Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - 2013 október fórum

Lombik - 2013 október (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. szept. 9. 10:39

Nekem a megtapadások maradnak el mindig:(

De mivel voltam már 2X terhes a férjemtől,és ráadásul élő egészséges embriók voltak, csak rossz helyen,így reménykedek hogy tényleg nincs ilyen komoly problémám.

30. mkacca2 (válaszként erre: 29. - Venusz2000)
2013. szept. 9. 10:27

Durva a gyógyszerszedéssel kapcsolatos tapasztalatod. Én szedtem a MET-et, most Eucreast, az is MET. Én 54-ről 47-re fogytam, most 49 vagyok. A túl sok MET-től nekem már cukorbeteg értékeim lettek, az Eucreas szedése óta nem mérettem. Sajnos a legfontosabb dolog, hogy az LH szintem megfelelő szintre csökkenjen, nem következett be azóta sem. Nagyon gondolkodom a paleolit diétán gyógyszer szedés nélkül. Sok embernek bevállt.

Nekem volt már két vetélésem, meg ugye az immunbetegség, ezért eröltettük ezt az NK vizsgálatot. Minden doki azt mondta, hogy tuti negatív lesz, de pozitív lett. A G1-ben csináltattuk 91 ezer Ft volt a teljes vizsgálat, több dolgot néznek. A Laboratórium Kft-nél azt hiszem olcsóbb és szétszedhető a vizsgálat.

Szerintem nem indokolja különösebben semmi nálad ezt a vizsgálatot, hiszen nem vetéltél, nincs más immunbetegséged. Egy másik fórumon van egy csaj, akinek Hasimotója van, több lombikja volt, de soha nem esett teherbe. Elvégeztette a vizsgálatot és neki pozitív lett, ugyanis ha valakinek nagyon magas ez az NK sejt szám, teherbe sem esik, vagy elmegy a baba, mielőtt az első teszt kimutatná.

2013. szept. 9. 10:08

3-4 éve az anti-tpo-m még 86 volt,majd elkezdtem szelént szedni és szépen lecsökkent.

IR-re csak pár hónapig szedtem metet,(kb 3 hónapig)mert rosszul voltam tőle,nem volt étvágyam,de ugye enni kellett és 3 hó alatt 20 kg-ot fogytam 68-ról 48-ra,és ekkor az addig rendben lévő értékeim is felborúltak.Akkor saját felelőségre abbahagytam a metet,és csak a diétát csinálom azóta is.Szóval szerinted nem lehet alloimmun gondom?Úgy hallottam ez egy drága vizsgálat.

28. mkacca2 (válaszként erre: 27. - Venusz2000)
2013. szept. 9. 09:57
Venusz, félreértettem. Az 50 körüli anti TPO szint határértéken belüli. Azt gondoltam, hogy ennél jóval magasabb. Akkor minden visszaszívva. Nekem Basedov kórom volt 1500 körüli anti TPO-val. Kaptam rá jód izotópos kezelést, akkor ingadozott 100 körül. Most a gluténmentes diétával nekem is visszament határértéken belülre: 50 körül van. Én sem vagyok gluténérzékeny. Az általad írtak fényében nem hiszem, hogy a alloimmun problémád van. Te szedsz valamit az IR-re?
2013. szept. 9. 09:18

Mkacca2:A tsh-m 1.5 és 2.5 között ingázik,tehát azért ez rendben van csak változékony.Az anti-tpo-m meg csak enyhén emelkedett (50 körüli),endokrinológus szerint nem igényel kezelést.IR miatt 4 éve diétázok,most 3 hete dokim javaslatára még hozzácsaptam a glutén mentes diétát.Bár nem vagyok glutén érzékeny.

Az NK sejtek számát milyen doki hol ,és milyen vizsgálattal nézi?És főleg mennyibe kerül???

Amúgy a Honvéd korházba Nemes doki csinált nekem pár éve immunológiai vizsgálatot ahol semmi eltérés nem volt.

26. mkacca2 (válaszként erre: 25. - Venusz2000)
2013. szept. 9. 08:03

Szia Venusz!

A magas Anti TPO-nak oka van. Vagy Basedov-kórod van vagy Hasimoto-d. Túl vagy alultermel a pajzsmirigy?

Két dolgot javasolok: paleolit diéta (ha a MET miatt nem tarthatod, próbáld meg az IR és a paleolit diéta keverékét.

A másik, hogy nézesd meg az NK sejtek számát. Az immunproblémához gyakran társul alloimmun probléma is.

2013. szept. 8. 21:04

Röviden:2001-ben volt egy spontán méhenkívülim,sajnos csak a 7-8. héten vették észre hogy dobogott a szíve de sajnos

rossz helyen van.2007-ben pont ugyanez megtörtént annyi különbséggel hogy megvolt a mensim és nem tudtam magam sem hogy terhes vagyok,szétrepedt a petevezetékem,így kivették.2008-ban kezdtük a lombikot.A 6. sikertelen lombik után intézetváltás de még mindig semmi siker.

Tehát nincs petevezetékem,IR-em van,TSH-m ingadozik,és emelkedett az anti -tpo-m.A dokik széttárják a kezüket minden sikertelen beavatkozás után!!!

24. Annuska00 (válaszként erre: 20. - Borsó83)
2013. szept. 8. 20:29

Szia!


igen dolgozom..szerencsém bolt,mert úgy kellett mennem mindig,hogy pont szabadnapos voltam?Én nem h-p-ig dolgozom,vendéglátózom és van hétköznap is szabadnapom.1 nap kellett elmennem a munkahelyemről 1,5 órára az uh miatt,de megoldottuk.Most is megbeszéltem a kolléganőimmel ha pont dolgoznék,akkor valakivel elcserélem a napomat.

sajnos volt olyan hogy délig ott voltam,főleg ha vv-el is volt,annak délnél előbb nem volt eredménye,és elmenni meg visszamenni az gázosabb lett volna,így inkább csereberélek majd.

igen Én dokim is "nyers" de Én sem várom el,hogy lelket ápolgasson,értse a dolgát és ennyi..))


Én most azon izgulok,hamarabb megjőjjön ne pénteken ,mert akkor a 4.napon tudok csak menni..nem lesz-e késő..vagy bekönyörgöm Magam szombaton max..ha lesznek bent beültetésen..)))

23. Borsó83 (válaszként erre: 22. - Venusz2000)
2013. szept. 8. 20:24
Üdv Vénusz! le a kalappal, ez tényleg nagy kitartásra vall! Ezek szerint Nálad van a gond? Kiderült útközben, hogy mi? Mit mondanak a dokik a sok sikertelen lombikra? mesélj nekünk egy kicsit, érdekelne a történeted, ha szívesen megosztod.
2013. szept. 8. 17:43

Sziasztok!

Sajnos nem tudom mi kell a teljes sikerhez,mert még nem sikerült a baba,de a kitartásban jeleskedek azt hiszem,illetve a kivizsgálásokba is.Kkata27 :Sok esetben IR illetve glutén v. tejcukor érzékenység miatt diétát írnak elő...érdemes ezeket már az elején kiszürni!

Ha tudok segítek a kérdéseitekben,9. lombik előtt állok,nagyon sok mindenen keresztül mentem már,mindent kivizgáltattam már!

21. Borsó83 (válaszként erre: 19. - Kkata27)
2013. szept. 8. 13:14
Szia Kata, én Bp-re járok és nekem ez lesz az első lombikom (remélem egy jó darabig az utolsó is, csak pozitívan:)) így én a lelki oldalában nem tudok segíteni, próbálok nem rágörcsölni és elterelni a figyelmem róla, így is sokat gondolok erre, de próbálom csökkenteni. Szedni sem szedek semmit, soha nem is ástam bele magam ilyen gyógynövényes dolgokba és a doki sem ajánlott semmit se. Sokaknak nem sikerül elsőre, talán Annuska is tud ebben segíteni, hogy ő ezt hova raktározta el a lelkében. Kitartás, október mindjárt itt van, sok sikert kívánok és csak pozitívan! :)
20. Borsó83 (válaszként erre: 17. - Annuska00)
2013. szept. 8. 12:37

Szia Annuska, csak közvéleménykutatásként kérdzte, hogy mi a véleményed, mindenkinek más jön be. Én a Szmatonáról olvastam, hogy nem mindenkinek szimpi, elég nyers, nem egy finomkodó típus. és tényleg ilyen, de engem ez nem zavar, ha szükség van rá ápolja majd a férjem a lelkem :) nem várom ezt el a dokitól, "csak" azt, hogy mindent a legjobb tudása szerint a lehető legjobban csináljon. aztán meglátjuk.


Dolgozol? Ha igen, hogy tudtad összeegyeztetni a munkával a kezeléseket? beültetés előtt? ultrahangra vagy konzultációra kell menni? Szép napot! :)

2013. szept. 8. 09:47

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki Tapolcára jár lombik programra? Annyi kérdőjel van bennem.Túl vagyok már egy sikertelen beültetésen,illetve a fagyasztottak sajnos nem élték túl és most van a következő stimulálásom.Ha minden jól megy október első hetében lesz a leszívás is és rá 3. napra a beültetés is ha minden jól megy. De én lelkileg elég nehezen élem meg. Szeretnék sorstársakkal beszélgetni erről, talán vannak jó tapasztalatokat amit lehet amit nem amit érdemes amit nem. Diétától vitaminokon át bármi érdekel ami segíthet :-)

18. mkacca2 (válaszként erre: 16. - Borsó83)
2013. szept. 7. 15:00

Én is erre gondoltam, amikor írtad, hogy külföldön vagy. Időzíti a menstruációdat.

Soha életemben nem szedtem fogamzásgátlót, mert nem akartam megborítani az amúgy sem jó hormonrendszeremet, erre valóban az élet furcsa fintora, hogy most kell szednem...

Ha minden úgy megy, ahogy számoljuk, október 3-án már a 6. napos kontrollra kell majd mennem, tehát szeptember 29-én kell majd szúrnom magam először.

17. Annuska00 (válaszként erre: 16. - Borsó83)
2013. szept. 6. 15:12

Bevállaltam,mert nem volt sok elszívásra váró,..és azt mondják ha ébren vagy az jobbat tesz a petesejteknek,amúgy külföldön nem is altatnak..


nem voltam utána kómás,ehettem-ihattam egyből..most is így lesz.)


Nézd mindenkinek az jön be ahol épp van..Én semmi rosszat nem tudok mondani a BMC-re Zeke dokihoz járunk,mondanak róla jót és sok rosszat is,Én semmi de semmi rosszat nem tudok mondani.sokat kell várni,mert nagyon sokan vannak..sajnos..((de ugye beszélgettem olyan Lánnyal aki a Káliból jött át,sőt a debreceni Káliból is jöttek át,együtt voltam beültin egy Lánnyal.de hallottam már,hogy a BMC-ből mentek át a Káliba..

2013. szept. 6. 15:02

Annuska bevállaltad altatás nélkül? miért :) ha ilyenek csinálsz akkor neked a szülés sem lesz nagyobb kihívás :) szorítok, hogy 1 nappal hamarabb megjöjjön, bár azt vettem észre, hogy nálam amióta kicsit "idegesebb" vagyok, hogy fontos hány napra jöjjön meg (hormonvizsgálathoz stb) azóta 1-2 nappal korábban megjön :) a BMCről mi a vélmeményed, mennyire ajánlanád?


Kacca, megvilágosodtam, ez így működősképesnek tűnik amit mondasz. nekem azért mondta, mert külföldön vagyok és bár mondtam, hogy meg tudom oldani, hogy a ciklusom 3ik napjára hazaérjek, de azt mondta inkább ad fogigátlót és azzal menjek majd vissza a 16on napon. viccesen paradox, hogy az ember lánya gyereket szeretne és fogigátlót szedetnek vele :) na mind1 is. :) biztos, hogy Nálad is minden rendben lesz! nagyjából mikorra kell majd menned októberben? és Te hova jársz?

15. mkacca2 (válaszként erre: 11. - Borsó83)
2013. szept. 6. 14:13

Szia!

Hát a fogigátlóra nehéz okosat mondanom. Nekem 21 db-ot kell bevennem, amint abbahagyom megjön, és a 2. nap kezdhetem szúrni a GonalF-et.

Szerintem azt akarja a doki, hogy amint abbahagyod a 16. nap a fogigátlót, pár nap múlva megjön, és indítja a kezelést. Neked nem mondta, hogy miért kell a fogigátló? Nekem a magas LH szint miatt.

Az AMH mutatja meg, hogy kimerült-e a petefészked. Általában a negyven fele járó nőknek alacsony ez az érték, ami azt mutatja, hogy már kimerülőben a petefészek. Ezt nagyon jól fel lehet turbózni a kezeléssel. Nekem ez magas, ami a PCOS-re utal, nálam nagyon kell vigyázni, nehogy túlstimuláljanak. Én jóval kevesebb hormont is kapok majd emiatt.

Hormonszurikat szerintem mindenki kap ebben az eljárásban, az is, akinek a párjánál van a probléma.

Nálunk a páromnak kutya baja, minden vizsgálata tökéletes. Mi fiatalok vagyunk, én 28, ő 31 éves. Csak nekem van egy csomó hormonproblémám már gyerekkorom óta. Remélem tudnak rajta segíteni.

Én azt olvastam egyébként, hogy a TB támogatott IVF között amúgy is el kell tellnie 3 hónapnak.

14. Annuska00 (válaszként erre: 13. - Borsó83)
2013. szept. 6. 13:11

Mi BMC,Budai meddőségi..)


Hát azért kaptam nagy adagot,mert kevéske indult növésnek,van akinél 10-12 is van leszívásra ?nekem 4 db volt..

igen Én szúrom Magam,nem nagy ügy simán megy..))Én mindig este szoktam,munka után,itthon nyugodtan.Végét már nehezen bírtam,szúrt nagyon a hasam,,igen 20.napra rá beülti.

Én a leszívást bevállaltam altatás nélkül.))nem vészes,simán bírható..hát kb 13-ára várom,jövőhét péntek,de jöhetne előbb egy kicsit,mert nem tudom a hétvége miatt hogyan lesz akkor..(szóval csak 1 nappal kéne előbb megjönnie,és akkor pénteken mehetnék az intézetbe.

13. Borsó83 (válaszként erre: 12. - Annuska00)
2013. szept. 6. 13:01

Köszi szépen :) Igen, a pestibe, Szmatona Gáborhoz. És ti?

akkor most ezért kaptál nagy adagot, hogy gondolom több érjen meg. Te szurkálod magad? van valami metodikája, vagy a doki majd úgyis elmondja hogy kell? van bármilyen hatással a közérzetedre?

Dolgozol? én igen, és örülök is neki, mert így többet foglalkozom a témával asszem mint kellene, nyugtassatok meg, hogy egy ilyen lépés előtt ezzel nem vagyok egyedül. :) nem izgulom túl, csak szeretnék képbe kerülni, hogy mi, hogy történik, hogy amennyire lehet fel tudjak készülni.

Mikorra esik nagyjából a 2. napod? és ez azt jelenti, hogy rá 20 napra már meg is lesz a beültetés?

Köszi :)

12. Annuska00 (válaszként erre: 11. - Borsó83)
2013. szept. 6. 12:53

Szia!


Mi hagytunk ki ennyit,a nyár miatt és a szabadságolások miatt,mármint össze-vissza lettem volna rakva a dokik között.így megbeszéltük a sikertelennél a dokival,hogy szeptemberben találkozunk.


Több féle protokoll van,Mi röviddel indultunk és most is azzal fogunk.a mensi 2.napján kell mennem uh-ra,aznap már szúrom is magam.


hogy ki meddig kapja a hormonokat sok mindentől függ,hogyan nőnek a tüszők stb..nekem a stimu 16.napján volt a leszívás,,elnyúlt,mert lassan nőttek,,kevéske is volt..sajnos..((

és hogy napi hány kell,hát ez is egyén függő.Én csak magamról tudok beszélni,de Én ló adagokat szúrtam..nem vagyok mérvadó..(

napi 300 gonal8ez betöltött toll,sztem a legegyszerűbb a használata..és mellé 4 db merional(ezt keverned kell,nincs bekészítve)aztán jött mellé egy 3.cetrotide,ami arra van,nehogy idő előtt megrepedjenek.2 naponta uh és vv.

aztán utcsó a repesztő injekció..


ha bármiben tudok segíteni csak írj..))


Pesti káliba jártok??

2013. szept. 6. 12:35

Sziasztok, de jó, hogy itt vagytok :)


kicsit akkor rólam/rólunk. 3 éve próbálkozunk, és most májusban derült ki, hogy a férjemnél van gond, kevés nagyon a spermaszám, rögtön ICSI-t írtak a kórlapra. elmentünk a Kaáliba (bp-i) és a doki bekérte az összes vizsgálatot (méhtükr, kromoszómavizsg, AIDS-HEP szűrés, hormonvizsgálatok, chlamydia).

ráadásul külföldön élünk, így kicsit megnehezítette az egész vizsgálósdit, de szept közepén hazaköltözöm a lombik miatt. Amit nem igazán értek, és erről ha van esetleg infód Kacca, hogy a köv ciklusom első napján (szept 15 körül) el kell kezdenem a fogamzásgátlót és 16-17 nap kell mennem UHra. azt mondta a doki, hogy lehet nem is kell több szemet bevennem a fogigátlóból és rá pár napra el is kezdi a stimulációt. de hogy ezt nem menzesz 1 napján szokták? és maga a stimuláció? szurik mindenképp? :) napi hány kell? vagy ez egyén függő? bocsi a sok kérdésért, néztem más fórumot is, de annyi elrettentőt írnak, sztem pedig fontos a pozitív hozzáállás, mert lesznek mindig nehézségek és megterhelő időszakok, de sosem szabad feladni. (kikívánkozott belőlem ez a sok okosság:))))


Annuska, írtad, hogy áprilisban volt az előző, ennyi időt ki kell hagyni a 2 között? regenerálódás vagy Ti döntöttetek így?


Kacca, mi az az AMH?


Nektek is nagyon sok sikert, nagyjából egyszerre leszünk meg mindannyian, és ha minden jól megy, márpedig miért ne menne, akkor nagyjából egyszerre is szülünk majd! :)

10. mkacca2 (válaszként erre: 9. - Annuska00)
2013. szept. 6. 09:58
Gondolom az előzőből lehet sokat tanulni, következtetni, hiszen mindenkinek máshogy reagál ezekre a készítményekre a szervezete.
2013. szept. 6. 09:25

Végén már nehezen viseltem..semmi nem volt jó..)nem mondott különösképp semmit,nem tapadtak meg..)

annyit mondott nehéz menet lesz,de nem szabad feladni..(


nem csináltattunk még semmilyen vizsgálatot mint pl genetika meg ilyesmi..a szokásos ami kell a lombikhoz,meg ugye az AMH.


most fogok kapni plussz progi potlást,mert megjött a crinone mellett rendesen.agolutint fogok még szúrni a leszívás után + a crinon.

8. mkacca2 (válaszként erre: 7. - Annuska00)
2013. szept. 6. 09:05

Húúú, az jóval több, mint az enyém. Nekem a 2-3 nap azt hiszem 135 körül megy a Gonalból, utána a 4-5 nap 70 körül. Aztán kontroll. Nekem még Prednisolont írt fel, de szerintem azt az alloimmun miatt.

És milyen érzés tele lenni hormonokkal? Korábban próbálkoztunk a clostylbegittel, és én azt nagyon rosszul viseltem. Egyrészt olyan depressziós voltam, folyton fáradt, képtelen voltam koncentrálni bármire és egyszer olyan hisztit levágtam... pedig nem szokásom.

Milyen vizsgálatok voltak eddig? Mit mondott a doki, miért nem sikerült az előző?

7. Annuska00 (válaszként erre: 6. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 08:56

köszi..Nektek is millió drukk..))


hát nekem nehezen ment az első,,kevéske volt,4-et tudtak leszívni,abból kettőben volt petesejt,mondjuk meg is termékenyültek.)3-on naposan kaptam vissza őket..

most gyúrok a több petesejtre..)))

ló adagot szúrtam..300 gonal +4 merional/nap.

7 cetrotide.

6. mkacca2 (válaszként erre: 5. - Annuska00)
2013. szept. 6. 08:48

Mi 3 éve próbálkozunk. Van PCOS, alloimmun probléma. Emiatt a kettő miatt kell a lombik. Úgy volt eredetileg, hogy júniusban kezdünk, de hysteroscopiával kiderült egy méhsövény is, amit műtöttek a nyáron. Akkor azt mondták, hogy szeptemberben kezdhetek, most meg túl magas volt az LH értékem a PCOS miatt. Így most előkezelnek fogigátlóval, utána kezdődhet a hormonkezelés. Ha jól számolom október 3-án én már a 6. napi kontrollra megyek. Most nem kell a 2. napon mennem, mert felírták előre a hormoninjekciót.

Nekem a PCOS miatt épp, hogy nagyon magas az AMH-m, 12 körüli. Nagyon kell vigyázni a hormonokkal, mert túl lehet stimulálni. Kicsit tartok is tőle, hogyan fogom viselni.

Nagyon drukkolok Nektek! Remélem a 2. próbálkozás lesz a nyerő.

5. Annuska00 (válaszként erre: 4. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 08:00

Szia!

alacsony az AMH,kimerülőben vannak a petefészkeim.

5 éve próbálkozunk,és várunk a Mi kis csodánkra..

2.napon kezdek,kb 13-én..ahogy megjön..

áprilisban volt az első lombik az is rövid volt..de sajnos nem sikerült..

de bízom nagyon a szeptemberben..))


Nálatok mi a gond??

4. mkacca2 (válaszként erre: 3. - Annuska00)
2013. szept. 6. 07:53

Szia!

Részemről persze. :) Neked milyen okból kell ez a kezelés? Mennyi ideje próbálkoztok? A 2. vagy a 21. napon kezded a programot?

2013. szept. 5. 16:31

Sziasztok!


Én jövőhéten kezdem a 2.lombikot,azért csatlakozhatok??

2013. szept. 5. 16:26

Szia!

Nekem is októberben lesz az IVF kezelésem. Tanácsokat nem igazán tudok mondani, mert ez lesz az első, de sokat olvasom a lombikos topikokat. Szívesen írok a témával kapcsolatban. Nektek miért van rá szükség? Hányadik lesz?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook