Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lenne értelme, elsősorban otthon sütögetni megrendelésre tortákat? fórum

Lenne értelme, elsősorban otthon sütögetni megrendelésre tortákat? (beszélgetős fórum)


1 2
41. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Libikóka)
2023. ápr. 14. 12:05
Ha nem fusiban akarja akkor egy vagyon beszerezni az eszközöket a HCCP-nek megfelelően. Meg kötve hiszem, hogy egy házikonyhára adnak ki engedélyt.
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Pteri)
2023. ápr. 14. 06:29
Ez már tényleg veszélyes. Egyrészről kábé dietetikusnak kell lenni, hogy valaki teljesen tisztában legyen vele, hogy mit ehet egy cukorbeteg, egy tejérzékeny, egy gluténérzékeny, stb. Még a cukrászdában is a laktózmentes tortát próbálták nekem eladni tejmentesként. Másrészt nagyon, de nagyon résen kell lenni az összetevőkkel. Egyes termékek összetevői néha csak úgy megváltoznak. Amiről eddig tudta, hogy tejmentes, lehet, hogy holnaptól tartalmaz tejszármazékot. Nem utolsó sorban pedig aki tényleg érzékeny rá, az nem kockáztathat meg még egy mindenmentes tortát sem egy olyan konyhából, ahol készülnek nem mentes ételek is. Tényleg simán rosszul lehet valaki, mert a gluténmentes torta előtt sütött egy hagyományosat. Ezt a felelősséget azért nem vállalnám.
39. pteri (válaszként erre: 27. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 13. 21:25

Én szoktam hàztól rendelni. Ismerem, bízom az illetőben és tudom, hogy előző délutàn csinàlja. A cukràszdàban pedig még az előre megrendelt tortàt is képesek 2-3 napig tàrolni.

Laktòzmentes tortàra nincs túl nagy kereslet. Van ismerősöm, aki készít hivatalosan, mindenféle menteset. Neki is csak úgy éri meg, hogy laktòz, glutén, cukormentes, vegàn, minden mentes van a repertoàron és akkor kezdte, amikor nàlunk volt kereslet, kínàlat viszont semmi.

2023. ápr. 13. 15:33
Lenne. Ha olcsóbban adnád mint mondjuk a cukrászdában szokás. Mert ott elég borsos áron adjak ezeket a mindenmentes sütiket. Pedig a legtöbbnek semmi íze nincs.
37. b9e097a9f6 (válaszként erre: 33. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 13. 15:29
Persze. Ettem már máshol. Ettől még az otthonit szeretem a legjobban. Nem az FI kedvét szerettem volna elvenni, csak válaszoltam a hozzászólásodra. :)
2023. ápr. 13. 10:46

Én február első napjaiban szerettem volna fiam szülnapjára kisméretű tortát venni, l992 óta ez minden évben sikerült. Idén nem, rezsiktg miatt bezártak a cukrászdák, többjük kocsmává alakult. ( és viszonylag nagyvárosban, nem valami eldugott helyen)


Ha tudom, hogy megbízható ismerős készít tortát, én vettem volna, igaz csak egyet.

2023. ápr. 13. 10:38
Mondjuk laktózmentes szerintem nem jó ötlet, sokkal macerásabb.
2023. ápr. 13. 10:32
Ha finomat és szépet csinálsz, mindenképpen. Ami még kellhet hozzá, az kis marketing, hogy megismerjenek. FB-n, keresőbarat weboldal, indulásnál nyeremenyakció, pl tortát nyer, aki bekövet és megosztja, stb
33. dfc04c70e4 (válaszként erre: 28. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 13. 09:47

Na ez odáig rendben is van, hogy magadban bízol legjobban. Na de azért nyilván te is ettél már étteremben, sütiztél már cukrászdában. Ezekről sem tudható, hogy ki és hogyan készítette.

De írtam már, ha mindig azon járna az ember esze, hogyan is készült az étel, és folyton bizalmatlanok lennénk, akkor akár éhen is halhatnánk.


Hiába készítem én otthon az ételt, a sütit. Már a vásárlásnál sem tudom, mit veszek. Honnan tudjam, hogy az-e, ami rá van írva? Nem érdemes ilyen mélységig elemezgetni, mert akár éhen és szomján halnék. 🙂


Na, mindegy. Ezekkel a hozzászólásokkal nem jut előbbre a kérdező.

Viszont kapott a kérdésére is válaszokat. Abból majd csemegézhet.

32. Channa* (válaszként erre: 26. - Birebora)
2023. ápr. 12. 23:12

Bizony! Ez így van.


Régen dolgoztam fél évig egy étteremben konyhalányként.

Az üzletvezető, nagyon szomorú volt, hogy találtam rendes munkát, mert annyira szerette, hogy amikor én voltam, akkor csillogott-villogott minden, nem volt koszos evőeszköz visszaküldés, stb.;)


Előtte 2 hónapig pincérkedtem, hát nem szerettek a konyhások, mert állandóan piszkáltam őket a takarítással;)

31. Channa* (válaszként erre: 23. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 12. 23:08

Óóóó, pont húsvétkor sütöttünk puncstortát is.

Szerintem az egyik legegyszerűbben elkészíthető torta:DDDD

És még olcsó is, mert szinte csak piskóta kell hozzá+ egy kis meggylé (a legdrágább hozzávaló)+rumaroma;)

30. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 22:34
Biztos, hogy nem. Mivel otthon sütögetne, gondolom nem hivatalos. Csak nyomonkövethető alapanyagokkal dolgozhatna, rakás engedéllyel, amire az otthoni konyhája soha nem kapna engedélyt. Szóval nagyon nem.
2023. ápr. 12. 22:11

Ha hivatalosan akarja csinalni, rengeteg korulmenynek meg kell felelni.


Nem hivatalosan ugyis felnyomja vki vagy a NAV-nál, vagy a Nébihnél.


Nalunk egy körmöst dobott fel vki, hiaba nem adott idopontot a NAV-osnak, mert gyanakodott, elovették a facebook hirdeteseit (mert kellett a vendég es kulonfele csoportokban hirdette magát) es a körmös oldalat is a facebookrol es beideztek elbeszelgetni....


Befizette a birsagot, es azota hivatalosan csinalja.


A laktozmentes meg még veszelyesebb, foleg, ha vki rosszul lesz.

28. b9e097a9f6 (válaszként erre: 10. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 12. 21:00

Sosem felejtem el azt, amikor iskolás voltam, és a menzás néni jobb kezén kesztyű volt, de a bal csupasszal pakolta ki a húsokat a tányérra.

Én pont azért szeretem az itthon készült ételt, legyen az sütemény vagy ebéd, mert tudom ki és hogyan készítette.

27. dfc04c70e4 (válaszként erre: 26. - Birebora)
2023. ápr. 12. 19:59

Így van. Pont ezért nem idegenkedem a háznál készült süteményektől.

Sőt, én úgy gondolom, hogy nagyüzemben készült tortáknál nagyobb az esély mindenféle olyan dologra, amit Timycat nagyon jól megfogalmazott a 24. hsz-ben.

És mint írtam korábban: honnan tudjam, hogy a cukrász mos-e kezet Wc használat, cigizés után?


Egyébként pedig gondolom, lehet akár cukrász végzettségű is az, aki bármilyen oknál fogva (mit tudom én, nyugdíjas lett, GYES-en van, stb) otthon készít finomságokat.

26. birebora (válaszként erre: 21. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 12. 19:49
Nem tudom, senki nem tudja csak aki ott dolgozik, de most a fórum kapcsán belegondoltam. Mondjuk ez vonatkozik éttermekre, mekire, kifőzdékre, rendelt kajákra, bármire.
25. dfc04c70e4 (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 12. 19:42

Utolsó mondatodra: ha nem, hát nem. 🙂


Én nem csalódtam a háztól rendeltben, bízom is a készítőben. 🍰 🎂 Finooooom!

24. timycat (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 12. 19:40

Nekem nem a nyalakodással van a bajom, hanem a körülményekkel... Barátnőm vezetett több pékséget, édesipari üzemet... Jaj miket láttam ott és mindig minden ellenőrzésen megfeleltek, mert persze kisvárosban tudni hogy mikor jönnek ellenőrizni. Volt ott rovar, egér, macska, részeg és/vagy másnapos cukrász/pék, a mosdóban sosem fogyott a szappan, büdös túró, picit penészes gyümölcs 😕 de az ecet csodákra képes, szagot is elvesz, fehérít is, bacit is öl.


Ettől függetlenül járunk cukrászdába, pékségbe, étterembe, de nincsenek illúzióim és ellenérzésem sincs mikor a sütis nénitől háztól veszem a sütit. Bárhol lehet bármi.

2023. ápr. 12. 19:08

Azért én ennék néha egy jó puncstortát.

Megcsinálni nem tudom, így csak a cuki marad horror áron.

jahhh, én nem is finom, nem olyan mint régen.

22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 21. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 12. 18:57

Nem tudhatjuk.

De bìzom a szakèrtelemben.

Egy kèpzett cukrásznak már az iskolában a fejèbe verik hogy nincs nyalakodás.

A gyakorlaton is ezt nevelik belèjük.

A lakóhelyemen egy cukrászda van ahonnan nem vagyok hajlandó rendelni,mert ott szemèlyi problémám van. Olyan a csaj,hogy abból nem szeretnèk enni amit ő csinál,vagy csak hozzáèr.

A többiből gondolkodás nélkül.

Háztól pedig fele áron sem.

21. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - Birebora)
2023. ápr. 12. 18:48
A cukrászdában készültről tudod, hogy minden higiéniai körülmény adott, amikor készülnek a tortaköltemények?
20. birebora (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 12. 18:43
Jaj erre nem is gondoltam, igazad van:)
2023. ápr. 12. 18:43
Akkor van értelme, ha nincs a környéken cukrászda.
18. szeretekolvasni (válaszként erre: 7. - Timycat)
2023. ápr. 12. 18:42
Jááááj, ne is mondd! Ilyenekbe rossz belegondolni.
17. 46fc317cb1 (válaszként erre: 16. - Libikóka)
2023. ápr. 12. 18:29
Lehet vidéken olcsóbbak a cukrász termékek, de Pesten már nem tudják, hogy mennyit kérjenek érte.
16. libikóka (válaszként erre: 15. - 46fc317cb1)
2023. ápr. 12. 17:56

Ez van,,szülinapra van csak cukrászdás torta.

Egy helyről rendelem,,most mondjuk nem voltam elájulva,,csak az ártól.


Igaz ez a torta nem volt a kínálatban de megcsinálták,,hát ezt még nem ártott volna gyakorolni.

Pedig amúgy isteni tortáik vannak.

15. 46fc317cb1 (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2023. ápr. 12. 17:51
Én kis méretű csokitortát vettem pár hete, nagyon finom volt,de 6.500 Ft-ot kértek érte a cukrászdában.
14. libikóka (válaszként erre: 12. - Levarosbukta)
2023. ápr. 12. 17:49

Nem is kell hogy bármi belekerüljön,,mert tuti lesz aki feldobja előbb utóbb.

De nem hiszem hogy "fusiban " akarja.

2023. ápr. 12. 17:48

Mondjuk ha otthon fogja készíteni,,és ugye ott nem kell beszámítani annyi mindent egy torta árába amit egy cukrászdában igen..Tehát tudja kicsit olcsóbban adni,jó lesz a minőség szép is lesz,,akkor összejöhet(bár még sok minden kell hozzá)

Múlt héten vettem tortát,, közepes 11000 volt.

12. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 17:45
Laktózmentes tortákat tuti nem készítenék, és a barátnődet is sürgősen lebeszélném róla hogy fusiban sütögesse. Mi van ha mégis akár véletlen is olyan kerül a tortába aminek nem szabadna ott lenni, és aki megveszi bajba kerül? Hiányzik neki hogy meghuzgálják, akár börtönbe is kerüljön?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook