Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet, hogy védőoltás miatt aluszékony a kisbabám? fórum

Lehet, hogy védőoltás miatt aluszékony a kisbabám? (tudásbázis kérdés)


8. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - Ramoona)
2009. jún. 12. 16:59

Nálunk sem volt semmi gond soha, pedig mostmár a végén vagyunk az össze oltásnak, már csak a 18hós kötelező, aztán 6 éves koráig semmi.

Szerintem ne aggódj, ez vele jár 1-2 nap és semmi baja nem lesz :)

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Ramoona)
2009. jún. 12. 16:58
Hívd fel a gyermekorvosotokat, az többet tud mondani biztos.
6. rlibertas (válaszként erre: 4. - Ramoona)
2009. jún. 12. 16:58
Szerintem teljesen normális.Az én lányom semmire nem reagált, de sokan alusznak tőle, mindenki másképp, egyáltalán ne aggódj, de ha nem emiatt van, akkor a széltől!
2009. jún. 12. 16:57

Sziasztok!


Az én kislányom karácsony elött kapta a 2. pneummococcus oltást (neki már csak 2 kellett, mert 20 hós volt). Elötte egyik oltással sem volt semmi baj, sem láz sem más, DE ettől kb 3-4 óra elteltével állandóan pisilt, majd hasmenés, de láz semmi. 2 napis aluszékony volt nagyon, aztán a 3. napon beütött a galiba. Délig semmi baj, ebédelt, majd aludt, de alvás közben elkezdett rángatózni. NAgyon megijedtünk. Mire a dokihoz értünk vele 39 fokos láz és akaratlan rángások. Kapott szurit és beutalót a kórházba,ha a szuri nem használna. Láza le, jobb lett. Reggel minden előlröl, új szuri stb 3 napig, majd elmúlt. A vége az lett, hogy kiderült az oltás mellékhatása volt, a doki is meglepődött, mert 100.000-ből 1-nél van ilyen, és mindenféle idegvizsgálat kellett, meg mri (azt hiszem így hívják az agy vizsgálatot), de hála károsodás nem lett belőle. Doki azt mondta semmi pénzért nem adna még egy ilyen oltást nekünk, hála a 2 db is védi Zsófimat.

Ja azóta, ha lázas lesz, akár a torkától is az idegrángások elkezdődnek 38 fok felett. Erre kaptunk egy komoly intravénás szurit használati oktatással együtt, amit mindig magunknál kell hordani, mert nagy galiba is lehet.

4. ramoona (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2009. jún. 12. 16:53
4 hónapos most Krisztián. És az az igazság, hogy Ő is csak eszik 1-2 percet, aztán annyi. Ő is sokkal többet szokott enni... nekem csak azért furcsa ez, mert az elspő 2 oltásnál semmi baj nem volt Vele. És most picit aggódom :-(
3. benvik (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. jún. 12. 16:42
Az én lánom ilyen volt minden oltás után kb 2 napig. És enni sem akart.
2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. jún. 12. 16:41

szia

a 3-ik diperte az hány hónapos oltás?

Az én lányom tegnap kapta a 15hós és a 3-ik pneummococcus-t és déelőtt aludt 4 órát(!!!), egész nap nem akar enni...

Szerintem tuti az oltásoktól van ez, ne aggódj.

2009. jún. 12. 16:39
Sziasztok! Ma kapta meg a kisfiam a 3. DiPerTe(nem tudom, h kell írni), és a 2. Pneumococcus (ezt sem tudom) oltását, és azóta nagyon aluszékony. Alszik 20-30 percet, sírva ébred (pedig nem szokott), eszik, ébren van kb 5 percet, és alszik tovább. Ez megy úgy dél óta. De nincs láza... szerintetek lehet ettől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook