Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leégett a házam, most hova forduljak? fórum

Leégett a házam, most hova forduljak? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. okt. 16. 17:04

Néha, mikor az ember kétségbe van esve, ideges, lehet, hogy bepánikol és nem figyel annyira a szavakra és a hangsúlyokra vagy az árnyalatokra.

Ezért, én azt javaslom, hogy ne lovagoljunk már bizonyos szavakon.

Nem tudom, hogy ki vagy BenitoPapito, de nagyon nehéz helyzetben lehetsz! A volt párod mit szól a problémádhoz? Vagy nem szeretnél hozzáfordulni segítségért?

2011. okt. 16. 17:04

Mindenesetre ha az önkormányzaton vagy bárhol visszakérdeznek, akkor majd talán ne paprikás stílusban hülyézd le őket a magas lovadon ülve, hanem talán gondolkozz el rajta, te mennyire fogalmazol koherensen.


Nekem ugyanis édesmindegy, hogy beszélsz itt velünk, de ott neked nem lesz mindegy...

35. Anka71
2011. okt. 16. 17:03

Összevissza provokáljátok, utána pedig felrójátok neki a stílusát, szóval nagyon klassz.

Butternut, mit gondoltál mégis, cseszegeted, aztán kioktatod, hogy fogjon vissza a stílusából.

Enya, ha nem derülsz semmin, akkor a 14-esben mi ez? :D

Szánalmas. Csak tanácsot kért, nem pénzt, nem ruhákat, de bele kell rúgni:(

34. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - BenitoPapito)
2011. okt. 16. 17:01
elmondtuk sokan hogy a biztositóhoz de ha nincs biztositásod akkor igaziból sehova nem fordulhatsz, talán esetleg az önkormányzat tud adni rendkivüli segélyt deaz maximum ruhára lesz elég szerintem
33. BenitoPapito (válaszként erre: 28. - Enya78)
2011. okt. 16. 16:59

Ez a rész is jól van megfogalmazva :): "nem bűncselekmény, tehát gyújtogatás történt". . . hm. . .


Azt hiszem az smiley akar lenni. Most nem konkrétan téged támadlak, hogy derülsz rajtam, mert az elsők közt válaszoltál a fórum témámra, amit köszönök, de abba nem gondolsz bele, hogy persze, hogy kb. beszélni sem tudok, hanem a csavart keresitek (mint ahogy azt már említettem).


Ebben a hozzászólásodban is mintha én lennék a hibás, hogy péntek délután égett le a házam és Önkormányzat és ügyvéd híján az Emberiséghez fordultam segítségért, akik letámadnak. És szerintem nem sírok hogy jaj a téli ruháim nekem és a fiamnak is benn égtek, adjatok pénzt, gyűjtsetek vagy valami, egyszerűen megkérdeztem, hogy hova menjek szerintetek?

32. 91d4989ab9 (válaszként erre: 31. - BenitoPapito)
2011. okt. 16. 16:57
én ugy gondolom hogy a tüzoltóságnak kötelessége hivatalból kinyomozni hogy mi volt a pontos ok sőt még feljelentést is megteszik hivatalból, nem foglalkoznak azzal hogy mennyire szegény az aki okozta a tüzet
2011. okt. 16. 16:52
Hát ez az, köszönöm, hogy valakinek leesett, szerintetek most hogy érzem magam? És nem oltogatok, hanem magyarázom, hogy ez ne egy ellenem szóló fórummá váljon, hanem hogy kivalami utat találhassak...
2011. okt. 16. 16:50

Nem tudom az én stílusommal mi a probléma, még jó, hogy ha ilyen szerencsétlenség ér és próbálok az emberekhez fordulni, akkor nem gyanúsítgatásokra van szükségem.

A csávó persze, hogy ott lakott, de már nem merek semmilyen egyéb infót mondani, mert egyesek azt is kiforgatják. Reggel begyújtott és elment. Ennyi. A kémény sem volt kipucolva. És? Nem arról van szó, hogy mi volt, találgathatunk, attól nem lesz házam. A polgári peres eljárás egyrészt évekig eltart és ő is ugyanolyan szerencsétlen ember, mint én, a bútorai, a ruhái odavesztek, nem véletlenül őt kértem meg annak idején, mert háza sincs, mit tudnának elvenni tőle polgári peres eljárás keretein belül? És mikor?

29. jenci80 (válaszként erre: 26. - BenitoPapito)
2011. okt. 16. 16:44
Ne sértődj meg, senki sem akart bántani! Egy kicsit zavaros volt a sztori innen indult a bizalmatlankodás. Gondolom zaklatott idegállapotban vagy ami nem meglepő ilyen esetben. Nyugalom!
28. Enya78
2011. okt. 16. 16:43
Én nem derülök semmin, ha velem történne ilyen első dolgom lenne a helyi önkormányzatot felkeresni, hogy mi a teendő, nem pedig itt irogatni...
27. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - BenitoPapito)
2011. okt. 16. 16:42

"a gyengébbek kedvéért", "okoskodók", úgy látom, egy kis kígyóméregért neked se kell a szomszédba menni :)


kíváncsi leszek, milyen arcot fognak vágni az önkormányzaton, amikor őket is elkezded oltani, hogy ne kérdezgessenek már, hanem adjanak pénzt izibe

2011. okt. 16. 16:39
Más kárán derülni, hát halljátok sajnállak benneteket, jó szar életetek lehet, hogy ez vicces és a hibát, a csavart keresitek. Örültök neki, hogy van valaki, akinek most nálatok is szarabb az élete, mi? Hangsúlyoznám mégegyszer a gyengébbek kedvéért, én a biztosításhoz szükséges átminősítést intéztem mialatt a házam kigyulladt. A biztosítást nem 10 perc vagy 1 óra alatt kötik. A faluban biztosító sincs, ez egy későbbi lépés lett volna. Én csupán azért említettem, mert a biztosítót kérdezték.
25. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - 91d4989ab9)
2011. okt. 16. 16:39
így van, polgári peres úton lehet eljárni, a községnek nem feladata a magánvagyon gondatlanság elleni védelme
2011. okt. 16. 16:38
Sajnálom ami történt, szörnyű lehet...minden ember rémálma. Mennyi a kár összege? Hány nm égett le?
23. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - BenitoPapito)
2011. okt. 16. 16:37
hát, "drága", én csak azt tudom mondani, hogy ha a jegyzőhöz és az önkormányzathoz fordulsz segítségéert, akkor ezt a modort jobb, ha otthon hagyod...
22. 91d4989ab9 (válaszként erre: 18. - BenitoPapito)
2011. okt. 16. 16:36
én feljelenteném a bérlőt hiszen nálakeletkezett a tűz
2011. okt. 16. 16:35
Na komolyan legalább annyi legyen bennetek, hogy nem vádaskodtok és forgatjátok ki a szavaimat. Képzeljétek, tűzszakértők is voltak és nem bűncselekmény (=gyújtogatás) történt. Lehet én fogalmazok kevésbé érthetően, de szerintem ez elnézhető.
2011. okt. 16. 16:34
Egyébként az ilyen háztartásban található szilárd anyagok gyulladási hőmérséklete kb 300 fok, nem száz, úgyhogy emberünk nagyon fázhatott. :D
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 16. - Enya78)
2011. okt. 16. 16:34
a tűzoltók mit mondtak?
2011. okt. 16. 16:33

Oh, kedves Okoskodók, kérlek benneteket kerüljétek ezt a fórumtémát, van így is éppen elég bajom, SEGÍTSÉGET = értékes információt kérek, nem még gyanúsítást. Elmesélem akkor az egészet, jó?


3 hónapra kimentem külfölre dolgozni. Írtunk egy bérleti szerződést, miszerint a havi bérleti díj 0 Ft, azaz Nulla Forint, cserébe a kert és a kutya gondozása az ő felelőssége + ugye a számlákat azért fizesse ki.

Ehhez képest most 40.000Ft-tal tartozik, mivel egyetlen számla sem lett befizetve, a vizet ebben az esetben nem elzárják, hanem szűkítik, mivel zuhanyzóm van 4 éves kisfiam számára ez nem egy megoldható tisztálkodási lehetőség. (Az én víz -és tisztálkodási igényem az én szuverén problémám, csak mielőtt Culombo felügyelő követői visszakérdeznének, hogy ugyan miért nem költöztem még vissza...) A pénteki tűzeset idején a lakó által felhalmozott tartozásról szereztem igazolásokat, illetve mivel a ház "gazdasági épület"-ként van nyilvántartva, így a biztosításhoz szükséges lakóházzá nyilvánítás ügyében mászkáltam. Szóval drága ez inkább női megérzés (csak kicsit később jött az ötlet, hogy biztosítás kéne), mintsem szándékos, mert askkor úgy intéztem volna, hogy a biztosítás már meg van kötve és utána ég le a ház, nemde?

2011. okt. 16. 16:31

Na várj csak, majd mindjárt kiderítik/jük, hogy valóban leégett, vagy kamu.


Sajnos nem tudok tanácsot adni.

16. Enya78
2011. okt. 16. 16:29
Ez a rész is jól van megfogalmazva :): "nem bűncselekmény, tehát gyújtogatás történt"... hm...
15. 9c8432d068 (válaszként erre: 13. - Enya78)
2011. okt. 16. 16:25

Nekem eléggé "sántácska" ez a dolog...

Na és a számítógép épségben megúszta a ház leégését??

14. Enya78 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. okt. 16. 16:22
:D
13. Enya78 (válaszként erre: 11. - 9c8432d068)
2011. okt. 16. 16:21
Azt sem értem, ha csak megbízott személy volt, miért kellett ott 1000el tüzelnie? Azért olyan hidegek nem voltak... hacsak nem ott is lakott az a valaki... akkor viszont teljes mértékben ő a felelős. Lehet szándékos gyujtogatás volt...
12. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - 9c8432d068)
2011. okt. 16. 16:20
lehet, miután leégett a ház, gyorsan megpróbált egy biztosítást rittyenteni :)
2011. okt. 16. 16:15

""A hibát nem én okoztam, külföldön tartózkodtam, éppen aznap utaztam "haza" és eddig az ideig az épületet rábíztam egy személyre""


""Nincs biztosításom. A sors fintora, hogy aznap intéztem. . . ""


Nincsenek itt ellentmondások a két szövegben??

10. Enya78 (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2011. okt. 16. 16:13
Hát ő már megtette a magáét... :(
2011. okt. 16. 16:13

Akire rábíztad, igenis felelős a rábízott javakért!

Javaslom a Család és nővédelmi központ megkeresését is. A polgármesteri Hivatalt (családügyi oszt.), Kormány Hivatalt,Gyermek és ifjúságvédelmi oszt.A Pest megyei Önkormányzatot. Egyedül álló anyaként,ideiglenes elhelyezés is el tudok képzelni:)

Az pedig, hogy mennyire szegény a község, itt most nem a te problémád! Gondolom, nem minden nap ég le valakinek a háza!!! Tehát kell lenni egy tartalék alapnak, a rendkívüli esetekre!

2011. okt. 16. 16:12
Esetleg az "egy személy" is megpróbálhatna valamit tenni az ügyben.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook