Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakáhitelekben (forint alapú, állami kamattámogatásos) jártasok segítségét kérném fórum

Lakáhitelekben (forint alapú, állami kamattámogatásos) jártasok segítségét kérném (beszélgetős fórum)

1 2
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Kiraanyu)
2010. okt. 24. 17:04

Kiraanyu, nem félni kell! El kell olvasni a szerződést:)

Ha halasztott törlesztésre vetted fel a hitelt, akkor azt bizonyos évre halaszthattad pl. 3, 5 10 stb. évre.

Ha 3 évre halasztottad, akkor bizony mostanság belép a tőke törlesztés is, ha 5 évre, akkor majd csak két év múlva és igy tovább.

Az, hogy lemondtál 900 ezer igénybevételéről, az nem függ össze a halasztással.

A fel nem vett hitelösszeg annyiban befolyásolja a törlesztésed, hogy annyival kevesebb tőkét kell majd visszafizetned.

2010. okt. 24. 17:04

Ti is építkeztetek?

Mennyi hitelösszeget vettetek föl?

9. kiraanyu (válaszként erre: 7. - Moonlight1984)
2010. okt. 24. 16:59

Nem egyértelmű számomra a szerződésben leírtak, pedig nem vagyok amúgy buta sztem. (egyetemi végzettségem van)

Ezért is kértem segítséget, hátha vki ügyesebb és okosabb nálam :-)

8. kiraanyu (válaszként erre: 6. - Moonlight1984)
2010. okt. 24. 16:58

Az eddigi törlesztést nem mi kértük. Hanem szakaszos folyósításunk volt, az építési készültséggel arányosan adták a hitelt.

És minidg a kifolyósított összeg után állapítottak meg új törlesztő részletet.

2010. okt. 24. 16:55
A szerződésben meg tudod nézni,ott biztos taglalják mikortól kell a tőkerészt is fizetni.Amúgy van olyan hitel is,ahol előbb a kamatot és járulékos költséget kell fizetni,és azután a tőkerészt.Akkor viszont nem változik sokat,mert azt egész összeget egyenlő havi részletekre osztották szerződéskötéskor.
2010. okt. 24. 16:53

Akkor valószínűleg igen.

Nekünk vegyes törlesztésű a hitelünk,havi 14 körül a tőkerész,a többi elosztva a kezelési,kamat,stb.

Mivel a kamat kopik minden évben,így szép lassan csökkenget a részlet minden évfordulónál.No persze nem sokat...de legalább nem is nő.

Mi nem kértük az előtörlesztéses verziót,de szerintem nektek az volt eddig.

5. kiraanyu (válaszként erre: 3. - Moonlight1984)
2010. okt. 24. 16:48

Forint alapú.

Eddig kamatot és kezelési költséget fizettünk.

Félek, h most már beleveszik a tőketörlesztést is. És emelkedni fog.

39-43ezer között szokott mozogni a törlesztő.

2010. okt. 24. 16:43
Eddig előtörlesztettetek vagy már normál törlesztőrészletet?
3. moonlight1984 (válaszként erre: 1. - Kiraanyu)
2010. okt. 24. 16:42

Forint alapú vagy deviza?

Arra az esetre kérded,ha emelik a jegybanki alapkamatot?

2010. okt. 24. 16:32
Kérem, aki tud, írjon! :-)
2010. okt. 24. 16:28

Kérlek segítsetek!

Építkezésre vettünk föl 2007 júniusban hitelt. Most van folyamatban, h végre lezáruljon a dolog. Megvan a használatba vételi engedélyünk, térképre rátetettük.

A bent maradó hitelről (kb.900ezer Ft) lemondtunk.

Fog változni a törlesztő részletünk?

Attól félek, h igen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook