Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lefogyok, ha addig élek is! fórum

Lefogyok, ha addig élek is! (beszélgetős fórum)


158. Arnica (válaszként erre: 156. - Velociraptor)
2010. nov. 4. 21:09
Csatlakozom: Devi, a párod forintban méri a szeretetet? Tényleg a pénzért vehető drága ajándékról szól a karácsony? Sajnálom, hogy neked ilyen gondot okoz, de sajnálom őt is, mert valszeg nem tudja, mit jelent boldognak lenni... Bocs, ez a fórum nem erről szól - bár az ilyen-olyan okú frusztráltságunk azt hiszem komolyan hozzájárul a gömbölyűségünkhöz...
157. Arnica (válaszként erre: 154. - Velociraptor)
2010. nov. 4. 21:05
Vitatkoznék. Egyrészt, mivel valóban lassabban, sőt nagyon lassan és nehezen emésztjük az állati fehérjét, ezért az nem jóllakottság. Ha ez igaz lenne, minden vega hájas lenne. Másrészt lehet, nem jól fogalmaztam, de nem azért eszem este, mert éhes vagyok (az a legritkább, hogy este éhes legyek), hanem azért mert örömet okoz(na, ha nem lenne bűntudatom tőle) és mert néhány nap erős akarat után mindíg győz a megszállottság: mint egy alkesz, csak kajával. Asszem ezt hívják kényszerevésnek :S
156. velociraptor (válaszként erre: 151. - 96b0d6b01f)
2010. nov. 4. 19:11
Devike, ugye nem haragszol és érted, hogy nem bántani akarlak, hogy az baj, ha a Párod felfogása ilyen.....
155. velociraptor (válaszként erre: 149. - Alys15)
2010. nov. 4. 19:10
Tökéletes a pulykamell vacsi!!!!!!!
154. velociraptor (válaszként erre: 148. - Arnica)
2010. nov. 4. 19:07
Szia Arnica! Mivel az állati fehérjét lassabban emészted, jobban telít ezért egészséges jóllakottsághoz vezet. Ellenben azzal, ha "könnyű " kajával töltöd a délelőttöt, estére már nem látsz az éhségtől.
153. Arnica
2010. nov. 4. 17:33
Hahó, Devi, mi van? Hogy telt a nap? Vidám vagy, vagy csokit tömsz magadba bőgve? Semmit nem tudunk rólad és a mi nagy fogyásunkról tegnap este óta. (Megnéztem az adatlapodat és döbbenten konstatáltam, hogy nem vagy kövér, viszont 10 nappal fiatalabb vagy a lányomnál :D )
2010. nov. 3. 22:11

Jajjj lányok szurkoljatok...Holnap elvileg minden kiderül, bezárjuk a munkahelyem és megtudjuk,hogy kellünk-e később avagy nem.

Reggel nyitok...megint zokogok...jajjj nekem

Tehát reggel nyitok, aztán jönnek a többiek, összepakolunk, bezár a bazár és fény derül a nagy titkokra...

151. 96b0d6b01f (válaszként erre: 147. - Velociraptor)
2010. nov. 3. 22:09
Bízom benne...de hogy? Mit adjak ajándékba??? A párom szerintem nem értené meg, ő módosabb családból származik, mint én, neki nem ugyanazt jelenti, a nincs, mint nekem. És félek,hogy nem értené,hogy nem tudok neki értékesebb ajándékot venni.
150. 96b0d6b01f (válaszként erre: 148. - Arnica)
2010. nov. 3. 22:08

szia

Észre vettem a +kilókat, ma víz nap helyett, zaba nap volt...nem megy most úgy érzem ez a fogyi, nagyon fáj a gyomrom az idegtől és muszály ennem... csak azt kéne megváltoztatni,hogy mit,de most tettem magamnak egy kis engedményt, ezt a pár napot igyekszem betartani,de nem leszek szigorú magamhoz. viszont, ha benyugodtam utána nem lesz mentség, ledobom a kilókat :)

149. alys15 (válaszként erre: 146. - Velociraptor)
2010. nov. 3. 09:21

Meglátom, hogy alakul napi egy kávé mellett....Bár tegnapi napot este elrontottuk...

Hétkor pulykamell evés. Nem kellett volna:D

148. Arnica
2010. nov. 3. 05:28

Köszi a szíves fogadtatást.

Devi, teljesen 1et értek velociraptorral: tényleg lehet szép a karácsony pénz nélkül is, sőt! Ha most kiborulsz, az megintcsak +kilókhoz vezethet, inkább fogadd el, ami van, mert ahogy olvastam, nem tudsz néhány nap alatt ezekena problémákon úrrálenni. Semmi pánik. Fogadd el, ami van és abból "gazdálkodj". Család, gyerekek vannak? Mert ha igen ebben rengeteget tudnak segíteni (bocsi, most nem tudom megnézni az adatlapodat :) )

Velociraptor, kíváncsi lennék miért gondolod, hogy a napközbeni vega kaja vezet az evésrohamokhoz. Fokozatosan igyekszem átállni a vegetáriánus kosztra, de nem ez idő alatt híztam el,hanem már jóval régebben küzdök.

Köszi Frenszy, amint tudom, megnézem a filmet. Egyébként nem vagyunk egyedül: sokkal több a kényszerevős kövér, mint gondolnád.

No szép napot nektek, fel a fejjel mindenki, nemsokára virrad és elkezdődik egy Új Nap, amikor lehetőségünk lesz megtalálni a fogyásunk kulcsát. IS.

147. velociraptor (válaszként erre: 136. - 96b0d6b01f)
2010. nov. 2. 22:22
Nyugi....zsé nélkül is lehet szép karácsony -saját tapasztalat.....
146. velociraptor (válaszként erre: 131. - Alys15)
2010. nov. 2. 22:20
a kávé mellett simán fogyhatsz, sőt fokozza az anyagcserét, csak van akinek piszkálja a gyomrát, így többet eszik
2010. nov. 2. 21:59
Devi írtam emailt!
144. velociraptor (válaszként erre: 129. - Arnica)
2010. nov. 2. 21:59
A délelőtti napközbeni vegetáriánus kaja egyenes esti evésrohamokhoz vezet...
143. 96b0d6b01f (válaszként erre: 142. - Frenszy)
2010. nov. 2. 18:09
Köszönöm szépen, én most nem látom a ki utat.
142. Frenszy
2010. nov. 2. 17:59
Egy próbát megér! :) Kívánom, hogy oldódjanak meg a gondjaid!
141. 96b0d6b01f (válaszként erre: 139. - Alys15)
2010. nov. 2. 17:57
Lesz, az biztos,csak nem olyan amilyet én szeretnék.
140. 96b0d6b01f (válaszként erre: 138. - Frenszy)
2010. nov. 2. 17:56

Tudom én,hogy másoknak nagyobb problémái vannak,de mindenkinek a maga baja a legnagyobb...

Aranyos vagy, lehet,hogy majd kipróbálom, mert már nem látom a kiutat,de hogy én többet nem megyek nyaralni, az egyszer biztos.

139. alys15 (válaszként erre: 137. - 96b0d6b01f)
2010. nov. 2. 17:54
Sajnos általában azoktól az emberektől pártol el a szerencse akiktől nem kéne. Ez az élet:S. Remélem,hogy megoldódnak a gondok és azért szép karácsonyod(karácsonyotok) lesz.
138. Frenszy
2010. nov. 2. 17:53

Drága Devilinbed! Nem szakad elcsüggedni. Tudod én mit csinálok, mikor úgy érzem itt a vég. Hálát adok. :) Nagyon hívősnek tűnik, de hálát adok. Nekem sajnos nincs munkám május óta, édesanyámat is elvesztettem idén. De nem szabad a rosszra koncentrálni!! Abba csak beleőrül az ember! Nekem sokat segít például ha összeírom, hogy mégis miért mondhatok köszönetet a világban. Mert jobb lesz legalább a hangulatom. És volt már egy-két ihletem ami ebből fakadt, és jól sült el! Valahogy ha jobban érzem magam a bőrömben sokkal inkább bátorságom van belevágni olyan dolgokban, amiről álmodni sem mertem volna. :)

"Egészen addig sajnáltattam magam, hogy nincs cipőm amíg, nem találkoztam egy emberrel, akinek nem volt lába!"

KITARTÁS

2010. nov. 2. 17:35
Ki átkozott el ennyire?
2010. nov. 2. 17:34

Sziasztok... Hogy vagytok?

Én nagyon rosszul, ha most valaki valamivel megbántana, egy neki ugranék egy nagykéssel, a másik sírógörcsöt kapnék.

Ilyen a világba nincs...

szeptemberben voltunk nyaralni...elment rá az egész fizum... kértem kölcsön, azt októberben visszafizettem, alig maradt a fizumból...

novemberben, megkaptam egy aranyos kis csekket egy banktól, mert ráfelejtettem a számlámra és felszaporodott a kezelési költség, valamint tönkre ment a telefonom, és még a munkám is megszűnik, most sem sok pénzem marad, ha így haladunk, ebben a hónapban nem is fogok egy fillért sem keresni. Tehát nem lesz karácsony... pedig imádom...

135. 96b0d6b01f (válaszként erre: 130. - Frenszy)
2010. nov. 2. 17:30

Én is így vagyok egyébként a dolgokkal, multkorában a főnököm is kinevetett, mondta,hogy most fogyott az idegtől, én meg mondtam,hogy én ha ideges vagyok akkor hízok.

Ma is gyümi napom volt, egészen addig amíg a főnököm közölte,hogy a héten bezárunk egy hónapra és még az sem kizárt,hogy az átalakítások után mi fogunk ott dolgozni. Nos haza jöttem és felfaltam a fél hűtőt nem is olyan régen.

134. 96b0d6b01f (válaszként erre: 129. - Arnica)
2010. nov. 2. 17:27

Szia :) Üdvözöllek köztünk, hidd el sokszor nagyon sokat jelent pár kedves és bíztató szó, egy két letolás, vagy csak az,hogy meghallgatnak. Nekem az előző fogyimban nagyon sokat segített,hogy fórumoztam a csajokkal. És most azért indítottam el ezt a fórumot,hogy segítsen nekem is és másnak is, és én is segíthessek.

Sok sikert.

133. alys15
2010. nov. 2. 12:04
Eszek:), csak eddig nem ittam ,,rendes,, kávét, nemtudtam,hoyg beilleszthető e a fogyókúrába:D
132. Frenszy
2010. nov. 2. 11:58
Van olyan fogyókúra, ami minden nap egy csésze kávét ír elő. Próbáltam már, de néhány nap múlva megfájdult a hasam. Mértékkel semmi sem árt, szerintem egy csésze kávé sem, sőt valahol az írja, hogy az is segít a fogyásban, mert serkent. Édesítővel meg pláne nem hizlal. Lényeg, hogy mellé azért egyél valamit.
131. alys15
2010. nov. 2. 11:31

Szerintetek ha fogyózok akkor baj ha iszok kávét? Most rámparancsoltak, hogy reggel kávéval kezdjek, rettentő alacsony a vérnyomásom:S

Édesitővel iszom(folyékonnyal,ami elvile gnem ad plusz energiát), de azt olvastam h fogyókúra alatt nem ajánlott a kávé. Most akkor hogy?

130. Frenszy
2010. nov. 2. 09:41

Szia Arnica. Teljesen meg tudlak érteni, nekem is hasonló a gondom a kajával, mint nekem. Már alább írtam is, hogy a szenvedélybetegséghez tudnám hasonlítani. :)Nekem általában akkor van csak gondom, ha lelkileg nem vagyok a toppon.

Amit ajánlanék neked, hogy nézd meg a Mi a csudát tudunk a világról c. filmet. Amiben azt ecseteli, hogy agyunknak hála saját magunknak köszönhetjük ezeket a dolgokat, pontosabban az agyalapi mirigynek. De nem tudom leírni, még nekem is meg kell néznem néhányszor, hogy megértsem. :)

Azért rossz ez az "étkezési zavar", mert pl nálunk a családban senki nem érti meg, sokáig azt hittem, hogy a világ egyedül vagyok ezzel. :S

129. Arnica
2010. nov. 2. 08:57

Sziasztok, én is csatlakozom. Nem is tudom mit várok ettől persze, de ezt is megpróbálom. Bocsi ez nem hangzott valami kedvesen: tehát nem tőletek mit várok, hanem attól, hogy néha írunk 1másnak és egyformán kínlódunk.

Én 42 éves vagyok, 4 gyerekem van és 25 kiló feleslegem. Ha egészen őszinte akarok lenni, hát emiatt halál(?)félelmem is, vagyis inkább a betegségektől - amiket a túlsúly okozhat - való félelmem. Elég rendes elvi tudásom is van a témában, tulképp mindent tudok már, amivel karcsúvá és egészségessé válhatnék, csak egyet nem: hogyan szabaduljak meg az itthoni délutáni és főként esti, éjszakai evésrohamoktól. Napközben normális, egészséges, javarészt jól mgtervezett vegetáriánus kaján élek, aztán itthon mit az alkesz a piával, úgy vagyok a kajával. Mindegy mi: zsíroskenyér, csoki, mogyoró. De tuti hogy nem gyümi, vagy zöldség.

A másik gondom a mozgás: én mindennap elhatározom, hogy mától tornázom, de sose marad rá idő. Pedig tudom, hogy arra van időnk, amire szakítunk. Szóval szerintem én pszichésen vagyok kövér, de képtelen vagyok ebből kimászni. Egyenlőre... Eddig...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook