Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? fórum

Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. okt. 30. 18:30
Én is erre gondoltam, de hülyeséget nem akartam írni :)
169. simple (válaszként erre: 167. - 0a84e34983)
2012. okt. 30. 18:28
Magánnyugdíjpénztár?
2012. okt. 30. 18:18

Nem tudom.....

?

2012. okt. 30. 18:17
"mnyp" ez mit jelent???
2012. okt. 30. 17:58

Folyamatosan cenzúrázzák a fórumot :)

Lehet, hogy hamarosan törlik is, ha így halad!

165. 0a84e34983 (válaszként erre: 163. - 34c48a3825)
2012. okt. 30. 17:31
Persze,ez egyértelmű.Mint már írtam hiába dolgoztam kisgyerek mellett(2és fél éves volt a lányom),volt,hogy én mentem helyettesíteni,vagy műszakot is cseréltem a nem gyerekes koleginával,és ő is ha úgy hozta a helyzet.Minden szombaton bent voltam,ha úgy hozta a munka.Nem volt kivétel a gyerekesekkel,mert ha nem mentek volna túlórázni,másnap már be sem kellett volna menni.Úgy,hogy ez a ks mit tudom én kicsoda,nagyon el van tévedve ha azt hiszi ez minden munkahelyen úgy van ahogy ő bevette a fejébe.
2012. okt. 30. 17:03
Nem toroltem magam,valaki szorakozott a nickemmel. :o.
2012. okt. 30. 16:12
Egyébként a kérdésre válaszolva: de, unfair az ilyen dolog. Lesülne a képemről a bőr, ha magam helyett másokat dolgoztatnék vagy dolgoztatnának.
162. mumster (válaszként erre: 151. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 13:16

Mert az állam úgy véli, hogy a gyerek felnevélésbe érdemes beszállnia.

viszont megkérnélek, hogy első lépésként a szüleiddel fizettess vissza minden támogatást, amit utánad valaha felvettek. Utána számonkérheted a mostani anyákat is.

Részemről.

Ugye nem emberekkel és sorsokkal foglalkozol?

161. mumster (válaszként erre: 152. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 12:58

Nem hiszem, hogy kuncsorgásnak minősül, ha valaki teljesíti a kötelezettségeit amely alapján ellátásra jogosult lett.

A döntést mindenki az adott szablyozás ismeretében hozza meg.

Az érvelésed akkor állná meg a helyét, ha senkinek nem járna semmi, mégis meg akarnák kapni.


Az pedig, hogy valaki nem megértő a saját munkatársával vagy embertársával az nem függ attól, hogy van-e gyermeke, milyen az iskolai végzettsége vagy mennyi a fizetése. Ez attól függ hogy milyen ember.


Van aki koldus szájából is kisjnálná a száraz kenyeret.

160. c7a878c6b5 (válaszként erre: 158. - Spinneli)
2012. okt. 30. 12:54

Ez így is van! De itt kimondottan a gyerekeseket szapulják ezerrel.

Sok gyerekes dolgozna a gyerektelen helyett is, ha volna munka. Én legalábbis biztosan.

159. c7a878c6b5 (válaszként erre: 156. - 0a84e34983)
2012. okt. 30. 12:52

Hát ez az!

Bizony nagyon sok olyan anyát és nem anyukát írok, akik azért szültek, hogy ne kelljen dolgozniuk. De miért kell összekeverni a szezont a fazonnal?

158. spinneli (válaszként erre: 156. - 0a84e34983)
2012. okt. 30. 12:46

Természetesen, ahogy minden gyermektelent sem, igaz?

:)

157. c7a878c6b5 (válaszként erre: 143. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 12:44

Ja! Dolgozni!

Épp minap volt a tv-ben, hogy aki bruttó 170 000-et kap, mint óvónő, nem tudja maradéktalanul kihasználni az adókedvezményt, bezzeg a több, mint 600 000-et kereső valamelyik kerülteti polgármester igen...

Én bizony minden nap szívesen túlóráznék, ha lenne munkám. És nem kényelemből nem vállalom a 10-12 órás műszakot... Csak értelmezni kellene egy kicsit. Úgy látom, hogy hiányoztál ezekről az órákról a suliban, de nem baj! Én sem vagyok egy lángész :)

156. 0a84e34983 (válaszként erre: 154. - Spinneli)
2012. okt. 30. 12:32
Persze,nem minden anyuka szent,mert vannak megélhetési gyerekvállalók.De azért nem kéne minden szülőt egy kalap alá venni.
155. spinneli (válaszként erre: 152. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 11:37
Ez azért elég sarkos meglátás...az állam mindenhol hozzájárul a népességnövekedéshez, nem véletlenül...azt abszolút nem értem, hogy mi a gond azzal, aki munkából megy szülni...hiszen hozzájárult a közöshöz, abból gazdálkodik, amit megtermelt.
154. spinneli (válaszként erre: 143. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 11:33

Szerintem ez is választás kérdése, a gyerekes és a saját döntés miatt gyerektelen is pontosan tudja, hogy mit vállal.


Egyébként nem találom egyik tábor skatulyázást sem túl ízlésesnek, a gyerektelenek nem miss picsák, akik azért várják a munkaidő végét, hogy dughassanak az aktuálissal, ahogyan szuperanyu sem azért marad otthon a beteg gyerekével, mert nincs jobb dolga...egyébként utóbbi dologból igenis vannak visszaélések, nem minden anyuka szent, remélem ezt azért tudja mindenki...

153. 541aee2005 (válaszként erre: 146. - Mumster)
2012. okt. 30. 11:26
De igen, mert a penz amit a vegen szetosztanak veges. Ha mnyp lenne, nem ez lenne (vagy kevesbe, de sajna nincs)
152. 541aee2005 (válaszként erre: 148. - Mumster)
2012. okt. 30. 11:22

Es miert esik ki a kereset? Mert o ugy dontott, hogy gyereket akar + ugy, hogy otthon akar lenni vele. Egyik dontest sem bolt kotelezo meghoznia. Ha viszont mar megjozta, neki kene vallalni erte a feleloaseget, es nem a nagy kalapbol kuncsorognia.

em a tappenzt nem torolnem el, a betegseg nemsajat dontes.

2012. okt. 30. 11:17

Sokkolni foglak: tobb mint 100 ezer ft adot fizetek havonta. :)


En ertem, hogy Te is fizetsz, csak en is, es ha en mondjuk azt mondom, hogy nem akarok gyerrket, vagy csak egyet, vagy nem akarok otthon lenni vele me a bebisziter nekem jobban megeri, viszonr szeretnek egx fel evet utazgatni, vagy tanulni, akkor en nem kapok ezekre . .fizetett szabadsagot, hiaba fizettem en is ugyanugy.


A betegseget meg ne keverjuk bele, az mas, azt bem valasztja senki.De azt, hogy mivel tolti s maganeletet meg, azt mindenki maga valasztja, sajat maganak is kellene finansziroznia , akar gyerek, akar mas

2012. okt. 30. 08:17
Moderálták a fórumot...
149. mumster (válaszként erre: 147. - A0c1361e44)
2012. okt. 30. 06:11
Igen, ez a másik dolog, amikor anyaként összegszerűen túljárulékol az ember pár gyerektelent. Jövőre méginkább:) Törölni szeretnék a nyugdíjjárulék plafonját...
148. mumster (válaszként erre: 138. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 05:59

Tgyás: Nem lesz többszázezer a semmiért. Annyit fog kapni, amennyi jövedelem után járulékot fizetett.

Gyed: sokkollak 130000. A maximum. Bruttóban. Akkor is ha havi millát tolt haza előtte. De ha alacsony bére volt, akkor lehet csak 40000. Bruttóban. Szintén nem a semmiért jár. A már befizetett járulékaiért kapja. A jövedelme alapján. Keresetkiesés miatti kompenzáció. Mint a táppénz. Azt is eltörölnéd?


Figyu: 3 gyerek és 100ezer adókedvezmény. Az adókedvezményt igénybe sem tudja venni havi 100ezerig, hizsen fent írtam az összegeket. Esetleg tgyásnál lehetnek országosan kb 5-en, akik megtehetik.

Ha pedig apa nagy mamutokat öl és ő leírhatja, akkor mindjárt nem a te adódból ment a lovetta, hanem apáéból.

147. a0c1361e44 (válaszként erre: 145. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 05:57

A probléma az az elméleteddel, hogy én pl. csak adót 60 ezret fizetek havonta, amíg te mondjuk csak 25 ezret. És persze mondhatnám a többi járulékot is (ami még 60 ezer).

Te mint gyerektelen bedobsz ennyit a közösbe?

Mert én igen, és ez csak az én részem, mert ugye a munkáltató is kifizeti utánam az ő részét. És ez nem csak idén van így, hanem sok-sok éve jóval többet fizetek, mint sokan. Tehát nekem igen is meg van az alapom, de neked, mint gyerektelennek még sokat kell ahhoz dolgoznod, hogy meglegyen. És persze azért gondolom ezt így, mert ha te szintén befizetnél ennyit, akkor nem irigykednél azokra, akik már szültek egy gyereket.


Akár azt is megírhatod, hogy mennyi után fizeted azt a sok-sok járulékot. Most már nagyon kíváncsivá tettél. Mire is ugrálsz ennyire?

Ja, hogy az arányok? Az lehet, hogy egyformák, de összegben sehol nincs pl. az enyémhez. Majd ha te is befizetsz annyit, amennyit én, mert nem csak szültél, hanem dolgoztál is érte, akkor majd egy szinten leszünk, de addig, te nem sajnálhatod tőlem azt a 3 évet, mert én azért megdolgoztam és leróttam azt amit kellett és azóta is azt teszem. És, hogy képbe legyél mindinkább: a gyerekemmel nem voltam otthon 10 év alatt 1 hétnél többet táppénzen, mert ha beteg volt, akkor volt aki vigyázzon rá. Túl óráztam keményen ha kellett úgy, hogy a gyerekemmel ilyenkor is vagy az apja volt otthon vagy a nagyszülők, és a mai napig ezt teszem. És tudod mi a legjobb ha fizetik is a túlórát? Az, hogy ekkor is a magas fizetésem után kapom a nettómat, tehát még többet kapok, de még többet be is fizetek és, hogy tudd még ingyen is szoktam túlórázni, mert az olyanok miatt, mint te sokszor nekem kell megcsinálnom a munkát, hogy te mint gyerektelen el tudj menni a fene tudja hová.


Nyugodtan gondold azt, amit akarsz, de ha már megtanultál majd egyszer logikusan gondolkodni, akkor rájössz, hogy mennyire nem volt igazad. Lehet van néhány olyan, akikről beszélsz, de legtöbben dolgozunk a szülés előtt és után is, legtöbben nem kerüljük akkor sem a munkát, ha bent kell maradni csak úgy és van gyerekünk is, stb., hanem megdolgozunk azért a pár évért, amit igénybe veszünk...

146. mumster (válaszként erre: 145. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 05:35

Néhány dolog a teljesség igénye nélkül:


A tgyás az emberke SAJÁT, járulékolt jövedelme alapján jár.

Te is jogsult vagy rá, ha szülsz, nem vagy megrövidítve vele. Egyéb esetben pl. betegség táppénzre leszel jogosult a SAJÁT, járulékolt jövedelmed alapján, ha ne adj isten szükséged lesz rá. Itt is mondhatná az, aki sosem volt táppénzen, hogy te minek kapod.


Ezt hívják társadalmi szolidaritásnak, közös felelősségvállalásnak.


Ugyanis van, aki megrokkan mielőtt egy fillért beletehetett volna a közösbe, születnek sajnos sérülten is babák. Nekik mit ajánlasz, hogy a TE? pénzed nehogy csökkenjen? Taigetoszt?

Van ki többet tesz a nagy kalapba, van ki kevesebbet és ugyanígy működik a kivét is, ráadásul ezek időszakosak és ciklikusak.

Egyszer még neked is szükséged lehet rá.

A befizetési és kivételi jogosultságokat pedig az állam szabályozza.


Azért mert TB-t fizetsz, azért sem másnak, sem neked nem lesz nyugdíjad. Azt majd a nyugdíjjárulékért fogod kapni.

Így most szólok, ha nyugdíjkérelmet szeretnél beadni, akkor ne az Egészségbitosítási Pénztári Szakigazgatási Szervhez, hanem a Nyugdíjbiztosítási Igazgatósághoz fordulj.

Továbbá a jelenlegi nyugdíjszámítási mód szerint a te jövedelmedet nem fogják Kis Gizinél alapul venni. Kis Gizit majd a saját szolgálati ideje és járulékolt jövedelme alapján fogják elbírálni.

Megnyugodhatsz!


És végül. A mostani gyerekek lesznek a jövő dolgozói, nekik köszönheted majd, hogy vénasszonyként lesz majd miből és aki ellásson, gondodat viselje.

Ha pedig az ő járulékfizető erejüket is hozzáadjuk a szülőkéhez, akkor ki is járult többet a közöshöz?

2012. okt. 29. 22:37

"Tgyás: fél évig jár és a fizetés x%. Valóban nincs maximalizálva, így aki jól keres, annak igen sok lesz ez a pénze. Közel megkapja munka nélkül a nettó fizetését."


Igen, éppen erről bezsélek....


"És azt bizony nem tőled veszik el! Ezt kellene felfognod!" Nézd, ameddig én is ugyanolyan arányban fizetek adót és járulékot, és én nem mehetek el fél év szabira amiben majdnem kapom a nettó fizetésem, addig Te.


Egy egyszerű példa, hogy megértsd: mindketten fizetünk évekig a TB_nek, mondjuk mindketten összesen 1000 - 1000 pénzegységet. Te elmesz tgyásra meg gyedre mindjuk 3 gyerekkel, ez legyen mondjuk összesen 600 pénzegység. Ezt Nekd kifizetik. Én nem. A maradék mehet a nyugdíjunkra. MIvel azonban Te már kaptál 600 péntegységet már csak 1400 pénzgeygség maradt. (A kamatot most tekintsük egyenlőnek az inflációval). Ezt megosztják kettőnk között: mindeketten kapunk 700-700 pénzegységet. Tehát Te 1000-et fizettél be, és 1300-at kaptál vissza, én 1000-et fizettem be, és csak 700-at kaptam vissza.

144. 527f6fda92 (válaszként erre: 143. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 22:35

valószínüleg létezik az is valószínű hogy nem a verseny szférában...

sőt lehet csak a nonprofit cégnél?

143. 541aee2005 (válaszként erre: 139. - C7a878c6b5)
2012. okt. 29. 22:32

Tárnokzsuzsa: persze, mert az adókedvezméynhez dolgozni is kell!


Amúgy elég önellentmondó vagy, egyszer azt mondod, szívesen túlóráznál, csak lenne munkád, más hsz-edből meg kiderül, hogy azért nincs, mert túl kényelmes vagy bevállalni a több műszakor meg a 10-12 órát. Most akkor mi van????


Igen, én értem, hogy aki tgyást meg gyedet kap, az is fizet, csak Te meg azt ne érted, hogy az,a ki sosem él ezekkel a lehetőségekkel, vagy csak egyszer, az semmivel sem fizet kevesebb adót meg járulékot. Ha mondjuk minden embernek járna pl, 5 évente egy év fizetett szabi, amelyről eldöntheti, hogy gyereknevelésre, utazásra, tanulásra, vagy egyéb kikapcsolódási formára fordítja, igazságosnak tartanám a rendszert. Mint ahogy akkor is, ha az pl. aki már volt otthon éveket gyerekkel, és ezáltal több juttaást kapott vissza a TB-től, mint az, aki nem, onnantól kezdve több járulékot fizetne, kicsit úgy, mint az autók felelősségbiztosítása, ahol ha már több pénzbe kerültél a biztosítónak, többet fizetsz, akkor is. DE azt nem tartom igazságosna, hogy MA A GYERMEKTELENEK TÖBBET FIZETNEK, ÉS KEVSEBBET KAPNAK VISSZA.


Ennyi.

142. 0a84e34983 (válaszként erre: 138. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 21:43
Te miről beszélsz?Hát örülnék ha én ennyit kapnák,mint amiről te írsz....Töredékét kapom,érted....
141. megi04 (válaszként erre: 139. - C7a878c6b5)
2012. okt. 29. 21:39
Zsuzsika...Lóval kártyázol...Vaknak magyarázod,hogy borul...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook