Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legszívesebben kiugranék az ablakon fórum

Legszívesebben kiugranék az ablakon (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. moonlight13 (válaszként erre: 26. - MayC)
2015. márc. 21. 12:11
Tényleg szép vagy te is és a gyermeked is! Szerintem is kérj orvosi segítséget, azért vagy ideges, mert sok gondod bajod van, és ezt érthető is. Lehet, hogy egy pszichológus is jót tenne, vannak ingyenes helyek is, kérdezz meg valami családsegítőt! Lehet, hogy másban is tudnának segíteni, illetve a helyi önkormányzatnál is érdeklődj, nem kaphattok-e valamilyen támogatást. Egyes munkahelyek albérleti hozzájárulást is adnak.
49. moonlight13 (válaszként erre: 5. - MayC)
2015. márc. 21. 12:07

A gyereked azért hisztizik, mert azt látja, hallja, hogy ideges vagy. A gyerekek mindent megéreznek, és ők is aszerint viselkednek.

Próbálj meg nem teljes albérletet, hanem esetleg egy szobát bérelni, akkor anyagilag jobban kijönnél. Vagy valami pót nagymamát találni, akinél ellakhatnátok és cserébe segítenél neki bevásárolni, ő pedig a gyermekedre vigyázni. Pillanatnyilag jobb ötletem nincs. (Persze, ha te kiabálsz, veszekszel a gyermekkel, stb. akkor senki nem fogad szívesen az otthonában.)

2015. márc. 21. 10:35

Gyonyoruek vagytok a kislannyal, biztos buszke ra hogy ilyen szep anyukaja van.

Olyan szep elet all elottetek csak a negativ dolgokat kell kitakaritani belole. Az nem mukodik, hogy honap vegen nem esztek. Akkor inkabb az apuka oldja meg... Mindenkepp intezd el, hogy ki legyen fizetve a gyerektartas, es az ilyen embereket ne engedd kozel magadhoz... Csak artanak.

2015. márc. 21. 10:32

Nem tudom, milyen településen laksz, de esetleg az önkormányzaton, mint egyedülálló anya bepróbálkozhatnál önkormányzati lakásra, hátha anyagilag az picit könnyebb lenne, mint az albérlet.


Aztán... Nézz körül, a szakmáddal nem tudsz-e olyan munkahelyre váltani, ahol családbarát megoldások vannak!


Sok az egyedülálló idős, aki nem is túl idős, az egyedüllétében nem az a lényeg, hogy őt kell gondozni, hanem hogy hiányzik neki a családias légkör. Régebben volt egy "nagymama-közvetítő" kezdeményezés, érdeklődj utána. Ő néha vigyázna akiscsajra, te segítenél neki pár dologban... Mindenki jól járna.


Nem ismerem a betegséged, nem tudom, mivel jár és a karbantartásához mi szükséges. Viszont a nevéből életen át tartó betegségnek tűnik! Nézz utána, kaphatsz-e rá adókedvezményt, anyagilag ez is kicsit segíthet!


No és apuka: Erre nincs kotta, tanács. A szerelem az szerelem. DE! Szerelem az, amiben semmi jó, semmi öröm nincs? Lehet abból még jó, ami mögött egy csomó fájdalom, sérelem van? Nézz magadba! Már rég nem szereted ezt az embert, nincs is miért szeretned. Ha ezt belátod, ebben a tudatban megerősödsz, egyszer el tudod majd küldeni! És onnantól könnyebb lesz! :-)


A gyerektartás meg tényleg legyen a bíróság dolga, nehogy már kuncsorogj!

46. anya4005 (válaszként erre: 40. - MayC)
2015. márc. 21. 10:11

Pedig,ha hagyod,hogy apuka játszadozzon veled,az a kislányodat is tönkreteszi!

Apuka: kuka

Xanax: kuka

Helyette citromfűlevél tes,orbáncfű tea,levendula illóolaj (párnára éjjel,hogy nyugodtan tudj aludni).

Tudom,hogy nagyon nehéz,és az már egy lépés,hogy leírtad,segítséget kérsz!

Anyám nem tette: alkoholista lett!

Te ne legyél gyógyszerfüggő!

Értem,hogy még csak mostanában szeded minden reggel,de valahol elkezdődik az is!

2015. márc. 21. 09:59
Keress barátokat,akik néha segítenek.Passzold le a gyereket és pihenj.Apukát meg úgy zárd ki az életetekből,ahogy csak lehet.Szép vagy és fiatal.Tessék kicsit nyitottabban tekinteni a világra és a világ is visszatekint rád.
44. syria (válaszként erre: 39. - Anonimus00)
2015. márc. 21. 09:50

Valóban jó lenne kihagyni, de sajnos nem lehet. Tényleg nem látod te sem, hogy itt most mire megy ki a játék? (A tűzhöz közeliek dőzsölnek, a többi meg dögöljön bele a hétköznapok megoldásába.)

Nem fikázzuk a helyzetet, hanem leírjuk a szomorú valóságot. S mellette küzdünk, harcolunk. S van, akinél közben elszakad a cérna, ami minimum az öngyilkosság fontolgatását eredményezi. És boldogtalan gyerekkorokat.


A fórum indítójának csak azt tanácsolhatom, hogy tegye le a xanaxot, mert az hosszú távon több kárt csinál, mint hasznot. Nyúljon helyette gyógyteákhoz. És legyen nagyon erős, mert a gondokat anyaként meg kell oldania. Sikerülni fog, mert fiatal, erős, és van motivációja: a csodaszép kislánya.

43. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 40. - MayC)
2015. márc. 21. 08:48

Hú,de gyönyörüek vagytok mindketten!! Gratulálok a csodaszép kislányodhoz!



Apukával azért nehéz lezárnod mert ki vagy készülve érzelmileg,agyilag,fizikailag és mindenkinek szügsége van valakire akire néha azt gondolja támaszkodhat. (de te nem támaszkodhatsz rá tudod te is) Szerencsére nem vagy egyedül,van egy kislányod bár egy pici lányka aki édes,aranyos és a világ közepe tudjuk jól,hogy nem társ.


Szivd fel magad mert igenis kibirod!! Ez egy átmeneti időszak,de túl jutsz rajta ezt hidd el és menni fog.

42. EsztyMorgan (válaszként erre: 40. - MayC)
2015. márc. 21. 08:47
Olyan gyönyörűek vagytok a kislányoddal <3 tudom hogy nehéz de húzd meg a határvonalat az apukával. Fiatal vagy és szép! Találsz nála sokkal jobbat is idővel.
2015. márc. 21. 08:40
Amúgy én is azt tudnám mondani, hogy fogd minél rövidebbre a dolgot az apukával. Csak szívja az energiádat, mérgezi a levegőt, így meg sehogy sem fogsz tudni előrébb lépni.
40. MayC
2015. márc. 21. 08:37
Köszönöm szépen Nektek! <3 Annyira hálás vagyok, hogy ilyen sok tanácsot adtok és kedvesek vagytok! Máris sokkal jobban érzem magam! Nem voltunk így itthon ketten hétvégén már hónapok óta, most szépen haladunk a házimunkával, együtt és ettől máris jobb egy kicsit! Apukával tényleg rövidre kellene zárnom a dolgot, de nagyon nehéz :(
39. anonimus00 (válaszként erre: 31. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 08:31

Hagyjuk már ki a politikát ebből. Annyira bírom mikor mindenhol ezzel jönnek.

Sehol sem könnyebb az élet, soha nem is volt könnyű. Na meg sehol sincs kolbászból a kerítés, de mindig könnyebb fikázni a helyzetet.

2015. márc. 21. 08:24
Hat eloszor is ne hibaztasd magad es ne ragd magad."tudod h ilyet nem mondhatsz".de mondhatsz mert ember vagy es igenis lehet neha eleg mindenbol.nem ettol rossz ember valaki.az az anya aki ilyen helyzetben azt mondja minden happy az hazudik.maganak is.nyilvan van aki jobban visel szitukat de nem vagyunk egyformak.es hogy magadat hibaztatod csak nehezit az eleteden.tarts ki.a rossz dolgok is elmulnak.mondanam hogy menj pszichologushoz a nem fizetos is jol ellat.lehet par beszelgetes vissza hozza az eletkedved.amikor este sirdogalsz halgass meg egy tiz perces relaxacios anyagot legalabb egy kis feszko kijon.megprobalhatod a citromfu teat is este.es ha mar ugy erzed kell a xanax inkabb sr-t hasznalj arra nem fogsz rakapni.de semmi kepp se iteld el magad
2015. márc. 21. 08:23

De fiatal vagy még :( minden rendben lesz! Aranyosak szépek vagytok a lányoddal!


Igyekezz ne a lányodon levezetni a feszültséged. Nagyon nehéz lehet, mert ő van melletted, és nem vagy jól, de ha ezt kontroll alá tudod vonni, akkor menni fog az élet többi részén is!

2015. márc. 21. 08:19

Birosaghoz kell fordulni a gyerektartas miatt. Akkor majd a keresetebol utaljak szepen a penzt. Talalkoznod sem kell vele.

Szakitsd meg vele a kapcsolatot. Ha a kislanyid erdekli az ok, de te ne allj vele szoba tobbe.

Probalj meg elkoltozni a barataid, rokonaid kozelebe. Senkinek nem tesz jot az egyedullet. Fel a fejjel!

2015. márc. 21. 08:15

Olyan helyesek vagytok a képeiden:)

Tündéri a kislányod:)

34. EsztyMorgan (válaszként erre: 33. - Nikice)
2015. márc. 21. 08:12
Pontosan!
33. Nikice (válaszként erre: 29. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 08:06

"lájk"

A lakcímváltozás mellett én is elintézném a letiltást is. Van egy gyermeke, ... minden hónapban van, nem csak amikor éppen kijön a "büdzséből" :S

32. 3d787b167a (válaszként erre: 26. - MayC)
2015. márc. 21. 08:05

Majd a bíróság segít.


Fel a buksival!

31. tavasz007 (válaszként erre: 28. - EsztyMorgan)
2015. márc. 21. 08:04

Sajnos ez Magyarország sorsa, ebbe bele kell nyugodni.

Két út van.

1. Vagy itthon marad az ember és megelégszik azzal, ami van, és ez lehet, h azzal jár, h öregségére nem lesz mit ennie. De itthon van!


2. Vagy elmegy, több pénz, anyagi biztonság, ÉS egy idegen ország, amit vagy megszeret vagy nem.


Magyarországnak ez lett megírva, politikusaink a pénz kurvái lettek, és ebből nem látok kiutat. Jelenlegi kormány szétcseszi az országot, amit a következő kormány sem fog tud tudni helyrehozni, főleg, milyen következő, amikor nincs is normális jelölt. ÉS valószínű az sem lesz különb.


Tehát az egyenlet végén, minden osztás és szorzás után egy NULLA van!!

30. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 08:00
Persze. A gyerekeknek fantörpikus radarjuk van. Tettetni nem lehet a jót a szépet. Tapasztalatból mondom ezt. De muszáj úgymond elengedni a rosszat és nem a rosszra gondolni. Nem mindig jön össze...de próbálkozni kell.
29. tavasz007 (válaszként erre: 26. - MayC)
2015. márc. 21. 07:57

Én elmennék a bíróságra, és vagy fizet gyerektartást, vagy nem is láthatja. Leszarja, h mit eszik a gyerek, vagy egyáltalán van mit ennie, de jön üntyi-prüntyizni, meg jópofizni hozzá.


hmmmmmmm

28. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - Tavasz007)
2015. márc. 21. 07:56
Az a baj és inkább szégyen, hogy ebben az országban az ember nem tud 100%-os biztonsággal nyugodt lenni :(
27. tavasz007 (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2015. márc. 21. 07:54

A gyerek ez alól nem tud kibújni, mert együtt laknak és lélegeznek. Hogy nem vonod be a gyereket, amikor te remegve alszol el, sírsz és kétségbe vagy esve. A gyerek ezt érzi, még akkor is ha te úgy gondolod, h azt Te most nem fogod kimutatni, mert milyen fas'a csaj vagy.


Itt most a kérdés, hogy lépjen nulláról a félre.

26. MayC
2015. márc. 21. 07:54
Köszönöm szépen a tanácsokat, és,hogy ilyen kedvesek vagytok Velem, nagyon jól esik már csak az is, hogy beszélhetek erről. Igyekszem elvarrni a szálakat Apukával, ami tényleg nagyon nehéz, mert szeretem őt, de nagyon igyekszem. Jövő héten pár napot szabadságon leszek, hogy elintézhessem a lakcímváltást meg ilyenek, abban bízom, hogy akkor szépen nyugodtan lesz időm rendbe szedni a gondolataimat, és picit jobb lesz. Eddig olyan jól bírtam, mármint lassan egy éve vagyok egyedül a lánykámmal és eddig minden tök jól ment, még akkor is,mikor hó végén enni sem volt mit, de jó kedvünk volt, és nem volt semmi baj, most meg egyik pillanatról a másikra jött ez az állapot, és úgy érzem nem kapok levegőt, de esküszöm, nagyon igyekszem, hogy elmúljon és én nem szeretném, hogy a kislányomnak miattam legyen lelki sérülése vagy bármi hasonló :( :( Apukától nem tudok segítséget kérni ő csak kiröhög.
25. Nikice
2015. márc. 21. 07:53

Szereted a kislányodat, meríts ebből erőt. Felelősséggel tartozol érte, és amiben most vagytok, az nem csak a mostani életeteket mérgezi meg, hanem az ő egész életére kihat, ezért mindenképpen össze kell szedned magad. Teljesen egyértelmű, hogy nehéz helyzetben vagy, és bár nem részletedzed, de az is, hogy egyedül kell megoldanod, akkor viszont az is egyértelmű, hogy csak te tudsz ezen az állapoton változtatni.

Egyrészt próbáld tudatosan elfogadni először is amiben vagy. Ne ismételgesd magadnak, mennyire rossz, mert amikor éppen nem lenne rossz egy adott pillanat, a megszokott gondolataid újra és újra feltönek és felülírják azt is, ami jó. "Azzá válsz, amiről gondolkozol." Erősítsd meg magad azokban a dolgokban, amik pozitívak. Azt mondogasd magadnak (akár hangosan, tükör előtt) képes vagyok rá, ne azt, hogy nem bírom tovább. Amint ilyen gondolataid támadnak, tudatosan cseréld ki őket. Sokan marhaságnak tartják ezt a fejben dől el dolgot, de javasolnám mindnekinek, hogy két hétig (mert ennyi kell egy napi rutin kialakításához, azaz szokássá tud válni), mondogassa magának azt hogy egy csődtömeg, vagy az ellenkezőjét. Elég érdekes élethelyzetek tudnak kialakul változatlan körülmények között. Kezd el számba venni, hogy mi az, aminek örülsz (mert ha nem hiszed, az élet bebizonyítja, hogy lehetne ennél rosszabb).

Már a 6-os hsz-ban úgy kezded, nem lenne szabad.. de, szabad. Szabad felimerni, hogy ez nem jó, és akkor lehet változtatni. Én azt is javasolnám, keress szakembert, aki segít kívülállóként, talán tud olyat mondani, ami előremozdít. Benne vagy a saját alagutadban, kívülről jól jöhet a megerősítés, hogy miben vagy jó. Az pedig sajnos úgy tűnik nem célravezető, hogy a múltad hagyod betőrni a jelenedbe, ami csak visszahúz (exed..) Addig nem tudsz előrelépni, míg ő mindig visszaszivárog, majd újra magadra hagy.

Amivel pedig a kiabálást esetleg meg tudod előzni, hogy beleképzeled magad az ő helyébe. Te vagy az a pici lány, aki áll a szoba közepén. Vizualizálj... Ott állsz egy nagy szoba közepén (mert neki az nagy, mai nekünk kicsi) egy nála háromszor nagyobb felnőtt, akit ő mindennél jobban szeret áll felette és ordít vele. És ráadásul ő két és fél éves elmével rendelkezik, nem érti, hogy ez nem neki szól, nem is érti sokszor, mit vétett, csak az az egy, akire számíthat kiabál vele onnan "fentről". Nem fog mindig menni persze, de arra jó, hogy ne rajta vezesd le. Gondolom utána meg jön a bűntudat, ami szintén nem tesz jót a lekednek, ezáltal a betegséged tünetei is felerősödnek.

24. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - MayC)
2015. márc. 21. 07:51
Sajnálom, nehéz lehet. Ha az apuka annyira ígér..anyagilag nem támogat titeket? Ennyi lenne a minimum! Sokan vagyunk hasonló problémával. Nekünk se könnyű..de az ember kénytelen kakiból legvárat építeni. Vannak rossz napok de nem szabad a legrosszabbra gondolni! A kislányod pedig érzi a feszültséget rajtad, azért hisztisebb. Soha nem szabad a gyereket ilyen szempontból belevonni az életedbe. Tudom hogy ez nem szándékos de a gyerekek mindent megéreznek! Kérj az apukától segítséget.
2015. márc. 21. 07:48

A jókedv és vidámság abból jön, h biztonságban érzed magad először. Amíg nem úgy érzed magadat, addig ne várd el magadtól! És ha nem vagy vidám, akkor sincs semmi baj, mert az élet nem a vidámságról szól, most más dolgok fontosabbak!


Én a helyedben elmennék bíróságra, segítsenek dönteni ők! Közben nyissál más pasik felé, ami biztos nem egyszerű, de rakd fel magadat egy társkeresési oldalra, hátha egy normális emberre akadsz.


Erre az országra totális elszegényedés jön, aki teheti menjen külföldre. Ami szintén nem egyszerű, de Németországban, ha 1 évet legálisan dolgozol, utána már nem kerülsz az utcára, mert az állam veled van. Addig is adnak gyerekre pénzt, havi 184 eurót, meg szülői támogatást (ami x összeg)

22. 6b006fc769 (válaszként erre: 19. - MayC)
2015. márc. 21. 07:43

Hát... ez így nem könnyű. Tényleg jó lenne orvosi segítség.

Első körben próbáld szeretni magad.

Csinálj olyan programokat, amiket élvezel.Illetve élvezd a programokat, amiket csinálsz. Menjetek el kirándulni a kislánnyal, élvezzétek a tavaszt...

2015. márc. 21. 07:40
Ja, a pasast ne engedd közel magadhoz, legyél vele hűvös, következetes, kizárólag a gyerek körüli témákra szorítkozz vele. Ne ragaszkodj hozzá, ne akarj tőle semmit (persze a gyerektartáson túl)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook