Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön dolgozni! Tapasztalatok, vélemények. Megéri? fórum

Külföldön dolgozni! Tapasztalatok, vélemények. Megéri? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. jún. 14. 12:11

Igazatok van! Biztosan nem állnék szóba közvetítő céggel, főleg azután, amiket itt írtok! Anyukám mindig azt mondta, hogy az a munka, ahol pénzt kérnek azért, hogy dolgozhass, már problémás és megkérdőjelezhető.

Rengetegen dolgoznak külföldön, próbálj meg ismerősök által kimenni...


Mi is hasonló cipőben járunk, férjem főnöke Franciaországban vállal munkát (pl. burkolás, dryvit), kérdezte, hogy mennyiért mennének ki dolgozni. Nekünk Fro-ban nincs ismerősünk, nem tudjuk, hogy mennyit lehetne elkérni....? Mit gondoltok?

2007. máj. 28. 18:27
Gyüjts össze annyi pénzt amiböl meg tudsz élni pár hónapig és vállald el az elsö munkát.Nem a legjobb helyekre kell pályázni meg várni egyböl,hanem el kell fogadni a mekit,meg a takaritást,meg a pincérkedést.
21. Hori22
2007. máj. 28. 17:16

Sziasztok, en 2 eve jottem ki Nagy-Britanniaba egy kozvetiton keresztul. A kozvetito a Laguna szemelyzeti iroda volt, lehuztak 120e ft-tal, es igazabol nem csinaltak semmit. A munkat egy itteni ceg vegzi, ok csak kitoltetik veled a papirokat es tovabbitjak. Az itteni ceget a munkaltato fizeti, tehat amit en befizettem az teljesen a Laguna zsebelte be. Arrol nem beszelve, hogy alairatnak veled egy papirt, amiely szerint ok nemnem vallalnak felelosseget semmiert, persze ok semmit sem irnak ala. Igaz, hogy talaltak munkat, de az osszeg amit fizettem nagyon sok, tekintve hogy nem csinaltak semmit, es mikor kijottem rajottem, hogy semmilyen felvilagositast nem kaptunk, pedig lenne mire felkesziteni az embert! Raadasul igen arrogansak voltak. Tobb emberrel beszeltem akik a Lagunan keresztul jottek ki, de mindenkinek rossz tapasztalata volt. A Lagunat semmi mas nem erdekli, csak hogy megkapjak a lovet aztan ennyi. Messze keruljetek el.

Ha Nagy-Britanniaba szeretnel jonni, inkabb szallj fel egy repulore, keress egy hostelt, par hetig ki lehet birni masokkal egy szobaban es keress munkat magad. Az elso munkat fogadd el ami jon, akarmilyen rossz melo, kesobb ugyis talalsz valami mast.

2007. máj. 23. 22:15
mellesleg 120 ezret nem ér meg, hogy kiközvetítenek, és a kinti szerződés sem legális. de ezt csak priviben, ha érdekel. le is nyomozhatod utána:)
2007. máj. 23. 21:56
ES ingyen treninganyag sehol sincs az oldalon ;)
18. Fish
2007. márc. 14. 22:11
ja meg az jutott eszembe, hogy ha fent vagy iwiw en ott ra tudzs keresni de sok alklassal foglalkozo topik van angliaval kapcsolatosan es ott is vannak melok, nagyon sok bentlakasos gondozoi alals van es jol is fizetnek, marmint ha valaki ilyet hajlando csinalni, el kell indulni valahogy es utana tovabb kell lepni
17. Fish (válaszként erre: 1. - Belthazor)
2007. márc. 14. 22:07

szerintem a kozvetitok javareszt lehuznak, az itteni magyarok 95% a kijott berelni konnyu, es egesz nap jarja a varosr es igy keres munkat, IT, es magasabb poziciokba van esely igy kijonni, de otthoni kozbetitonek nem fizetnek, sztem siman lehet talalni melot ha akarja valaki ha mar kint van

a baratnom aug ban jott ki egy honap utan atment Londonba,ahol takaritott par hetig hogy fenntartsa magat, aztan most fenruartol bejutott egy korhazba technikusnak, msot kepzesen van, alap angollal, sok sikert!

16. emily (válaszként erre: 15. - Tibike)
2007. márc. 1. 19:34
:-)
15. tibike
2007. febr. 28. 22:20
Bárcsak a világ is ilyen rendes és figyelmes lenne, mint Ti!
14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - Tibike)
2007. febr. 28. 21:20
Azert legy ovatos az atveresekkel! Ismerosnek kerd ki a segitseget, aki kulfoldon dolgozik, ugy tobb esellyel talalsz olyan munkat, ami valoban letezik.
13. emily (válaszként erre: 12. - Tibike)
2007. febr. 28. 20:09
Én mindenesetre szorítok neked! :-)
12. tibike (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 28. 20:05

Köszi.

Lehet hogy feladom. Mindenesetre még jónéhány ügyem folyamatban van. Épp most kerestek meg Amszterdamból is Skype-on. Ki tudja...

11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - Tibike)
2007. febr. 27. 22:08

Osszeszedsz egy kis penzt, aztan kimesz valahova, besetalsz mondjuk Londonba egy munkakozvetito irodaba, ott fognak segiteni, vagy beszelsz a tenerifei magyar kovetseggel, hatha tudnak segiteni, adomentes a sziget, nemsokara kezdodik a turista szezon, lehet dolgozni szallodakban.

A sult galamb nem repul a szaj ele. Sajnos.

10. emily (válaszként erre: 9. - Tibike)
2007. febr. 27. 22:03
Na azért, ha munkaügyi központon keresztül jutsz ki továbbra is csak álmodni fogsz a 2000 euro-ról!!!! Ott sincs ám kolbiból a kerítés.... Majd bejelentenek minimálbérre, de ne lepődj meg!!! Nem azért írtam, hogy elvegyem a kedved, csak, hogy ne csalódj nagyot!!! :-)
2007. febr. 26. 18:34

Én miért nem jutok ki külföldre?!

Miért van az, hogy be vagyok regisztrálva egy csomó munkaügyi központnál, és semmi válasz, szétküldtem az önéletrajzomat mailben több országba, és semmi reakció, sehonnan? Kb 50 ből talán egy jelzett vissza, hogy majd értesítenek.

A ...-m tele van má' velük tényleg, miért kell az emberből hülyét csinálni ilyen fontos ügyben: 2000euró, meg 7.5 per óra,meg 482ezer forint, azt sehol semmi. Engem olyan rohadt alattomos módon átvágott egy illető, hogy miatta elveszítettem az eddigi legjobb állásomat itthon. Csak lássam meg a szép ezüstszínű BMW-jét egyszer!

Azóta mindenféle alvállalkozóknál tróger munkát végzek, potom pénzekért. Egy ilyen szemét, rohadék miatt.

8. emily (válaszként erre: 3. - Kszisz)
2007. febr. 10. 21:16
Én Németo-ban voltam 2 évig a munkaügyi központon keresztül.Eltartott vagy 1-1,5 évig, mire kiközvetítettek.Most már az EU miatt ha egyszer találsz melót és tetszik kint, akkor kapsz tartózkodási engedélyt gond nélkül határtalan időre. Utána már munkahelyet is változtathatsz. Ha magadtól keresel melót sztem többet lehet keresni, mint ilyen munkaügyis helyeken. (De ez végülis csak megállapodás kérdése!)Meg sokaknak talán at is biztonságot nyújt, ha ismerőshöz, vagy ismerős helyére mennek ki. Én mentem a vakvilágba, innen 1200 km-re :-)
2007. febr. 9. 15:11
Én nem mernék külföldi munkát vállalni.
6. hanihani (válaszként erre: 1. - Belthazor)
2007. febr. 6. 12:05
azt hiszem én is tőlükkértem infot, el is küldték, de nem merem hinni
5. 369eae37cb (válaszként erre: 1. - Belthazor)
2006. dec. 12. 16:06

Én rajtuk keresztül voltam Skóciában. Nekem jó volt, szivesebben is megyek oda megint, mint Angliába. Valami 120eHUF körüli összeg volt a közvetítési díj, de az visszajön simán. Csak a cigiről kell lemondani :)


Ha van konkrét kérdésed, megpróbálok legjobb tudásom szerint válaszolni. Akár itt, akár priviben. Üdv.

2006. dec. 8. 18:19
Sziasztok! Engem is az angliai tapasztalatok érdekelnek. Pár ismerősöm volt kint, jól érezték magukat, havonta 150-200 ezer Ft-ot kerestek. A barátnőm 2 éve kiment Németországba, azóta nem akar hazajönni, és nem az anyagiak miatt, m. itthon is mindene megvolt..
2006. okt. 12. 19:14

Sziasztok!


Engem is érdekelnének az eddigi tapasztalatok, elsősorban Németo-ból

2006. okt. 12. 18:45
Én is Angliába szeretnék dolgozni,vállalt már valaki uniós önkéntes munkát?
2006. szept. 2. 15:22

Sziasztok!!!


Angliában szeretnék munkát vállalni az egészségügyben...

Az euwork-nek adtam be a jelentkezésemet(www.euwork.hu), és szeretném felvenni olyan emberekkel a kapcsolatot, akik már rendelkeznek valamilyen tapasztalattal ilyen téren.

Remélem itt találok olyan személyt akit már közvetített ez a cég... Szeretnék beszélni vele :D

Köszönöm !!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook