Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munkába 40 évesen belevágnátok? fórum

Külföldi munkába 40 évesen belevágnátok? (beszélgetős fórum)


19. Sirga
2021. nov. 9. 19:01

Én nem vágnék bele, de nem vagyunk egyformák. Plusz nálam épp a család a legmeghatározóbb fék. :)

Mindenesetre sok sikert kívánok!

2021. nov. 9. 16:22
Igen.
17. globus (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 15:40

Szomszédasszonyom 60 év körül vágott bele. Pár évvel fiatalabb élettársa van.

Fiataloknak átadta az itthoni lakást, nekik kisbabájuk született.

"Öregek" külföldön együtt dolgoznak egy takarító brigádban. Ritkán jönnek haza, akkor itt alszanak.

2021. nov. 9. 13:30

Én húszon évesen mentem el Budapestről, bőven a Kádár korban az NSZK-ba.

Az állampolgárságot akkor kb. 3 hónap alatt megkaptam.

Ma se tennék másként, de ez régen volt, mára a világ nagyot változott.


Én csak biztatni tudnálak!

2021. nov. 9. 12:59
Simán!
14. simple (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 12:35
Persze, ennyi idősen még előtted az élet!
13. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 12:35
Az egyik magyar kolléganőm pár éve költözött ide, Angliába Görögországból. Ellőtte Franciaországban is élt. Most 52.
2021. nov. 9. 12:25
Ha az itthoni házad ki tudod adni, próbáld meg. Az is hozza a pénzt.
11. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 12:09
Igaz én hamarabb kimentem, de ilyen koromban cseréltem országot. Most is megtenném, pedig én eléggé a bizonytalanra indultam el, bár biztos nyelvtudással.
10. 9370250d08 (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2021. nov. 9. 11:58

Igen, esetleg, ha olyan meló, ahol szállást is biztosítanak. Takarítás hotelekben, ilyesmi, de az most a covid miatt is necces.

Hazajönni, szabira menni is nehezebb -mondjuk spórolni könnyebb, mert nem tudod annyira felfedezni a helyet, és kevesebb a lehetőség, hogy elköltsd a pénzed.


Vannak ismerőseim, akik így dolgoznak külföldön. Kb. robot-üzemmódban, betanított munkásként. A legtöbbüket csak a pénz motiválja, a szerencsésebbek, párral, baráttal vannak kint.

9. vigyefene (válaszként erre: 7. - 9370250d08)
2021. nov. 9. 11:50
Az otthoni házat is fen kell tartani, ami szintén pénzbe kerűl, külföldön pedig bérelni.
8. vigyefene (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 11:48
A mostani gyorsan változó világban nincs biztos hely.
7. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 11:47

Szia!


Sztem még fiatal vagy.


Ezt mindenképpen meg kell tervezned, ha ilyesmire készülsz. Ha jól értem, akkor 1 kicsit több pénzt szeretnél keresni, ezért nem biztos, hogy érdemes viszont külföldre menned.


Vagyis sok a pro-kontra. Milyen munkát tudsz/szeretnél vállalni. Mennyire fontos mellette, hogy legyen szabadidőd, haza tudj jönni. Lehet, hogy 1 nyelvvizsgával itthon is tudnál előrébb lépni.

Viszont a külföldi lét 1 semmihez nem hasonlítható tapasztalás, ha vágysz erre, akkor mindenképpen próbáld ki.


Vannak, akik azt csinálják, hogy a határ mellett laknak és külföldön dolgoznak, de itthon élnek, ez mondjuk 1 egész jó kompromisszum.


Azt jól látod, hogy ez egy elég nagy változás, amit jobb minél inkább előkészíteni magadban. :)

6. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 11:39

Mindenki azzal a tévhittel van,hogy külföld egyenlő azzal,hogy dől a pénz minden honnan,közben pedig a valóság az,hogy ha ki is mész,minimálbérrel ott is csak annyit tudnál keresni,amiből a havi szükségleteid ki tudnád fizetni.Még középszintű nyelvtudás sem elegendő ahhoz,hogy olyan munkát találj,amivel több száz eurókat tudnál havonta félretenni.


8éve élek külföldön és évek kellettek ahhoz,hogy kialakítsam mindazt amim jelenleg van.

Szóval nem akarlak elkeseríteni,csak azt szeretném hogy reálisan làsd a dolgokat.

5. vigyefene (válaszként erre: 3. - Pici1978)
2021. nov. 9. 11:21
Hogy őszinte legyek, 1-2 év alatt nem tudod "megszedni magad", ha jól értem. Ahhoz sokkal több idő kell, és befektetés. A házad pl. nagyon jó befektetés, tartsd meg.
2021. nov. 9. 11:17
Nyugodtan, és legjobbakat!🍀
3. Pici1978 (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2021. nov. 9. 11:17
Persze, tudom, és tudatosan szeretnék ki menni, előtte kicsit formába hozni magam, és rá feküdni a nyelv tanulásra.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Pici1978)
2021. nov. 9. 11:11
Igen én belevágnék, de azt szeretném hangsúlyozni, hogy 40-évesen nem vagy idős.
2021. nov. 9. 11:08
Sziasztok! Mostanában azon gondolkodom, hogy bele kéne vágni, persze nem a vak világba. Jövő nyár körül tervezném, a fiam végez a középiskolával.Addig a nyelvtudásom bővíteni szeretném. 1-2évre gondoltam, van házam, de van egy kis hitelem, és szeretnék egy kis anyagi biztonságot. Természetesen olyan helyre gondoltam amit ismerős által leinformálok, tehát biztos helyre mennék. Mi a véleményetek erről? Volt olyan közöttetek aki ilyen idősen ment ki? Nő vagyok. Itthon is dolgozom napi 12 órát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook