Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezik Isten? fórum

Létezik Isten? (beszélgetős fórum)


1 2
35. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
márc. 13. 18:16
milyen igazad van.Pokolbéli víg napjaim,ott jobb lehet a társaság.
34. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Endre2023)
márc. 13. 18:15
mindenki abban hisz,amiben akar.az unokaöcsém a régi őstörténetekben,szittyákban,sámánokban.
márc. 13. 17:14

Nekem van egy elméletem, nem is tudom, hogy le merjem-e ide írni.

De csak röviden valami olyasmiről szól, hogy az Isten bennünk él. Nem átvitt értelemben, hanem ténylegesen. A tudattalan elménk játékszerei vagyunk mindannyian, és amikor egy istennek hitt "valami" megsegít, akkor valójában a jobb agyféltekénk kél a segítségünkre.


Nagyon durva ez így?

32. 63eeb30ddc (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
márc. 13. 17:03
Èn nem szàmítok rà, hogy fölfelé megyek, mert sátánista vagyok.
31. 63eeb30ddc (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
márc. 13. 17:01
Így van. Èn sem.
30. michelle.r (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
márc. 13. 16:26
Ki mondta, hogy felfelé mész? 😝
29. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Lolita2112)
márc. 13. 16:12
jól teszed.majd ölelgethetjük rokonainkat a mennyországban.igaz kéz nélkül,nem tudom hogyan,de isten majd megoldja.már annyian lennének fönt,mint a heringek a dobozban.
márc. 13. 14:01
Igen.
27. csemár (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
márc. 13. 13:54

Nem veszem kötekedésnek.

A választ viszont a FI-től várom továbbra is, hiszen ha valamit kezdeni szándékozik az "adatokkal", akkor figyelnie kell azzra, hogy "reprezentatív mintával" dolgozzan.

S - számomra - itt nem stimmel a dolog.

Mert:

- a Hoxa aktívan fórumozó beszélgetői lehet ugyan valamiféle "minta", akkor számolni kell azokkal is, akik nem nyilatkoztak. Különben "bukik" az "igazsághányados"!


Én ezt így látom. Ami "egyúttal" azt is jelenti a számomra, hogy ez a fórum nem is arról szól, hogy "közvéleményt kutat". Hanem valami másról. Hogy miről is, azt majd megírja FI. (Ha akarja.)

26. katt2 (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
márc. 13. 12:03
Igen, van rendezőelv. Az élővilágra vonatkoztatva ezt evolúciónak hívják. És alapvető törvények alapján működik, ez a fizika és a biológia.
25. michelle.r (válaszként erre: 24. - Csemár)
márc. 13. 11:04

Bocs, nem akarok kötekedni, de hogy lehet számításba venni azokat, akik nem nyilatkoznak? 🙃


Azt össze tudja számolni, hogy ki szerint igen, ki szerint nem. De gondolatot talán nem tud olvasni 😎


ÉN AZT GONDOLOM, létezik valami felsőbb erő, amit akárhogy hívhatunk. Egy rendezőelv, egy univerzális erő, ami mindenkiben megnyilvánul. Egy biztos, nem egy hosszú szakállú öregúr.


Mi magunk is teremtők vagyunk. Minden gondolatunkkal, érzésekkel, tettekkel teremtünk. Tudatosan azt, amit szeretnénk, tudattalanul pedig a sok xart, amiről azt gondoljuk, hogy mások okozzák, vagy véletlennek tituláljuk.

24. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 03:02

S arra vagy kiváncsi, hogy az itt aktívan beszélgetők között milyen a megoszlás ebben a kérdésben?

Ha igen, akkor jó lenne, ha tekintetbe vennéd azokat is, akik - pl. mint én is - ezúttal nem fognak nyilatkozni. (A "közjó" érdekében.)

márc. 13. 01:45
en hiszek benne!
22. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 01:14
Elég személyes kérdés névtelenül. Írj ki anonim szavazást!
21. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Mimóza07)
márc. 12. 19:25
a fene akar örökké élni.
márc. 12. 17:22
Létezik.
márc. 12. 17:13
A jó és mindenható nem. Valamilyen másféle lehet.
18. Panna.33 (válaszként erre: 16. - K-né Zsóka)
márc. 12. 17:11
Ha mindenki csöndben maradna, nem "okosítana fel" másokat, még mindig kézmosás nélkül mennének az orvosok boncolás után szüleszteni a nőket.
márc. 12. 17:10
16. K-né Zsóka (válaszként erre: 6. - Unom)
márc. 12. 17:05
Adott egy kérdés, válaszoltál rá, ügyes vagy! De aztán késztetést éreztél kijavítani egy másik hozzászólót, holott azt senki nem kérte tőled. Nem az első eset, hogy kijavítasz, "felokosítasz" másokat. Néha csak maradj csöndben, nem kell mindig villogtatni a tudásod.
márc. 12. 17:04
Erre senki sem tudja a választ, maximum hiszi, hogy van.
márc. 12. 16:53
Igen
márc. 12. 16:50
Nem
12. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 16:30
Aki hisz benne, annak létezik. Aki nem hisz benne, annak nem. Egyik sem fogja meggyőzni a másikat.
márc. 12. 16:26

Nalunk ez van felfirkantva a templom mennyezetére.

„Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha.”

10. globus (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
márc. 12. 16:08
Univerzum vonzása, ha sokat agyalok pozitívan, dől a lé. Akarom mondani az eredmény. 🙂
9. unom (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
márc. 12. 16:07

Talán olvasd el az előző hozzászólásomat is, mielőtt nekiallsz hisztikézni.

Ha olvastál róla, és ennyit fogtál fel, az igen sajnálatos. Így visszavonom, amit irtam, neked felesleges többet olvasod, úgysem értenéd

8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 16:01
Szerintem nem, de ha mégis, carban leszek ha meghalok.:))
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Unom)
márc. 12. 15:32

Olvasgattam már elég sokat, csak most nem akartam ide egész litániát írni, mert nem az a fő téma!


Te is inkább a feltett kérdésre válaszolhatnál, mint mások válaszát kritizálod.

Ha pedig még annyit se tudsz róla írni, mint az általad kritizált személy, akkor inkább maradj csendben!

6. unom (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
márc. 12. 15:29
Szerintem a Nagy Bummról még olvasgathatnál kicsit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook