Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
388. patrícia2000 (válaszként erre: 387. - Fadigflo)
2009. márc. 15. 19:14
ha én ilyen sovány lennék,nem bánnám a 2 krémest.
2009. márc. 15. 17:46

Várjuk :)

Én ma nagyon bűnöztem. Túl az ebéden (tehát már "tele" voltam) lecsusszant két krémes :)) Picik voltak, mentségemre. De nincs lelkiismeret-furdalásom. Jól esett, ennyi. :)

2009. márc. 15. 17:06
letelt az első 2 hetem a hangos terápiában,majd írok a fejleményekről,centikben vannak igazán változások.ma sokat trappoltam, van kilométer a lábaimban. kerti munka....ezután már ez lesz,nem is baj,kevesebbet eszem.
385. patrícia2000 (válaszként erre: 378. - Csera)
2009. márc. 15. 17:01
köszi,most az a célom,hogy lassan de biztosan fogyjak, heti fél-1 kilóval bőven meg vagyok elégedve,de most centikben fogyok.
384. diablillo (válaszként erre: 382. - 9c8432d068)
2009. márc. 15. 16:38

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Azt ajánlom mindenkinek, aki nemrég talált rá a fórumra, hogy olvassa el az összes bejegyzést, mert minden tudnivaló a módszerrel kapcsolatban le van írva.

2009. márc. 15. 09:36

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a következő cikket:


[link]


A cik címe: A fogyókúra kövérít-Tanácsok Gombóc Artúroknak.


Érdemes elolvasni!!!!!

382. 9c8432d068 (válaszként erre: 381. - Csera)
2009. márc. 15. 09:01

Igaza van Fladigflo-nak,nem a módszer szerint élsz,hanem kalóriákat számolsz,és arra figyelsz,mit eszel.

Arra figyelj,mennyit eszel,és arra,hogy azt edd,amit megkívánsz.

Nem baj,ha nincs meg a könyved,mert ha elovasod a 353-as bejegyzésemet itt az oldalon,akkor a 4 fő szabályt megtalálod.

Azt kell alkalmazni,meg hát jó,ha hallgatod a hangos terápiát.

És sok-sok mozgás a lényeg.

Nyugodtan kérdezz,ha valami nem világos előtted.

381. csera (válaszként erre: 380. - Fadigflo)
2009. márc. 15. 08:03

Igazad van, nem ismerem a módszert igazán, mert nincs meg a könyvem, csak a Hangos terápia!

A kalóriákat sem tudom igazán számolgatni, nincs időm rá, de figyelek mit és mennyit eszek.

Várom a jó tanácsokat!

380. fadigflo (válaszként erre: 379. - Csera)
2009. márc. 14. 20:51
Ne haragudj, hogy beleszólok... de te TÉNYLEG a módszer szerint "élsz"? Csak így olvasgatva... te jobban figyelsz a kalóriákra, mint a módszer lényegére...
379. csera
2009. márc. 14. 20:28

Angyalkák! Hogy haladsz?

Ma én is kertészkedtem, meg volt a mozgás, de a kajában volt egy kis kicsapongás, mert Apósomnál ért minket az ebéd, aki a tyúkpörköltet még mindig zsírral főzi :(. Próbáltam inkább a húst enni.

Vacsorára már csak káposztát ettem, abból se sokat.

378. csera (válaszként erre: 369. - Patrícia2000)
2009. márc. 14. 20:25

Szia!

Megnéztem az adatlapodat és a képeket. Tényleg "dögös" voltál soványabban :)! Az jó, hogy ugyanazt a ruhát soványabban és húsosabban is felvetted, így látszik igazán a különbség.

A cél megvan, de ne siess, ha heti 0,5-1 kg-nál többet fogysz, tartalékra kapcsol a szervezet.

Jajjjj, de okos vagyok, bár magammal is az lennék :D!

Na, majd tanácskozunk itt mindenkivel és hátha lesz tartós eredmény.

377. patrícia2000 (válaszként erre: 373. - Kelenia)
2009. márc. 14. 19:26
ügyes vagy, csak így tovább,megy az le szépen,csak türelem,egyszer megindul és szépen fogysz.
376. patrícia2000 (válaszként erre: 372. - 9c8432d068)
2009. márc. 14. 19:25
nagyon köszönöm,aranyos vagy.én csak ajánlom mindenkinek ezt a fajta módszert,nagyon örülök,hogy rátaláltam.
375. kelenia
2009. márc. 14. 16:22
Igen, en sem mindig hallgatom a hanganyagot, sokszor elfelejtem, de ugy tunik anelkul is hat :)
2009. márc. 14. 15:51

Nekem is a heti fél kiló van csak meg. De ez is több mint a semmi.

Én már kicsit régebben hallgattam meg utoljára a hanganyagot, de még mindig, odafigyelés nélkül az elveket betartva eszem. Azért biztos, ami biztos, nem sokára előveszem megint.

373. kelenia
2009. márc. 14. 15:42
2 het alatt minusz 1 kg :) tudom, hogy nem tul sok, de akkor is valami, en orulok neki :)
372. 9c8432d068 (válaszként erre: 370. - Patrícia2000)
2009. márc. 14. 13:00

Látom,egyre többen csatlakozunk ehhez az életmódváltoztatós módszerhez.

Üdvözlünk Téged is körünkben, sok sikert és kitartást!!!

2009. márc. 14. 09:57
isteni idő van,ma kinnt leszek a szabadba,ez is egyfajta mozgás. van mit csinálni kertes háznál mindig.
2009. márc. 13. 22:19

vasárnap kiderül a mérlegelésnél, hogy mennyit fogytam. de a szervezetem tökre nyugodt,azt ehetem amit kívánok, nincs az egyoldalú diéta,aminek nem is vagyok híve. a célom 62 kilóra lemenni.nem sietek fél év alatt csak letornászom valahogy. nekem nagyon tetszik a könyv is és a hangos terápia is. én akkor hallgatom amikor a lányom suliban van,általában 11 és 13 óra között.a tekercselés is nagyon sokat segít,kezd eltünni a narancsbőröm.

várom a mérlegeléseteket, ki mennyi idő alatt,mennyit fogyott eddig?

2009. márc. 13. 22:14
előtte 85 kiló körül mértem itthon a digitális mérlegemen.meg kell keresnem a mechanikus mérlegemet,mert volt,hogy a mérleg rabja voltam,nem is olyan régen, állandóan mérekeztem,mindennap és a dekákon idegeskedtem. most nem vagyok stressznek kitéve,nem vagyok a mérleg rabja. néha centizem magam,de nem mániákusan.de a h.terápia óta lement a combomról 1-2 cm , a derekamról is vagy 3 cm. napi 1 órát szobabicózom,múlt héten nem tudtam bicózni,mert beteg voltam.kb 1-2 kilót fogytam a 2 hét alatt.és én aztán ettem sütiket, csokikat is amikor megkívántam.
2009. márc. 13. 22:09
sziasztok,csatlakoznék hozzátok. 169 cm magas vagyok, 29 éves,van egy 9 éves kislányom. 98-ban az esküvőmön olyan 65 kiló voltam,nézzétek meg a képeket ha van kedvetek. 2000-ben 74 kilóval kezdtem a terhességem, 86 kilóval mentem szülni. a szülés után 2-3 hónappal már visszatértem ehhez a 74 kilóhoz. az utóbbi 2 évben feltornásztam, a súlyom 85 kilóig. az idén januárban ,az ünnepek után 87 kilót mutatott a mérleg,azt mondtam ebből elég,le kell fogyni,ez így nem mehet. vettem akupunktúrás orim...ot,az segített az édesség iránti vágyam kontrollálásában és elkezdtem sokat inni,mai napig 2-3 liter körül iszom naponta, csapvizet és naturan gyógyteákat, zöld teát, zsúrlóteát /ebből napi 1,5 litert/. elkezdtem szobabicózni,olyan 17 napja tekerek,és 6.alkalommal krémezem és fóliával tekercselem magam. január eleje óta 7 cm lement a derekamból és a combomból is vagy 3 cm. eleinte pontdiétáztam,majd áttértem pár napig a kalória számlálásra,majd rátaláltam a hangos terápiára. most vasárnap lesz 2 hete ,hogy csinálom. 1 hét után nem bírtam megállni, ráálltam a mérlegre 83,5 kilót mutatott anyósom mechanikus mérlege vasárnap délután 5 órakkor, ruhában,nem éhgyomorra,nem nagydolog után.
367. csera (válaszként erre: 366. - Angyalkák)
2009. márc. 13. 18:44

Köszi, jól!

Ma sikerült elég "egészséges" napot tartanom, kivéve 1 jégkrémet :(!

R: 1 korpás buci, vajasan, megsütve szendvicssütőben

T: kis túró (kb.7-8 dkg), naranccsal

E: későn lett kész, ezért előtte megettem 1 müzli szeletet, 2db sült csirkeszárny, sült cukkini és padlizsán, hajdina.

U: 1 jégkrém, majd még egy kis zöldség+1 csirkeszárny

V: zöldség még van, de hús nincs, lehet megeszem korpovit keksszel

Hogy őszinte legyek, van egy állandó éhségérzetem, de lehet ez csak a tudat?

2009. márc. 13. 17:49

Sziasztok lányok!

5.napja már az életmód váltásom , probálom a kisebbadagokkal beérni . Hamar elment ez a pár nap.

Csera te hogy vagy?

365. csera (válaszként erre: 362. - Angyalkák)
2009. márc. 12. 14:50

Köszönöm! Neked is gyönyörű gyerekeid vannak és úgy látom a kicsit még a nagy fiúk is elkapatják :)

Én 70-70 kg-ról indultam és 55 szeretnék lenni. Tavaly áprilistól, októberig (ez látszik a mérlegelőmben is) 7 kg-ot fogytam. Ez nem sok, de az ünnepek alatt "csak" 2-3 kg jött vissza, tehát viszonylag tartósnak ígérkezik. Ezt Norbi módszerével fogytam, végül is hasonlít ehhez, ha a kezdeti Update-et nézzük.

Amúgy a szoptatás alatt majdhogy nem többet híztam, mint a terhesség alatt (5 kg), annyira szerettem volna, hogy sokáig legyen tejem.

Gondolom a gyomrom ezért tágult ki és ezért nem elégszem meg kicsi adagokkal, de dolgozok az ügyön! Ja és a konyhamalac szerepét is magamra vállaltam :(, ilyen időkben sajnálok bármit is kidobni, vagy a kutyának adni.

Szerintem egyébként, aki szeret élni, az szeret enni és ez családi körben még jobb!

Minden hétre egy apró változtatás és megindulnak a kilók lefelé, de hagyjál időt magadnak! Gondolom meghízni sem 2-3 hónap alatt híztál? Szoptatsz még? Akkor a folyadékra (szénsavmentes ásványvíz is jó) nagyon figyelj!

364. diablillo (válaszként erre: 362. - Angyalkák)
2009. márc. 11. 20:00

Ebben a módszerben az a jó, hogy NEM fogyókúra, hanem életmód. Nem olyan, amit a "trendek" hírdetnek!

A 4 alapszabály betartása nem megeröltető, nem kell számolni és éhezni.

Mindent ehetsz, csak arra kell ügyelned, hogy tényleg éhes legyél és hagyd abba, ha úgy érzed, hogy megteltél (nem széklefordulásig kell enni). Ha mindent megadsz a testednek (csoki, sütemények, kenyér.. stb.), akkor egy idő után telítődni fogsz és automatikusan egészséges ételek után nyúlsz.

Ami pedig az esetedben most a legfontosabb, az a szoptatás, szóval felejtsd el az önsanyargatást, mert magadnak és a babának fogsz ártani.

Ha lassan eszel elkerülöd majd az emberes adagokat.


Nagyon sokan kételkedtünk ebben az egészben, mégis fogytunk ezeknek a szabályoknak a betartásával. Azért vagyunk ezen a fórumon, hogy lelkesítsük egymást és kikérjük mások véleményét.


McKenna pont arra hívja fel a figyelmünket, hogy a média mindenünkre kifejti a hatását (mint egy agymosás). Megváltoztatja a gondolkodásunkat és hajlamosak vagyunk akkor enni, amikor nem is vagyunk igazán éhesek csak azért, mert a tévében azt láttuk, hogy az a jó. Az ételekkel is az a baj, hogy belénkprogramozzák, hogy csak ez és ez a jó.


A testedre hallgass, ne az ostoba ingerekre. Csak adj meg neki mindent akkor és azt, amit kér és idővel meghálálja.

363. kelenia
2009. márc. 11. 01:49

Bévi48, köszi a tippet, megpróbálom akkor a gyümölcs falatozós módszert :)

Fadigflo, teljesen igazad van, minden fejben dől el,ha csinosnak látjuk magunkat, a testünk alkalmazkodni akar az agyunk által elképzelt testhez és szépen lefogy :)

tegnap egészen jól ment a 4 szabály és képzeljétek el, amikor éhes lettem, nem csokit kivántam, hanem gyümölcsöt, meg is ettem egy kis mandarint :)lehet, hogy elkezdett átállni az agyam?:)

2009. márc. 10. 22:47

Köszönöm nektek ,hogy ennyit irtatok nekem!

Erőt ad! Ma volt a férjem szülinapja -kaja hegyek itthon- / és én a 2. napos fogyókúrámban/ Sokat segített amiket írtatok és igy bűntudat nélkül ettem mindenből ,de csak keveset... Nagyon szeretnék lefogyni de vigyáznom kell,hogy jól csináljam mert még szoptatom a kicsi lányom. Eddig minden OK és nem kevesebb a tejem sem.

Kedves Csera - Mivel nagyon hasonlóak vagyünk megnéztem a lapodat . Gratulálok nagyon édesek a gyerekeid. Nekem sajnos vagy 30kg a tulsúlyom, neked nincs annyi a képről itélve.Irtad ,hogy te is nagy adagokat tudsz megenni, nekem változtatni ezen a legnehezebb. Vajon miért nem tudjuk abba hagyni elkezdünk enni?

361. 9c8432d068 (válaszként erre: 360. - Fadigflo)
2009. márc. 10. 16:11

Ezzel amit most ide leírtál,azt hiszem sokaknak-sokunknak segítségére vagy.

Teljes mértékben igazat adok abban,amit leírtál.

Jó érzés,hogy ehetünk mindent,és jó dolog az is,hogy a kellemes jóllakottság határáig ehetünk. Arra pedig mi szükség van,hogy úgymond,az ember hülyére zabálja magát? Csak azért,mert a kaja előtt van? Fölösleges.

Eddig sem ettem sokat,de mióta (2 hete) ennek a módszernek a hívévé váltam,már eljutottam odáig,hogy még kevesebb ételt kívánok,képes vagyok abbahagyni az evést,még ha van is maradék a tányéramon.

Viszont délután bekapok egy kis csokit,vagy éppen egy szelet sütit,de van,hogy kettőt is.

Hinni akarok,és hiszek is ebben a módszerben.

Jó,most még nincs igazán pozitív eredményem,sőt pár napja kicsit le is lombozódtam,de ki akarok,és ki is fogok tartani.

Igazán nem nehéz dolog,csak akarni kell.

Mindent eszem,amit csak megkívánok,természetesen azért a kalóriabombákat igyekszem mellőzni.

2009. márc. 10. 15:40

Akármit ehetsz. Ennyi az egész :)

Ne edd túl magad, ne egyél "csak" úgy.

Szerintem a baj az, hogy az emberek mára átértékelték az evés fogalmát. Az evés ma már olyan, mint egy hobbi: akkor és azt csinálok amit akarok ( ha jó ez nekem, ha nem). Vagyis: akkor eszik az ember, amikor ideje van rá, vagy megkíván valamit. Van, hogy éhezik, mert nincs ideje enni, de az is lehet, hogy unalmában bezabál.

Így lett az unatkozó amerikaiakból elhízott népség.

Szerintem már többen is gondolkodtatok azon, hogy mi bizonyítja McKenna hitelességét? Miért kellene neki hinnem? Ki ő nekem? Hisz' még csak nem is magyar...

A válasz pofon egyszerű: hihetünk neki, mert tapasztalatból. Mert felismerte, hogy ez a sok kövér ember nem azért kövér, mert csokikat és sütiket eszik, nem, még csak nem is a gén kezelt zöldségek az oka és nem az, hogy teljes kiőrlésű kenyér helyett fehér kenyeret eszünk és főzéshez/sütéshez fehér lisztet eszünk. Hanem a rendszertelen, unatkozós, nem élvezős, megkívánós evés...

Jóllehet a genetika is szerepet játszik ebben, egy fiatal fiúcska, aki alig 60 kiló, de a fejét már beveri az ajtófélfába egész nap csak eszik, eszik, eszik... csokit, pizzát, cukrokat,sütiket, és nem tud hízni. Pedig neki is rossz, de ebbe ne menjünk bele :) ... (én testvérem is ilyen....)

A lényeg, hogy a magyarok, ahelyett hogy gondolkodnának, csak azt szajkózzák, amit mások, más országok és rájuk hallgatunk, futunk utánuk a vak sötétben. Szuper diéták éhezés nélkül ( kérdem én: nem éhezés, ha az ember csak zöldséget és gyümölcsöt ehet egész nap??), -10 kiló egy hónapon belül ( na meg +20 2 héten belül, csak ezt már nem említik a diéták), léböjt, ami után szuper közérzeted lesz ( de elvileg nem erre lett kitalálva), éhezés, fogyi tabletták, csodatapaszok, sztárok , s az ő képeik minden fogyókúrás terméken.. s az ember csak hízik, hízik, hízik, majd elkeseredik és megkérdezi magától: nekem miért nem megy? A válasz pedig ne a diétákban, hanem a felfogásában keresendő: meg kell változtatni az étkezési szokásait!


Na, látom nagyon sok lett, mit írtam már, de egy a lényeg,ahova végül szeretnék kilyukadni: PAUL MCKENNA felismerte ezt, és potom pár ezerét piacra dobta a titok nyitját: a valódi éheztetés nélküli, élvezet életmódot. Ami nem fogyókúra, ami nem áll megvonások, kalóriaszámolgatások végeláthatatlan sorából: csupán 4 szabályból.


Szerintem mielőtt bárki változtatna az életmódján, gondolja végig, mit csinált eddig rosszul, miért lett ilyen husis, miért nőttek meg zsírpárnáinak száma, miért...miért akar egyáltalán fogyni? Ha akar egyáltalán ... Szüksége van e pár kiló mínuszra, vagy csak a tükör mondatja ezt vele... ?


Ezek után legfőképpen azt vallom, hogy a fogyókúrán kívül ezernyi fontosabb dolog van: lehetsz boldog 120 kilósan is, ha úgy irányítod az életed... Tudnod kell, hogy evések utáni lelkiismeret-furdalást örökre száműznöd kell az életedből, csak úgy, mint az alacsony kalóriás ételeket (ha csak nem vagy értük oda ANNYIRA). Nem lehet lelkiismeret-furdalásod, mert megettél egy szelet tortát (mert a módszer elkezdésével már több úgyse fér majd beléd...!), és nem élheted le így az életed. Egy süti, vagy napi egy csoki nem tesz kövérré, ami kövérré tesz az az a tudat, hogy el fogsz hízni... Érezd, hogy napról napra könnyebb vagy, lebegsz, csinos vagy, a férfiak megfordulnak utánad, a kollégáid dicsérnek, irigyeid irigyelnek, újból feléled a szerelmi tűz a férjed szemében, ha rád néz... gyermekeid büszkék rád... Élvezd és egyél! Élvezd, hogy a csont vékony sztárok kínozzák magukat, miközben te szebb vagy, ráadásul boldog is !


A 4 alapszabály nem írja, de szerintem ez lehetne az ötödik: Fogadd el magad. :)


Nos, ennyi. Remélem segítettem valakinek is. Legyetek jók és csinosak :))))

359. csera (válaszként erre: 354. - Angyalkák)
2009. márc. 10. 13:38

Huuu, de hasonlóak vagyunk!

Én is hatalmas mennyiséget megbírok enni, többet mint a férjem, pedig Ő 183 cm, én pedig csak 152 vagyok :D és csodálkozom, hogy nagy a hasam.

Szerintem is kell a kenyér, a B-vitaminok miatt, de egyél teljes kiörlésüt.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook