Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? fórum

Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. nov. 1. 00:07

Olvasgatok, és az ötlött eszembe, hogy egyvalamiről elfeledkeznek azok, akiknek nem tetszik, hogy a gyerekesek többet szeretnének otthon lenni. Egy szülő felelőséget kell vállalnia a gyerekéért. Ha valahol félresiklik a srác, jönnek majd az okosok azzal, hogy mert nem volt hintalova, azanyja nem szerette eléggé, nem foglalkoztak vele a szülei, mert a karrier, a pénz fontosabb volt, rosszul volt nevelve, sőt sehogy, mert mindig rásózták valaki másra, milyen szülő az ilyen.

Ha tudom, hogy beteg a gyerekem, mégis elmegyek dolgozni, mert nincs annyi megértés a munkahelyemen, hogy valaki beugorjon helyettem, és a gyerekkel történik valami, én leszek a hibás. Ha beviszem a munkahelyemre, és ott történik valami, akkor is én leszek a hibás, ráadásul elmondanak mindennek, amiért szegény beteg gyereket hurcolászom magammal.

199. 220f02d28d (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2012. okt. 31. 22:26

Helyesiras: gyorsan irok es nem jo billentyuzetrol.


Tulorat nalunk nem fizetik.


Az, hogy felallsz el elmesz a munkaido vegen, az akkor oke, ha nincs olyan hatarido, ami miatt mas ketszer annyit tulorazik, mert a munkanak mindenkeppen kesznek kell lennie...


En ertem, hogy tgyas gyed jar, es nem is szt hibaztatom, aki el vele, mert nyilvan ha valakinek azt mondjak, kapsz 200at ha dogozol havi 22 nap 8-10 orat, vsgy kspsz 140et, es othon lehetsz, pihenhetsz, szorakozhatsz egesz nap, amit csak akars, akkor ertheto, ha az utobbit valasztja. Foleg hogy nincs utazasi ktg sem, a sok szabadidoben meg sporolni is jobbsn lehet. De attol meg nem igazsagos es nem is hatekony a rendszer.

198. c7a878c6b5 (válaszként erre: 197. - Michelle.r)
2012. okt. 31. 22:03

Valahogy így vagyok ezzel én is!

:)))


Az a baj, hogy a nép fogy, ahogy a munkahely is.

197. michelle.r (válaszként erre: 196. - C7a878c6b5)
2012. okt. 31. 21:57
Nekem aztán könyöröghet ;P A pótlásról gondoskodtam, a népszaporulatot meghagyom másnak ;)
196. c7a878c6b5 (válaszként erre: 195. - Mami 78)
2012. okt. 31. 21:53

Erre mondják egyesek, hogy a te döntésed volt a gyerek, old is meg...

Tudod, ez a szomorú! Bizony, a mi döntésünk. Az állam szinte könyörög, hogy szüljenek a magyar nők! Csak hát ugye.... Így nagyon nehéz a meglévő gyerkőceinket is eltartani. Szerintem egyikünk álma sem az, hogy bébicsősz, vagy más rokon nevelje a gyerekeinket. Nektek is elég idegölő, hogy apuka nincs otthon, csak havonta 1x. Gondolom őt sem engedi el a munkaadója, ha köhög a gyereketek...

195. mami 78 (válaszként erre: 194. - C7a878c6b5)
2012. okt. 31. 21:46
És sajnos a legtöbb nagyszülő még aktív,mondjuk nálunk lényegtelen ,mert egy sincs:(.Ezért nem is tudom mi lesz,mert a munkahelyemen 9-19 a munkaidő ,és bébisintér szóba sem jöhet.Apuka meg 1000km-re dolgozik,havonta 4 -5 napot van itthon.
194. c7a878c6b5 (válaszként erre: 192. - Mami 78)
2012. okt. 31. 21:41

Bizony..

Sajnos az egyik ismerősöm sem talál munkát. Pedig ő aztán megy! És neki még megadatik a nagyszülői segítség is, a férje sem éjszaka dolgozik. Mégis nem egy olyan állásinterjún volt, amikor már az üzembemutatás közben kérdeztek rá a gyerekekre. És abban a pillanatban betelt az állás, ahogy kiderült, hogy van 3 gyerek. Hiába mondta az anyuka, hogy van nagyszülő, aki vigyáz a gyerekekre.

193. c7a878c6b5 (válaszként erre: 191. - B8103f009a)
2012. okt. 31. 21:36
Nem értettelek félre. Csak szerettem volna tisztázni, hogy bizony én is iskolapadból jöttem el a gyerekeimhez, de nem szándékozom életem végéig ksm pénzén élősködni.
192. mami 78
2012. okt. 31. 21:22
Minden munkáltatónak jogában áll annyit fizetni a munkavállalójának amennyit akar. munkahelyemen vezető voltam és volt jogom beleszólni a fizetésekbe.De rajtam és a tulajdonosokon kívül senki nem tudta a másik fizetését,merthogy semmi köze hozzá.Csúnya magyar szokás más pénztárcájában nyúlkálni.Nem azért kap valaki több fizetést mert mástól elveszik.A cég vezetője bizony sokszor adott több prémiumot pl. ha valakinek szült a felesége.De volt olyan is hogy a még gyerektelennek volt valamilyen magánügye ,fel akart mondani mert fél évre el kellett utaznia és a főnök nem mondott fel neki ,elengedte és visszavárta.Amíg nem jöttem el szülni ,10 éven keresztül minden szentestén dolgoztam,természetes volt és fel sem merült bennem hogy ne vállaljam be,a szilveszter az enyém volt.Most itthon vagyok 3 éve,de tudtommal a helyzet változatlan.Senkinek semmi köze hozzá,hogy egy cégvezető,főleg ha tulajdonos és a saját pénzét osztja kinek mennyit fizet.Nem szabadna a gyerekeseket így lenézni hiszen óriási áldozat a mai világban gyereket vállalni.Másrészt a gyerekteleneknek sem könnyű ha kihasználják őket.De amíg nem voltak gyerekeink tényleg azt csinálhattam amit akartam,manapság csoda ha felveszik dolgozni a gyerekes munkavállalót.Van nem egy orvos barátnőm akit azért nyomtak ki a klinikáról mert tudták szülni akar,és ha meg kisgyerek volt első kérdés ,hogy van e nyugdíjas nagyszülő ha nincs akkor fel sem veszik
191. b8103f009a (válaszként erre: 183. - C7a878c6b5)
2012. okt. 31. 21:07
Félreértettél! Egy bizonyos csoportra gondoltam, akik fiatalon kezdenek szülni, aztán szaporodnak mint a nyulak. Az adófizetők pénzén.
190. c7a878c6b5 (válaszként erre: 189. - 0a84e34983)
2012. okt. 31. 11:19

:))))

Biztosan jó helyen:)))

189. 0a84e34983 (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2012. okt. 31. 09:49
Én is kíváncsi lennék hol dolgozik ezzel a csapnivaló helyesírással,és furcsa gondolatokkal.
188. c7a878c6b5 (válaszként erre: 182. - 7796ae808e)
2012. okt. 31. 07:43

Van még ilyen????

Na nem a közoktatásra és a különböző hivatalokra gondolok, oda bejutni.... jajjjj! Meg kell ölni valakit, és annak a valakijét is, és annak a valakijét is, hogy egyáltalán az esély meglegyen. Legalábbis a mi környékünkön.

187. c7a878c6b5 (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2012. okt. 31. 07:41

Tudod, én sajnos igen! Nekünk ez sokszor 3

napi étkezés....

186. c7a878c6b5 (válaszként erre: 180. - Timycat)
2012. okt. 31. 07:34

Ez teljesen igaz is lehetne....., ha meg volnának ahhoz a feltételek, hogy a gyerekes nők is maximálisan el tudják látni a feladataikat.

Mert bizony vannak azért olyan asszonyok is, akik a gyerekük mellett bizony szeretnének dolgozni, és nem a pénzért szülték őket. Nem egy ilyet ismerek. Ahogy olyat sem egyet, aki csak a pénz és a heverészés miatt. Mert olyan is van, akinek az anyaság teljesen kimerül ksm megfogalmazásában..., sajnos. Igen, mindenkinek magánügye, hogy szül, avagy nem szül. Ahogy az is, hogy bébicsőszt fogad arra az időre míg dolgozik, vagy rokonoknál helyezi el a gyerekét,avagy esetleg lenne olyan munkahely, ahol egyiket sem kellene. Sajnos nagyon-nagyon ritka már a 8-tól 16-ig tartó beosztás.

185. c7a878c6b5 (válaszként erre: 177. - Michelle.r)
2012. okt. 31. 07:29
Végül is, én sem... Hivatalosan még ehetem ksm kenyerét 2 és fél évig :)))
184. c7a878c6b5 (válaszként erre: 174. - 220f02d28d)
2012. okt. 31. 07:27

Pihenget....

Nos, elég pongyola megfogalmazás az anyaságra!

Nagyon szépen kérem a Jóistent, hogy ne 1, 5 gyerekkel ajándékozzon meg!!!!

183. c7a878c6b5 (válaszként erre: 172. - B8103f009a)
2012. okt. 31. 07:24

Én az iskolapadból mentem szülni és eszem ágában sincs nyugdíjkorhatárig itthon ülni. Annál is inkább, mert elköttettem magam, szabad akaratomból 24 évesen, hogy még csak kísértésbe se essem. Én dolgozni szeretnék...

Az a legnagyobb baj, hogy sajnos tényleg nincsenek meg a megfelelő feltételek megteremtve nálunk!

2012. okt. 31. 05:57

Szerintem ma már jobban jár az, aki állami vállalathoz megy dolgozni, mint más céghez, multihoz.

Az állami vállalatoknál szabadnap a szombat és a vasárnap, nem kell 12 órát gürizni, és nem pofáznak bele, hogy mikor menj el szabira.

181. a0c1361e44 (válaszként erre: 174. - 220f02d28d)
2012. okt. 31. 04:57

Írásaid olvasásakor azon gondolkodom, hogy vajon hol dolgozol? Hol fizeted be azt a 100 ezer forintnyi adódat?

Külföldön?

Mert itt Magyarországon nem hiszem, hogy bárki adna neked annyi fizetést ilyen fogalmazásra és helyesírásra, ami után ennyi a befizetendő adó. Azt el tudom képzelni, ha igaz a hirdetés, hogy vagont takarítasz és azzal kereshetsz többet és oda elég a te írás tudásod is.

Nem szeretem felhozni ezt a helyesírásos témát, de rólad ez jut mindig eszembe.


Munkahelyen semmi helye a gyerektémának és azt gondolom, hogy mindaddig ez fel sem merül, amíg a kedves gyermektelen kollegina nem olyan bunkó, hogy azt gondolja azért megy a gyerekes kolléganő haza, hogy kiszúrjon a gyerektelennel. Mert tudod, nem azért megyünk haza, hanem azért, mert lejárt a munkaidő, eddig fizették a munkánkat és ingyen nem szívesen dolgozunk. Én semmiképp nem. Ha azt mondják, hogy maradjak bent és kifizetik a túlórámat, akkor maradok, de ingyért nem dolgozok, de ettől még ha szülök és otthon maradok a gyerekemmel, jár a tgyás és gyed is, sőt ha többet maradok otthon, akkor bizony a gyes is jár.


Te szívtál a kolléganő helyett hétvégén, mert ő nem ment be? Lám-lám, akkor neked sem hobbi, ha dolgozni kell hétvégén, pedig ha ennyi adót fizetsz, akkor bizony egy hétvégi meló nagyon jó fizetés és mennyi mindenre elég! Tudom, mert bár én csak 60 ezret fizetek havonta, de ha 4 napot túlórázok havonta, akkor már megkeres egy átlag ember havi fizetését.


Azt gondolom, hogy neked örülnöd kellene, hogy van munkahelyed, és arra is van lehetőséged, hogy a magas fizetésed mellett némi plusz pénzt is megszerezezz, és nem másoktól kellene sajnálnod azt a 25 ezer forintos gyest pl., mert akár kipróbálhatnád, hogy milyen ennyiből élni és nem abból a sokból, amit te keresel.


Én szívesen túlórázok, mert több lesz a fizetésem, de ha pl. minimálbérért dolgoznék, akkor már nem biztos, hogy feláldoznám a pihenésemet 2-3 ezer forintért.

180. timycat (válaszként erre: 179. - 0a84e34983)
2012. okt. 30. 23:35

Akkor te se a gyerektelenekre.


Nem tudom miért oly hihetetlen, hogy egy gyerektelennek is lehet "komoly" magánélete.


Nem is értem mi ez az őrült nagy ellentét. A gyerek magánügy, mindenki oldja meg az ezzel kapcsolatos feladatait, nyűgeit úgy ahogy akarja/tudja. Gyerektémának semmi keresnivalója sincs egy munkahelyen, sem negatív, sem pozitív megkülönböztetés okán.

179. 0a84e34983 (válaszként erre: 174. - 220f02d28d)
2012. okt. 30. 23:14
Lehet,hogy a kolleganőd ilyen,de ne általánosíts!!!
178. 0a84e34983 (válaszként erre: 174. - 220f02d28d)
2012. okt. 30. 23:13
Otthon pihenget...Na,ne bosszants már fel teljesen.
177. michelle.r (válaszként erre: 117. - C7a878c6b5)
2012. okt. 30. 22:23
Én nem érzem magam hátrányos helyzetűnek egy csöppet sem.
176. spinneli (válaszként erre: 174. - 220f02d28d)
2012. okt. 30. 22:18
A kolléganőd meg egy paraszt, ez gyerektől teljesen független, szerintem.
175. spinneli (válaszként erre: 174. - 220f02d28d)
2012. okt. 30. 22:17

Én tényleg nem értem, hogy mi bajod van azzal, aki tgyáson, meg gyeden van-megdolgozott érte, ráadásul nem kap egy munkabérnyi összeget, hanem csökkentett a járandósága.


Hogy kéne úgy mégis, szerinted?

174. 220f02d28d (válaszként erre: 172. - B8103f009a)
2012. okt. 30. 22:03

Mar miert ne ferne bele a 8 ora munka a kisgyermekes anyanak???? Ugyanugy belefer, ahogy nekem.


A gyerekneveles meg igenis a maganelet resze, ugyanugy, mint a sport, a tanulas, abaratokkal valo beszelgetes.


Igen,de aku dolgozik, az a munkajaert kap fizetest. Aki tgyason meg gyeden van, az meg azert mert otthon pihenget. En ez utobbit ne tartom igazsagosnak.


Es empatia igenis van, volt, hogy en dolgoztam egesz hetvegen a kisgyeekes kollegano helyett, mert neki beteg lett a gyereke es szart bele. Es ez egyszer oke, csak amikor meg nekem lett programom hetvegere, es en kertem meg, hogy most akkor o jojjn be helyettem, akkor kozolte, hogy nem, mert ott a gyerek. Az empatianak oda-vissza kene mukodnie. Ha en akkor szivtam miata ta hetvegen mikouben o ottgon vakacizot, akkor illett volna ezt viszonoznia, amikor neg nekem lett dolgom.Es akkor egy szot sem szolnek.

173. 0a84e34983 (válaszként erre: 172. - B8103f009a)
2012. okt. 30. 20:32
Ennyi!!!
172. b8103f009a (válaszként erre: 151. - 541aee2005)
2012. okt. 30. 20:25

Örülj, hogy anyád nem így gondolkodott mint te, mert lehet, hogy nem lennél. Remélhetőleg neki normálisabb gondolkodásmódja volt anno.

Ilyen embernek mint te, nem is kell gyereket szülni. Viszont aki meg úgy dönt, hogy szeretne, azt igenis támogatni kellene nem így, ahogy nálunk van, hanem másképpen. Fel kellene érni azt ésszel, hogy háztartás, gyerekek mellett, van, hogy még napi 8 órás műszak is sok. Ugyanis a gyerekeknek nem bébiszitterre, hanem anyára van szükségük. Nem elég csak az anyagi oldal megteremtése a felnevelkedésükhöz. Biztosítani kellene a velük eltölthető időt is úgy, hogy közben nem kopik fel az álluk, nem kellene választani aközött, hogy dolgozik az anya, vagy csak otthon van Mert bizony nálunk diszkriminálva vannak a gyerekes nők, ez 1000%. Az legyen mindenkinek a magánügye, hogy szül vagy sem, viszont a lehetőséget meg kellene adni a döntéshez úgy, hogy ne legyen hátránya miatta senkinek. Aki karriert akar építeni, tegye azt, aki meg családot szeretne, annak ahhoz a megfelelő feltételeket. És bizony kisgyerekek mellett nem fér bele, hogy napi 10-12 órát töltsön a munkahelyén a nő, már akinek ugyan van, mert nagy hátrányba vannak a gyerektelenekkel szemben. Amelyik nő ennyit dolgozik, ott bizony a gyerekek hol erre, hol arra vannak dobálva, állandóan másra vannak bízva. Te a gyedet, meg a t-gyást sajnálod attól, aki otthon van a babájával, de te addig is megkapod a fizetésed. Sajnáld azoktól a gyest, akik életükben 1 órán nem dolgoztak, és nem is fognak sosem, mert az iskolapadból szülnek, és majdnem elérik a nyugdíjkorhatárt addig gyesen vannak, mert jár alanyi jogon. Na ez, tényleg igazságtalan. Egy gyerek finanszírozásához pedig édeskevés az a támogatás amit adnak rá, de ezt csak az tudhatja, aki gyereket nevel. Szabadságot pedig 2 napot adnak egy gyerekre, ami szintén roppant kevés. Aki viszont egy lapra teszi a szórakozását a gyerekneveléssel, az igencsak ostoba!

171. Mirandas (válaszként erre: 132. - 0a84e34983)
2012. okt. 30. 18:42
Nekem pl. van gyerekem. 10 évig egy kanadai nagyvállalatnál dolgoztam (a nagyobbik fiam akkor is megvolt már), még szabadságra se mertünk eljönni. Mert aki megtette mint vezető az az állásával játszott. Nem volt munkaidő csak papíron. Nem egyszer szombat, vasárnap kellett területi értekezletekre bemenni reggel 9-től tartott délután 16 ó-ig. Soha nem vártam el, hogy csak azért mert nekem (akkor még kicsi) gyerekem van más helyettesítsen (ráadásul a munkaköröm miatt nem is tudtak helyettesíteni), vagy előnyt élvezzek. Bizony a frászt kaptam mikor a gyerek beteg lett véletlenül, mert nem mertem otthon maradni vele, a táppénzről még álmodni se lehetett. (Családban oldottuk meg a felügyeletet,ha tudtuk. Ha meg nem bevittem az irodába a gyereket gyógyszeres flakonostul.) Sőt én magam betegen is bementem dolgozni. Nem mertem kockáztatni az állásom. A gyerek egyéni döntése mindenkinek. Az anyagi és családi hátere meg szintén egy másik kérdés. Ha az ember munkát vállal ott egyenlőnek kell kezelni. (Persze van ahol empatikusak a munkatársak, vagy a főnök, de az nagyon ritka. Azért nem árt belegondolni, hogy mindenkinek megvan a saját gondja baja, akkor is ha nincs gyereke, vagy idősebb és már nincs.) A munkahely egyébként sem szeretet szolgálat, ez meg megint tiszta sor. Nem??
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook