Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lenne értelme, elsősorban otthon sütögetni megrendelésre tortákat? fórum

Lenne értelme, elsősorban otthon sütögetni megrendelésre tortákat? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 12. 17:25
*egyéb alkalom
10. dfc04c70e4 (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 12. 17:24

Én már rendeltem háztól tortát is, aprósüteményt is. Többször is. Alkalmakra. Kifejezetten finom és gusztusos volt.

Én nem vagyok egy nagy sütő, igazán dekoratív, bíbelődős tortát még nem sütöttem. Az egyszerűeket megsütöm, de ha születés,- névnapra vagy egyé alkalomra kell, akkor bátran megrendelem.

Ha cukrászdában vagy üzletben veszem meg a tortát, akkor sem tudhatom, hogy ki és hogyan készítette. Mosott-e kezet WC használat után, cigizés után. De ha ilyenekre gondolnék, akkor soha nem ennék tortát és sütit, csak amit magam sütök.

9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 17:24

Sokan csinálják már, ha fű alatt akarja csinálni akkor baromi nagy ismerősi kör kell, hogy menjen. Ha laktózmentes cuccot akar készíteni ott nagyon oda kell figyelni, sokszor maga az alapanyag sem 100%-os,hiába írják rá hogy laktózmentes van akinél kicsapja a biztosítékot, én ezért nem vállalnám a felelősséget, pláne ha fű alatt gyártok.


Ha hivatalosan akarja csinálni akkor egy átlag ház adottságaival neki se kezdjen.

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Timycat)
2023. ápr. 12. 17:20
Pèk az egyik szakmám,van rálátásom.
7. timycat (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 12. 17:19
Ez nem csak háznál rizikó, amiket én cukrászdában és pékségben láttam... az hogy lenyalja a krémet a legkevesebb 😉
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 17:14

Gondolom, hogy nem hivatalosan csinálná, mert akkor komoly követelmények vannak rá. Ha viszont "feketén" csinálja számlaadás nélkül, akkor könnyen lebukhat, és hát akkor nem jár jól.

Ha meg nem publikus,hogy ő ezzel foglalkozik, akkor ki veszi meg, már ha nincs valami hatalmas ismerettségi köre, akik igényt tartanak rá...

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 12. 17:13
Ezzel sokan vannak így. Még az óvodába sem lehet otthon készített tortát vinni, csak olyat, amiről blokk van.
2023. ápr. 12. 17:11

Nem rendelnèk háztól.

Finnyás vagyok.

Honnan tudjam milyen az a konyha ahol készült?

Honnan tudjam,hogy nem nyalogatja le a krèmet a kezèről majd fogja meg a tortát?

2023. ápr. 12. 15:46

vállalkozóként csinálná? Mert akkor előírásojnak megfelelni, Nébih engedély, cukrász végzettség, vagy csak otthon sütögetne?

Nem mindegy...

2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 15:20
Én azt látom aki csinálja elég szép kiegészítésre tesz szert, nyilván ha finomakat és szépeket készít.
2023. ápr. 12. 15:16

Barátnőm szeretne, elsősorban laktózmentes tortákat készíteni, de úgy gondolja mindenképp érdemes lenne egy hamarosan induló 10 hónapos kis képzést elvégeznie (cukrász),hogy legyen a dologra rálátása.

Szerintetek lenne értelme, és mondjuk főállás mellett kicsit otthon sütögetni, megrendelésre?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook