Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Látszólag tökéletes gyermekkor fórum

Látszólag tökéletes gyermekkor (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. MZsanett (válaszként erre: 51. - Gillian28)
2016. szept. 18. 13:59
Ha születésed óta csak azt az egy mintát láttad, akkor mi késztetne arra, hogy kilépj belőle? Bennem mindig is motoszkált valami, hogy valami nagyon nincs rendben az életemmel, és lázadoztam is, csak rosszul. Kb fejjel mentem a falnak mindig, de a családom erősebb volt. Most már letojom, nem vitatkozok velük, nem érdemes. Így visszanézve lehettem volna okosabb is, mert én szándékosan megszegtem a szabályokat és szembementem velük, egyáltalán nem voltam engedelmes.
56. MZsanett (válaszként erre: 50. - Csikil4ny)
2016. szept. 18. 13:55
Minél előbb vívjuk meg ezt a harcot, annál jobb. Jobb minél előbb túlesni rajta. De van, amikor még harcolni se kell, hanem elég csendben hátat fordítani, a szülők pedig higgyék azt, hogy "minden rendben". Vannak olyan emberek, akikkel egyszerűen nem lehet, és nem is érdemes beszélni. Harcolni sem érdemes velük. Ha 30 év után se sikerül győztesen kikerülni ebből a csatából, akkor ott kell hagyni az egészet, legalább lélekben.
2016. szept. 17. 16:21
nekem pld. annyi gondom volt csak, hogy az apukám mindig fiút szeretett volna én meg hát lány lettem. nem volt közöttünk nagy gond ez sem de hát akármilyen aranyos volt, mindig is éreztem hogy hatalmas csalódás neki, hgoy nem fia van hanem lánya és szeret alapszinten de azért annyira nem. na a lényeg, hogy anyu otthagyta és egy ideig tartottuk a kapcsolatot aztán totál hanyagoltuk egymást. egy ideig lelkiztem rajta magamban aztán el is felejtettem, ma már szeretettel gondolok rá (20 éve nem is láttam nem vagyunk kíváncsiak egymásra) és az a véleményem nem én vagyok a hibás, hogy nem szeretett. gondolj arra, nem a te hibád ha történt veled valami rossz és ne büntetsd magad azzal, hogy nem tudsz szabadulni a múltad lidérceitől! gondolj arra, hogy te egy szeretetre méltó ember vagy más emberek számára értékes és csak ezzel foglalkozz!! sikerülni fog!
54. unom (válaszként erre: 52. - Csikil4ny)
2016. szept. 17. 16:13

Egyetértek,nehéz de megéri.

Könnyebb mást okolni, mint felelősséget vállalni, csak nem vezet sehová. Ezért tartom fontosnak, hogy a gyerekeinket is felelősségvállalásra neveljük.

53. csikil4ny (válaszként erre: 51. - Gillian28)
2016. szept. 17. 16:00
És éppen emiatt a nehézség miatt, amit írsz lesz az ember kétszer olyan büszke magára, amikor már megcsinálta. Ezért már önmagában megéri!
52. csikil4ny (válaszként erre: 51. - Gillian28)
2016. szept. 17. 15:56
Én kiléptem, igaz 33 évesen, rengeteg munkával, de meglehet csinálni. És éppen ezért nem tudom megérteni azokat, akik ürügyet, kifogást és önigazolást keresnek arra, hogy miért nem tudnak, akarnak és miért olyan nehéz nekik, bezzeg másnak.... Ez a mentalitás csak lefele vezet, felfelé csak az, hogy meg AKAROM csinálni, tűzön-vízen át meg CSINÁLOM!
51. Gillian28 (válaszként erre: 49. - MZsanett)
2016. szept. 17. 15:48
Rátapintottál a lényegre, ez a legnagyobb baj, hogy nem is jössz rà, hogy a dolgoknak màsképp kellene működniük. Bennem pl.fel sem merült, hogy làzadhatnék, olyan elképzelhetetlennek tűnt. De számos (durvább) példa van a világban erre, mint pl.a diktatúrák utàn, vagy a börtönt elhagyó embereknél, egyszerűem elszoknak attól, hogy hozhatnak döntést és utána nem tudnak mit kezdeni a szabadságukkal! Ez ugyanaz kicsiben, és csak az érti, aki benne van, hogy milyen nehéz ebből kilépni, és önàlló döntést hozni.
50. csikil4ny (válaszként erre: 49. - MZsanett)
2016. szept. 17. 14:27
Igen, de 3o évesen is jó ha megvívja az ember a saját függetlenedési harcát, mert ha nem, akkor tényleg csak a halál (s még az sem) oldja meg a helyzetet. Ismerek egy idős nénit, akinek a férje megtiltotta, hogy rántásos levest főzzön, mert ő nem szerette. A néni férje ezelőtt 5 évvel hunyt el, de ő még mindig nem főz rántásos levest, mert úgy megszokta a tiltást. S erre most jött rá 82 évesen, amikor az unokájánál vendégségben véletlenül rántás volt a levesben s áradozott, hogy milyen rég nem evett, pedig ő mennyire szereti. S ez csak egy apróság....
49. MZsanett (válaszként erre: 48. - Csikil4ny)
2016. szept. 17. 14:01

Vagy annyira elnyomják őket, hogy lesznek 30 évesek, mire egyáltalán észreveszik, hogy valami nincs rendben velük.


Van olyan ismerősöm, aki 40 éves koráig élt a szülőkkel. Ő is rossz családból jött, alkoholista apával.

48. csikil4ny (válaszként erre: 47. - MZsanett)
2016. szept. 17. 13:24
Azokat a szülőket jó esetben a gyermekeik otthagyják időben, vagy választhatják azt is, hogy megvárják míg a szülők elhaláloznak, csak addigra már a saját életük nagyobb része is eltelik....
47. MZsanett (válaszként erre: 45. - Massalhangzo)
2016. szept. 17. 13:20
A fejlődés része, kivéve ha a szülők nem normálisak és folyamatosan hátráltatják. Úgy elég nehéz lázadozni, ha olyan súlyos következményei lesznek a lázadásnak, amit már lelkileg nem tud az ember elviselni, a szülők pedig ezt nem veszik tudomásul, hanem csak nyomják tovább a saját hülyeségüket, amíg a gyerekük össze nem roppan.
46. massalhangzo (válaszként erre: 43. - Gillian28)
2016. szept. 16. 12:44

szerintem is te tudod, hogy mit akarsz, es akarod annyira, hogy majd valora valtsd. ezert ne foglalkozz azzal, hogy mi volt regen, mert akkor mindig csak alaasod a sajat elhatarozasodat, mintha mentseget adnal magadnak azert, hogy nem lepsz


mindig nehez uj dolgokba vagni, az ismeretlen felszet is hoz, de mikor belevag az ember, akkor mar erzi, hogy mennyire megeri az osszes nehezseggel egyutt

45. massalhangzo (válaszként erre: 42. - Csikil4ny)
2016. szept. 16. 12:43
szerintem az a fejlodes termeszetes resze, hogy mar tinikent onallosodni akar az ember, lazad, ellenszegul. ki balhesan, ki rafkosan, ki csak magaban :D
44. csikil4ny (válaszként erre: 43. - Gillian28)
2016. szept. 16. 01:03
Ha igazan akarod, meg tudod csinalni! S ugy tunik, hogy te komolyan gondolod. :)
2016. szept. 15. 21:37
Koszi a biztatast, minden formaban. Van igazsag mindket oldalon, neha tenyleg kell a kemenyebb beszed, hogy eszbekapjunk, de van, hogy kulso tenyezok miatt bukik valami es akkor nagyon igazsagtalanul hat. Pl.en jelentkeztem az egyetem utan azonnal a pszichologiara, fel is vettek, a penzt is osszekuporgattam volna, de a munkahelyem nem tamogatta, mert hetkoznap lett volna a levelezo, szabival sem engedtek el... ott kezdett remenytelennek tunni a dolog. Igy most a munkamat probalom ugy kialakitani, hogy szabad legyen a hetfom, plusz sporolok.
42. csikil4ny (válaszként erre: 41. - Massalhangzo)
2016. szept. 15. 18:45

Az az érzésem, hogy ha azok, akik ennyire kiszolgálják a szülői autoritást egyszer mernének nemet mondani, nem lenne következménye. Ezt arra is alapozom, hogy már középiskolába nem odamentem ahová apám mondta. Otthon elmondta, hogy melyik szakra kell iratkozni, anyum jött velem. Az iskola kapujában elmondtam anyumnak, hogy vagy arra a szakra iratkozok ahová akarok, vagy nem megyek be a kapun. Így beiratkoztam ahová akartam. Míg hazaértünk anyum végig siránkozott mellettem, hogy most mi lesz, hogyan mondjuk el apámnak. Én meg olyan büszke voltam, hogy mikor hazaértünk szembeálltam apámmal és elmondtam, hogy beiratkoztam a másik szakra. Tudomásul vette, még a szokásos "hülye vagy" címkét is elfelejtette szajkózni. De azért 4 év múlva nem úsztam meg a felvételit a jogra - szerencsére fizetésesre vettek fel, az általam választott szakra meg államira :) Pedig akkor nem volt annyi eszem, hogy bojkottáljam. S rá 5 évre ugyancsak apám szorgalmazására egy állásinterjún is részt vettem, írásbelin is, s még tanultam is rá! pedig tudtam, hogy nem ott akarok dolgozni, s azt is tudtam, hogy jó eséllyel pályázom meg az általam választott állást. Ismét szerencsémre az első állásra már megvolt az emberük, így még örültek is a szüleim, hogy rá 5 napra a másik állásinterjúm sikeres volt. Ekkor már 2 hónapja albérletben laktam és dúlt-fúlt apám, hogy nem hazaköltöztem az egyetemről, s kitagadással fenyegetőzött. Az akaratomon kívül tényleg elmondhatom, hogy még a szerencse is mellém szegődött, most én is tengődhetnék jogászként, ami teljesen párhuzamos velem. (De hogy miért pont a jog az, ami ennyire vonzza az ilyen apákat, nem értem. Ismerek pár hasonló történetet...)


Persze jelen történetben is már tárgytalan, mert most már nincs ott a szülő és nem irányítja. Tehetne amit akar, de még mindig nem ura a saját életének. Mert ha ura lenne, akkor már rég beiratkozott volna oda ahová szeretne.

41. massalhangzo (válaszként erre: 32. - Bekacomb)
2016. szept. 15. 17:51

nem sertegettem senkit, es igen, ez az egyetlen udvozito megoldas, hogy az ember tesz azert, amit akar. ha csak beszel rola, ha sorolja a kifogasokat, miert is nem tesz semmit, azzal nem valtozik semmi, egyhelyben topog


az jozan paraszti esszel is barki szamara felfoghato, hogy ha azt mondom, tanar akarok lenni, nem jogasz, de a szuleim eroltettek, ezert most sem lepek afele, nem teszek semmit erte, nem keresem, hogyan tudnam elerni, megcsinalni, az kifogas es lustasag. mert konnyebb azt mondani, ezert vagy azert nem tehetem. mikozben pontosan tudja valaki, mire vagyna, mit szeretne


persze nem konnyu valtoztatni, tanulni, elore lepni, fejlodni, es nagyon konnyu nem csinalni semmit csak szenvedni


legyek en a gyoker, aki beszol, te pedig a patyolgato, buksisimogato, hogy hat jol van, szegenyke, tenyleg nem tudsz lepni


es lehet fura, de valoban egy csettintesre meg lehet oldani mindent - ahogy az ember valtoztat a sajat hozzaallasan. onnantol mehet azon az uton, amit kijelol maganak, es meg ha sokszor nehez is, ezerszer jobban fogja magat erezni, mint nem nehez uton, egyhelyben sirva

40. 31bc25d879 (válaszként erre: 38. - 31bc25d879)
2016. szept. 15. 17:41
Arról nem beszélve, hogy ez érdekel, tehát menni fog mint az ágybacsicsi:)
39. csikil4ny (válaszként erre: 37. - Gillian28)
2016. szept. 15. 17:38

Mindkettő igazán megtanulható. Rajta!


A pszichológia azért is jó, mert az ember közben a saját problémáit is megoldja. :) Nekem pszichológus diplomám csak azért nincs, mert nem tudnék elhelyezkedni vele. Ezért olyan jellegű tanfolyamokat végeztem, hogy mentálhigiénés szakemberként is dolgozhatok. Így már értelme nincs, hogy elvégezzem, mert szeretem az eredeti hívatásom.

2016. szept. 15. 17:26

No hát akkor nosza, másoddiplomának mindkettő szép feladat. Én is (és még nagyon nagyon sokan) gyerek, munka, család mellett diplomáztam.

Sok sikert:)

37. Gillian28 (válaszként erre: 36. - 31bc25d879)
2016. szept. 15. 17:20
Nyelvtanàr vagy pszichológus. Nem azt veszem zokon, hogy ez a szakmàm, szép szakma, jól hangzik, csak szinte az összes ismerősömnek az a véleménye, hogy a màsik kettő jobban passzolna a személyiségemhez. Nagyon érdekelnek az emberek, elég kreatìv vagyok, de csak azt tanulom könnyen, i nagyon érdekel. Ìgy a joggal nagyon sokat szìvtam.. :)
36. 31bc25d879 (válaszként erre: 35. - Gillian28)
2016. szept. 15. 17:14

És mi akartál volna lenni, hogy ezt ennyire zokon veszed?

Komolyan kérdezem, minden irónia nélkül, kíváncsi vagyok rá.

35. Gillian28 (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2016. szept. 15. 17:09
Jogász vagyok.
34. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Gillian28)
2016. szept. 15. 15:11
Egyébként mi a szakmád?
33. csikil4ny (válaszként erre: 30. - Gillian28)
2016. szept. 15. 14:16

Ebben nem teljesen értek egyet veled: belegondoltál-e abba, hogy őket is ezzel "motiválták", hogy neked úgysem sikerül, ők ezt a mintát ismerték, ezt a nevelési módszert vették át. Te már ráébredtél arra, hogy hibás, de a múltat nem tudod megváltoztatni, csakis előre tudsz nézni. Ha más szakmát szeretnél, akkor vágj bele, ha majd gyermeked lesz, tudod, hogy hogyan neveld (vagy azt, hogyan ne).


Tölts időt olyanokkal, akik motiválnak, akik elszántak és előre haladnak! Megfigyelted, hogy ezek az emberek szinte soha nem panaszkodnak? Nem azért, mert nekik minden sikerül, hanem azért mert a pozitívumokra koncentrálnak.

32. Bekacomb (válaszként erre: 31. - Massalhangzo)
2016. szept. 15. 12:00
Nem csak egyféle megoldás létezik, nem csak egyféle élethelyzet, és egyféle személyiség. Neki más sors jutott, ő másként élte meg. Nem megy mindenkinek csettintésre egy probléma megoldása, pláne, hogy van egy hozott minta, ami folyton visszahúzta, nehéz ebből kilépni, ettől még nem lusta valaki. Ha túl tudnál lépni mások indokolatlan sértegetésén, észrevehetnéd, hogy nem mit gondol, hanem mit érez a másik. Egy kis empátiával kéne tekintened a másikra néha. Mert sokszor abszolút jók a meglátásaid, mégis úgy közvetíted őket, mintha az lenne az egyedüli és üdvözítő megoldás, aki meg nem úgy jár el ahogy te gondolod, az lusta/hülye/töketlen, stb.
31. massalhangzo (válaszként erre: 30. - Gillian28)
2016. szept. 15. 11:24

te is tudod magadat motivalni. ha valaki ugy erzi, a szulei mindig lehuztak, de nem ez a jo, es tud tenni, cselekedni, az csak lustasagbol nem teszi, ha nem teszi


az, akit tenyleg lelkileg megnyomoritottak, az fel sem ismeri, hogy mi a problema es mitol van


szoval dobd el a kifogasokat, az elet szep, es barmit elerhetsz, amit akarsz, csak tenni kell erte

2016. szept. 15. 07:44
Itt nem csak arrol van szo, hogy milyen a szakmam, ezt a mentalitast is tanulni kell, h merjen az ember valtoztatni, cselekedni. Elmeletben megvan, es meg is probalok valtoztatni vegre! De nehez szemleletmodot valtani, ha evtizedeken at ezt az "ugysem sikerul", mas ennek is orulne, stb.pesszimista szemleletet hallgattad. Olyan emberekkel kellene tobb idot toltenem, akik ezt a laza, optimista szemleletet kepviselik, es motivalnak.
29. massalhangzo (válaszként erre: 18. - Gillian28)
2016. szept. 14. 21:07

szerinted akinekvaloban tokletes gyermekkora volt, az sem tud egy uj szakmat tanulni, ha nagyon szeretne, barmennyi ido es energia?


mert nem nagyon ertem, a mostani helyzetedet hogyan fogod ra a gyerekkorodra. sok ember tobb szakmat tanul, tobbfele munkat csinal eletben, fejlodik, elore lep. ez fuggetlen attol, hogy gyerekkent milyen szakma fele eroltettek vagy nem eroltettek


nem azon kene lovagolni, mit miert nem tudsz megtenni, hanem azon gondolkodni, amit szeretnel, hogyan erhetned el. nem egyik naprol a masikra, mert ugy semmi sem megy. de tenni lehet erte mar ma is, holnap is, lepesekben haladni.

28. Channa* (válaszként erre: 14. - Gillian28)
2016. szept. 14. 20:34

Szerintem egyszerű.

Én is megtettem. A főiskolát úgy jártam ki, hogy dolgoztam, férjem és kicsi gyerekem volt. 1,2 millióba került, és nem nappali. Simán tudtam mellette ugyan úgy foglalkozni a gyerekemmel, férjemmel, barátaimmal, stb. Nekem nem járt áldozattal. Ha így fogjuk fel, akkor az lesz, de ha arra gondolunk, hogy ezt akarjuk, akkor nem annak tekinted.


Egyébként sok szülő nem is tudja, hogy a gyerekét megbántja, mert általában jót akarunk a saját gyerekünknek, aztán egyszer csak az arcunkba vágja a gyerek, pl. te, hogy neked milyen borzalmas volt a gyerekkorod, közben meg talán nem is.


Egy ismerősöm mesélte épp, hogy a gyereke nem rég azt vágta a fejéhez, hogy éheztette, közben meg az volt az igazság, hogy nem ette meg az általa készített kaját a suliba, így kevesebbet pakolt neki, amit a gyerek éheztetésnek él meg. Az illető anya, egy szerintem minta anya....


Én meg azt hittem, hogy tök jó fej anya vagyok, mert nem veszek semmit véresen komolyan, hanem inkább megpróbáltam viccesen felfogni a gyerekem által megélt 'tragédiákat'. Akkor döbbentem rá, hogy ez sem jó, amikor a fiam azt mondta, hogy nem mondja el, hogy mi a baja, mert úgy is viccet csinálok belőle....


Én is az osztályfőnököm és a szüleim által kitalált szakmát szereztem meg először, majd miután meglett, belevágtam abba, ami engem érdekelt. Érdekes, de a szüleim támogattak benne.


Ja, és a jelenlegi kapcsolatunk.

Sajnos olyan nincs, mert meghaltak már jó régen, de nagyon szeretném, ha nem így lenne. A kedvükért kijárnám újra azt a sulit is:DDDD

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook