosan ez az amit én is érzek, hogy egyenesbe kerültünk. Nagyon pozitívan állok a dolgokhoz, bár ez mindig így volt minden egyes csalódás után. Arra is felvagyok készülve, hogy elsôre talán nem sikerülhet, de utána is lesz még esélyem. Ti mióta próbálkoztok?

2747. Pomi
2008. okt. 17. 10:00

Sziasztok!


Annyira furcsa az élet. Aki nagyon vágyik babára annak nem adja meg könnyen, aki meg kevésbé, neki sikerül. Valaki azt mondta nekem, hogy sok lélek szeretne leszületni és odafönn várják a lehetőséget. Hát lehetőség az lenne nekik mindannyiunknál azt hiszem.

Mindig arra gondolok, hogy semmi sincs véletlenül és tényleg csak akkor jön a baba ha már számára minden a legmegfelelőbb itt lent. Addig pedig legyen türelmünk és kitartásunk és próbáljuk kitalálni, hogy mi hiányozhat még neki.

Persze sokszor nehéz pozitívnak maradni a megélt kudarcok után. De ha épp depis hangulatban vagyok arra is gondolok, ha babalélek :) lennék odafent és várnám a leszületésemet, vajon választanék -e egy ilyen életunt anyát magamnak mint én. Persze, hogy nem. Ezért aztán meditálok, jógázok és a gondolataimat próbálom a jó felé irányítani. Amióta láttam a Titok című filmet az is elgondolkodtatott. Lehet én vonzottam eddig be azt a sok rosszat, ami eddig velem történt. Szóval csak a jóra gondolni és akkor minden megoldódik.

Üdv Nektek és kitartást, mindenkinek teljesülni fog a vágya!

2746. miciona (válaszként erre: 2744. - 38b97b93b1)
2008. okt. 17. 08:52
Szia Tündérmorzsa! Remélem nálunk sem kell várni még hónapokat.Neked is nagyon sok szerencsét kivánok! Persze itt mindenkire rá fér, de aki már ennyi mindent átélt ahhoz, hogy gyerke lehessen, annak nem lehet ,hogy ne sikerüljön!!
2745. ájrin (válaszként erre: 2742. - 38b97b93b1)
2008. okt. 17. 07:40

Szia Tündérmorzsa!


Megjártad Te is a magad kálváriáját...megrázó történeteket hallani sajnos ezen a fórumon.

DE! Gondolj arra, hogy most egyenesbe kerültetek, és hamarosan a karodban tarthatod a kisbabádat!


Szorítok, hogy ez mihamarabb így legyen!

2744. 38b97b93b1 (válaszként erre: 2717. - Miciona)
2008. okt. 16. 23:22
Mi két hete végeztünk az andrológusnál. Ezután azonnal kértem idôpontot a centrumban és ekkor voltam a 20. ciklusnapon. Megvizsgalt UH-n, éppen egy kiszabadulni készülô petesejtet kapott el, (nálam 34 naposak a ciklusok)bár ennek már nincs jelentôsége. Vért vettek és felírták a kezdéshez szükséges gyógyszereket. Legközelebb a mensim elsô napján kell telefonon jelentkeznem, ami még két hét és ezen a napon kell elkezdenem a fogamzásgátló szedését.
2743. 38b97b93b1 (válaszként erre: 2735. - Krysta78)
2008. okt. 16. 23:08
Szorítok Neked nagyon! Én még nem tudom igazán milyen ez az érzés, de hamarosan én is izgulni fogok:)
2742. 38b97b93b1 (válaszként erre: 2724. - Macifül)
2008. okt. 16. 23:05

Kedves Macifül és a Többiek


Nálunk a férjemmel van a probléma, bár több mint három évvel ezelôtt spontán teherbe estem, igaz két év próbálkozás után. Akkor még csak engem figyelkettek a dokik és rajtam keresgélték a problémát, mievel a férjemnek van már gyermeke az elôzô kapcsolatából. Egy pár hónapos sikertelen Clostylbegyt kezelés után a férjemre került a sor és kiderült, hogy nem rendelkezik sem elegendô és megfelelô minûségû spermiummal. Ekkor éreztem, hogy mennyi idôt elpazaroltam... Érdekes módon a következô hónapban terhes maradtam minden stimu nélkül. Leírhatatlan az a boldogság amit akkor éreztem. Sajnos a boldogságom nem tartott örökké. A harmincadik terhességi héten, halva született a kislányunk:( Borzalmas volt de bíztam abban, hogy mielôbb terhes maradok, hiszen legutóbb spontán történt. Vártam újabb másfél évet, minden hónapban reménykedve a csodában, majd felkerestem egy meddôségi központot. Több vizsgálgatás után kiderült, hogy a férjem eredményével tanácsosabb azonnal egy ICSI-vel kezdenünk. Nem volt már új számunkra, hogy vele lehet a baj, így egyrészrôl ennek csak örülni tudtam, gondolván így nagyobb lehet az esélyünk. Hónapok teltek el mire belekezdhettünk és tavaly novemberben el is kezdtek stimulálni. Eközben a férjem megbetegedett, mellékhere gyulladást kapott. Felhívtam a dokim, hogy értesítsem róla, majd azt tanácsolta jöjjön be és adjon le egy próbát. Másnap ért a legnagyobb csalódás amikor felhívott és közölte, hogy egyetlen egy spermium sem található:) Ott voltam félig felkészítve egy lombikra, de nem volt mivel megtermékenyítsék a petesejtem. Ha elôre tudtuk volna... Több hónapos szünet következett, ezután sem volt egyetlen egy darab sem. Nyolc hónap után sem, de ekkor már egy herebiopszián gondolkodtunk. Ezen a mûtéten a férjem három hete esett át, és szerencsére sok spermiumot találtak amibôl le is fagyasztottak valamennyit. Így egy év után most újra megpróbáljuk az elsô ICSI-t, végre:)

Bocsi ha hosszúra sikerült, de hiszen már olyan régen tart nálam ez a vágy!

2741. krysta78
2008. okt. 16. 20:14

ja és nagyon köszönöm a szorítást csajok, tudom, hogy velem vagytok, és ez nagyon jó érzés...

ezért is sikerül!!!!:-)

2740. krysta78 (válaszként erre: 2738. - Davider)
2008. okt. 16. 20:13

igen reggel 8-ra, aztán 10.30-ra a dokihoz...

fél nap szabit vettem ki, mondván a táppénzem miatt (mandulagyulladásból eredő lumbágó, aminek egyébként volt is némi alapja)vissza kell mennem vizelet kontrollra, elhitte a főnököm....

vagy ki tudja?

jövőhéten pedig szabin leszek, már augusztusban lefoglaltam...


mindenképp írok holnap!

2739. ájrin (válaszként erre: 2735. - Krysta78)
2008. okt. 16. 20:06

Szorítok Kriszta!

Nagyon!!!

2738. davider (válaszként erre: 2735. - Krysta78)
2008. okt. 16. 19:58
Holnap mész ugye??
2737. davider (válaszként erre: 2715. - Gida33)
2008. okt. 16. 19:55
Semennyire..
2736. gabci77 (válaszként erre: 2735. - Krysta78)
2008. okt. 16. 19:47

Hát igen, csak nehéz... pláne ha te fordított helyzetben nem úgy állnál a dolgokhoz...


No de egy a fontos:)odabent


Nagyon boldog napot holnapra!!!

2735. krysta78
2008. okt. 16. 19:34

igen ez AZ a vérvétel!!!!!!!

igen ottan van bébi.....


hát ebben a gazdasági helyzetben, ,bármikor találnak mást helyettünk....ez van, ezért kell nem őszintének lenni, ilyen ez a világ.....

cska magadra kell gondolni, aztán nem foglalkozni azzal, hogy ki-mit gondol.....önzőnek kell lenni...

2734. gabci77 (válaszként erre: 2733. - Krysta78)
2008. okt. 16. 19:01

Ez "az" a vérvétel? (Bocs, de nem mindig tudom követni a fórumot)

Ott kapaszkodik már a bébi biztos:)

drukkolunk


Gusztustalanok a munkahelyek.. Vajon a saját feleségeikkel is így viselkednének??

2733. krysta78
2008. okt. 16. 18:51

sziasztok!


hát én sem mondtam meg a munkahelyen, azt hazudgálom, hogy orvoshoz kell mennem, stb...elintéznivalóm van, fél nap szabikat vezsek ki "adóügyben" stb....

nem merem megmondani, majd 3 hónaposan, ha addig csak fel nem tünik nekik...


holnap reggel vérvétel :-)

2732. gabci77
2008. okt. 16. 17:51

Sziasztok!

Rég voltam, nagyjából meg tudtam nézni kivel mi van.. Ájrin, én is drukkolok:) meg persze mindenkinek..

A munkahelyen egész érdekes reakciók vannak.. Amíg nem tudják, hogy miért kell orvoshoz járkálni, addig lógós vagy, ha tudják, akkor is. Mindent próbáltam, képeket vágnak minden orvoshoz menéshez, műtéthez. (hát elég genya is vagyok, hogy merem!) Semmi nem jó, most ha hamarabb jön a bébi, mint a kirúgás, akkor mázli..:) De csak azért sem stresszelek

2731. Macifül (válaszként erre: 2730. - Miciona)
2008. okt. 16. 10:28

Szia!

Hát igen, ideje elkezdeni :)

Köszi!

2730. miciona
2008. okt. 16. 10:26
Szia Maci! Ugy néz ki lassan barátkozhatsz a skórpiókkal:) Gyógyulj meg gyorsan! Vigyázz magatokra!
2729. Macifül (válaszként erre: 2728. - Ájrin)
2008. okt. 16. 10:20

Köszi!

Remélem hamar múlik, így nem lenne túl jó szülni.

2728. ájrin (válaszként erre: 2727. - Macifül)
2008. okt. 16. 10:18

Kösziiii!!!!:)

Jobbulást drága!

2727. Macifül (válaszként erre: 2726. - Ájrin)
2008. okt. 16. 09:53

Igen, most válaszoltam rá.

Bocsi, hogy csak most, tegnap rohanás volt Pestre aztán este már nem volt erőm netezni, alig kapok levegőt, tiszta takony vagyok.

2726. ájrin (válaszként erre: 2725. - Macifül)
2008. okt. 16. 09:43

pontosan ez volt a helyzet nálunk is...ugyan kitől tudta meg a nagyfőnök?


(Maci, olvastad a levelemet, amit küldtem???????)

2725. Macifül (válaszként erre: 2722. - Ájrin)
2008. okt. 16. 09:37

Felháborító!!!!

én is titkolni kényszerültem. Aztán mikor már táppénzen voltam 2 hete akkor bementem és elmondtam mi a helyzet. A főnök reakciója az volt, hogy akkor húzzam ameddig csak bírom, mert ha ezek (koreaiak) megneszelik, hogy mi van, tuti kirúgnak. Kérdés: honnan neszelik meg, ha mondjuk csak neki mondtam el? Csak tőle...

2724. Macifül (válaszként erre: 2710. - 38b97b93b1)
2008. okt. 16. 09:18

Szia!


Sok sikert kívánok Nektek én is!

és gyere gyakran beszélgetni! :)

Mi a probléma nálatok?

2723. miciona
2008. okt. 16. 09:13
Igen ez nagy kérdés, hogy legyél őszinte a főnökhöz, vagy marad a hazudozás. Sajnos a multiknál jól kiképzik az embereket, hogy kivesszen belőlük minden emberség.Világválság idején gyereket? :(((
2722. ájrin (válaszként erre: 2721. - Miciona)
2008. okt. 16. 08:59

igen, így kezdtem én is januárban az inszemekkel....aztán túl sok volt a hazugság, és a végén a közvetlen felettesemnek mondtam meg bizalmasan.

elmentem laparoszkópiára aztán mikor visszamentem várt a felmondásom...


persze az aranytojást tojó tyúkjuktól nem várhattak már aranytojást, így levágták....

2721. miciona
2008. okt. 16. 08:54
Sajnálom! Hogy "ösztönzik "mindenhol a gyermekvállalást!!! Az tuti, hogy én sem mondom meg mi a helyzet. Azért is szeretném tudni mikor kezdünk ,mert a maradék szabim+ egy kis "influenza" ideje alatt csak kiderül, hogy sikerül-e.
2720. ájrin (válaszként erre: 2719. - Miciona)
2008. okt. 16. 08:47

igen, táppénzen vagyok még a héten, ha sikerül kikuncsorogni a dokitól ezt a pár napot.

igen a lombik miatt rúgtak ki, illetve mikor megtudták, hogy emiatt hiányozni fogok.

2719. miciona (válaszként erre: 2718. - Ájrin)
2008. okt. 16. 08:44

Akkor december...

Ájrin, te még betegá-ban vagy? Miért vesztetted el a munkahelyed a lombik miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook