Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet-e TAJ kártyát postai úton igényelni? fórum

Lehet-e TAJ kártyát postai úton igényelni? (tudásbázis kérdés)

23. inizin
2012. máj. 12. 13:51
Sziasztok! Tudna valaki egy használható igénylőlap helyet a neten adó illetve TAJ kártya pótlására?Próbáltam az APEH honlapjáról letölteni de hiába telepítem fel a programot hozzá ami kér nem működik!Egyszerűbb módja nincs?
22. vvicus
2009. nov. 12. 10:27
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Időközben elmentem Szentendrére, éppen ott volt dolgom, és nem volt senki az irodában, pár perc alatt meg is kaptam a kártyát, igaz, vittem magammal a netről letöltött iratot kitöltve. Viszont elvették tőlem a régit. Ha postai úton intézem, el kell küldjem a régit??? Azért érdekel, mert férjem is felvette a nevemet, viszont neki nem találjuk a régit, és így nem hajlandóak ingyen kicserélni Szentendrén, mert le kell adni. De ha postán keresztül intézzük, és nem kell, akkor neki megigénylem úgy.
21. Magdi8
2009. nov. 11. 17:48
A 09T34 számú nyomtatvány kell hozzá. Le lehet tölteni az APEH honlapjáról.
20. Magdi8 (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2009. nov. 11. 17:46
Én mind a két gyereknek postán igényeltem. A kisebbiknek megjött kb. 3 hét után, a fiamnak, aki nagykorú, csak 2 hónap múlva. Én a netről szedtem le az adatlapot, amit ki kellett tölteni.
19. 3da8f53e4a (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2009. nov. 11. 16:35

Vicus!

A Polg.Hivatalnál kérhetsz nyomtatványt. Adnak. Kitöltöd és postán elküldöd....meg fogják küldeni.

18. frutty
2009. okt. 5. 15:13

bekell menni az,Apehoz.

ott kitöltöd a nyomtatványt,és köldik..

17. vvicus (válaszként erre: 15. - Correct)
2009. okt. 5. 14:35
Az van, hogy én magántanítványokból "élek", ha lemondom az óráimat, egy csomó pénzt bukok, és másik napon nem tudom pótolni, de a gyerekek sem hajlandóak erre. Anyagilag meg most nem engedhetem meg magamnak a megrövidítésemet. :-) A postaköltséget még kibírom...:-D
16. vvicus
2009. okt. 5. 14:33
Adókártyára vonatkozó adatlapot meg csak 2007-t találtam. Már ezt sem lehet postán keresztül intézni, mert addig azt hallottam, lehetett...
15. correct (válaszként erre: 14. - Vvicus)
2009. okt. 5. 14:33

Laza :D

Nekem nem névváltozás, hanem szimplán nem találom a kártyám, de, hogy elveszett-e, vagy véletlenül kidobtam, azt nem tudom.

14. vvicus (válaszként erre: 12. - Correct)
2009. okt. 5. 14:31
Névváltozás esetén ingyenes. Találtam egy letölthető igénylőlapot az oep honlapján, én megpróbálkozom vele postai úton. Lefénymásolom a házassági akv-i kivonatot, személyimet, lakcímigazolót, és elküldöm nekik. Legfeljebb jeleznek, hogy ezt nem így kell...:-)
13. Veronika27 (válaszként erre: 11. - Koperta)
2009. okt. 5. 14:28
Igen, egyetértek. Mostmár remélem, hogy nem válunk el és nem kell újra utána járni:))
12. correct (válaszként erre: 7. - D4a2436008)
2009. okt. 5. 14:28
És ez ingyenes??? Vagy 5000 ft mint ami pár éve volt?
11. koperta (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2009. okt. 5. 14:25
A szám nem változik, ugyanaz marad. Nekem is névváltozás miatt cserélték 2 éve, de én személyesen intéztem. Elég macera ez a névváltozás, annyi helyre kell elmenni, hogy módosítsák a régit... :(
10. vvicus (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2009. okt. 5. 14:23
Fraudi elszólás...:-) Azt akartam írni, hogy lehet igényelni, de félreolvastam, csak az igénylőlapot lehet letölteni, valszeg azt személyesen kell leadni...
2009. okt. 5. 14:21
Jaj, örülök, most olvastam, hogy nem lehet igényelni postai úton is. Bemásolom ide, hátha mást is érint.
2009. okt. 5. 14:18
Nem örülök neki. Annyi mindent lehet már elektronikusan intézni, ezt miért nem? Amúgy új számot fogok kapni? Ezt csak azért kérdem, mert nagy gáz, hogy már 3 hónapja volt az esküvő, és még nem irattam át, közben meg voltam orvosnál? Mondjuk egy ismerősőm már 13 éve, hogy férjnél van, és még mindig nem iratta át.
2009. okt. 5. 14:12
Igen,bekell menned szemelyesen, a regit elveszik,es kiallitjak,az ujat.Mindjart a kezedbe is adjak, az ujat.Nalam is nevvaltozas tortent,mert meghalt a ferjem,es ujbol ferjhez mentem.Intezd,szemelyesen.
2009. okt. 5. 14:11
Tuti nem...mégsem fogod csak úgy elpostázni a személyidet és a lakcímkártyádat személyazonosítás céljából nekik :)
2009. okt. 5. 14:11
Szerintem csak személyesen lehet, legalábbis amikor elhagytam, be kellett mennem :-(
2009. okt. 5. 14:11
Hát, nem vagyok benne biztos, de szerintem nem. A fiamé 2 éve elveszett, felhívtuk őket, és akkor azt mondták, hogy személyesen lehet csak elintézni. Úgy emlékszem, még aznap meg is kapta. Kérdezz rá telefonon, az a tuti.
2009. okt. 5. 14:10
ez engem is érdekelne én meg a fiamét hagytam el:(
2009. okt. 5. 14:08
Férjhez mentem, névváltozás történt. Nem tudja valaki, hogy feltétlenül szükséges személyesen intézni az új taj-kártyám igénylését? Van a közelünkben TB ügyintézés, de mindig olyan időben, amikor nekem munkám van.
2009. okt. 5. 14:07
Lehet-e TAJ kártyát postai úton igényelni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook