Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet mégis méhnyakrák? fórum

Lehet mégis méhnyakrák? (tudásbázis kérdés)


12. Gretaa (válaszként erre: 1. - Ikii)
márc. 5. 18:48

Akkor nagy a baj ha CIN3.

(Ne jó mindig máshoz járni,egy dokit válassz.)

11. papája (válaszként erre: 10. - Papája)
márc. 5. 18:45
Ez a labor egy KFT.
10. papája (válaszként erre: 9. - Ikii)
márc. 5. 18:45

Én abban a laborban csináltatom, ahová egyébként járok vérvételre.

Sokféle tumormarker létezik, mond meg, hogy méhnyakrák markerre kéred.

A mi laborunk 4 félét vizsgál, amiben több szerv is szerepel. Női-férfi nem egyforma, így 1 éve az enyém 15.000 Ft, a férjemé 12.000 Ft, volt. Célszerű akkor kérni ezt, amikor egyéb vérvételed is van, mert akkor nem kell külön fizetni a vérvétel (szúrás) árát.

9. Ikii (válaszként erre: 7. - Papája)
márc. 5. 16:55
Hol lehet ilyet csináltatni beutaló nélkül? És milyen tumormarkereket kell kérnem esetemben?
8. Ikii
márc. 5. 16:55

Ma voltam újra a nőgyógyászomnál.

Ő belgyógyászati kivizsgálást javasol, immuno-gasztrofelé. Endometriózis is kizárva.

2 hét múlva lesz egy MR vizsgálatom,az remélhetőleg megnyugtat teljesen. Mondta, hogy küldjem el neki, de majd meglátom az negatív lesz, ahogy mondta.

Létezik hogy nőgyógyászati panaszokat valamiféle immun-gasztro probléma okoz?

7. papája (válaszként erre: 6. - Ikii)
márc. 5. 14:38
Laborban csináltass tumormarker vizsgálatot. Beutaló nélkül pénzért soron kívül megcsinálják.
6. Ikii (válaszként erre: 4. - Halacskaaaa)
márc. 5. 10:02

Magánorvoshoz járok, nőgyógyászati daganatsebész is. Már ő sem tud mit mondani rá, legutoljára úgy váltunk el, hogy multivitaminozzak aztán 3 hónap múlva meglátjuk h változik.


Csak közben félek, mert a tünetek alapján ez méhnyakrák, és olvastam, hogy van olyan, hogy nem látják, mert fentebb van az elváltozás és lehet téves citológia.


A nőgyógyászom azt mondta, nyugodjak meg, ő tudja, hogy nincs rákom.


Viszont ez a folyamatos hasfájás hónapok óta már elég idegesítő, és a barnás folyásra ráfogtam, hogy hormonális, amik voltak a hónapokban. De nem csak menzesz előtt vagy után jelentkezik, ráadásul már tényleg volt sötét piros, rózsaszín is.


Voltam endokrinológián, PCOS gyanú áll fenn, még egy kontroll vizsgálat van előttem, de annak nem ilyen tünetei vannak. Ráadásul mivel nincs peteérésem, még arra sem tudom fogni a köztes vérzést. 😞

5. Ikii
márc. 5. 10:01

Magánorvoshoz járok, nőgyógyászati daganatsebész is. Már ő sem tud mit mondani rá, legutoljára úgy váltunk el, hogy multivitaminozzak aztán 3 hónap múlva meglátjuk h változik.

Csak közben félek, mert a tünetek alapján ez méhnyakrák, és olvastam, hogy van olyan, hogy nem látják, mert fentebb van az elváltozás és lehet téves citológia.

A nőgyógyászom azt mondta, nyugodjak meg, ő tudja, hogy nincs rákom.

Viszont ez a folyamatos hasfájás hónapok óta már elég idegesítő, és a barnás folyásra ráfogtam, hogy hormonális, amik voltak a hónapokban. De nem csak menzesz előtt vagy után jelentkezik, ráadásul már tényleg volt sötét piros, rózsaszín is.

Voltam endokrinológián, PCOS gyanú áll fenn, még egy kontroll vizsgálat van előttem, de annak nem ilyen tünetei vannak. Ráadásul mivel nincs peteérésem, még arra sem tudom fogni a köztes vérzést. 😞

márc. 5. 09:19
A halvány sárgás folyás normális, ha nincs szaga, nem túlzott mennyiségű és nem jár viszketéssel vörösséggel. Nálad a tesztek is bizonyították, h nincs semmilyen fertőzésed. Egyénfüggő, h kinek mennyi váladékot termel a hüvelye. Sokszor teljesen egészséges folyást "kezelnek" a régimódi dokik. A barna és rózsaszín folyás lehet gond, de az sem mindegy, a ciklus melyik részén van, középidőben, közvetlen menstruáció előtt és után lehet normális. A ciklusod rendszeres? Én a helyedben hormonszinteket is nézetnék. Mert egy magas prolaktin szint is bőven bekavarhat és okozhat össze-vissza pecsételést. És ahogy itt már írták, polip is okozhat ilyesmit. Magánorvoshoz jársz vagy sztk rendelésre?
3. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Ikii)
márc. 4. 20:47

Szerintem nincs méhnyakrákod. Létezik fals negatív eredmény, de nem ennyiszer.

Ugyanakkor, nekem kontaktvérzést (jóindulatú) méhpolip okozott. UH-n nem látták, mert olyan kicsi volt, a méhnyálkahártya elrejtette. Amikor a ciklus elején csináltak UH-t, akkor végül észrevették, és méhtükrözéssel le is szedték.

2. birebora (válaszként erre: 1. - Ikii)
márc. 4. 20:41
Nyugodj meg. Ismét keresd fel a nőgyógyászt. Szerintem egyhez járj akibe megbizol.
1. Ikii
márc. 4. 20:33

Előzmény: 3 havonta jártam nőgyógyászhoz, mert magas kockázatú hpv-m van és volt LSIL CIN1-es citologiám. Azóta 3 negatív van. Évente van cintec plus is, ami negatív.



Ősszel kontaktvérzés miatt kerestem fel a nőgyógyászom, aki folyást állapított meg, így kúpot írt fel. Nem hatott, kaptam másikat. Közben alhasi fájdalom és barna folyásom lett. Kaptam antibiotikumot. Tenyésztés(klebsiella pneumoniae, erre én is párom is kaptunk antibiotikumot). STD szűrés, vizelet negatív. Volt többször hüvelyi UH, hasi uh. Ecetsavas kolposzkópia. Több nőgyógyásznál is jártam, de tüneteim továbbra is fennállnak: alhasi fájdalom, halvány sárgás folyás, barna folyás, van hogy rózsaszínes, de volt már sötét piros is pár csepp. Eü küretet nem javasolják, mert fiatal vagyok. 25


Bárki valami tanácsot vagy nyugtató szót tudna adni? Nagyon félek és elvagyok keseredve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook