Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közmunka!Segítenétek? fórum

Közmunka!Segítenétek? (beszélgetős fórum)


1 2
12. Nárcisz129 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 21. 23:42

Szia!

Hát én nem tudom szerintem ahány önkormányzat,annyi szokás!Nem tudom miért nem működhetnek mindenhol egyformán a dolgok!-.-

Nekem most azt mondták,h. hetente fizetik,de mintha én is hallottam volna ezt is,h. visszaállítják a havi fizetést.Meg azt mondták,h. másfél évre kötnénk a szerződést.Ezt is furcsának találtam,mert eddig én is így tudtam,h. néhány hónapra kötik.Köszi a jókívánságot!Nem bánnám,ha sikerülne munkát találnom végre!Már nagyon sok elutasításon vagyok túl...nem egyszerű!:(

2013. febr. 21. 23:39
Én kórházban voltam adminisztrátor, napi 6 órában, közcélú foglalkoztatott, és a 47ezret kaptam a 6 óráért.. Az ápolók meg a 35-öt, vagy 37-et, napi 4 óráért..
2013. febr. 21. 23:33

Nem, az utcai kapja az alacsonyabb bért, az irodai a magasabbat, a 47ezret.. Én ezutóbbit csináltam..


De a kórházi segédápolók is az alacsonyabba vannak sorolva..

2013. febr. 21. 23:32

Szia! Nekem ismerősöm dolgozott 8 hónapot decemberig. Hetente kapta a fizetését talán 12 ezer forintot. Középiskolai érettségije van. Hol délelőtt, hol délután kellett neki takarítani iskolában. Ebben az ablakmosás is benne volt. Tehát dolgoztatták, mint az állatot, nem egész 50 ezer forintért. Most mondta édesapám, hogy megint visszaállították a havi kifizetést, ma látta a TV-ben. Én utoljára azt hallottam 3 hónapig alkalmaznak mindenkit, utána visszamegy munkanélkülire, de mivel nem lesz egy éves munkaviszonya nem fog kapni semmit. :S Bár most jut eszembe, ha az álláskeresésben részt vesz, akkor jár neki az aktívkorúak rendszeres szociális ellátása huszonezer Ft.

Remélem minél előbb találsz munkát magadnak!

8. Nárcisz129 (válaszként erre: 3. - Hamyka)
2013. febr. 21. 23:32

Igen,az fht a foglalkoztatást helyettesítő támogatás,aminek az elmúlt években volt vagy 100 neve.:)

Megmondom őszintén én is néztem nagyot,amikor szóbajött a tanfolyam!

A 75 ezer a bruttó,aminek a nettója 49 ezer valamennyi.Szóval nem álmodozok százezrekről!:) Legalább is közmunkaprogram keretén belül!:D

7. hamyka (válaszként erre: 6. - 36a26f5226)
2013. febr. 21. 23:31
huh, nem tudom máshol hogy megy de én úgy tudom hogy aki közmunkás TEHÁT: Utcán melózik, takarít kukázik vagy akármit csinál megkapja a 47-48 ezret, régebben még majdnem a 60 ezer megvolt meg tán kaja jegy is járt akkor hogy is van ez ??
2013. febr. 21. 23:30
Az irodai típusú köz-foglalkoztatásért adják a nettó 47-et, az utcai közmunkáért meg a 35, vagy 37?
5. Nárcisz129 (válaszként erre: 2. - Happy83)
2013. febr. 21. 23:27
Igen,ezt is hetente fizetnék.Ezt én sem értettem egyébként,h. hogy hogy ennyi időre kötnék a szerződést!Én is eddig úgy tudtam,h. néhány hónapról "szólna" a közmunka.
4. hamyka (válaszként erre: 2. - Happy83)
2013. febr. 21. 23:25

heti bért? érdekes......


3 hónap az igaz, de akartam mondani csak elfelejtettem sebaj szóval :


olyat is halottam hogy a 3 hónapot felemelik 6 hónapra aztán dögölj meg......... van ezeknek szívük?


én ameddig lehet harcolok az ooszival hogy megkapjam a lovét, azért nem mondok le róla mert biztos pénzt érted, senki sem szeret belemenni az ismeretlenbe...... vagy nincs igazam ?

3. hamyka (válaszként erre: 1. - Nárcisz129)
2013. febr. 21. 23:22

szia :)


elöször is: sajnos vagy sem több sebből vérzik a történet ( aszem így szokták mondani) elmondom miért:


fht az mi? gondolom segélyre célzol vagy tévedek ?


a munkát el kell vállalni, közmunkához tanfolyam? ne röhögtess, szerintem még itt nálunk sincs tanfolyam, max az orvos meg vizsgál és megkérdi hogy van-e komolyabb bajod :D


tanfolyam nincs, így nem tudok nyilatkozzni arról ha ott még is van tanfolyam és ha találsz melót akkor vissza kell-e fizetned, illetve ha úgy hagyod ott hogy nincs melód, de ha nincs más melód miért hagynád ott? nemértem...


ne álmodj te 75 meg száz ezrekről, persze nem tudom ott hogy megy, itt ahol lakom olyan 47-48 ezret halottam és éljé meg, vagy fűtesz vagy megfagysz :D


tudok olyanról is hogy 3 műszakban nyomja és nem él meg ez Magyarország....


itt ahol lakom úgyvan aszem hogy 3 hónapig kellesz aztán menj segélyre aztán megen felvesznek 3 hónapra na kb igy tudom, remélem segítettem, ezek csak tájékoztató jellegűek és csak halottam ezekről amiket irtam, én nem dolgozom


hasikerül harcold ki azt hogy vegyenek fel állandóra


ha még van kérdésed irj

üdv: Hamyka

2013. febr. 21. 23:19
Én nem tudom...de nálunk a közmunkások heti bért kapnak 10,400ft/ hét.azt hiszem 3 hónapig tart 1 közmunka, utána újra szoc seg.
2013. febr. 21. 23:05

A napokban kaptam az önkormányzattól egy „ajánlatot”.Mivel még nem voltam közmunkán ezért nincs túl nagy tapasztalatom és lenne néhány kérdésem!Aki tud kérem szépen segítsen!

Kapom pár hónapja az fht-ét,aminek ugye az egyik feltétele,h. ha kiközvetítenek közmunkára köteles vagyok elvállalni,mert ugye ha nem annak következményei lesznek….

A közmunkához el kell végezni egy tanfolyamot is,amiről annyit tudok,ha felmondom,akkor vissza kell fizetni a díját.

Kérdéseim,egy kis „magyarázattal”!:)

- Ha közben találok állást és felmondom a közmunkát,akkor is vissza kell fizetnem a tanfolyam árát?Mert úgy tudom,ha valaki közmunkán van és közben sikerül állás találnia akkor minden következmény nélkül felmondható a közmunka!Szóljatok,ha tévesek az infóim!:)

- A bérezéssel kapcsolatban is vannak kételyeim!Erről olyan információim vannak,h. amelyik munka nem igényel szakképzettséget vagy középfokú végzettséget,teljes munkaidő esetén ennek a bérezése bruttó 75.500 ft.Na,most,ha tanfolyamon is részt kell venni,akkor elvileg meglesz a „szakképzettség”.Akkor a sikeres „vizsga” után szerintetek megadják majd a bruttó 96.800-at?Vagy majd „bilibe ér az ujjam” és felébredek?:) Mert úgy tájékoztattak,h. ezért a közmunkáért bruttó 75.500-at fogom kapni.

Egyébként tudom,h. most már ez nem számít a közmunkaprogramban,de nekem van szakképzettségem is (igaz nem a felajánlott munkakörnek) megfelelő,és érettségim is,de gondolom ez sem számít túl sokat...

- Ha ez a munka nem végezhető mondjuk a téli időszakban,akkor mi lesz,ha nem tudnak munkát adni?Akkor azokra a hónapokra kapom ismét az fht-ét?Mert úgy mondták,h. több,mint 1 évre szólna a szerződés.


Most több kérdés nem jut eszembe!:) Igazából még nem nagyon tudtak pontos infókat adni,azért is van ennyi kérdésem.Azt mondták majd még úgy is keresni fognak ezzel kapcsolatban!Gondolom akkor kapok bővebb felvilágosítást is!Csak szeretnék azért tisztába lenni előre a dolgokkal!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook